شما همراهان همیشگی وینفون مطمئنا اطلاع دارید که به روز رسانی کریترز از روز ۱۱ ماه آوریل یا ۲۲ فروردین برای کامپیوترهای شخصی منتشر خواهد شد، و طبق روال اندکی بعد گوشی های موبایل نیز این به روز رسانی را دریافت خواهند کرد.

تغییرات و ویژگی های جدید افزوده شده در این به روز رسانی با اقبال عمومی کاربران و البته اهالی دنیای فناوری و به خصوص اهالی رسانه مواجه شده است. حال قصد داریم تا با برخی از نظرات اهالی رسانه در مورد این به روز رسانی آشنا شویم و موفقیت مایکروسافت را در این زمینه از دید کارشناسان مورد بررسی قرار دهیم.

CNBC: مایکروسافت قدم بزرگی در جذب طرفداران دو آتشه اپل برداشت

در گزارشی که توسط Todd Haselton از CNBC در مورد به روز رسانی کریترز ویندوز۱۰ منتشر شده، وی اذعان داشته که با این به روز رسانی مایکروسافت قدم بزرگی در جذب طرفداران دو آتشه اپل برداشته است. بر طبق گزارش وی ویژگی های خوبی که در زمینه تولید محتوا و خلق آثار هنری در این به روز رسانی به ویندوز۱۰ افزوده گشته، باعث شده تا مایکروسافت به نوعی پا بر گلوی اپل بگذارد و کاربران مک را شیفته خود کند. در گزارش CNBC ویژگی هایی از قبیل بهبودهای مایکروسافت اج، Game Mode، و Paint 3D بیش تر برجسته شده اند، مطلب دیگری که در این گزارش عنوان شده این است که به اعتقاد نویسنده ویژگی های جدید به روز رسانی کریترز شاید برای کاربران معمولی چندان ملموس نباشند اما برای کاربران حرفه ای و تولید کنندگان محتوا جذاب خواهند بود.

WIRED: به روز رسانی کریترز آمده تا اپلیکیشن های شخص ثالث را از میدان به در کند

WIRED به نوعی یکی از قدرتمندترین و مورد احترام ترین رسانه های دنیای فناوری است. در گزارشی که به وسیله Tim Moynihan نگارش شده، نگاه نویسنده از روی ظاهر ویژگی های اضافه شده اندکی جلوتر رفته و وی به مسایل عمیق تری که در این به روز رسانی به چشم می خورد پرداخته است. به اعتقاد وی این به روز رسانی امکاناتی را فراهم می کند تا کاربر از اپلیکیشن های سوم شخص نظیر Twitch و مرورگر کروم بی نیاز گردد، چرا که با توجه به امکانات جدید اضافه شده که کاملا با ساختار ویندوز هماهنگ هستند کاربر نیازی به بسیاری از اپلیکیشن های شخص ثالث نخواهد داشت. به عنوان جمع بندی وی اعتقاد دارد که هنرمندان و گیمرها بیش ترین بهره را از این به روز رسانی خواهند برد، و ویندوز ۱۰ حقیقتا پلتفرمی دایما در حال تحول و رشد است.

Ars Technia: به روز رسانی کریترز ویندوز۱۰ یک به روز رسانی عمده اما کوچک است

Peter Bright از نویسندگان Ars Technia نظری کاملا متفاوت با سایر منتقدان دارد، چرا که از نظر وی به روز رسانی کریترز ویندوز۱۰ یک به روز رسانی عمده اما نا چندان بزرگ است. به اعتقاد وی علی رغم آنکه به روز رسانی کریترز پشتیبانی ویندوز واقعیت ترکیبی را با خود به همراه دارد، اما هدست های مربوطه هنوز به بازار عرضه نشده اند و چند ماه تا عرضه تجاری هدست های واقعیت ترکیبی به بازار زمان باقی مانده است. از نظر وی این به روز رسانی هیچ ویژگی سه بعدی قابل ملاحظه ای را برای کاربر معمولی فراهم نمی کند. از دید Bright عمده ترین تغییری که در این به روز رسانی به چشم می خورد تغییرات و بهبودهای مرورگر مایکروسافت اج است.

Mashable: این نسخه بهترین نسخه ویندوز تاکنون است

Lance Ulanoff از سایت Mashable اعتقاد دارد که با به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ به بهترین ویندوز تاریخ تبدیل شده است. نتیجه گیری که وی در مقاله خود داشته این بوده که در این به روز رسانی مایکروسافت توانسته توجه بیش تری به جزییات نشان دهد و در مجموع ویندوز هوشمند تری را به کاربر ارایه دهد، از دید وی مهم ترین تغییرات این به روز رسانی را باید در مرور گر مایکروسافت اج، ابزار های جذاب سه بعدی، و قابلیت استریم بازی به صورت بومی، جستجو کرد. در نهایت وی اعتقاد دارد که با ویندوز ۱۰ مایکروسافت توانسته دوران بد ویندوز ۸ را پشت سر بگذارد و اکنون تجربه بد ویندوز ۸ تنها خاطره ای است که در آینه وسط ماشین مایکروسافت قابل مشاهده است.

Engadget: نام گذاری این به روز رسانی خوبی بیانگر ویژگی های آن است

با مقاله ای که توسط Devindra Hardawar از سایت Engadget منتشر شده، می توان اعتقاد مشابه وی با Lance Ulanoff از سایت Mashable را مشاهده کرد. از دید وی نام گذاری این نسخه از ویندوز ۱۰ به خوبی در خور ویژگی های افزوده شده در آن است، چرا که وی اعتقاد دارد این به روز رسانی چیزی ورای یک به روز رسانی ساده سیستم عامل است. نکته برجسته ای که در مقاله وی به چشم می خورد این است که مایکروسافت با به روز رسانی کریترز نشان داد که ویندوز یک پلتفرم ایده آل برای تولیدکنندگان محتوا نیست، چرا که با این به روز رسانی ویژگی های مطلوبی برای اهالی هنر و خالقان آاثر هنری نیز گنجانده شده است. در بخش دیگری از مقاله Hardawar عنوان می دارد که این به روز رسانی می تواند کودکان و خالقان آثار هنری را جذب کند تا مک های خود را رها کرده و به قلمرو ویندوز قدم بگذارند.

در فضای آنلاین بررسی های متعددی در مورد به روز رسانی کریترز منتشر شده است، آنچه که در بالا خدمت شما ارایه کردیم صرفا قطره ای بود از دریا، و به نوعی تلاش کردیم تا مهم ترین و برجسته ترین دیدگاه های اهالی رسانه را در مورد این به روز رسانی خدمت شما عزیزان ارایه کنیم. شما وینفونی های عزیز این به روز رسانی را چگونه می بینید؟ به نظر شما مایکروسافت در این به روز رسانی مسیر رشد خود را به درستی طی می کند؟

 

منبع :

ONMSFT

1039 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
RedDeath
پاسخ دهید پنجشنبه 10 فروردین 1396

روز ۱۱ ماه آوریل ماه فروردین ؟ یعنی دقیقا چندم

    محسن توکلی
    پاسخ دهید پنجشنبه 10 فروردین 1396

    درود، دقیقا از ۲۲ فروردین ماه انتشار به روز رسانی شروع خواهد شد.

ss
پاسخ دهید پنجشنبه 10 فروردین 1396

با این نظر خیلی موافقم:
“به روز رسانی کریترز ویندوز۱۰ یک به روز رسانی عمده ، اما کوچک است”

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,