windows-10-mobile-tiles-10149

چند روز قبل، مایکروسافت بیلد جدید ویندوز 10 موبایل را برای اینسایدر های حلقه فست منتشر کرد. بیلد جدید، بیلد خوبی است و پایداری نسبتاً قابل قبولی دارد و می توان از آن برای کار های روزانه استفاده کرد. البته باگ هایی را هم به همراه دارد که بعضی می توانند آنها را تحمل کنند و بعضی نمی توانند. پس در ادامه برای بررسی مشکلات و نا هماهنگی های موجود، با وینفون همراه باشید.

همانطور که آگاه هستید، در آخرین بیلد ویندوز 10 موبایل طراحی و رابط کاربری، تغییری نداشته و همین کاربران را نگران می کند. زیرا نبود تغییرات، می تواند نشانه این باشد که دیگر کار طراحی رابط کاربری به پایان رسیده، و نباید انتظار این را داشت که تغییرات بیشتری در بیلد های بعدی حاصل شود.

یکی از تغییرات نسبتاً بزرگ در رابط کاربری ویندوز 10 موبایل، اضافه شدن منوی همبرگری است، که در بعضی از برنامه ها اصلا کاربردی ندارد، در بعضی پر کاربرد است و در بعضی کاربرد کمی  دارد. اما این منوی خوب، در بعضی از قسمت های سیست عامل، نا هماهنگی زیادی را به وجود آورده، که به عنوان مثال، می توان به قسمت تنظیمات در منوی همبرگری اشاره کرد که در بعضی از نرم افزار ها مانند نرم افزار های MSN، تنظیمات در منوی همبرگری وجود دارد و در نرم افزار مخاطبین، در نوار پایینی وجود دارد. اما این فقط یک مثال بود! نا هماهنگی ها و مشکلات دیگری هم وجود دارد! به برخی از آنها توجه کنید:

 • نرم افزار های آفیس ظاهری متفاوت با سیستم عامل دارند و با تم و دیگر قسمت های سیستم عامل هماهنگ نیستند.
 • ظاهر منوی حروف کلیدی در قسمت های مختلف سیستم عامل متفاوت است. به عنوان مثال می توان به تفاوت آن در لیست برنامه ها و لیست مخاطبین اشاره کرد که در بعضی از برنامه ها، برای زبان هایی غیر از انگلیسی، سه نقطه در نظر گرفته شده و در بعضی، عکس کره زمین. در ادامه می توانید تصاویر آن ها را ببینید.
 • چرا در بعضی از نرم افزار ها مانند مایکروسافت اج، باید برای کپی کردن روی متن تپ کرده و نگه داشت و در برخی دیگر تنها روی متن تپ کرد؟

این ها، چند نمونه از چیز های عجیب و غریبی هستند که حتما شما هم متوجه آنها شده اید.

Alphabet-draw-1-349x620

دقت کنید، در لیست نرم افزار ها، حرف های کلیدی، در وسط صفحه هستند، رنگ سفید دارند و زبان های غیر انگلیسی با علامت کره زمین قابل دسترسی هستند. اکنون به عکس بعدی دقت کنید.

Alphabet-draw-2-349x620

در مخاطبین، حرف های کلیدی بالای صفحه، رنگ آن آبی و کره زمین آبی است. اکنون به علامت زبان های دیگر در عکس بعد دقت کنید که سه نقطه است.  به نظر شما در انتها چگونه خواهد بود؟

Alphabet-draw-3-349x620

اکنون بیایید به جزییات منوی همبرگری بیشتر دقت کنیم. باز کردن این منو در بعضی از برنامه ها، گزینه های بیشتری را پیش روی شما می گذارد، در بعضی تنها توضیحات آیکون ها را در جلوی آنها می نویسد و در برنامه موزیک، آیکون های پنهان را به نمایش می گذارد. به عکس ها دقت کنید:

Settings-2-349x620

در عکس بالا، تنظیمات در منوی همبرگری نبوده و در بالای صفحه به صورت آیکون است. اکنون به مخاطبین دقت کنید:

Settings-3-349x620

در برنامه مخاطبین در پایین برنامه و به صورت نوشته است.

