slack%20for%20ios%20upload%20(3)

در ساختمان ۸۸ مایکروسافت…. ساکت و آرام ترین اتاق جهان مخفی شده است… ساختمانی که چند ماه پیش رکورد گینس را نیز شکست و حالا تک و تنها در صدر آرام و ساکت ترین منطقه ی جهان قرار دارد. اکنون گردشی در این اتاق آرام می کنیم.  با وینفون همراه باشید.

اتاق بدون پژواک مایکروسافت ساکت ترین مکان جهان است. این درحالیست که در حال حاضر فقط محیط داخل مولکول و صدای حاصل از ارتعاشات هوا و حرکات برونی آن ها، ساکت تر از آن است. آن ها به کمک سه جداره و مصالح جذب کننده صدا یک اتاق کاملا بدون پژواک آفریده اند که با طراحی منحصر به فرد کف، دیوارها و سقف، صداها را کاملا محو می کند. در کف زمین، بزرگترین جداره قرار دارد که کاملا از ساختار ساختمان اصلی مجزاست و بین جداره ها نیز یک فاصله ای وجود دارد که در آن فقط هوا قرار گرفته است. مایکروسافت این اتاق را کاملا ساکت و بی صدا ساخته است و نام آن را اتاق بی پژواک گذاشته است تا برای ساخت بلندگوهای بهتر برای تبلت ها و لپتاپ های سرفس، بهبود عملکرد مکالمات اسکایپ و کرتانا استفاده شود تا بدون مزاحمت صداهای محیط، بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

quietest-place_tcm25-399432

این گردش برآمده از سفر پنج دقیقه ای Matt Wenberger، خبرنگار Business Insider و ویلسون راثمون خبرنگار Gizmodo به همراه گوپال گوپال مهندس آزمایشگاه صدای مایکروسافت است:

“اتاقی با سه جداره مثل اتاق خالی فیلم جنگ ستارگان.  این اتاق با دو در کاملا پوشانده شده است. داخل آن در اصل کف به معنای واقعی وجود ندارد، کف این اتاق با لایه های زاویه دار صدا پوشانده شده است و شما در اصل روی یک توری ایستاده اید. وقتی وارد اتاق می شوید، فکر می کنید صدایتان تغییر کرده، و کم و کمتر می شود و انگار یک نفر پدال قطع صدای شما را فشار داده است. فکر می کنید که به سمت از دست دادن ذهن حرکت می کنید. یک لحظه حس می کنید دچار سرگیجه شده اید، حالتی مثل افت قند خون! اینجا وقتی افراد صحبت می کنند، به معنای واقعی کلمه می توانید صدای افکار خود را بشنوید. این جا کمی تعادل خود را از دست می دهید چون رفلکس های صدایی در گوش داخلی برای ایجاد تعادل، تا حدودی از بین می رود”.

anechoic-means-echo-free-the-company-actually-has-three-chambers-each-designed-to-completely-absorb-sound

مت می گوید: “زمانی که ۲۰ ثانیه سکوت مطلق حکم فرما شد، اتاق بی نهایت ارام بود، و من فقط زمزمه هایی در گوشم می شنیدم. بعد از ۲۰ ثانیه ای که در غار بی نظیر سکوت بودم، بدون شک بیرون آمدن از آن یکی از ظلم های بزرگ جهان بود. صحبت مجدد گوپال با من، همان ظلم جهانی بود و من از سکوت بی نهایت خارج شدم.”

اما مایکروسافت واقعا نمی خواسته که یک اتاق ساکت خلق کند، آن ها ساکت ترین اتاق را می خواستند. گوپال مهندس آزمایشگاه صدای مایکروسافت بیان می کند که اینجا سکوت مطلق است، سکوتی که در تمام جهان بی نظیر است، سکوتی -۲۰.۳ دسی بلی! اینجا فقط صدای مولکول های هوا باعث ایجاد ارتعاش می شود. او ادامه می دهد برای ساخت و قدرتمند کردن لپتاپ ها، تبلت ها و نرم افزارها، بایستی یک محیط بی نهایت ساکت داشته باشند و آن ها برای ساخت آن به شدت تلاش کردند.

slack%20for%20ios%20upload%20(2)

مایکروسافت دقیقا به یک اتاق بی پژواک رسیده است، اتاقی که خود را به -۲۰.۳ دسی بل رسانده است. این اتاق درحالی که در آن کاملا بسته می شود، شما با فضایی کاملا متفاوت مواجه می شوید، رفت و آمد صدای شما کاملا متوقف می شود، چون هیچ کدام از ذرات صدا به دیوار برخورد نمی کند. همه صداها در پس زمینه کاملا محو می شوند. صحبت کردن معمولی مثل فریاد داخل یک بالش می شود، و صداها به ندرت احساس می شود.

Matt Wenberger می گوید: “به طور قطع می توانم بگویم که اگر زمان بیشتری می توانستم سپری کنم، واقعا اتفاق هیجان انگیزی بود.”

مایکروسافت وعده داده است که این فضا را به مراتب پیشرفته تر از قبل کند و محیطی آرام تر ایجاد کند. نظر شما درباره این اتاق آرام چیست؟ به نظر شما حضور در آن تجربه ی مناسبی است؟

منبع :

THE BUSINESS INSIDER

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
امین
💔 6 پاسخ دهید پنجشنبه 21 مرداد 1395

اتفاقا توی این اتاق گوش های ادم کر میشه درد میگیره از شدت بی صدایی

ابراهیم
💔 1 پاسخ دهید پنجشنبه 21 مرداد 1395

من از اون دست آدمهایی هستم که همیشه بدنبال یه محیط آروم و ساکتم!
ولی چیزی که میدونم اینه که واقعا یه محیط ساکت نمیخوام! یه محیط آرامشبخش میخوام!!!!!

واقعا مایکروسافت خیلی از مسایلی که واسه انسان فقط خواب و خیال بودن رو به واقعیت تبدیل کرد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,