در گذشته، بازی‌های آنلاین به دلایل مختلفی در میان گیمرها مرسوم نبوده است، ولی با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت، بخش آنلاین بازی‌ها به طور پیوسته در حال گسترش یافتن است و به موضوعی جدی‌تر در میان گیمرها و توسعه دهندگان تبدیل شده است. بخش آنلاین یک بازی نیز منبع در آمد اصلی برای توسعه دهندگان آن بازی است. با وجود این جهت گیری جدید، داشتن اطمینان از یک اتصال اینترنت پایدار در کنسولتان امری ضروری است، چرا که قطعاً نمی‌خواهید در حین بازی تنها به خاطر اتصالی ناپایدار بازی شما مختل شود. در این مطلب، به شما راه کارهایی نشان خواهیم داد که به شما در بهبود بخشیدن به تجربه‌ی آنلاینتان در ایکس باکس وان کمک خواهد کرد.

وصل کردن ایکس باکس وان به اینترنت

قبل از نشان دادن راه کارها برای بهبود اتصالتان، ابتدا باید خود کنسول را به اینترنت وصل کنید و از اتصال آن به اینترنت اطمینان حاصل کنید. ایکس باکس وان هم از اتصال کابلی و هم وایرلس پشتیبانی می‌کند و راه اندازی هر دو بسیار آسان است.

وصل کردن ایکس باکس وان به اینترنت با استفاده از کابل Ethernet همیشه بهترین و پایدارترین گزینه است. با این که اتصال وایرلس (بی سیم) به شما سرعت بالایی هم در آپلود و هم در دانلود ارائه می‌دهد، باز هم کیفیت  و  پایداری اتصال کابلی را ندارد، مخصوصاً وقتی که فاصله زیادی بین مودم و کنسول قرار دارد. البته با اتصال وایرلس دیگر نیازی به استفاده از کابل نیست و مقداری در هزینه و مکان قرار دادن کابل صرفه جویی می‌شود.

وصل کردن ایکس باکس وان به اینترنت با استفاده از شبکه‌ی وای فای

برای برقراری اتصال وایرلس در کنسولتان، به یک شبکه‌ی وای فای فعال نیازمندید و این شبکه باید در دسترس کنسول باشد. برای وصل کردن کنسول به یک شبکه‌ی وای فای، قدم‌های زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا، اگر کابل Ethernet به کنسولتان متصل است، آن را جدا کنید.
 2. اپلیکیشن Settings را در ایکس باکس وان باز کنید.
 3. به قسمت Network Settings بروید.
 4. گزینه‌ی Set up wireless network را انتخاب کنید.
 5. شبکه‌ی وای فای مورد نظرتان را در لیست نمایش داده شده انتخاب کنید.
 6. رمز شبکه‌ی وای فای را وارد کنید. اگر رمز درست وارد شود، به شما اعلانی تحت عنوان Everything is Good نمایش داده خواهد شد.
 7. Continue را انتخاب کنید تا فرایند تکمیل شود.

وصل کردن ایکس باکس وان به اینترنت با استفاده از کابل Ethernet

اتصال به اینترنت با استفاده از کابل Ethernet حتی آسان‌تر از برقراری اتصال وایرلس است. برای این کار، کابل Ethernet را به کنسولتان متصل کنید. پس از شناسایی شدن کابل، کنسول به طور خودکار اقدام به اتصال به ایکس باکس لایو خواهد کرد.

کاهش مصرف اینترنت در ایکس باکس وان

با بزرگ‌تر شدن حجم بازی‌ها و تکیه کردن هر چه بیشتر بر اینترنت، داشتن یک کنسول به معنی مصرف بالای اینترنت نیز است. اگر اینترنت شما دارای حجم محدود یا محدودیت‌های دیگر است، کمتر کردن هر چه بیشتر مصرف اینترنت در ایکس باکس وان امری ضروری است تا از هزینه‌های اضافی جلوگیری شود. موارد زیر به شما کمک خواهد کرد تا مصرف اینترنتتان را در ایکس باکس وان کاهش دهید یا این که آن‌ها را تحت کنترل قرار دهید.

