در چند روز پیش شایعه‌ای فضای رسانه‌ای منتشر شد که مثل بمب دنیای فناوری را تکان داد “مایکروسافت قصد خرید شرکت والو را دارد”، اکنون پس از گذشت چند روز بالاخره والو نسبت به این شایعات پاسخ داده است.

چند روزی است که در فضای رسانه‌ای شایعه شده که مایکروسافت قصد خرید دو شرکت والو و EA را در سر دارد، ما نیز در وینفون به‌صورت مفصل به بررسی این شایعه پرداختیم. اکنون پس از گذشت چندین روز از پخش این شایعه بالاخره مدیران شرکت والو نسبت به این مسئله واکنش داده‌اند. والو و EA به‌عنوان دو غول در دنیای بازی‌های دیجیتال می‌توانند خریدی بسیار مناسب برای مایکروسافت و تقویت بخش ایکس باکس این شرکت باشند، این امر باعث شد تا فضای شایعات پیرامون این خرید روز به روز گسترش یابد.

البته حقیقت این بود که منبع درز این شایعه هیچ‌گاه مشخص نشد و البته هیچگونه سند و مدرکی دال بر تایید این مسئله در رسانه‌ها نیز منتشر نشد. فضای شدید شایعه باعث شد تا سرانجام یکی از طرفداران بازی‌های ویدیویی به‌صورت مستقیم به گیب نیوئل بنیان‌گذار شرکت والو ایمیل بزند و در جواب این مدیر شرکت والو ایمیلی برای پاسخ به این کاربر ارسال کرد.

این گیمر مشتاق در ایمیل خود پرسیده بود:

آیا قرار است والو توسط مایکروسافت خریداری شود؟ لطفا پاسخ دهید جامعه (کاربران) دچار تنش شده است.

گیب نیوئل نیز در پاسخ اعلام کرد:

تا آنجا که من در جریان هستم، خیر.

این ماجرا تا حدی عجیب به‌نظر می‌رسد، اینکه بنیان‌گذار والو به‌جای اعلام این پاسخ در فضای عمومی، پاسخ خود را در ایمیلی به یک کاربر معمولی ارسال کند. در نهایت باید توجه داشت که هزینه خرید شرکتی مثل والو با دارا بودن شبکه بسیار غنی و قدرتمند استیم بسیار گزاف خواهد بود. البته با توجه به آنکه والو شرکتی خصوصی است در مورد هزینه دقیق خرید این شرکت نمی‌توان با دقت اظهار نظر کرد، اما در طرف دیگر این شایعات خرید شرکت EA نیز مطرح بود. برای مقایسه بد نیست اشاره کنیم ارزش کلی شرکت الکترونیک آرتز یا EA چیزی در حدود 35 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود که البته مایکروسافت پول نقل برای انجام این خرید را دارا است.

در انتها باید یادآوری کنیم که خرید 26 میلیارد دلاری لینکدین توسط مایکروسافت نشان داد که نادلا هر جا که نیاز باشد بدون حد و حصر دست به جیب خواهد شد. زمان چیزی است که پاسخ نهایی در مورد شایعه خرید والو یا EA را آشکار خواهد کرد. به‌نظر شما آیا مایکروسافت بار دیگر اندکی از حساب‌های بانکی خود را خالی خواهد کرد؟

منبع :

MSPU

1272 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
نوشزاد
پاسخ دهید سه شنبه 17 بهمن 1396

احتمالش یک در ملیونه

assemblyos
پاسخ دهید جمعه 20 بهمن 1396

جناب نوشزاد اتفاقا برعکس تحلیل جنابعالی تحلیل من اینست که مایکروسافت بازهم دست به جیب می شود و یکی یکی این شرکتهای معروف را می خرد . . مایکروسافت توانایی عجیبی در خریدن شرکتهای کوچک و بزرگ کامپیوتری دارد و این را می توان در تاریخچه ی خریدهای این شرکت دید . شاید باور نکنی ولی من ان زمان که اینسایدر حلقه ی فست مایکروسافت بودم بجای اینکه مدام به جان ویندوز و مایکروسافت غر بزنم از طریق برنامه ی فیدبک به این شرکت پیشنهادات عحیب و غریب و احمقانه می دادم . پیشنهاداتی مثل خرید شرکتهای کنونیکال ردهت گوگل و حتی غولهای بزرگی مثل اپل و آی بی ام !!!!!!!
خنده داره و مثل جوک میمونه ولی خب بالاخره من این پیشنهادات را می دادم و برام مهم نبود که مایکروسافت بهم بخنده یا نه . البته شاید مایکروسافت هیچوقت نتونه یا نخواد این شرکتهای معروف و بزرگ را بخره ولی خرید شرکتهای کوچک و متوسط همیشه جزو گزینه های روی میز این شرکت بوده و هست و خواهد بود . شک نکن . پس احتمالش 1 در 10 است .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,