microsoft-lumia-logo

تقریبا ۲ سال از خرید نوکیا توسط مایکروسافت می‌گذرد که در این دوسال مایکروسافت در بخش موبایل ضعیف کار کرده و نتوانسته آن طور که باید و شاید رضایت کاربران خود را جذب کند. عرضه پرچم دارانی با بدنه پلاستیکی که تعجب خیلی‌ها را از غول ردموندی برانگیخت و انتقاد‌های بسیاری به کیفیت ساخت این پرچم داران شد. البته پرچم داران عملکرد سخت افزاری خوبی نشان دادند ولی به طور کلی استقبال آنچنانی از آنان نشد.
پایدار نبودن سیستم عامل نیز بر این موضوع قوت بخشید و باعث شد تا غول ردموندی مورد انتقاد‌های بسیاری به آن شود. اما آیا از مایکروسافت چنین کاری بعید نیست؟ شرکتی که در زمینه تبلت‌های ویندوزی و همچنین دستگاه‌های هیبریدی حرف اول را می‌زند چطور می‌تواند عملکرد ضعیفی را در موبایل که وجه‌های مشترکی هم با تبلت دارد نشان دهد؟ اما شاید ردموندی‌ها تاکنون قصد دیگری داشتند. در ادامه با وینفون همراه باشید تا از دیدگاهی دیگر به بررسی این موضوع بپردازیم.

قاعدتا مایکروسافت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های حوزه تکنولوژی که حدود ۴۰ سال حضوری تاثیر گذار در این حوزه داشته با تجربیات فراوان در این مدت و همچنین متخصصانی مجرب نباید چنین عملکردی را در حوزه موبایل داشته باشد و شاید این موضوع برای خیلی از ما تعحب برانگیز باشد. خرید نوکیا و به نوعی متلاشی کردن آن به عنوان یکی از برند‌های خوب موبایل و به کار گیری تجهیزات و مهندسان مجرب این شرکت هم دلیل دیگری بر این موضوع است. اما چرا مایکروسافت اینقدر ضعیف عمل کرده است؟ قطعا شما هم انتقاد‌های فراوانی نسبت به تبلیغات نسبتا کم لومیا‌ها و جدی نگرفتن آن توسط مایکروسافت دارید یا شنیده‌اید و پشتیبانی نه چندان قوی موبایل‌ها هم حسابی خشم کاربران را برانگیخته است. پس با این حساب باید لومیا را شکست خورده بدانیم!

لومیا شکست می‌خورد تا زمینه برای سرفس فون ایجاد شود!

Official-Surface-2-Lumia-Logo

چند سال است که شایعات مختلفی راجع به یک گوشی افسانه‌ای از مایکروسافت به نام سرفس فون شنیده می‌شود اما مایکروسافت هیچ وقت تا به حال حرفی از آن نزده و کار برند سرفس را در تبلت و لپ تاپ ادامه داده که امسال نیز قرار است یک کامپیو‌تر All in One با این برند معرفی کند. با این حال این شایعات تاکنون به کار خود ادامه داده‌اند و بر اساس آخرین آن‌ها سرفس فون در بهار ۲۰۱۷ از راه خواهد رسید تا به گفته بسیاری از رسانه‌ها تحول شگرفی در دنیای سخت افزار گوشی‌های موبایل ایجاد کند و به گفته یکی از مسئولان مایکروسافت، این شرکت کاری خواهد کرد تا دیگر کمپانی‌ها همانند تبلت و لپ تاپ در تولید سخت افزار گوشی نیز از این شرکت پیروی کنند.