 1. در اپلیکیشن Settings، مصرف اینترنت را بررسی کنید.

قبل از کاهش مصرف اینترنت در ایکس باکس وان، ابتدا بهتر است مصرف کنونی کنسول را بررسی کنیم و ببینیم که در حال حاضر چه مقدار اینترنت و در چه مواقعی اینترنت بیشتر مصرف می‌شود. از این طریق می‌توانیم مطمئن شویم که وقت دست به کار شدن و تخمین هزینه‌ها و کاهش مصرف اینترنت ایکس باکس وان است. خوشبختانه، بررسی این موارد در ایکس باکس وان آسان است و در اپلیکیشن Settings به راحتی می‌توانید تمام اطلاعاتی که برای کنترل مصرف اینترنت نیاز دارید را پیدا کنید. برای این کار قدم‌های زیر را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن Settings را در ایکس باکس وان باز کنید.
 2. وارد قسمت Network شوید.
 3. وارد Network Settings شوید.
 4. در سمت راست صفحه، Bandwidth Usage را انتخاب کنید.

پس از انتخاب Bandwidth Usage، پنلی به شما نمایش داده می‌شود که مصرف اینترنت شما را در یک 24 ساعت در یک ماه نشان می‌دهد. این پنل به شما مقدار اینترنت مصرف شده توسط کنسولتان را نشان خواهد داد و تا چه حد به محدودیت اینترنتتان نزدیک شده‌اید.

 1. غیر فعال کردن به‌روزرسانی‌های خودکار

یکی از راه‌های موثر برای کاهش مصرف اینترنت کنترل نشده در ایکس باکس وان، غیر فعال کردن به‌روزرسانی‌های خودکار است. حجم عنوان‌های جدید در حال عبور از مرز 100 گیگابایت است و به‌روزرسانی‌هایی که برای آن‌ها منتشر می‌شود همگی دارای حجم زیادی هستند. با غیر فعال کردن به‌روزرسانی‌های خودکار، در طولانی مدت می‌توانید به مقدار زیادی در مصرف اینترنت صرفه جویی کنید. البته با غیر فعال کردن به‌روزرسانی‌های خودکار، باید خودتان به صورت دستی اقدام به به‌روز کردن بازی‌ها کنید، که می‌توانید از این طریق از دانلود شدن به‌روزرسانی‌های ناخواسته در پس زمینه جلوگیری کنید. با فعال کردن حالت Energy Saving در ایکس باکس وان، می‌توانید از دانلود شدن خودکار به‌روزرسانی‌ها جلو گیری کنید. برای فعال کردن این حالت قدم‌های زیر را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن Settings را در ایکس باکس وان باز کنید.
 2. وارد قسمت Power Mode & Startup شوید.
 3. حالت مصرف انرژی کنسول را روی Energy-Saving تنظیم کنید.

با فعال کردن حالت Energy Saving، به‌روزرسانی‌ها دیگر به صورت خودکار دانلود نخواهند شد، ولی در کنار آن، دیگر کنسول قادر به استفاده از حالت Sleep نخواهد بود. اگر می‌خواهید که حالت Sleep همچنان قابل استفاده باشد، توصیه می‌کنیم که به جای استفاده از Energy Saving، بازی‌ها و اپلیکیشن‌هایی که نیاز ندارید را از کنسول حذف کنید.

 1. تا جایی که ممکن است بازی‌ها را از روی دیسک نصب کنید.

