در این مطلب، به جزئیات پروسه‌ی Adobe_Updater.exe خواهیم پرداخت. این پروسه، همان طور که از نامش پیداست، مربوط به اپلیکیشن‌های Adobe می‌شود و احتمالاً آن را به صورت فعال در تسک منیجر دیده باشید. گاهی اوقات نیز پیام‌هایی را می‌بینید که به شما درباره‌ی به‌روزرسانی‌های جدید اطلاع می‌دهند که به همین پروسه مربوط می‌شوند. در ادامه، به راه حل‌های غیر فعال سازی این پروسه نیز خواهیم پرداخت.

همان طوری که از نام این پروسه می‌توان فهمید، تمام کارهایی که این اپلیکیشن انجام می‌دهد به به‌روزرسانی نرم افزارهای Adobe مربوط می‌شود.

بهتر است که قبل از غیر فعال سازی این سرویس، خوب فکرهایتان را بکنید، به علت این که بسیاری از وب سایت‌ها از Adobe Flash استفاده می‌کنند و Adobe Acrobat Reader یکی از پر استفاده‌ترین اپلیکیشن‌ها برای باز کردن فایل‌های PDF است و به‌روز بودن این نرم افزارها برای استفاده‌ی درست‌تر از آن‌ها مهم است.

متاسفانه، چون که این فرمت‌ها در سال‌های اخیر از موفقیت آمیزترین و پر استفاده‌ترین فرمت‌ها بوده‌اند، چند حفره‌ی امنیتی در هر دوشان به وجود آمده است و تنها راه برای در امان ماندن از عوامل مخربی که از طریق این دو به کامپیوتر می‌شوند این است که به صورت مرتب آن‌ها را به‌روز کنید. برای در امان ماندن از ویروس‌ها و بد افزارها نمی‌توان تنها بر آنتی ویروس تکیه کرد.

اگر همچنان مایل به غیر فعال کردن این پروسه هستید، توصیه می‌کنیم که در سرویس Adobe’s Security Notification Service ثبت نام کنید تا در صورت موجود بودن به‌روزرسانی‌های مهم امنیتی به شما اطلاع داده شود تا بتوانید به صورت دستی آن‌ها را دانلود کنید.

غیر فعال سازی Adobe_Updater.exe

در پنل اعلان‌ها در سمت راست پایین صفحه، روی آیکون Adobe کلیک راست کنید و در منوی باز شده روی Preferences کلیک کنید.

در پنل Preferences، تیک گزینه‌ی Automatically check for Adobe updates را بردارید و روی OK کلیک کنید تا آن پنل بسته شود.

با این کار، دیگر Adobe Updater به صورت خودکار به‌روزرسانی‌ها را دریافت نخواهد کرد.

غیر فعال سازی Adobe_Updater.exe در صورتی که آیکون Adobe در بخش اعلانات در دسترس نباشد

اگر با استفاده از روش بالا قادر به غیر فعال سازی به‌روزرسانی‌های Adobe نبودید، با استفاده از این متود قادر به غیر فعال کردن آن‌ها خواهید بود. برای این کار، باید به آدرس فایل مربوط به پروسه‌ی Adobe_Updater.exe بروید. در قسمت Command Line در تسک منیجر آدرس محل اجرا شدن این پروسه را خواهید دید.

پس از این که با آدرس فایل اجرایی این پروسه دست یافتید، به همان آدرس بروید (کاربرانی که از سیستم عامل‌های 64 بیتی استفاده می‌کنند این فایل را در پوشه‌ی (Program Files (x86 پیدا خواهند کرد). آدرس فایل اجرا کننده‌ی Adobe_Updater.exe در سیستم ما به این صورت است:

C:\Program Files\Common Files\Adobe\Updater6

در این آدرس، روی فایل Adobe_Updater.exe دوبار کلیک کنید تا پنل آن برای شما ظاهر شود.

حال با استفاده از لینکی که در آن پنل قرار داده شده است به قسمت Preferences بروید و همانند روش قبلی، تیک گزینه‌ی Automatically check for Adobe updates را بردارید. با این کار، به‌روزرسانی‌های خودکار نرم افزارهای Adobe غیر فعال خواهد شد.

غیر فعال سازی Adobe_Updater.exe از طریق Adobe Reader

راه دیگر غیر فعال سازی این پروسه، استفاده از تنظیمات Adobe Reader است. با غیر فعال سازی به‌روزرسانی‌های خودکار در Adobe Reader نیز این سیستم به‌روزرسانی غیر فعال می‌شود، ولی خود این نرم افزار به طور مرتب برای به‌روزرسانی‌های جدید اینترنت را جست و جو می‌کند.

در قسمت Edit، روی Preferences کلیک کنید.

حال تیک گزینه‌ی Check For Updates را بردارید.

با این کار، به‌روزرسانی‌های خودکار غیر فعال خواهد شد، ولی ریسک‌های امنیتی آن را نیز در نظر داشته باشید. برای امنیت بیشتر، به‌روزرسانی‌های خودکار را بار دیگر فعال کنید یا کلاً کاری به آن‌ها نداشته باشید.

منبع :

HOW TO GEEK

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,