BAND2-1

مایکروسافت بند مُرد! مایکروسافت بند به پایان راه رسید! تولید مایکروسافت بند متوقف شد! پروژه ی بند ۳ کنسل شد! این تمام تیترهای خبری چند هفته ی قبل درباره بخش جدید مایکروسافت بود، اما آیا واقعا این کل ماجراست و ردموندی ها به یک باره خود را از این حیطه خارج کردند؟ با ما همراه باشید…

تا امروز و بعد از هیاهوی تمام نشدنی مایکروسافت در کنفرانس سرفس، می توان گفت که شاید اطلاعات غلطی در اطراف این پروژه مطرح شد و این پروژه را تمام شده دانست. اما اگر کمی به داخل و اتفاقات این چند ماه مایکروسافت بیندازیم می بینیم که ردموندی ها بدون فکر کاری نمی کنند و ناگهان آنچه در چنته دارند را رونمایی می کنند. اگرچه پروژه ی بند ۳ کنسل شده است اما این بدان معنا نیست که مایکروسافت روی پروتایپ یا محصولی جدید کار نمی کند و یا به دنبال ویژگی های جدیدی نیست!

مایکروسافت و مدیران آن به دنبال خلق دسته های جدیدی در دنیای تکنولوژی هستند تا معادلات بازی امروز این عرصه را برهم بزنند و به دیگران درس خلاقیت بیاموزند و دستبندهای سلامتی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و باید کمی عمیق تر به جریان توقف نسل سوم این محصول بیندیشیم. بیشترین دلیلی که در بین کارشناسان تکنولوژی از منابع موثق درباره علت کنسل شدن این پروژه شنیده شده، عدم اجرای ویندوز ۱۰ بر روی این دستبند بوده است؛ بنابر این شعار ویندوز ۱۰ در تمام دستگاه های این شرکت محقق نمی شده است و این دلیل منطقی به نظر می رسد که تا توانایی اجرای ویندوز ۱۰، این پروژه به تعویق بیفتد.

اگر از زاویه ای دیگر نگاه کنیم، شاید اصلا دلیل لغو آن اهمیت چندانی نداشته باشد و چیزی را تغییر ندهد. شما در مایکروسافت بند شاهد Sustained PLE هستید که یک قانون داخلی برای پشتیبانی تا پایان عمر است و افرادی که با مایکروسافت و سیاست های آن آشنایی داشته باشند می دانند منظور  از “پایان عمر”  توقف خط تولید آن هاست و تنها به روز رسانی ها برای آن منتشر می شود و توسعه ی دستگاه جدید در نظر آن ها نست.

اما این بدان معنا نیست که دستگاه های پوشیدنی مایکروسافت به پایان راه رسیده است، و با توجه به انواع پتنت ها و سنسورهای کاربردی در خط تولید دستبند مایکروسافت، زمزمه هایی به گوش می رسد که  این امکانات به احتمال فراوان به محصول جدیدی تزریق می شود تا یک دستگاه پوشیدنی بهتر در دسترس مردم قرار گیرد. حتی اگر بند ۳  لغو شده باشد، بسیار ساده انگارانه است که به عدم تولید و عرضه ی دستگاه پوشیدنی دیگری در آینده فکر نکرد.

fanband-lead

بنابراین احتمال تولید دستگاهی جدید در آینده وجود دارد که با توجه به شنیده ها و گمانه ها، این دستگاه با SKU ویندوز ۱۰ راهی بازار خواهد شد تا مایکروسافت ویندوز ۱۰ را در هرجایی وارد کرده باشد. خط تولید بند هرگز برای ویندوز ۱۰ طراحی نشده بوده است و سیستم عامل این دستبند برای کارهای بزرگ و پیچیده برنامه ریزی نشده بود و تنها کارهای ساده برای آن در نظر گرفته شده بود و شاید این دستبندها راهی برای رسیدن به محصول عالی تر بوده اند.

هنوز سیاست دقیق مایکروسافت در این زمینه مشخص نیست و در این مدت به شگفتانه های این شرکت عادت کرده ایم و باید خود را برای چیزهای عجیب و غریب آماده کرد، مثلا اگر در کنفرانس های بعدی ناگهان یک محصول جدید مشابه دستبند از جیب پانوس پانای رئیس بخش دستگاه های مایکروسافت بیرون آمد، خودتان را کنترل کنید.

ورود ویندوز ۱۰ به دستگاه های پوشیدنی مثل این محصول، می تواند یک موفقیت دیگر برای این شرکت نوآور باشد تا آینده ی بهتری برای مردم دنیا بسازد و باید داستان این محصول را دنبال کنیم تا ببینیم که به مقصد مدنظر می رسد یا خیر!

نظر شما چیست؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
marshall
پاسخ دهید یکشنبه 22 آبان 1395

اگه Surface Phone ـی در کار باشه احتمالا کنارش یه Surface Band هم معرفی میشه.

Alireza
پاسخ دهید یکشنبه 22 آبان 1395

والله توی موبایل هم هیچ چیز معلوم نیست هیچوقت قاطع کسی از مایکروسافت که کاره ای باشه نگفت موبایلی در کار هست

  alireza
  پاسخ دهید یکشنبه 22 آبان 1395

  اشتباه میکنی
  نمیدونم کی بود که گفت (گوشی بعدی مایکروسافت نوآورانه خواهد بود) ولی این شخص، شخص مهمی بود.دوستان اگه کسی میدونه این شخص کی بود بگه
  یه خبر دیگه ای هم بود که یکی از مدیران مایکروسافت ایتالیا خبر از سرفیس فون داده بود (داخل توییتر)
  این جملش بود surface phone not not
  در مورد ساعت هوشمند هم فعلا هیچی معلوم نیست

HaMeD
پاسخ دهید یکشنبه 22 آبان 1395

خدا کنه همه این شایعات امیدوار کننده به حقیقت تبدیل بشه❤
تا ما هم برای یکپارچه شدن کل زندگیمون، از کل محصولات مایکی استفاده کنیم😉
_____
دوستان یه سوال بی ربط
شماهم تلگرامتون با اپدیت اخری، دیگه هیچ فایلی ارسال نمیکنه؟؟

  هادی اکبری زاده
  پاسخ دهید یکشنبه 22 آبان 1395

  نه دوست عزیز، تلگرام اوکی هست.

  m23
  پاسخ دهید یکشنبه 22 آبان 1395

  سلام
  تلگرام من بعد از اپدیت اخر افتضاح کامل شده
  فیلم ذخیره کنم بعدا نشون نمیده ارور میده
  فیلم تو تلگرام ببینم بعد بک که میزنم بیام تو کانال کلا میپره بیرون
  تلگرام تو پس زمینه نمیمونه و هیچ فعالیتی نداره وقتی از برنامه میام بیرون😐😐
  راستی تلگرام نگفته که برنامه واسه یونیورسال شدنش داره یا نه؟؟

   وحید
   پاسخ دهید یکشنبه 22 آبان 1395

   cache اون رو پاک کن درست میشه-برو توی ستینگ برنامه تلگرام-بعد توی قسمت clear cache

    m23
    پاسخ دهید یکشنبه 22 آبان 1395

    سپاس
    داداش انجام دادم درست نشد
    تازه قبلش حذفش کرده بودم دوباره نصب کردم
    همه چیزو از چش اپدیت اخری میبینم😐😐

   HaMeD
   پاسخ دهید دوشنبه 23 آبان 1395

   دقیقا برا منم همینطور شده
   گوشیمم ۶۴۰xl با اخرین اپدیت غیر اینسایدری

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,