خب اما از تمام این‌ها که بگذریم قطعا سیستم عامل سرفس فونی که چند سال است در مورد آن می‌شنویم اندروید یا سیستم عامل‌های دیگر نیست و قطعا ویندوز است ولی از نوامبر ۲۰۱۱ تا زمانی که مایکروسافت نوکیا را خرید، نوکیا لومیا به عنوان محبوب‌ترین برند در بین گوشی‌های ویندوزی بود و قطعا ورود مایکروسافت به این عرصه دردسر‌هایی برای غول ردموندی داشت. خرید تجهیزات، تبلیغات و بازاریابی وسیع، استخدام متخصص و… از مواردی بود که کار را برای مایکروسافت سخت می‌کرد و علاوه بر آن با وجود حضور نوکیا به عنوان محبوب‌ترین برند ویندوزی فروش این شرکت تقریبا غیر ممکن می‌شد! بنابراین برای حل تمامی این مشکلات تنها یک راه وجود داشت و آن خرید نوکیا بود. با خرید نوکیا مایکروسافت هم این برند را از سر راه خود بر داشته بود و فروش خود را بیشتر می‌کرد و هم تجهیزات و متخصصان آن را بدست می‌آورد و علاوه بر آن همین خرید نوکیا به عنوان قدیمی‌ترین شرکت سازنده موبایل ایجاد یک سلسله خبر‌های تبلیغاتی خودکار برای مایکروسافت می‌کرد. البته از این موضوع هم نگذریم که نوکیا هم در چندسال اخیر کمی ضعیف‌تر شده بود و تقریبا به مرز ورشکستگی رسیده بود و این کمپانی هم بدش نمی‌آمد تا مایکروسافت آن را نجات دهد.

حالا نزدیک به دوسال است که مایکروسافت صاحب نوکیا و تجهیزات آن است و اوایل تعداد بسیاری فکر می‌کردند مایکروسافت مثل تبلت‌های سرفس در گوشی هم سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد اما اینچنین نشد و اوایل که مایکروسافت تنها به جایگزین کردن گوشی‌های میان رده و پایین رده با برند خود به جای برند نوکیا پرداخت و پس از گذشت چند ماه آماده معرفی اولین پرچم داران خود شد. پرچم دارانی که شایعات قبل از عرضه آنان از قیمت بالا و مشخصات بسیار خوب و ایده آل آنان خبر می‌دادند. تصاویر مختلفی هم از این پرچم داران منتشر می‌شد اما به هیچ کدام اعتبار نبود تا آنکه EveLeaks و OnLeaks اولین رندر‌های درست از این پرچم داران را منتشر کردند که اولین موج انتقاد‌ها شروع شد. بسیاری معتقد بودند این پرچم داران زیبا هستند و عده دیگر معتقد بودند این پرچم داران ظاهر زیبایی ندارند و نخواند توانست با پرچم دارن پر زرق و برق کمپانی‌هایی نظیر سامسونگ و اپل مقابله کنند و بی‌شک شکست خواهند خورد. خب، پرچم داران ششم اکتبر ۲۰۱۵ رونمایی شدند و مایکروسافت برای آن‌ها مشخصات بسیار خوبی هم در نظر گرفته بود اما بدنه پلاستیکی و از دیدگاه برخی کیفیت ساخت پایین آن‌ها موجب شد تا نتوانند خودی نشان دهند. شاید اگر مایکروسافت هم از فلز در پرچم داران خود استفاده می‌کرد نگاه‌های بیشتری را جذب خود می‌کرد. پایدار نبودن سیستم عامل هم دلیل دیگری شد تا کمپانی ردموندی حسابی مورد انتقاد واقع شود و پرچم دارن این کمپانی از چشم بیفتند.

