در سال 2013 شایعاتی در فضای رسانه ای منتشر شده بود که خبر از تلاش مایکروسافت برای تولید یک ساعت هوشمند با برند اکس باکس را می‌داد. شایعات حکایت از آن داشتند که این شرکت طرح های ابتدایی این ساعت هوشمند را مهیا کرده بوده و در پی یافتن قطعه سازانی برای تولید نمونه های اولیه محصول بوده است.

پس از آن دیگر صحبت چندانی در مورد این ساعت هوشمند به میان نیامد تا اینکه امروز تصاویر واقعی از نمونه ابتدایی این ساعت هوشمند در یک سایت فنلاندی عرضه منتشر شده است.در آن زمان شایع شده بود که این دستگاه در واقع پاسخ مایکروسافت به اپل واچ بوده، که از ویژگی های مختلفی نظیر صفحه لمسی 1.5 اینچی، فضای ذخیره سازی 6 گیگابایتی، بندهای قابل تعویض، پشتیبانی از LTE برخوردار بوده است، ظاهرا بدنه دستگاه از آلومینیوم نیمه شفاف ساخته شده بود که سه برابر از شیشه سخت تر است.

یکی از مواردی که در تصاویر نسخه ابتدایی این ساعت هوشمند مشخص است، شارژ دستگاه از طریق درگاهی با مکانیسم مشابه سرفس کانکتور است.

ظاهرا ساعت هوشمند مایکروسافت قابلیت هایی نظیر پشتیبانی از اعلانات گوشی، کنترل موسیقی، پایش ضربان قلب برخوردار بوده است.

البته در نهایت ساعت هوشمند مایکروسافت با مارک اکس باکس هرگز به یک محصول تجاری تبدیل نشد و این شرکت در سال 2014 مایکروسافت بند را وارد بازار کرد، که البته فاقد برخی از ویژگی های این ساعت هوشمند است. در سال های اخیر محصولات متعددی از گنجه قدیمی مایکروسافت خارج شده اند که هرگز تبدیل به یک محصول تجاری نشده اند. به‌نظر شما محصول بعدی که از صندوقچه کهنه مایکروسافت خارج خواهد شد چه دستگاهی است؟

منبع :

MSPU

1070 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,