continuum for phones lumia 950

شب گذشته و در جریان کنفرانس بیلد ۲۰۱۶، مایکروسافت اعلام کرد که در تابستان سال جاری یک به روز رسانی بزرگ برای ویندوز ۱۰ منتشر می‌کند. این به‌ روز رسانی بزرگ به طور همزمان برای ویندوز ۱۰ موبایل نیز منتشر می‌شود و ویژگی‌های بسیاری را به همراه خواهد داشت. یکی از ویژگی‌های بسیار جالب این به روز رسانی، پشتیبانی قابلیت کانتینیوم ویندوز ۱۰ موبایل از کنترلر اکس‌باکس وان است.

کانتینیوم قابلیتی است که با استفاده از آن می‌توانید گوشی ویندوزی خود را به یک رایانه‌ی رومیزی تبدیل کنید. با استفاده از قابلیت کانتینیوم می‌توانید گوشی خود را به یک مانیتور یا تلویزیون متصل کنید و سپس برنامه‌های یونیورسال موجود بر روی گوشی را به صورت کامل و تمام صفحه بر روی مانیتور اجرا کنید و حتی با ماوس و کیبورد با آن‌ها کار کنید. این قابلیت نیازمند سخت‌افزار خاصی است و بر روی برخی گوشی‌های خاص کار می کند و در حال حاضر تنها گوشی‌های ۹۵۰، ۹۵۰XL از خانواده لومیا و چند گوشی دیگر از سایر شرکت‌ها این قابلیت را پشتیبانی می‌کنند.

با از راه رسیدن به روز رسانی بزرگ ویندوز ۱۰ موبایل و ویندوز ۱۰ در تابستان سال جاری، کاربران ویندوز ۱۰ موبایل می‌توانند با استفاده از کنترلر اکس‌باکس وان بازی‌های یونیورسال را بر روی مانیتور و در حالت کانیتینیوم اجرا کنند. البته شایان ذکر است که شما نمی‌توانید کل سیستم عامل را با این دسته‌ها کنترل کنید و تنها می‌توانید بازی‌های یونیورسال را با استفاده از آن‌ها اجرا کنید و درست همانند یک کنسول به انجام بازی‌ها بپردازید. مایکروسافت در جریان کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ این قابلیت را بر روی لومیا ۹۵۰ به نمایش گذاشت تا توسعه‌دهندگان حاضر بتوانند نگاهی نزدیک به این قابلیت و شیوه کارکرد آن داشته باشند. این قابلیت در بیلدهای بعدی ویندوز ۱۰ موبایل در اختیار اینسایدرها قرار خواهد گرفت.

در ادامه ویدیویی کوتاه که وب سایت MSPowerUser از این قابلیت منتشر کرده را تماشا می‌کنید:

دانلود ویدیو با کیفیت SD 360p | دانلود ویدیو با کیفیت HD 720p

نظر شما در خصوص این قابلیت چیست؟

منبع :

MSPOWERUSER

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Hesam77
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

این چه بازی بود؟

    عرفان مرادی
    پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

    shadow fight

Hafez
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

یه سوال میخوام بپرسم چون اضطراری بود اینجا مطرح می کنم
بعد از اپ تو دیت ساعت و الارام گوشی
الارم های قبلی که ذخیره کرده بودم پاک شدن ولی سر ساعت های که الارم گذاشته بودم اهنگ میزنه.
نه میتونم پاکش کنم نه تغیرش بدم،چون اصلا تو قسمت الارم هیچی نیست
کسی میدونه چیکار کنم؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,