ما طرفداران پر و پا قرص هالولنز هستیم. هرچند، این دستگاه در حال توسعه در کارخانه است و تنها برای استفاده توسعه دهندگان کرایه داده می شود. استفاده های آن نیز تنها برای سرگرمی و تحصیلی است. اما، با این وجود باز هم ما طرفدار پر و پا قرص این عینک واقعیت ترکیبی مایکروسافت هالولنز هستیم. زیرا، این دستگاه قابلیت هایی را دارد که به سادگی می توان گفت که هیچ دستگاه دیگری ندارد.

اما در ابتدا به نظر می رسد که این رویا هیچ گاه به واقعیت تبدیل نشود. زیرا، اینتل شرایطی را محیا کرده که گواه از پایان تولید چیپست هایی می دهد که این دستگاه توسط آن کار می کند. مجله خبری Anandtech گزارش می دهد که اینتل در حال بازنشسته کردن پردازنده های سری Atom x5-Z8100P SoC خود است. همچنین، این کمپانی اعلام کرده است که متقاضیان این پردازنده تنها تا ۳۰ اکتبر مهلت سفارش دارند و آخرین تحویل این پردازنده ها ۳۰ سپتامبر خواهد بود.

در حالی که خبر ها برای نسخه فعلی هالولنز بد به نظر می رسند می توان گمان کرد که نسخه موفق آن به زودی قرار است معرفی شود. چرا که مایکروسافت توسعه نسل دوم پردازنده های هالوگرافیکی خود را آغاز کرده است. این پردازنده ها برای هوش مصنویی استفاده می شوند که بعید نیست که این ها همان هایی باشند که بر روی نسخه اصلی هالولنز استفاده شوند.

خوشبختانه به نظر می رسد که مایکروسافت موجودی کافی برای ارائه این پردازنده ها را دارد. طبق آمار به نظر می رسد این شرکت ده ها هزار نسخه از این پردازنده در انبار های خود دارد.

اما به هر حال با به پایان رسیدن کار پردازنده های نسخه اصلی هالولنز شاید به زودی شاهد نسخه اصلی هالولنز با پردازنده های اصلی این دستگاه باشیم.

تعبیر شما از این خبر چگونه است؟

منبع :

MSPOWERUSER

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
فرزام
پاسخ دهید جمعه 20 مرداد 1396

بنظر میرسه بخش بزرگی از تمرکز مایکروسافت بر روی توسعه و استفاده از واقعیت مجازی و ابزارهای ان در صنعت پرسود بازی های رایانه ای باشه

zaryab
پاسخ دهید جمعه 20 مرداد 1396

امیدوارم مایکروسافت هم مثل اپل پردازنده هاشو خودش طراحی کنه و تمرکز روی پردازنده های arm داشته باشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,