مقالات

هرآنچه که از به‌روزرسانی بزرگ بعدی اکس‌باکس وان انتظار داریم طراحی فلوئنت، بازی‌های بکوارد و ...

هرچه به انتهای سال میلادی نزدیک‌تر می‌شویم، انتظارات برای عرضه‌ی به‌روزرسانی بزرگ بعدی اکس باکس وان نیز بیش‌تر می‌شود. حال در ادامه قصد داریم به ویژگی‌های موردانتظاری که احتمالا در به‌روزرسانی بعدی اکس باکس وان به این دستگاه اضافه خواهد شد بپردازیم. در ادامه با تیم کافه اکس باکس وینفون همراه باشید.

هر چه که می‌گذرد به عرضه‌ی به‌روزرسانی بزرگ بعدی اکس باکس وان که قرار است در پاییز سال جاری عرضه گردد نزدیک‌تر می‌شویم. انتظار می‌رود که در به‌روزرسانی آتی موج جدیدی از ویژگی‌ها پا به کنسول اکس باکس وان بگذارند. از آنجایی هم که امسال مایکروسافت از کنسول ۴K خود رونمایی کرده، متعاقبا تغییرات انجا‌م‌شده در سیستم‌عامل چشمگیرتر از گذشته خواهد بود.

اگرچه هنوز مایکروسافت به‌روزرسانی بعدی اکس‌باکس وان را اعلام نکرده اما شباهت چرخه‌ی عرضه‌ی به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۰ پی‌سی با اکس باکس وان باعث شده تا انتظار عرضه‌ی به‌روزرسانی بعدی اکس باکس در پاییز سال جاری صورت گیرد. در حالی که به‌روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ پی‌سی با نام Fall Creators شناخته خواهد شد اما مدیر بخش توسعه‌دهندگان ویندوز، Kevin Gallo تائید کرده است که علیرغم ارائه ویژگی‌هایی مشابه به‌روزرسانی اکس باکس وان با به‌روزرسانی Fall Creators، به‌روزرسانی بعدی اکس باکس وان با نام دیگری عرضه خواهد شد.

درحالی که هیچ لیست تغییرات رسمی‌ای از این به‌روزرسانی تا به حال به بیرون درز نکرده است اما در ادامه مقاله برخی از ویژگی‌های احتمالی را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

طراحی فلوئنت

یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که قرار است با عرضه‌ی به‌روزرسانی Fall Creators رخ دهد، عرضه‌ی موج اولیه طراحی فلوئنت برای سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ است. فلوئنت دیزاین سیستم طراحی یونیورسال جدیدی است که به آرامی در به‌روزرسانی‌های بعدی ویندوز ۱۰ تکامل می‌یابد. در حالی که این سیستم قصد دارد ساده‌نگری کنونی ویندوز ۱۰ را حفظ کند اما هدف اصلی آن ایجاد عمق و بافت‌های بهتر در محصولات مایکروسافت است.

این سیستم برپایه ۵ خصیصه اصلی تشکیل شده است: ماده، روشنایی، مقیاس‌پذیری، عمق و حرکت. انتظار می‌رود که این صفات بر روی سیستم‌عامل اکس باکس وان نیز اعمال گردد و شاهد رابط‌کاربری شیک و پویا بر روی این کنسول باشیم.

پیش‌تر مایکروسافت طرحی از فلوئنت دیزاین بر روی اکس باکس وان را منتشر کرده بود که برخی از تغییرات در حال انجام بر روی این سیستم‌عامل را فاش کرده بود

اگرچه تاکنون هیچ‌گونه نشانه‌ای از اعمال این طراحی در سیستم‌عامل اکس باکس وان نمایان نشده اما تغییرات انجام شده بر روی ویندوز پی‌سی شَمایی اولیه از تغییرات آینده به ما خواهد داد.

اخیرا مایک ایبارا اعلام کرده است که همزمان با عرضه‌ی عمومی اکس باکس وان اکس، رابط‌کاربری اکس باکس وان نیز دچار دگرگونی کلی خواهد شد.

هدایای دیجیتالی استور اکس‌باکس

یکی از قدیمی‌ترین درخواست‌های کاربران گویی به‌زودی رنگ حقیقت به خود خواهد گرفت. مایک ایبارا در توییتر خود در پاسخ به پرسش یکی از کاربران درباره‌ی امکان هدیه‌دادن محصولات دیجیتالی به دیگران، از در دست ساخت بودن این ویژگی صحبت کرد. او بیان کرد که با عرضه‌ی عمومی این ویژگی فاصله چندانی نداریم.