مدتی بعد اخبار حاکی از عرضه یک گوشی میان رده بود که قرار است آخرین لومیای تولید شده باشد و به دیدگاه برخی هم آخرین لومیا تا تولید پرچم دار بعدی که هنوز هم مشخص نیست کدام یک درست است. اما ظاهرا شایعه اول تاکنون درست بوده چرا که شایعات سرفس فون قوت بیشتری یافته ولی هیچ خبری از پرچم دار بعدی با برند لومیا تاکنون نبوده است. در صورتی که اگر به سال گذشته برگردیم دقیقا همین روز‌ها بود که شایعات پرچم دار مایکروسافت در کنار پرچم دارن اپل و سامسونگ قوت بیشتری به خود گرفته بود و هر روز اخبار آن بیشتر می‌شد. اما امسال خبری از این موضوع نیست و تنها معرفی یک سرفس All in One و شاید مایکروسافت بند جدید تا پایان سال جاری میلادی پیش بینی شده و همه اخبار و شواهد نشان می‌دهد بهار ۲۰۱۷ شاهد سرفس فون خواهیم بود. این یعنی مایکروسافت لومیا را کنار زده و قصد دارد ادامه راه را با‌‌ همان گوشی افسانه‌ای یا درواقع‌‌ همان سرفس فون ادامه دهد. یک گوشی با کانفیگ‌ها و قیمت‌های مختلف که توانایی‌های بسیاری دارد و در کنار به روز رسانی رد استون ۲ ویندوز ۱۰ موبایل که بسیار پایدار‌تر و بهتر خواهد بود، خواهد توانست در برابر پرچم داران کمپانی‌های دیگر بایستد.

اما چرا مایکروسافت لومیا را‌‌ همان اول کنار نزد؟

microsoft-lumia-650-02 windows 10 mobile

جواب این سوال هم باید اینگونه داد که عرضه لومیا‌های جدید باعث این موضوع می‌شد تا مایکروسافت بیشتر شناخته شود و بسیاری بدانند که مایکروسافت نیز گوشی تولید می‌کند. همچنین مایکروسافت توانسته در این مدت فیدبک‌های مختلفی را درباره گوشی‌هایش بگیرد تا بتواند یک گوشی بهتر و بر‌تر بسازد. بنابراین این کمپانی کنار زدن لومیا در ابتدا را منطقی نمی‌دانسته اما الان و پس از این سر و صدای‌های مختلف زمان خوبی برای کنار زدن لومیا است و کمپانی ردموندی حالا می‌تواند از تجهیزات و کارکنان مجرب و با تجربه نوکیا استفاده کند تا یک گوشی بسیار خوب و نوآورانه به گفته معاون مایکروسافت بسازد. قطعا تبلیغات مایکروسافت برای سرفس فون فرا‌تر از تبلیغ از طریق رئال مادرید یا برخی وبسایت‌ها خواهد رفت و قطعا هزینه بیشتری برای تبلیغات آن صرف خواهد کرد.

البته نباید این را فراموش کنید که این تنها استنباط ما از عملکرد این چند سال اخیر مایکروسافت است و ممکن است کمپانی ردموندی سیاست خود را باز هم به گونه دیگری تغییر دهد یا قصد دیگری داشته باشد. اما به عنوان یک دیدگاه منطقی به نظر می‌رسد و قاعدتا مایکروسافت اگر این سیاست احتمالی را در پیش گیرد به یک محبوبیت و سود منطقی در بخش موبایل نیز خواهد رسید. همچنین مایکروسافت باید تمرکز بیشتری نیز بر روی سیستم عامل موبایل خود داشته باشد و با جذب افرادی متخصص که می‌توانند ایده‌های خوبی برای این سیستم عامل دهند آن را پایدار‌تر کند تا همه چیز برای بهار ۲۰۱۷ و عرضه سرفس فون آماده باشد.

نظر شما چیست؟ به استنباط ما از این عملکرد ۲ ساله موافقید؟

منبع :

وینفون

147 پست
امیرحسین شعبانی نژاد
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