Settings-1-349x620

در نرم افزار اخبار MSN هم، در نوار همبرگری قرار دارد. مایکروسافت باید فکری به حال ناهماهنگی هایی مانند این بکند و یک روش واحد را برای رسیدن به قسمت های مختلف از جمله تنظیمات، در نرم افزار های مختلف این سیستم عامل، پیش روی کاربران بگذارد.

اکنون به نرم افزار موزیک دقت کنید، تنها جایی است که منوی همبرگری به صورت خوب و بهینه استفاده شده!

Hamburger-2-349x620

علاوه بر مشکلات بالا، نرم افزار ها در حالت افقی عملکرد متفاوتی دارند. در بعضی از نرم افزار ها، وقتی که صفحه نمایش افقی می شود نوار اعلانات، ساعت و آیکون باطری می روند. و در برخی هم در حالت افقی، نوار اعلانات و ساعت، در بالای صفحه هستند.

اکنون به عملکرد بعضی از نرم افزار ها در صفحه نمایش افقی دقت کنید، برخی مانند آلبوم از این ویژگی به طور کامل استفاده نمی کند، و برخی هم مانند نرم افزار ایمیل، استفاده ای کاملا خوب و بهینه را دارند و در سمت چپ صفحه، لیست ایمیل ها و تنظیمات، و در سمت راست ایمیل باز شده.

Landscape-1-620x349 Landscape-5-620x349

اکنون بگذارید به سراغ نوار ناوبری برویم. در ابتدای عرضه نسخه های آزمایشی ویندوز 10 موبایل، این نوار در بالای صفحه قرار داشت که با اعتراضات کاربران به همراه بود به همین دلیل، مایکروسافت در چند بیلد بعد نوار ناوبری برخی از برنامه ها مانند مرور گر اج، تقویم و ایمیل را، به پایین صفحه منتقل کرد.

Navigation-bar-top-349x620

البته بعضی تغییرات خوب هم در این بیلد ها بودند که نباید آن ها را نادیده گرفت مانند علامت جست و جو، که در ویندوز فون 8.1 با تپ کردن بر روی آن، منوی جست و جو باز می شود. اکنون در ویندوز 10 موبایل، دیگر آیکون جست و جو نبوده و در هما ابتدا، منوی جست و جو در بالای صفحه حاضر و آماده است. این ها برخی از ناهماهنگی هایی بودند که تا کنون مورد توجه کاربران قرار گرفته بودند. البته به خاطر داشته باشید که هنوز مدت زیادی تا عرضه نسخه اصلی ویندوز 10 موبایل وجود دارد و بسیاری از این ویژگی ها و مشکلات، ممکن است تغییر کنند. جا دارد که بگوییم که مایکروسافت در ویندوز 10 موبایل و ویندوز 10، سیاست متفاوتی را در پیش گرفت و اجازه داد که کاربران نظرات خود را بیان کرده، و سیستم عامل ها، طبق نظرات و خواسته های کاربران ساخته شوند.

به نظر شما در بیلد های بعدی چه چیز هایی تغییر می کنند و نا هماهنگی های بالا در نهایت چه شکلی به خود می گیرند؟

منبع: WMPOWERUSER

منبع :

WMPOWERUSER

194 پست
احسان رستمی پور
علاقه مند عکاسی و تکنولوژی Instagram: sir_ehr
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
amirdante
💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

خوبه ولی کافی نیست ادامه بده مایکرو

  باحال
  💔 31 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

  تنها دلیلی که 630 رو نگه داشتم واسه دانشگاه بود
  به محض این که دکتری رو بگیرم پرتش میکنم بیرون!چون فقط به درد دانشگاه میخوره

   persian7
   💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴

   از کدوم ویزگیش استفاده میکنی ؟؟

   اردلان
   💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴

   الان شما میخواستی بگی دکتری دیگه؟ آفرین همه فهمیدن

mozahem
💔 9 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

دوست عزیز مگه دیگه میخواد چقدر تغییر ایجاد کنه 1 ماه واسه معرفی گوشی جدید و یک ماه واسه ریلیز رامها پس در عمل هر تغییری بوده اتفاق افتاده نهایتا 2 بیلد تغییر داشته باشن که دوتا بیلد دیگه رفع باگ همین دو بیلد هستن و در نهایت انتشار اپدیت اصلی دقیقا مثله همون preview for developer که هم آپدیت سیان رو داشت هم دنیم اما تغییر سیان و دنیم چقدر بود؟ چند ماه طول کشید که سیان و دنیم اومدن ؟