با این که مایکروسافت به دنبال دیجیتالی کردن همه چیز است، دیسک‌های فیزیکی در کنار کنسول‌ها خواهند ماند. اگر شما هم گیمری حرفه‌ای هستید و به به طور مکرر بازی‌های مختلفی را خریداری می‌کنید، می‌توانید با خرید دیسک فیزیکی عنوان مورد نظرتان در مصرف اینترنتتان صرفه جویی کنید. با استفاده از دیسک فیزیکی برای نصب کردن بازی‌ها در ایکس باکس وان، آن حجم از اینترنتی که برای دانلود آن بازی مصرف خواهد شد برای دانلود به‌روزرسانی‌ها استفاده خواهد شد. احتمالاً بازی‌ها را نیز بتوانید با قیمت پایین‌تری نیز خریداری کنید، چرا که نسخه‌های فیزیکی دارای تخفیف‌های بسیار بیشتری نسبت به نسخه‌ی دیجیتالی هستند.

 1. از استفاده از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های پر مصرف خودداری کنید.

برای داشتن کنترل هر چه بیشتر در مصرف اینترنت ایکس باکس وان، ااز استفاده از اپلیکیشن‌هایی که مصرف اینترنت بسیار بالایی دارند خودداری کنید. اپلیکیشن‌های استریم ویدیو و بازی‌های مولتی پلیر حجم بالا جزء این دسته از اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها هستند و می‌توانند در مدت کوتاهی چندین گیگابایت از حجم اینترنتتان را مصرف کنند. همچنین از انجام کار‌هایی مانند استریم کردن در Beam و توییچ که اینترنت بسیار زیادی استفاده می‌کنند نیز خودداری کنید.

رفع کندی اینترنت در ایکس باکس لایو

در طی سال‌هایی که ایکس باکس وان عرضه شده است، هر کاربر به نوعی سرعت دانلود پایین‌تر از حد انتظار را در ایکس باکس لایو تجربه کرده است و دلایل مختلفی باعث عملکرد ضعیف اینترنت می‌شود. با این که این مشکلات معمولاً به خود مایکروسافت مرتبط است، می‌توان با بررسی مواردی سرعت اینترنت را در ایکس باکس وان بهبود داد. در ادامه، به شما 4 راه حل برای بهبود سرعت دانلود در ایکس باکس لایو پیشنهاد کرده‌ایم.

 1. بررسی اتصال اینترنت

قبل از اقدام به رفع کندی اینترنت، ابتدا بهتر است وضعیت کنونی اتصال اینترنتتان را بررسی کنید. با بررسی وضعیت اینترنت در کنسول، می‌توانید هم از پایداری و سرعت اینترنت در کنسول اطمینان حاصل کنید و اگر مشکل از خود شبکه‌ی اینترنت است، آن را از جای دیگری رفع کنید. با استفاده از قدم‌های زیر، می‌توانید وضعیت اینترنت در ایکس باکس وان را بررسی کنید:

 1. اپلیکیشن Settings را در ایکس باکس وان باز کنید.
 2. وارد قسمت Network شوید.
 3. وارد Network Settings شوید.
 4. در سمت راست صفحه، Detailed Network Statistic را انتخاب کنید.

پس از بررسی وضعیت اینترنت توسط کنسول، در صفحه‌ی نمایش به شما مواردی مانند Speed، Packet Loss و Latency نشان داده خواهد شد. در کنسول، سرعت دانلود از موارد بسیار مهم است و بر مقدار زمانی که طول می‌کشد تا یک بازی دانلود شود تاثیر زیادی دارد. سرعت به شما به صورت مگابایت بر ثانیه (MBps) یا کیلوبایت بر ثانیه (KBps) نمایش داده خواهد شد.

 1. استفاده از سخت افزار مناسب برای اتصال به اینترنت

سخت افزاری که برای وصل شدن به اینترنت در ایکس باکس وان استفاده می‌کنید نیز بر کیفیت، سرعت و عملکرد اینترنت در کنسولتان تاثیر بسیار بزرگی خواهد داشت.