به نظرم کاملا درسته حرفتون و منطقی میاد همه ی این کارها ! من یه نظرم درباره اینکه چرا پرچمدار داد دارم ! پرچمدارو بیرون داد تا بتونه بوسیله ی اون خیلی از کاربرهارو نگه داره و اونارو توی پروژه ی اینسایدر استفاده کنه ! اگه تا الان پرچمدار نداده بود بیرون اکثرا به سیستم عاملهای دیگه کوچ میکردن ! با دادن پرچمدار یه امید به آینده ی روشن داد به کاربراش و تونست تا حدودی نگهشون داره واسه اینسایدر بودن که بتونه سیستم عالمشو قوی کنه بوسیله اون ! البته من مشکلی ندارم با این کار و تا آخرشم پای مایکروسافت هستم و همه سیاستهاشو قبول دارم ! اینو سو استفاده نمیدونم ! به نظر از باهوشیش هست که اینکارو کرد ! یه پرچمدار نه چندان کار شده صرفا برای نگه داشتن کاربران ! امیدوارم که بتونه موفق بشه با سرفیس ! خیلی امیدوار کنندس روند مایکروسافت ! هر موقع که خبری از مایکی درز نمیکنه بیرون ، نشون دهنده ی اینه که دارن یه کار خفن و خیلی سری انجام میدن !

  hossein
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

  یعنی چی؟!یعنی ما با خرید لومیا ۶۴۰ پولمون رو ریختیم دووور؟!بنظرت همین الانش کسی کوچ نکرده؟!همه دوستام خودم تا هفته دیگه میریم!ویندوز حداقل هنگ نداشت که به لطف ویندوز ده دیواانه شدم و دارم میرم.اصلا مایکروسافت انتظار نداشتم فقط مونده بگه لومیا ها رو من نزدم!

رضا صالحی
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

قشنگ تو این ۵ سال تو زمینه تلفن همراه تجربه و بازخورد جمع کرد از کاربرا و بازنده اصلی هم مردم بودن هربار که بابت اینهمه مشارکت چیزی نصیبشون نشد ، ی حسی بهم میگه سرفیس فون هم خیلی بازار نخواهد داشت ، همانطور که ۹۵۰ با این همه نوآوری و کیفیت نتونست بازار رو ی تکون کوچیک بده ، الانم که محبوب ترین شرکت های گوشی سازی سامسونگ هوآوی شیائومی سونی و htc هستند که محصولات ارزون قیمت دارن و اپل به عنوان ی برند با ارزش … حالا سرفیس فون احتمالی چجور بخواد خریدار رو قانع کنه که برتر از این چندبن و چند گوشی ساز معروفه فعلی هست جای خود داره…

omid
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

عادت مایکروسافته هر دوسه سال یک دسته از کاربرانش رو بندازه دور!
الان نوبت لومیا داران شده!
مسلما اگه سرفس فون غول سخت افزار باشه دیگه آپدیت های ماکروسافت به سمتی سنگین شدن میره و روی لومیاها اجرا نمیشه!

رضا صالحی
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

از طرف دیگه ios10 و اندروید نوگت در حال حاظر به پختگی و تکاملی رسیدن که واقعا دیگه کمتر کسی پیدا میشه که کوچکترین نارضایتی ازین دو داشته باشه و ویندوز موبایل این وسط هنوز در حال پر کردن جای خالی تکنولوژی های ۴ سال پیش سایر سیستم عامل ها تو سیستم عامل موبایلیشه ، به قول دوستامون تو این آشفته بازار اشبا شده موبایل فقط جای مایکروسافت خالی بود که شیرجه بزنه تو دریای خون

  homan
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

  کدوم پختگی اندروید هنوزم میلنگه من ۶۴۰ ایکس ال دارم با قیمت ۵۵۰ تومن تمام اندرویدی های تو این قیمت بلا استثنا اگه ماهی یبار ریست فکتوری نشن کاملا از کار میوفتن ولی من چند وقته نسخه رسمی ۱۰ رو دارم بی عیب نیست ولی تا الان اصلا اذیتم نکرده اونم جوری که بخوام ریست کنم

   رضا صالحی
   پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

   ۴ ماه میشه فک کنم با ویندوز فونم بای بای کردم تا الانم یبار نشده گوشیمو ب قول شما ریست کنم حتی نیاز ب ری استارت هم نبوده ، خلاصه شما تو انتخاب دقت کن اندروید مشکل نداره انتخاب ما که عیب داره

