قیمت بالا و نیاز به سخت‌افزار قدرتمند  مانعی بر سر راه کسانی بود که علاقه داشتند واقعیت مجازی را امتحان کنند و این تکنولوژی شروع خیلی کندی را تجربه کرد. اما طبق آمار ارائه شده از سوی موسسه تحقیقاتی کَنالیس با شروع افت قیمت‌ها در تابستان امسال میزان فروش این هدست‌ها افزایش چشمگیری داشته است. با ما در وینفون همراه باشید.

طبق گزارش جدید منتشر شده، برای اولین بار در فصل سوم سال ۲۰۱۷ میزان عرضه هدست های واقعیت‌مجازی که با صدر‌نشینی هدست پلی‌استیشن شرکت سونی همراه بوده از مرز ۱ میلیون دستگاه عبور کرده است و این در حالی است که هنوز هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز شرکت مایکروسافت وارد بازار نشده بودند.

آقای وینسنت تیک از موسسه تحقیقاتی کَنالیس در اظهاراتی اعلام کرد:

میل به خرید هدست‌های واقعیت مجازی در بازار مصرف بسیار به قیمت آن وابسته است و استراتژی شرکت آکیلس در پایین آوردن قیمت‌ها قطعاً در افزایش این اشتیاق مؤثر بوده است.

سونی با عرضه ۴۹۰،۰۰۰ هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن به عنوان صدر‌نشین و به دنبال آن شرکت فیس‌بوک با عرضه ۲۱۰،۰۰۰ هدست واقعیت مجازی آکیلس ریفت و در نهایت شرکت اچ‌تی‌سی با عرضه ۱۶۰،۰۰۰ هدست وایو، جمعاً ۸۶ درصد از سهم بازار واقعیت مجازی در فصل سوم سال ۲۰۱۷ را در اختیار داشته‌اند.

سونی بهره‌برداری خوبی از افزایش کشش بازار برای خرید هدست های واقعیت مجازی کرد به‌طوری که آقای جیسون لوو از موسسه تحقیقاتی کَنالیس طی اظهاراتی اینطور بیان کرد:

شرکت سونی از زمان عرضه هدست پلی‌استیشن به‌طور کامل بر بازار ژاپن مسلط شد به‌طوری که بیش از ۸۰ درصد از سهم بازار را در این کشور به‌دست آورد و با عرضه بیشتر هدست‌های پلی‌استیشن باندل شده با بازی‌های پر طرفداری مثل Doom، Skyrim و گرن‌توریسمو بر این تسلط ادامه خواهد داد.

انتظار می‌رود حضور مایکروسافت با هدست‌های واقعیت ترکیبی ویندوز در فصل چهارم ۲۰۱۷ و در سال ۲۰۱۸ احساس بشود.

موسسه تحقیقاتی کَنالیس پیش‌بینی کرده است در سال آینده، فروشندگان معتبر قطعات کامپیوتری، محصولاتی که از پلتفرم واقعیت ترکیبی مایکروسافت پشتیبانی می‌کنند و قابلیت استفاده در زمینه‌های تفریحی و نیز کسب‌و‌کار را دارند، روانه بازار خواهند کرد و تنور بازار هد‌ست‌های واقعیت مجازی داغ‌تر از گذشته خواهد شد.

آقای جیسون لوو اینطور اعلام کرده است:

موارد استفاده از واقعیت مجازی در کسب‌و‌کار زمانی می‌تواند در بسیاری از صنایع مانند کارخانه‌جات، محصولات بهداشتی، آموزش‌وپرورش و غیره گسترش پیدا کند که شرکت های درجه یک تولید کننده قطعات کامپیوتری مانند اچ‌پی، لنو‌و، ایسر، ایسوس و دل شروع به توزیع محصولات خود از طریق شبکه توزیع گسترده‌ای که در اختیار دارند کنند.

با توجه به کوچک بودن بازار فعلی هدست‌های واقعیت مجازی در قیاس با بازار قطعات کامپیوتری و نیز رابطه نزدیک‌‌تر مایکروسافت و دیگر تولید کنندگان قطعات کامپیوتر به کاربران کامپیوتر به نظر می‌رسد هدست‌های واقعیت ترکیبی ویندوز بتوانند به سرعت بر بازار مسلط شوند. اگر بدین‌صورت نشد می‌توان حدس زد بازار، از نسخه مایکروسافت در حوزه واقعیت مجازی کمتر استقبال کرده است.

منبع :

MSPU

23 پست
محمدعلی معدلی
علاقه مند به اخبار و وقایع حوزه های تکنولوژی و فن آوری دوستدار شرکت مایکروسافت و نرم افزارها و سرویسهای عالی اون
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,