اتصال به اینترنت با استفاده از کابل Ethernet همیشه دارای بالاترین سرعت و کیفیت است و به طور مستقیم به کنسول وصل می‌شود. با این که اتصال وایرلس نیز می‌تواند سرعت و پایداری خوبی به شما ارائه دهد، باز هم نمی‌توان در کیفیت و سرعت آن را با اتصال کابلی مقایسه کرد، مخصوصاً وقتی که میان کنسول و مودم فاصله باشد.

امروزه در مودم‌ها دو باند وایرلس وجود دارد: 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز. البته این بستگی به مودم شما نیز دارد. این دو باند در مودم‌های جدید در حال رواج یافتن است و هر دو باند را در اختیار کاربر برای استفاده‌های گوناگون قرار می‌دهند.

باند 5 گیگاهرتز، عملکرد سریع‌تر و پایداری بیشتری نسبت به باند 2.4 گیگاهرتز دارد، ولی برد آن کمتر است. برد بیشتر در باند 2.4 گیگاهرتزی نیز همیشه خوب نیست، چرا که احتمال وقوع اختلال توسط دیگر شبکه‌های 2.4 گیگاهرتزی و شبکه‌های وایرلس در این باند بیشتر است. اگر استفاده از کابل Ethernet برای شما ممکن نیست، شبکه‌های 5 گیگاهرتزی گزینه‌ای بهتر برای وصل کردن ایکس باکس وان به اینترنت به صورت وایرلس است.

 1. تمام اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را در ایکس باکس وان ببندید.

سیستم ایکس باکس وان به گونه‌ای طراحی شده است که منابع سیستم (اینترنت، قدرت پردازشی، حافظه‌ی رم و…) تنها تحت اختیار اپلیکیشن‌ها و برنامه‌هایی که فعال هستند قرار می‌گیرد. این نوع طراحی باعث می‌شود که تجربه‌ی استفاده از این دستگاه روان و خوش آیند باشد، ولی در این حالت اگر دانلود در کنار دیگر اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها قرار بگیرد، تقسیمی در منابع صورت می‌گیرد و باعث کاهش یافتن سرعت دانلود می‌شود. نرم افزار‌هایی که مصرف بالای اینترنت دارند، مانند اپلیکیشن‌های استریم نیز روی عملکرد اینترنت تاثیر بزرگی خواهند داشت.

برای این که محتوای مورد نظر شما با بالاترین سرعت ممکن دانلود شود، ابتدا تمام اپلیکیشن‌ها و بازی‌های در حال اجرا را در ایکس باکس وان ببندید. اگر هم که حالت انرژی instant power در ایکس باکس فعال است، بازی‌ها را می‌توانید وقتی که کنسول در حال Sleep است دانلود کنید.

 1. از استفاده از اینترنت در زمان اوج مصرف خودداری کنید.

اگر سرعت اینترنت شما پایین‌تر از آن چیزی است که از آن انتظار می‌رود، ممکن است در زمان نامناسبی اقدام به دانلود بازی‌هایتان کرده‌اید. در زمان اوج مصرف، کاربران زیادی در حال استفاده از این سرویس هستند و به همین دلیل سرعت دانلود خود به خود به دلیل محدودیت از طرف ارائه‌ دهنده‌ی سرویس کاهش می‌یابد. این مورد را نمی‌توان به طور کامل رفع کرد، اما می‌توان از دانلود بازی‌ها در ساعات اوج مصرف خودداری کرد و آن‌ها را زمانی که مصرف اینترنت در پایین‌ترین حد است دانلود کرد.

 1. تغییر تنظیمات DNS

Domain Name System یا به اختصار DNS، یکی از ابعاد بزرگ و مهم اینترنت است و دامین‌های اینترنت را به آدرس‌های IP تبدیل می‌کند. برای انجام این تبدیل، از سرورهای DNS استفاده می‌شوند و مانند گذرگاهی برای دسترسی به یک آدرس IP عمل می‌کنند.

