با پیشروی بیشتر در نسل هشتم کنسول‌های ویدیویی، شاهد بودیم که بازی دیجیتالی از نظر محبوبیت و استقبال به حد انفجار رسید که هر چه زمان بیشتری گذشت، این محبوبیت افزایش پیدا کرد و با توجه به این که به نظر می‌رسد سرویس‌های اشتراکی و بازی ابری در نسل آینده تبدیل به یک مقوله بسیار مهم و بزرگ در صنعت بازی‌های ویدیویی شوند، عرصه‌ی بازی‌های دیجیتال احتمالا به رشد چشمگیر خودش همچنان ادامه خواهد داد و این روند را همینطور طی خواهد کرد.

با این وجود، مدیای فیزیکی هنوز هم چیزی است که عده زیادی از مردم از آن استفاده می‌کنند و در زندگی روزمره خود به کار می‌برند که به همین دلیل هم شرکت‌های پیشروی این صنعت یعنی سونی و مایکروسافت هر دو به ترتیب تایید کردند که نسل آینده‌ی کنسول‌های آن‌ها موسوم به پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت هر دو هنوز هم دیسک درایو خواهد داشت و هنوز کاملا دیجیتالی نخواهند شد.

اما به جز مردمی که علاقه آنچنان زیادی به خرید محتویات دیجیتالی ندارند، دیگر چه کسانی ممکن است از این تصمیم خوشحال شوند؟ قطعا یکی از آن‌ها فروشگاه‌های زنجیره‌ای فروش بازی‌های رایانه‌ای، GameStop است که کاملا هم منطقی به نظر می‌رسد چرا که کسب و کار آن‌ها در درجه اول بر پایه فروش دیسک‌های فیزیکیِ بازی‌های رایانه‌ای به مردم استوار شده است. بر اساس اظهارات Frank Hamlin، مدیر روابط عمومی مشتریانِ فروشگاه‌های زنجیره‌ای GameStop، هم سونی و هم مایکروسافت “کاملا آگاهی دارند” که مدیای فیزیکی برای عده بسیار زیادی از مشتریان بسیار مهم است و خودِ فروشگاه‌های زنجیره‌ای GameStop نیز از تصمیم سازندگان این کنسول‌ها که قرار است همچنان دارای دیسک درایو باشند، بسیار خوشحال است. Frank Hamlin در این زمینه چنین گفته است که:

من فکر می‌کنم که هم سونی و هم مایکروسافت کاملا آگاهی دارند که مشتریان به این انتخابِ اختیاری واقعا نیاز دارند. ما واقعا بسیار رضایت مند و خوشحالیم که می‌توانیم به مشتریان خود کمک کنیم که هر زمانی که نیاز دارند، به آن‌ها یک بازی فیزیکی بفروشیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود درمورد ارزش مدیای فیزیکی برای مردم چنین اضافه کرد که:

این موضوع درست مثل جمع آوری کردن یک مجموعه است. آن‌ها جمع آوری کردن مجموعه‌ها و به دست آوردن افتخارات مختلف را به خودی خود دوست دارند. این قابل لمس و محسوس بودن چیزی است که برای یک تجربه‌ی درست و خوب از بازی‌های رایانه‌ای واقعا اهمیت به شدت زیادی دارد. ندادن این امتیاز یا حق ویژه برای داشتن آن‌ها به مشتریان چیزی است که من فکر می‌کنم هم سونی و هم مایکروسافت می‌دانند که انجام دادنش کار احمقانه‌ای است.

اگرچه شرکت مایکروسافت تایید کرده که ایکس‌باکس اسکارلت قطعا دارای دیسک درایو خواهد بود اما یک سری گزارش جدید یا بهتر است بگویم شایعه جدید به گوش رسیده که اعلام می‌کند آن‌ها در حال کار کردن روی یک مدل متفاوتِ بدون دیسک از این کنسول هستند که تمرکز آن روی xCloud و مسائل مروبط به بازی‌های ابری قرار داده شده است تا یک جایگزین ارزان قیمت‌تر در اختیار مشتریان و کاربران خود قرار دهند.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,