026
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

با سلام
ماکرو توی عرصه نرم افزار و سیستم عامل از ms-dos تا به حال غیر از ویندوز ۱۰ و ویستا و longhorn و نسخه ابتدایی اکس پی یا همون ویندوز ویستلر توی بقیه عالی بود اما توی موبایل پشتیبانی مفتضح بوده و هنوز هم داره ادامه میده من به شخصه تا بحال اندروید نداشتم البت همسرم و دخترم هرکدوم گوشی و تبلت اندرویدی دارن منم به ننوبه خودم باهاشون کار کردم اما از روزی که سیمبین منهدم شد رفتم سراغ ویندوز موبایل اونم روی ای میت بعد با سونی اریکسون ویندوز ۶.۵ والله اون موقع هم پشنیبانی و دست دست کردن همینطور که حالا هست بوده پس بنظر بنده که از اون موقع تا حالا ویندوزی هستم غیر از دروغ و وعده های توخالی از مایکی هیچی ندیدم.
اون موقع ها اگر ویندوزموبایل یه فایل منیجر نداشت و برنامه هاش انگشت شمار بود لاقل محیط دسکتاپی بانمک و کاربر پسندی داشت مصرف باتکری مثل ۱۰ با گذشت هزاران بیلد اینگونه نابود نبود .
بعد از ویندوز ۶.۵ اومدم ویندوز ۷ با لومیا ۸۰۰ که خوب بود اون موقع اندروید تازه اومده بود ولی سرعت ویندوز رو نداشت . بعد لومیا ۵۲۰ گرفتم یه پایین رده تا ریسکم کمتر بشه اونم تا آخرین آپدیت رسمی ویندوز ۸.۱ عالی بود. ویندوز ۱۰ اومد برای تجربه و استفاده و به روز بودن همراه کلی تعصب چاشنیش کردم و ۸۳۰ میان رده گرفتم تا بازم ریسک کمتر کنم ولی هیچی از این ویندوز هم ندیدم و جز خاطره تلخ و وعده الکی ماروسافت به همراه کلی بدقولی دیگه هیچ مورد مثبتی تو خاطرم نمونده میمونم تا ببینم این رداستون واقعا چه گلی بر سر گوشی میزنه وگرنه جددا از ماکرو خداحافظی میکنم و میرم سمت اندروید و با سامی تجربه اندروید رو شروع میکنم لاقل الان با نسخه ۶ ایده آل و محکمتر از قبلا هاست.
راستی صحبت زیاد شد ولی کلکسیون ویندوز رو دارم صرف بر یادگاری و جمع آوری اتایق ماکرو و سیستم عاملش.

  TETIS
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

  من هم از ویندوزموبایل و آی میت شروع کردم و با ۱۵۲۰ لومیا و یک ۸x اچ تی سی در کلکسونم با ویندوزموبایل خداحافظی کردم البته ۸x ببجای مودم همراه و از ۱۵۲۰ ‌بعنوان فبلت بازی دخترم استقاده میشه
  الان یک تبلت ویندوزی ۸ اینچ دارم با یک گوشی درپیت سونی اکسپریا ۳ اینچ و کلی راضیم. با تبلت ویندوزیم تمام کارهایی که گوشی ویندوزی قادر به انجامش نبود انجام میدم . کانتینیوم هم نمیخواد چون راحت به مانیتورو کیبرد متصل میشه وگوشی اندویدی در پیت هم برای تلگرام و تماس عالی عمل میکنه
  پبشنهائ من به دوستان همینه یک تبلت خوب ویندوزی + یک گوشی متوسط یا معمولی که وظیفه اش را انجام بده تا ببینیم آخر عاقبت وینفون چی میشه .