اوایل ۲۰۱۶ بود که مایکروسافت توانایی هدیه‌ی مبلغ‌ مشخصی از گیفت کارت به دیگران را برای کاربران اکس باکس ۳۶۰ فراهم آورد. اگرچه اکس باکس ۳۶۰ از این ویژگی هرچند ابتدایی بهره می‌برد اما هنوز اکس‌باکس وان هیچگونه هدیه‌ی دیجیتالی‌ای را پشتیبانی نمی‌کند.

در صورت محقق شدن این اتفاق، کاربران می‌تواند علاوه بر دیگر محصولات دیجیتالی، اقدام به هدیه‌دادن بازی‌ها به دوستان‌شان کنند.

ویژگی بکوارد برای عناوین اکس‌باکس اوریجینال

برطبق گفته‌ی فیل اسپنسر در کنفرانس E3 2017، به‌زودی بازی‌های کنسول اکس‌باکس اوریجینال نیز به برنامه‌ی بکوارد اضافه خواهند شد. بعد از ۲ سال از عرضه‌ی بازی‌های اکس‌باکس ۳۶۰ برای کنسول اکس باکس وان به واسطه‌ی ویژگی بکوارد و ثابت‌شدن موفقیت و محبوبیت این بازی‌ها نزد گیمرها، حال نسل جدیدی از بازی‌ها قرار است به این برنامه اضافه گردند.

صحبت‌های کمی در این رابطه در کنفرانس مایکروسافت صورت گرفت اما این‌طور که به‌نظر می‌رسد، علاوه بر دیسک‌های بازی، می‌توانید از طریق استور اکس باکس وان اقدام به خرید این بازی‌های خاطره انگیز کنید.

فعلا دو عنوان Fuzion Frenzy و Crimson Skies: High Road to Revenge دو عنوانی هستند که برای اول کار در نظر گرفته شده‌اند. در حالی که فیل‌اسپنسر از کم‌بودن عناوین اولیه سخن گفته است اما می‌توان به مرور زمان، انتظار اضافه‌شدن بازی‌های درخشان و خاطره‌انگیز بیش‌تری را داشت.

آواتارهای جدید اکس‌باکس

یکی از بخش‌های اصلی شبکه‌ی اکس باکس لایو در دوران اکس‌باکس ۳۶۰، آواتارها بودند. این کاراکترهای دیجیتالی که قابلیت شخصی‌سازی نیز داشتند به نوعی با پلتفرم اکس‌باکس یکپارچه شده‌اند.

از زمان عرضه‌ی اکس باکس وان، آواتارها کم‌کم به حاشیه رانده شدند و اکنون کاربران انگیزه‌ی ورود به بخش آواتارها را از دست داده‌اند. اما طبق نمایشی که در کنفرانس ۲۰۱۷ مایکروسافت مشاهده کردیم، به نظر می‌رسد که این بخش قرار است به زودی دستخوش تغییر بزرگی گردد.

نسل دوم از آواتارها قرار است در اواخر سال جاری در حالی در دسترس عموم قرار گیرد که تغییرات گسترده‌ای را در جای جای خود دیده است. در میان بهبودهایی که برای احساسات، تنوع و سفارشی‌سازی این شخصیت‌ها صورت گرفته، اکنون این آواتارها می‌توانند خصوصیات شما مانند معلولیت و … را نیز به تصویر بکشد.

پشتیبانی از دستگاه‌های USB

محدوده‌ی لوازم جانبی اکس باکس وان بسیار وسیع است و تقریبا برای هر بخش این دستگاه یک وسیله‌ی کاربردی ساخته شده است. حال به نظر می‌رسد که به‌زودی پشتیبانی از دستگاه‌های USBدار نیز به این کنسول اضافه خواهد شد؛ البته هم‌اکنون نیز این امکان وجود دارد اما تنها برای دستگاه‌هایی که مختص اکس باکس وان ساخته شده است.

حال با توجه به این موضوع که اکس باکس وان از هسته‌ی ویندوز ۱۰ استفاده می‌کند، می‌توان انتظار داشت که در به‌روزرسانی بعدی شاهد پشتیبانی از تمام دستگاه‌های USB مانند وبکم‌ها و غیره بود.

البته حضور این ویژگی در به‌روزرسانی آتی حتمی نیست.

چه ویژگی‌هایی را دوست دارید در به‌روزرسانی‌های بعدی اکس باکس وان ببینید؟

ویژگی‌هایی که بالاتر مطرح شدند، تنها حدس‌و‌گمان‌هایی بود که براساس شواهد درباره‌ی به‌روزرسانی بعدی اکس باکس وان صورت گرفته بود. حال در ادامه شما انتظارات و حدس‌وگمان‌های‌تان درباره‌ی ویژگی‌های جدیدی که در به‌روزرسانی بعدی اکس باکس وان اضافه خواهد شد را با ما و دیگران در میان بگذارید. آیا ویژگی جدید دیگری مدنظر شما قرار دارد؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,