برخی کارها هستند که انجام آنها در ابتدا چندان معقول به‌نظر نمی‌رسد، اما عاملی از اعماق وجود ما را به انجام آنها سوق می‌دهد. در دنیای فناوری هر چیزی ممکن است، یکی از این موارد اتصال قدرتمندترین کنسول دنیا یعنی ایکس باکس وان ایکس به یک تلویزیون CRT قدیمی است. چنین تلویزیونی مطمئنا بهترین گرافیک ممکنه را از کنسول نمایش نخواهد داد اما این تجربه در نوع خود بسیار جالب و خاص خواهد بود.

تلویزیون‌های CRT قدیمی از آن دسته تجهیزاتی هستند که شاید دیگر تنها در سمساری پیدا شوند. البته بخش زیادی از کاربران امروزی دنیای فناوری با این تلویزیون‌ها خاطره دارند. هنوز به‌خوبی کودکی خود را به‌ خاطر دارم، زمانی که در ساعات فراغت کنسول میکرو که شاید یکی از خاطره‌انگیزترین گجت‌های دهه‌های گذشته است را به آن تلویزیون سنگین و حجیم وصل می‌کردم، اکنون بیش از دو دهه از آن زمان گذشته، تلویزیون‌ها باریک و باریکتر شده‌اند و البته کنسول‌ها نیز قدرتمندتر. کیفیتی که کنسول و تلویزیون‌های امروزی فراهم آورده‌اند قابل قیاس با گذشته نیست. اما گاهی می‌توان گذشته را به حال پیوند داد.

اخیرا کانال یوتیوب My Mate VINCE دست به چنین اقدامی زده و قدرتمندترین کنسول دنیا را به یکی از قدیمی‌ترین تلویزیون‌های موجود در بازار وصل کرده که نتیجه به‌لحاظ گرافیکی و فنی چندان جالب نیست اما به‌لحاظ عاطفی در نوع خود بسیار جالب است.

همانطور که مشاهده کردید با توجه به آنکه ایکس باکس وان ایکس صرفا از خروجی HDMI پشتیبانی می‌کند، برای اتصال آن به چنین تلویزیون از رده خارج شده‌ای لازم است تا چند آداپتور استفاده شود. از سوی دیگر با توجه به آنکه ایکس باکس وان ایکس در قیاس با تلویزیون CRT رزولوشن به‌مراتب بالاتری را ارایه می‌دهد عملا با اتصال آن به تلویزیون کیفیت تصویر چندان جالب نیست و رزولوشن نمایش داده شده تفاوتی با ایکس باکس وان معمولی نخواهد داشت.

شما چه خاطره‌ای از کنسول قدیمی خود دارید؟ راستی تلویزیون‌های سیاه و سفید را به یاد می‌آورید؟

 

منبع : وینفون
1347 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
اشکان
پاسخ دهید دوشنبه 6 آذر 1396

با سلام.
با افزونه کش مشکل کندی سایتتون حل میشه.
فکر کنم از طرف سرور تحت فشار باشین.

  محسن توکلی نیا
  پاسخ دهید دوشنبه 6 آذر 1396

  سلام اشکان جان، تیم فنی سایت در حال بررسی این مسئله هستند، به امید خدا این مشکل سریعتر برطرف می شه

رضا مهدویان
پاسخ دهید دوشنبه 6 آذر 1396

باز تلویزیونش خیلی قدیمی و داغون نیست. اگه به یه تلویزیون خیلی قدیمی سیاه و سفید وصلش میکردن خیلی باحال تر میشد

  اشکان
  پاسخ دهید سه شنبه 7 آذر 1396

  این واسه اونا خیلی قدیمیه، واسه ما زیاد قدیمی نیست 🙂 😉

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,