lumia 830
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

دوستان عزیز گوشیم یه مشکلی داره…وقتی عکس میگیرم کیفیتش عالیه اما وقتی ثبت میشه واقعا افتضاح میشه..نمیدونم چر یهو اینهمه افت کیفیت داره…همه دوربین عقبش هم جلو..کسی این مشکلو داره؟
اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنید..من دوربین خیلی نیازم میشه..من لومیا ۸۳۰ رو بیشتر بخاطر دوربین قویش گرفتم اما حالا اینجوری از آب درومد

  mahdi12345
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

  منم همین مشکل دارم و راه حلی واسش پیدا نکردم جز اینکه با یه برنامه دیگه عکاسی به نام camera 360 sight عکس بگیری

loyal
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

بنظرتون خنده دار نیست این منطقی که شما ازش حرف میزنی ؟؟؟؟ پست خیلی بی کیفیتی بود ! استاد شما میگی هشت ملیارد خرید نوکیا ، این همه انتقاد ، فقط فقط بخاطر گوشی سرفس فون ؟؟؟ اگر این طوره چرا کارمندای نوکیارو اخراج کرد ؟ نادلا میگه ما میدونیم که گوشی مرکز پردازش دیجیتال نخواهد بود . اونوقت این همه خرج فقط برای یه گوشی ؟ این همه کاربراشو نقه داغ کرد فقط برای یه گوشی افسانه ای ؟ بنظر من مایکروسافت خیلی تو اینده غرق شده و حال رو از دست داده ! منی که میخوام برنامه یونیورسال بنویسم با چه انگیزه ای اینکارو انجام بدم وقتی ایندم روشن نیست ؟ چرا مایکروسافت بطور قطعی نمیاد راه رو برا کاربرا و دولوپر ها نشون بده ؟ ما همیشه عاشق مایکروسافت بودیم و هستنیم و خواهیم بود اما این راه عجیب غریبی که مایکروسافت پیش گرفته اشتباهه ، حتی ما نمیدونیم که تمرکز اصلی مایکروسافت روی ویندوز هست یا افیس ( یا توسعه اپ هاش توی سایر پلتفرم ها ) ؟ چرا اپ هاش روبرای اندروید میده و برای ویندوز خودش نمیده ؟ اگر واقعا سقوط سهام شدیدی داشته باشه واقعا حقشه !

hossein
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

اعصابم از دست مایکرو سافت خورده!!!!!۸۰۰هزار تومن ریختم دوور هنوز یک سال نشده باید بفروشم و یه گوشی دیگه بگیرم!!!باید از همون اول طبق توئصیه بقیه اندروید میگرفتم

hossein
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

بنظرم سرفیس فون هم موفقیتی کسب نمیکنه چون بزرگترین مشکل مایکروسافت مشکل سیستم عاملشه که انگار حالا حالا درست بشو نیست و همچنین نحوه به روز رسانی و این حلقه بی پایان اینسایدر ها!باید قبول کرد ویندوز فون شکست خوردست حداقل تا یک سال آینده

حمزه
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

بیلد ۱۴۳۸۸ اومد لطفا اطلاع رسانی کنید
مشکلات رفع شده را هم بگید
متشکر

  محسن
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

  خسته نشدین از این همه بیلد؟؟؟ من تا چند هفته پیش ۶۴۰ ایکس ال داشتم فروختم و از شر این همه بیلد و آپدیت بی فایده راحت شدم الانم یک j7 2016 گرفتم با اندروید ۶. ماکروسافت واقعا شورشو دراورد و با این برنامه اینسایدرش وقت و فکر میلیونها آدم رو بصورت رایگان استفاده کرد و هدر داد.

