به‌روزرسانی رداستون 5 یک ابزار اسکرین شات مدرن را برای ویندوز 10 به ارمغان می‌آورد. یک میانبر صفحه‌ کلید جدید به شما اجازه می‌دهد تا بخشی از صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارید و روی آن حاشیه نویسی کنید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این ویژگی در حال حاضر برای کاربران اینسایدر ویندوز 10 در دسترس است و نسخه پایدار آن پاییز 2018 برای تمام کاربران در دسترس قرار می‌گیرد.

این ابزار جدید اسکرین شات چگونه متفاوت است؟

راه‌های بسیاری برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 وجود دارد. شما می‌توانید کلیدهای Windows+Print Screen را فشار دهید تا عکس با فرمت PNG در مسیر Pictures\Screenshots ذخیره شود. یا ابزار Snipping Tool را اجرا کنید و از آن برای برش دادن بخش‌هایی از صفحه خود استفاده کنید.

در رداستون 5 یکی دیگر از میانبرهای صفحه کلید یک ابزار تصویری جدید را باز می‌کند که به شما اجازه می‌دهد قسمت‌هایی از صفحه خود یا کل صفحه را به کلیپ بورد انتقال دهید. این همچنین یک برنامه جدید Screen Sketch اضافه می‌کند که به شما اجازه می‌دهد این تصاویر را حاشیه نویسی کنید.

نحوه استفاده از ابزار جدید اسکرین شات

برای استفاده از ابزار کلیپ جدید، Windows+Shift+S را فشار دهید. در به روز‌رسانی آوریل 2018 و نسخه‌های قبلی ویندوز 10، این رابط کاربری را باز می‌کند که به شما اجازه می‌دهد یک بخش از صفحه خود را انتخاب کنید و فقط آن بخش را در کلیپ بورد خود کپی کنید. اما در رداستون 5، نوار اسکرین شات جدیدی را در بالای صفحه خود مشاهده خواهید کرد.

نوار دارای چهار دکمه است. از چپ به راست، Rectangular Clip و Freeform Clip و Fullscreen Clip و Close.

برای گرفتن کلیپ فقط یک قسمت مستطیلی روی صفحه خود، روی دکمه Clip Rectangular کلیک کنید، سپس یک قسمت از صفحه خود را انتخاب کنید.

برای گرفتن برش از یک قسمت از صفحه خود که مستطیل نیست، روی Freeform Clip در نوار کلیک کنید، سپس روی صفحه کلیک کنید، نگه دارید و منطقه مورد نظر را برای برش انتخاب کنید.

برای گرفتن اسکرین شات از کل صفحه نمایش خود، روی دکمه Fullscreen Clip کلیک کنید. یا اگر نمی‌خواهید اسکرین شات بگیرید، می‌توانید روی دکمه Close کلیک کنید یا فقط کلید Esc را در صفحه کلید خود فشار دهید.

تصویری که شما می‌گیرید به جای ذخیره شدن به عنوان یک فایل روی رایانه، در کلیپ بورد شما کپی می‌شود. شما می‌توانید تصویر را به هر برنامه‌ای که از فایل‌های تصویری پشتیبانی می‌کند را با کلیک کردن روی دکمه Paste یا با فشار دادن Ctrl + V اضافه کنید.

اگر شما ویژگی History Clipboard جدید رداستون 5 را فعال کرده باشید، می‌توانید از Windows + V برای مشاهده سابقه اسکرین شات‌ها همراه با سایر مواردی که در کلیپ بورد خود کپی کرده‌اید استفاده کنید.

شما می‌توانید ابزار جدید برش را جوری فعال کنید که با زدن کلید Print Screen ظاهر شود، برای اینکار به مسیر Settings > Ease of Access > Keyboard بروید. سپس گزینه Use the Print Screen key to launch screen snipping را روشن کنید.

این میانبر مناسب، به طور پیش فرض خاموش است، اما شما همیشه می‌توانید Windows + Shift + S را فشار دهید تا این ابزار را روی هر کامپیوتر دارای ویندوز 10 راه‌اندازی کنید.

نحوه استفاده از ابزار جدید Screen Sketch (حاشیه نویسی)

هنگامی که یک تصویر را با ابزار جدید برش می‌دهید، یک اعلان دریافت می‌کنید. این اطلاعیه همچنین در اکشن سنتر نیز موجود است. برای باز کردن تصویر ثبت شده در برنامه Sketch Screen روی اعلان کلیک کنید.

شما همچنین می‌توانید ابزار Sketch Screen را از منوی استارت خود باز کنید، جایی که مانند یک نرم افزار معمولی برنامه نصب شده و می‌توانید آن را باز کنید.

Sketch Screen تعدادی از ابزارهای اساسی را برای ویرایش عکس ارائه می‌دهد. شما می‌توانید گزینه‌های Ballpoint Penو Pencil و Highlighter و Eraser Roler و Crop را برای حاشیه نویسی و ویرایش تصویر خود استفاده کنید. همچنین دکمه‌های Undo و Redo وجود دارد.

شما می‌توانید با کلیک کردن روی آیکون New Snipping تصاویر بیشتری ثبت کنید یا با استفاده از گزینه Open File تصویر را به آن اضافه کنید. هنگامی که عملیات تمام شد، می‌توانید از گزینه Save As برای ذخیره تصویر خود به عنوان یک فایل استفاده کنید، از دکمه Copy می‌توانید برای اضافه کردن آن به کلیپ بورد و استفاده کردن در فرصت دیگری استفاده کنید یا از گزینه Share برای ارسال آن به یک برنامه دیگر استفاده کنید.

و همچنین این برنامه از Sets tabs پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید با چندین تصویر در همان پنجره کار کنید، زیرا هر کدام دارای برگه جداگانه خود هستند.

این برنامه براساس ابزار Screen Sketch است که ابتدا در Windows Ink Workspace ویندوز ساخته شده بود که مخصوص کاربران دارای قلم بود. Sketch Screen هنوز هم مفید است اگر شما دارای یک قلم هستید، اما هر کسی می‌تواند از آن را برای حاشیه نویسی استفاده کند، حتی اگر شما فقط یک موس یا صفحه نمایش لمسی داشته باشید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

HOWTOGEEK

825 پست
پژمان قادرنژاد
او دانشجوی رشته کامپیوتر است. به بسکتبال و تکنولوژی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوه نوردی، طبیعت گردی و یوتیوب کند. پژمان اکنون نویسنده بخش برنامه و بازی وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
مطالب نویسنده
بهترین لپ تاپ‌های لمسی سال 2019 جمعه 28 اردیبهشت 1398
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,