در اکثر مواقع، کاربران از DNS پیش فرضی که شرکت ارائه دهنده‌ی اینترنت به آن‌ها داده است را استفاده می‌کنند. با این که استفاده از این تنظیمات DNS کارآمد است، با استفاده از سرورهای DNS شخص ثالث ممکن است به سرعت بالاتری دسترسی پیدا کنید. با استفاده از قدم‌های زیر، می‌توانید سرورهای DNS شخص ثالث پرسرعت و پرطرفداری مانند GoogleDNS و OpenDNS را در ایکس باکس وان وارد کنید.

نکته: در صورتی که تمایل به استفاده از Open DNS دارید، از آدرس 208.67.222.222 استفاده کنید، در غیر این صورت از آدرس 8.8.8.8 برای استفاده از Google DNS استفاده کنید.

 1. اپلیکیشن Settings را در ایکس باکس وان باز کنید.
 2. وارد قسمت Network شوید.
 3. وارد Network Settings شوید.
 4. Advanced Settings را انتخاب کنید.
 5. DNS Settings را انتخاب کنید.
 6. گزینه‌ی Manual را انتخاب کنید تا به صورت دستی بتوانید آدرس DNS را وارد کنید.
 7. در بالا، یکی از آدرس‌ها را به طور دلخواه انتخاب کنید. اگر از سرویس شخص ثالث دیگری استفاده می‌کنید، از آدرس ارائه شده توسط آن سرویس استفاده کنید.
 8. پس از وارد کردن آدرس اصلی، باید آدرس ثانویه را نیز باید وارد کنید. از آدرس‌های بالا یکی را انتخاب کنید و در این قسمت وارد کنید. اگر از سرویس شخص ثالث دیگری استفاده می‌کنید، از آدرس ارائه شده توسط آن سرویس استفاده کنید.

اگر تمایل دارید که تمام این تنظیمات را به حالت قبل برگردانید، DNS را به حالت Automatic تغییر دهید.

نکته: اگر اتصال اینترنت شما دارای IPv6 فعال است، آدرس‌های بالا که از نوع IPv4 هستند را می‌توانید به عنوان DNS برای آدرس‌های IPv6 استفاده کنید.

 1. فعال کردن Quality of Service یا QoS

دستکاری کردن این گزینه بیشتر به کاربران حرفه‌ای‌تر توصیه می‌شود، ولی در هر حال، استفاده از QoS می‌تواند سرعت دانلود را در ایکس باکس را افزایش دهد. QoS در مودم فعال می‌شود و بر اساس میزان ترافیک در شبکه‌ی شما، پهنای باند را مدیریت می‌کند. از این طریق می‌توانید ترافیک را در دستگاه‌هایتان اولویت بندی کنید و مطمئن شوید که اینترنت فقط در صورت نیاز در دسترس ایکس باکس وان قرار می‌گیرد.

چون که QoS تنها در تنظیمات مودم قابل فعال سازی است، نحوه‌ی فعال کردن آن در هر مدل مودم تفاوت دارد. توصیه می‌کنیم که ابتدا به یک مرجع آنلاین برای نحوه‌ی فعال سازی آن در مودمتان مراجعه کنید.

رفع مشکلات مربوط به مولتی پلیر

معمولاً برای بازی کردن به صورت آنلاین، به یک اتصال اینترنت سریع و با عملکری آنی نیاز است، چرا که حتی کوچکترین تاخیر ممکن است باعث از دست رفتن کامل بازی شود. شبکه‌های اینترنت مدرن دارای پیچیده‌گی و گستردگی زیادی هستند، پس در صورت به وجود آمدن اختلال، فاکتورهای زیادی را باید در نظر گرفت. ولی در ادامه چند مورد برای رفع این مشکلات برای شما ذکر کرده‌ایم.