hamid
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

سلام
یه حسی بم میگه سرفیس ها هم نمیتونن مایکیو موفق کنن مگر اینکه سیستم عامل خودشو تکون بده اینطوری من بهترین نو اوریو بهترین سخت افزارو طراحیه چشم نوازو خیره کننده داشته باشم اما گوشیم بی روح باشه هیچ فایده ای نداره مایکی باید فکری به حال سیستم عاملش بکنه دلیل موفقیت سرفیس ها سیستم عاملیه ک تو اون اندازه ی کامپیوتر وسرفیس ها رقیب نداره اما تو سیستم موبایلش ویندوز افتضاحه اسم سرفیس نمیتونه نجات بده مایکیو باید ویندوزو خوب کنه دیگه علنن زشت ترین گوشی های سامسونگو سونی و… میبینیم بیرون ک از نظر زیبایی ۱۵۲۰ یا ۹۳۰ یا ۸۳۰ سلطانشونن دست مردم فراوونه پر هنگم اگه باشه طرف خیالش جمعه ک میشه استفاده کرد اما هنگ باشه لگ باشه کرش باشه برنامه نباشه اگه باشه کیفیت نباشه این دیگه میشه فاجعه اما خیلی دوس دارم ویندوز سیستم عامل اول بازار بشه تو همه چی نمیدونم چرا ولی هرکاری میکنم نمیتونم دل بکنم از این سیستم عامل
به امید موفقیت مایکی

محسن
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

بیلد ۱۴۳۸۸ اومده

محسن
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

اگر ویندوزفون رو به دست نوکیا میسپرد و اون همه کارمند رو اخراج نمیکرد نوکیا مطمئنا موفقش میکرد ولی مایکی گور خودش و ویندوزفونشو کند

  رضا صالحی
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

  ویندوز موبایل دست هر کمپانی دیگه ای هم که بود حتی گوگل بهتر ازین نمیشد، زرنگی گوگل برای اندروید واقعا ستودنیه که با ارائه یک سیستم عامل متن باز تو مدت زمان کوتاه تونست به صدر پر کاربرترین و وسیع ترین مارکت جهانی تبدیل بشه
  ۶ سال واقعا زیاد یکم برای ویندوزفونی که هنوز به ثمر نشسته ک هیچ هرباره متوجه یک سری مشکل میشن و سیستم عامل رو از پایه تغییر اساسی میدن، خدا میدونه همین ویندوز موبایل کارش آخر به کجا میرسه

   محسن
   پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

   وینفون وقتی دست نوکیا بود خیلی خوب داشت پیشرفت میکرد و جا میوفتاد ولی مایکی کلا نمیدونه چی میخواد میاد همه کارمندارو میریزه بیرون دوباره از صفر شروع کنه

SJ
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

دوستان حجم اپدیت پی سی چقد بود؟ الان ۴ ساعته با سرعت ۲۰۰ بدون نوسان داره یکوب دانلود میکنه تاااازه رسیده ۶۵%

فرزاد
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

مشکل وی پی ان تو بیلد ۸۸ فست حل شد
چه وای فای و چه سیم دیتا
😍😍😍😍😍😍😍😍

davoodddr3
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

اقا بیاد ۳۸۸اومد .ساعت ۶صبح به وقت ترکیه ..اطلاع رسانی کنید .

ایمان
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

مدیران وینفون یه فکری به حال کامنتا بکنید!
بعد دوسال که قالب جدید اومده هنوز بعضی ها تا خاطرات خانوادگیشونو میان تو کامنتا میزارن. بخش پرسش و پاسخ هست اینجا سوال میزارن, تلنگر خبر هست اینجا میزارن. معرفی برنامه و بازی هست اینجا میزارن.هر سایت معروفی بری یه سری قوانین برای ارسال کامنت داره ولی انگار وینفون دوست نداره قانون مند بشه بخش کامنتاش یا حداقل من اینطوری حس کردم توی این ۲ سال!

مسعود
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

ویندوز دسکتاپ داره expire میشه ! کسی راه حلی داره ؟

abozar
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

استدلال جالبی نبود. اگه این طور باشه که برای ساخت یه گوشی قسمت گوشی نوکیا رو با اون قیمیت باید بخره تا تجربه کسب کنه پس برای ساخت سرفیس بوک فکر کنم باید مثلا قسمت لپ تاپ لنوو یا .. میخرید. به نظرم مدیران قبلی مایکروسافت حساب بیش از حدی رو اسم نوکیا باز کرده بودن که با شکست مواجه شد. البته کم کاری اصلی از سیستم عامل خود مایکروسافت بود وگرنه گوشی های نوکیا از لحاظ ظاهری و سخت افزار چیزی از بقیه کم که نداشتن تازه بالاتر هم بودن و نادلا نمیخواد اشتباه گذشته رو ادامه بده.

