windows-movie-maker

مایکروسافت در صفحه ی پشتیبانی خود اظهار داشته است که یک نسخه از Movie Maker، یکی از محبوب ترین نرم افزار های رایگان ویندوز دسکتاپ این شرکت، می تواند در آینده برای ویندوز ۱۰ دسکتاپ، به استور ویندوز بیاید. برای آن دسته از کاربران که با این برنامه آشنایی ندارند، باید بگوییم که Windows Movie Maker یک برنامه ی ساده و کاربردی برای ویرایش ویدیو است که اولین نسخه ی آن در سال ۲۰۰۰ به عنوان بخشی از مجموعه نرم افزار های Microsoft Windows Essentials عرضه شد.

نسخه ی فعلی نرم افزار Windows Movie Maker در سال ۲۰۱۲ منتشر شده است. ولی اکنون مایکروسافت قصد دارد پشتیبانی از تمام نرم افزار های Windows Essentials 2012 خود را در تاریخ ۱۷ ژانویه ۲۰۱۷ پایان دهد.

در حالی که این پست پشتیبانی برای آن دسته از برنامه ها نشان می دهد که مایکروسافت تعدادی از جایگزین ها برای کاربران ویندوز ۸.۱ و ویندوز ۱۰ برای سایر برنامه های باقی مانده از آن مجموعه، مانند Mail، Photos و OneDrive را ذکر کرده است، آن لیست برای Movie Maker کمی متفاوت است:

Movie Maker به زودی برای کاربران ویندوز ۱۰ از طریق استور ویندوز در دسترس قرار می گیرد.

این تمام چیزیست که مایکروسافت آشکار کرده است، حداقل برای عموم! در حال حاضر هیچ حرفی از زمان انتشار آن وجود ندارد، و همچنین مشخص نیست که آیا Movie Maker به عنوان یک اپلیکیشن یونیورسال ساخته و منتشر خواهد شد و یا به سادگی از نسخه ی دسکتاپ فعلی و از طریق ابزار “پروژه ی Centennial” مایکروسافت تبدیل شده است.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1983 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,