 1. بررسی اتصال اینترنت

همانند موارد قبل، ابتدا باید از وضعیت اینترنت در ایکس باکس وان مطمئن شویم. به قسمت Network Statistics رفته و اتصال اینترنت را اشکال یابی کنید.

پس از اتمام اشکال یابی، نرخ‌های مختلفی برای Speed (سرعت)، Packet Loss و Latency به شما نمایش داده می‌شود. هر سه مورد در عملکرد بازی در قسمت مولتی پلیر تاثیر دارند و مشخص می‌کنند که بهره‌وری در انتقال داده میان سرور و دستگاه شما چگونه است. سرعت هر چه بالاتر باشد بهتر است و Packet Loss و Latency باید پایین‌ترین حد ممکن باشند. شبکه‌ی اینترنتی با سرعت 2 مگابایت بر ثانیه یا بالاتر از آن، Packet Loss با درصدی معادل 0 و Latency زیر 200 میلی ثانیه (ms) برای یک تجربه‌ی آنلاین مناسب است.

 1. ممکن است طراحی بخش مولتی پلیر عامل مشکل ساز باشد.

به علت نوع ساختار بخش مولتی پلیر بازی‌ها، به دست آوردن شرایط ایده‌آل در یک تجربه‌ی آنلاین همیشه ممکن نیست، البته به نوع بازی شما نیز بستگی دارد. گرچه بخش مولتی پلیر در عنوان‌های امروزی پایدار و عملکردی خوب دارند، ولی در گذشته، راه اندازی بازی‌های آنلاین به طور وحشتناکی بر سرنوشت آن بازی‌ها تاثیر منفی داشته است. امروزه از دو روش رایج برای راه اندازی یک شبکه‌ی آنلاین در یک بازی استفاده می‌شود و آن دو Peer-to-Peer یا P2P، و استفاده از سرورهای اختصاصی هستند.

سرورهای اختصاصی، هر روز بیشتر از گذشته در حال رواج پیدا کردن هستند و در این روش، از یک سرور مرکزی برای میزبانی تمام بازی‌ها و ترافیک‌های مرتبط استفاده می‌شود. در این روش، سرور مرکزی باعث کاهش چشمگیر لگ در بازی‌های آنلاین می‌شود و توانایی‌های کاربر میزبان در راه اندازی یک بازی آنلاین بیشتر می‌شود. چون که سرورهای اختصاصی در نقاط مختلفی در سراسر جهان قرار دارند، امکان رخ دادن لگ بسیار کاهش می‌یابد.

روش P2P بر اتصال اینترنت کاربران برای راه اندازی بازی‌های آنلاین تکیه می‌کند. در این روش، کنسول شخص میزبان سرور مرکزی می‌شود. با این که این روش به طور چشم گیری نسبت به سرورهای اختصاصی ارزان‌تر است، استفاده از اینترنت خانگی برای میزبانی یک بازی آنلاین می‌تواند باعث بروز اختلال و تاخیری شود که به هیچ عنوان در سرورهای اختصاصی یافت نمی‌شود.

با این که خیلی چیزها می‌تواند باعث بروز مشکل در بخش مولتی پلیر شود، نوع سرور و ساختار بهش مولتی پلیر بازی می‌تواند از عوامل اصلی باشد. سرورهای اختصاصی در هر حالت عملکردی بهتر در مولتی پلیر به شما ارائه می‌دهند.

 1. به دنبال Open NAT باشید.

Network Address Translation یا به اختصار، NAT، دستگاه‌ها را قادر می‌سازد وقتی که دستگاه به اینترنت وصل است، با استفاده از آدرس‌های IP داخلی، آدرس‌های IP اکسترنال را شناسایی کند. این تکنولوژی در ساختار بازی‌های آنلاین نقش مهمی را ایفا می‌کند و عامل تصمیم گیرنده در چگونگی انتقال ترافیک به دستگاه است.