  رضا صالحی
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

  حقیقت اینه در حال حاظر مردم اندروید رو مثل سابق سیمبیان میپرستن ، اگر یادتون باشه نوکیا پدر صاحب بچه خودشو دراوورد و همگام با اندروید جلو اومد و خدمات داد و زور خودشو تو نسخه آنا و بله و میگو زد … اما امان ازون روزی که دیگه نخوادت کسی … اندروید بله همین سیستم عامل متن بازی ک همه به ویروس میشناختن بلاخره به پایداری رسید اما مردم ولش نکردن تو این راه طولانی چرا که آزادی عمل فوقاالعاده بیشتر نسبت به سایرین داشته و داره، بحث تعصبات بیجا که کنار گذاشته بشه ادم بهتر دنبال سود و منفعت یا راحتی و آزادی عمل بره تا محدودیت و کمبود امکانات

Mr UNTD
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

طولانی و کسل کننده !
اینم بگین که با سیاستهاش خیلیا رو از ویندوز دل زده کرد و وادار به ترک این سیستم عامل کرد. همینا باعث میشن که افراد زیادی از خرید لومیا منصرف بشن. جلب مشتری کار سختیه و صد البته نگهداشتن مشتری کاری چن برابر سختتر و هزینه بردار تر. ویندوز تقریبا یک درصد بازار رو در دست داره !!!

mehdi
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

بنظر من نویسنده این مطلب خیلی متوهم هست .

omid
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

اقا تو رو خدا هرجوریه به گوش مایکروسافت برسونید که اسپیکرهای سرفیس فون رو مثل اچ تی سی ۱۰ بزنه.ساب ووفرش از تیونرش جداس
واقعن چیزه عجیبیه
و یکی از عوامل فروش این برند هست
اگه مایکروسافت میخاد بترکونه باید همه چیز رو باهم بترکونه
قیافه و خوش دست بودن و اسپیکر و سیستم عامل و……..

  رضا
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

  بحث اسپیکر زیر و بم جدا ی طرف و اینکه نرم افزار و سخت افزار خوب بتونه با هم تعامل داشته باشه ی طرف به قول خودتون همن htc تو گوشی ام ۸ که من دارمم همینه داستان یعنی صدای زیر و بم جداست که اگر گوشیو جلو صورت بگیرید به وضوع صدای استریو رو درک میکنیم و البته کیفیت صوت خوروجی در کنار برنامه سیستمی بوم ساند
  البته چیز جدید نیست نوکیا قبلا تو ان ۷۳ این کارو کرده بود و مهشری به پا کرد در زمان خودش

مرتضی
پاسخ دهید جمعه 21 مرداد 1395

یکم دقت کنید که دارید در مورد مایکروسافت صحبت میکنید که قول نرم افزاره.نوکیا بدون مایکروسافت نمی تونست همچین گوشی هایی رو بیرون بده.مایکروسافت حالا شده یک کشور که فقط به فکر منافع خودشه و ما هم طعمه هایی بیش نیستیم.هیچ سیستم عاملی تا زمانی که با نظر مردم درست نشه به درد نمیخوره.مایکروسافت اگر بخواد رداستون۲رو بده بیرون نیاز به نظر های ما داره دیگه.سرفیس قراره که ویندوزی باشه دیگه پس سیستم عاملش همون سیستم عاملیه که لومیا داران استفاده میکنن.پس هر بیلدی برای اون بیاد قبلش برای ما میاد.من خودم اولش که ۹۵۰XLداشتم ناراضی بودم اما وقتی دیدم این همه آپدیت براش میاد بهش امیدوار شدم.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,