شوتر علمی تخیلی هیلو که جمع عظیمی از طرفداران را شیفته خود کرد، روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت در کنار سه بازی دیگر به راهروی مشاهیر بازی‌ها پیوست، Donkey Kong، Pokemon Red and Green و Street Fighter 2 سه بازی دیگری هستند که به‌تازگی به راهروی مشاهیر افزوده شدند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

همه‌ی این بازی‌ها مکانی دائمی برای نمایش در موزه Strong شهر Rochester نیویورک خواهند داشت. جایی که راهروی مشاهیر در سال ۲۰۱۵ باهدف شناخت صنعتی که تنها در سال گذشته ۳۰.۴ میلیارد دلار درآمد ایجاد کرده، راه‌اندازی شد.

HALO HALL OF FAME
مکان نمایش دائمی Halo در راهروی افتخارات بازی های رایانه ای

شنون سیموند ، نگهبان موزه میگوید

تا قبل از عرضه‌ی هیلو، موفق‌ترین شوترها نیاز به یک کامپیوتر شخصی و دقتی که یک موس با کیفیت ارائه می‌کرد داشتند. هیلو نشان داد که کنسول‌ها هم می‌توانند اگرنه بیشتر از کامپیوترهای شخصی، حداقل به همان اندازه کارا باشند.

بیش از نیمی از اکس باکس‌های فروش رفته، این بازی را به همراه داشتند و بازیکنان اکثرا نمرات بالایی به بیان داستان جذاب آن، کاراکترهایی مانند مسترچیف و قابلیت بازی چندنفره آن دادند. گروه خودجوش Halo Nation باعث فروش ۶ میلیون کپی، به همراه ادامه‌ها، داستان‌های جانبی، کتاب‌ها و اکشن فیگورها شدند.

یک کمیته بین المللی از محققین و روزنامه نویسان از بین ۱۲ بازی نهایی لیست انتخابی، که شامل بازی‌هایی مانند Final Fantasy VII، Microsoft Windows Solitaire، Mortal Kombat، Myst، Portal، Resident Evil، Tomb Raider و Wii Sports بود، لیست سال ۲۰۱۷ را انتخاب کردند.

منتخبین بر اساس طولانی بودن و شدت تأثیر آن‌ها بر صنعت بازی‌های ویدئویی انتخاب شدند. به گفته‌ی Strong بازی‌هایی از بیش از ۱۰۰ بازی در آرکید، کامپیوتر، کنسول‌های دستی و بازی‌های موبایل برای این انتخاب کاندید شده بودند.

از جمله بازی های دیگری که به راهروی افتخارات افزوده شدند بازی Donkey Kong، ستاره ی آرکیدها  در سال ۱۹۸۱ و پرسودترین بازی نینتندو تا به امروز است. این یعنی فروشی بهتر از فروش ۱۳۲هزار عددی جعبه های آرکید برای شخصیت محبوب ماریو که یکی از حاضرین در تالار افتخارات نیز هست.

سیموند افزود :

بازی Pokemon Red and Green یک مجموعه را آغاز کرد که دنیا را فرا گرفت ، خیلی از شخصیت های این مجموعه ، مانند پیکاچو بخش جدانشدنی از فرهنگ جهانی هستند.

همچنین Street Fighter II در دهه‌ی ۹۰ میلادی جان تازه‌ای به صنعت بازی‌ها بخشید ، این بازی اجازه‌ی مبارزه ی تک به تک بین رقیبان انسانی را داد و بلافاصله تماشاگران فراوان و تورنمنت های زیادی را در سراسر جهان ایجاد کرد.

دیدگاه خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

PHYS

4 پست
رامین حسین زاد
رامین حسین زاد هستم. کارشناسی ارشد برق قدرت دارم . دوست دارم اخبار تکنولوژی و صنعت بازی را پیگیری کنم و تبادل نظر داشته باشم با افراد دیگری که به این مسائل علاقه دارند.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
MAHDY
پاسخ دهید سه شنبه 19 اردیبهشت 1396

هیلو یک بازی فراموش نشدنیه…..

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,