وقتی که به ایکس باکس لایو متصل هستید، در کنسول ممکن است اصطلاحات زیر به شما نمایش داده شود و هر کدام محدودیت‌های هر کدام از انواع NAT را به شما نشان می‌دهند. در واقع این موارد، سازگاری شبکه‌ی شما را با دیگر کاربران را به شما نشان می‌دهد. کاربران با NAT محدودتر، دارای مشکلاتی در اتصال به دیگر کاربران در مولتی پلیر هستند. برای فهمیدن این که نوع NAT شبکه شما چگونه در مولتی پلیر بر شما اثر می‌گذارد، استفاده از جدول ارائه شده در Xbox Support است. این جدول به شما نشان می‌دهد که هر یک از انواع NAT با کدام یکی سازگار است و چرا Open NAT بهترین گزینه برای بازی‌های آنلاین است.

StrictModerateOpen NAT 
Open NAT
Moderate
Strict

با توجه به جدول بالا، می‌توان به راحتی فهمید که Open NAT بهترین گزینه برای اتصال به ایکس باکس لایو است چرا که با تمام انواع دیگر NAT سازگاری دارد. با این که Open NAT بهترین گزینه است، دست یابی به آن برای بسیاری از کاربران مشکل بوده است. در زیر سه راه کار برای بهبود NAT برای شما ذکر کرده‌ایم.

نکته‌ی بسیار مهم: به هیچ عنوان از ترکیبی از موارد زیر برای تنظیم کردن اتصال اینترنت در ایکس باکس وان استفاده نکنید. قبل از استفاده از هر کدام، ابتدا مطمئن شوید که همه‌ی آن‌ها غیر فعال هستند.

Universal Plug and Play: این مورد معمولاً تحت عنوان UPnP در میان کاربران رواج دارد. UPnP مجموعه‌ای از پروتکل‌ها است که به صورت خودکار تمام پورت‌ها را مدیریت می‌کند و از این طریق باعث بهبود یافتن اتصال اینترنت می‌شود. معمولاً این گزینه در بسیاری از مودم‌ها به صورت پیش فرض فعال است، ولی اگر بار اول است که از UPnP قرار است استفاده کنید، پس از فعال سازی آن بهبود چشمگیری در عملکرد اینترنت در ایکس باکس وان مشاهده خواهید کرد. همانند QoS، نحوه‌ی فعال کردن آن در هر مدل مودم تفاوت دارد.

Port Forwarding: این مورد، شباهت زیادی با UPnP دارد، با این تفاوت که باید به طور دستی پورت‌ها را در مودم وارد کنید. هدایت کردن پورت‌ها به صورت دستی، به شما پایدارترین اتصال با بهترین سرعت ممکن را ارائه خواهد داد. همانند موارد قبل، نحوه‌ی فوروارد کردن پورت‌ها در مدل‌های مختلف مودم تفاوت دارد و باید به یک مرجع آنلاین برای مدل مودمتان مراجعه کنید.

Perimeter Network: نام دیگر این مورد، Demilitarized Zone یا DmZ است. از DmZ برای برداشتن محدودیت‌های اینترنت در یک دستگاه استفاده می‌شود. در واقع با استفاده از این گزینه، ترافیکی که کنسول شما جریان پیدا می‌کند کنترل نشده خواهد بود (به این معنی که موانع امنیتی همگی برداشته می‌شوند). با این که این گزینه NAT را بهبود می‌دهد، باید تنها زمانی از آن باید استفاده شود که راه حل‌های دیگر برای شما کارساز نباشند. استفاده از DmZ در ایکس باکس وان بلامانع است، به این دلیل که سیستم عامل دستگاه خود دارای محدودیت‌هایی است، ولی به هیچ عنوان در یک کامپیوتر دسکتاپ از این گزینه نباید استفاده کرد.

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید دوشنبه 1 مرداد 1397

مقاله خیلی خوبی بود.خسته نباشید♥

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,