shahram
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

کمی روی ایکوناشم کار کنن خیلی خوبه

SJ
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

والا چی بگم؟ همین مشکلات ریز از یکرنگی میندازه سیستم عامل رو، اما یه ضرب المثل هس، درس یادم نیس، صلاح ملک خویش خسروان دانند؟ یه همچین چیزی

sadegh
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

ویندوز 10 پی سی نهاییش هم پر از همین مدل مشکلاته! مثلا 3 الی 4 مدل منوی راست کلیک وجود داره! انیمیشن های مختلف برای باز شدنشون… تیم آفیس هم که همیشه متفاوته… امیدوارم به مرور زمان اتحاد بیشتری بین قسمت های مختلف سیستم عامل ایجاد بشه…

Ehsan
💔 15 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

صبر کنین به مایکروسافت همه اطمینان دارن درست میشه

هادی شریفی
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

سلام. چرا هنوز کاشی های تعاملی برای ویندوز اجرا نشده ، امکان داره مایکروسافت بیخیال شده باشه ؟

grander
💔 5 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

اقا هنوز اون اپدیت بزرگ بعدی مونده.
همون هایی که خودشون گفتن

محسن
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

من ویندوز ده ندارم که ببینم زمانی که فایل رو دیلت میکنم بالای صفحه میاد یا ن
متظورم اینه که توی ویندوز ۸،۱ موبایل علامت سطل اسغال رو میزدی اون بالای صفحه باید دیلت رو میزدی و این خیلی بده اگر از یک گوشی از ۴،۳ اینچ بزرگتر استفاده کنی باید برای تپ کردن گزینه دیلت از دست دیگت استفاده کنی یا اینکه انگشتتو کش بیاری تا اونو تپ کنی
اگر این مشکل رو حل کنه و به وسط صفحه یا کنار صفحه بیاره خیلی بهتر میشه

جو بلیفوره
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

سلام من جو بلیفوره هستم .تا تکمیل شدن ویندوز 10 موبایل راه زیادی نمونده .فقط استور کمی مشکل داره که تو بیلدای بعدی درست میشه.برای انتشارش هم مشکل بلاکینگ باگ داریم .بزودی نسخه رسمی منتشر میشه

حالا کامنتای مردم
وای عالیه ویندوز ده
یعنی 1520 منم اپدیت میشه
مایکروسافت تو فوق العاده ای
اندروید بدو لنگ بنداز

  احمد صالحی
  💔 4 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

  دقیقا همینطوره
  دقیقا
  ویندوزی ها بی خودی خوشحال اند
  ویندوز ۱۰ یک معجزه نیست
  بدون شک

پوریا
💔 4 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

سلام. من امروز دولوپر شدم اما هر چقدر صبر میکنم موقع چک آپدیت اتفاقی نمی افته . سر آخرم ارور 80072efd میده. دوستان کمک کنید لطفا. انقدر طول میکشه چک آپدیت بعد دولوپر شدن؟

ارش
💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

منم باا نظر محمد حسین موافقم

باید بااهم کارکنی

  ارش
  💔 7 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

  هوی نکبت توی این سایت فقط یه ارش هست اونم منم که همه منو میشناسن خواهشا با اسم من نیا دستمال بزن
  فکر میکنن من هستم!!!!!

محمد
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

آقا رستمی، قربونت برم،،یه راهنمایی کن من از این کابوس رها شم، ۲روز پیش سیستم که نسخه واقعی اورجینال وین۸ داشت با آپدیت رفت رو ۱۰، بعد از اینستال وین ۱۰ درایو ویندوزمو کیلین آپ کردم بعدش و ویندوز ۱۰ آپدیت هم کردم، اما چیزی که روحو روانمو بهم ریخته اینکه بعد از یه تایمی که هر بار مختلف مثلا ۱۰ دقیقه یا ۲ ساعت، سیستم فریز میشه هیچی کا نمیکنه و باید ریست کنم، حتی ۲ بار هم که ریست کردم مایکی یه لینک دادم رفتم یه کد بیت لاکر گرفتم وارد کردم تا سیستم اومد بالا، قضیه این چیه؟ چیکار کنم خدایی؟ دیوونه شدم دیگه، ینی شاهرگمو مبزنم اگه جواب ندین،،،خخخخخخ

primrose
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

اگه بخواین به مشکلات اضافه کنین این ها رو هم بگین!
فعلا کیبورد درست نصب نمیشه هر دفعه یه ایراد میده از بیلد 10136 هم که اولین بیلد بود من نصب کردم بوده
نرم افزار ایمیل هم بعضی از ایمیل های فارسی رو درست نشون نمیده 60 بار آپدیت شده ولی این مشکل هنوزم هست.
وی پی ان هم فعلا با مشکل مواجه هست.
به نظرم این بک گراند سرویس ها هم به درستی اجرا نمیشن!!

  احمد
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

  در مورد کیبورد درسته اما اگه در 8.1 کیبرد رو نصب کنی و بعد 10 رو نصب کنی مشکلی نیست. در مورد ایمیلها هم خیلی چک کردم تمام ایمیلهای فارسی رو که در 8.1 دریافت کردم وقتی 10 رو نصب کردم درست نشون نمیده اما تمامی ایمیلهای فارسی دریافتی بعد از 10 رو کاملا درست نشون میده

   primrose
   💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

   این مونده به فرمت ایمیل دریافتی من بعضا بعد خود ویندوز 10 هم مشکل داشتم با زبان فارسی! راجب کیبورد هم قرار نیست که من هر بار برگردم 8.1 نصب کنم بعد برم 10 نصب کنم تازه خودشون میگن بعد هارد ریست عملکرد بهتری داره!! این چیزای ساده رو هنوز نتونستن حل کنن بیلد بعدی هم بمونه اینا من دیگه نا امید میشم. من خودم کلی فیدبک دادم هر چیزی که دیدم کو گوشه شنوا!!

محمد
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

دوستان،به نظر شما مایکروسافت حتی ۵۰٪ امکاناتی که کاربران درخواست داده بودن رو پیاده کرده؟

چند ماه گذشته از انتشار نسخه اول ویندوز ۱۰ موبایل؟
به نظرتون میتونه تو این فاصله ی کوتاهه دو سه ماهه هم باگهایه فعلی رو رفع کنه و هم امکانات رو اضافه کنه؟!
من که بعید میدونم.

به نظرم سیاست ویندوز ۱۰ موبایل هم نزدیک به ویندوز ۱۰ کامپیوتر باشه که بیاد یه سری امکانات رو اضافه کنه و پایه سیستم رو آماده کنه و باقی امکانات رو با آپدیتهای کوچیکو بزرگ ارائه بده!

اگر اینطور باشه که خیلی نامید کنندست!

حمیدرضا
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

اقا یکی بره نظر بزاره تو سایت مایکروسافت بگه این بخش نوتیفیکیشنش رو شفاف کنه . کیبورد هم مقداری شفاف بشه خوب میشه

M__M
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

اين مشكلات بسته به رام گوشياس و با هم فرق داره.اين مشكلات رو شما تو ليست برنامه و مخاطبين ميگين من از بيلد 10080 نداشتم و الانم رو 10512 نديدم.اون موقع رامم انگليس بود و الان مالزي.
ضمنا 90% باگ ها تو گوشياي هم مدل يكسانه.مثلا تاچ فريز روي 920 هم رو رام انگليس بود هم رو مالزي كه بعد با 512 حل شد.
بايد ديد رو به مشكلات تغيير بديم.هر مدل گوشي و هر رامي يه سري مشكلات دارن

as
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

مایکروسافت سیاستش رو کلا با نادلا تعقیر داده

سیستم عامل رو میده بیرون یک مدت مجانیش میکنه بعد که از کاربرا برای بهتر کردن سیستم عاملش استفاده میکنه خیلی راحت بدون هیچ هزینه اضافی تمامی مشکلاتشو حل میکنه

این میشه یه مدت زمان زیاد تا بیاد به پای مثلا اپل برسه که نمیشه

بتازگی هم صراحتا از اپل تقلید کرده در تم سیستم عامل

متاسفانه خراب کرد مایکرو خراب

  محمد
  💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

  قشنگ بگو کجا را تقلید کرده

   رضا
   💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

   مايكروسافت در اكثر برنامه هاز اپل تقليد كرده ، خيلي از برنامه ها ايده اپل يا اندرويده ، به همين دليل با اونا نميتونه همزمان برنامه بيرون بده ، الان تو برنامه هاي بانك مونده و ساده ترين كار يعني تو اطلاعات تماس ها كه هر گوشي در پيت هم انجام ميده نتونسته به خوبي عمل كنه شما اگر بخواهيد اطلاعات تماس را ببينيد اول بايد با شخص تماس بگيريد، فاجعه است

سید
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

دو ساله که با ویندوز فون هستم
لومیا 820 و 730

الان موندم با ویندوز فون بمانم یا برم سراغ اندروید؟

شما چی میگید؟

  کوروش
  💔 3 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

  بهتره بری سراغ اپل.

پویا آبسالان
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

دانلود نشدن زبان فارسی کیبورد در لومیا ۱۵۲۰ و حتا بعضی مواقع نصب نشدنش از بیلد اول تاااا الان

احمد
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

در ارتباط با برنامه Groove Music در بیلد قبلی یعنی 10166 موزیکهایی که در وان درایو ذخیره کرده بودم را پخش میکرد اما در بیلد حاضر یعنی 10512 اصلا به وان درایو وصل نمیشه و امکان پخش موزیک از وان درایو رو نداره.
گوشی من دو سیمکارته هست و در بیلد 10512 سیمکارت 1 رو با اینکه در من نشون میده که روی صفحه پین شده اما روی صفحه اونو نمیبینی
برنامه Movie Creator Beta و Lumia Selfie در بیلد وینفون 10 قابل نصب نبوده مگر اینکه از قبل یعنی در 8.1 نصبشون کرده باشی اما در هر حال برنامه Movie Creator Beta کار نمیکنه
با اینکه برنامه لومیا کمرا بتا و لومیا سلفی آپدیت شده تا با دسته هاای سلفی کار کنه اما در بیلد 10512 بطور مستمر دیسکانکت میشه اما این مشکل در 8.1 وجود نداره

me
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

کلا منوی همبرگری برای کار با گوشی خوب نیست ، اسوایپ به چپ و راست خیلی بهتر بود مثلا تو برنامه های موزیک ویدئو عکسها و … کلا منوی همبرگری رو حذفش کنن بهتره خیلی تخمیه. تخمی ترین منوی همبرگری هم تو برنامه فوتوس وجود داره.ویندوز فون بیشتر راحتیش بخاطر همون اسوایپ تو برنامه هاش بود که متاسفانه ریدن روش.

m pour
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

سلام قسمت نوشتن smsخیلی افتضاح شده و موقع تایپ مطالب خطی نشون میده و بصورت تایپ زیر خطی نیست وبعد از گرفتن ای بیلد 512 حتی تایپ شده حروف کمکی در نوشتن هم حذف شده اینا بجای پیشرفت دارند پس رفت میرند ولی بازم به اخرش امیدوارم شایدم تنظیماتی داره من بی خبرم حتی قسمت یاداشت ها با قسمت مسیج ها یکی شده و مثل هشت ویک جدا نیست ولی باید قبول کنیم خودمان انتخاب کردیم بخاطرکنجکاوی و تاوانشم داریم میدیم با اعصاب پیروز باشید

مهدی
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

با آپدیت به بیلد ۱۰۵۱۲ دوباره مشکل quite hours از نو بوجود اومده.گوشی هم خیلی دیر بالا میاد بعد از روشن کردن. دوربین هم کیفیتش اومده پایین.ولی با باقی جریانات و vpn من به مشکلی،بر نخوردم.البته مشکل تاچ هم تا حدودی وجود داره.

علی
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵

سلام.دوستان چرا وقتی میخوام مثلا اس ام اس بدم کیبرد میوفته روی نوشته ها.نمیتونم ببینم چی مینویسم؟این مشکل فقط تو حالت عمودی که گوشیو گرفتی پیش میاد.یکی راه حل این مشکلو بگه خیلی رو اعصابه.وینفون ۱۰ هم هست

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,