در هفته گذشته حین برگزاری گیمزکام، شرکت مایکروسافت بازی های بسیاری را برای اکس باکس وان اکس نشان داد. عناوین جدیدی چون Forza Motorsport 7 عملکرد بی نظیری روی این کنسول نیمه تمام داشتند و همچنین بازی های قدیمی تر مثل Rise Of The Tomb Raider هم افزایش کیفیت ویژه ای به همراه داشتند. خب با تمام چیز هایی که ما از این کنسول دیدیم آیا مایکروسافت در روز هفتم نوامبر می تواند تمام امیدها و رویاهای گیمرها را برآورده کند؟ در ادامه با تیم کافه اکس باکس وینفون با ما همراه باشید.

در مراسم گیمزکام تیم Digital Foundry تعدادی از عناوین دیدنی را برای اکس باکس وان اکس به نمایش گذاشتند. بازی Gears Of War 4 با کیفیت ۴K به صورت پیش فرض، رزولوشن داینامیک ۴k برای Titan Fall 2 و بازی Killer Instinct با ۶۰ فریم بر ثانیه ارائه شدند. در کل نمایش راضی کننده ای بود اما تمام بروز رسانی ها برابر نبودند، برای مثال بازی Quantum Break با کیفیت ۴K اجرا نشد اما تیم Digital Foundry باور داشت که بازی با کیفیت ۱۰۸۰ اجرا خواهد شد.

Forza Motorsport 7

به لحاظ تاریخی، بازی های مسابقه ای به منزله ی سنجشی برای پلتفرم در نظر گرفته می شد. بدون شک این بازی یکی از گزینه های روی میز شرکت مایکروسافت برای اکس باکس وان اکس است. سر انجام در دهمین سری از بازی های Forza کیفیت آن به ۴K و اندازه فریم به ۶۰ فریم بر ثانیه رسید و با وجود آب و هوای داینامیک این عنوان مشتاقان بازی های مسابقه ای را به‌طور قطع راضی خواهد کرد.

Rise of the Tomb Raider

اگر شما مشتاق دیدن تفاوت بین اکس باکس وان اکس و PS4 Pro هستید حتما از مقایسه این بازی بین دو کنسول دیدن کنید. این بازی با کیفیت ۲۱۶۰ پیکسل و ۳۰ فریم بر ثانیه به همراه تقویت بافت ها در مقایسه با PS4 Pro که این بازی را ۴k اجرا می کند، عملکرد بهتری داشته است البته دو حالت برای نمایش وجود دارد یکی افزایش دهنده که جلوه های ویژه بصری را اضافه میکند و دیگری بیشترین مقدار فریم که بازی را به ۶۰ فریم بر ثانیه می رساند.

Assassin’s Creed Origins

در این ماه سایت IGN یک ویدیوی ۱۸ دقیقه ای از اجرای این بازی روی اکس باکس وان اکس منتشر کرد. بدون شک با کیفیت ترین Assassin’s Creed ای بود که تا به حال دیده ایم ولی قادر به این نیست که از عنوان های دیگر اکس باکس وان اکس پیشی بگیرد. بر اساس اطلاعات موجود شرکت یوبیسافت از checkerboard rendering ( رزولوشن داینامیک و ۳۰ فریم بر ثانیه) استفاده می کند. کیفیت تصویری که از این بازی نشان داده شده حیرت انگیز نیست اما نشان می دهد که چقدر سخت بتواند رزولوشن ۴K پیش فرض و نرخ فریم بالا را حتی در این دستگاه قدرتمند ارائه دهد.

خب این کاملا واضح است که اکس باکس وان اکس قدرت مند ترین کنسول در بازار است اما هنوز هم برای فروش با سختی هایی مواجه است چون مایکروسافت در جایگاه نامناسبی قرار دارد. در حال حاضر فروش اکس باکس به نصف فروش PS4 رسیده است. بر اساس تخمین ها اکس باکس وان ۳۰ میلیون دستگاه فروخته در حالی که سونی ۶۰ میلیون فروش داشته است البته شکاف فروش موجود در مرز های ایالت متحده امریکا بسیار کوچک است اما در بقیه دنیا این طور نیست. یک مدل گران قمیت تر نمی تواند بازی را به نفع مایکروسافت برگرداند.

PS4 Pro نه تنها یک سال قبل از اکس باکس وان اکس عرضه شد بلکه قیمت کمتری هم داشت. امروزه به راحتی می توان با ۳۸۰$-۳۷۰$ یک PS4 Pro تهیه کرد در حالی که اکس باکس وان اکس ۴۹۹$ است. ما قبول داریم که اکس باکس وان اکس سریع ترین پیش فروش را داشته اما به نظر شما این کنسول در آینده هم می تواند این چنین فروشی داشته باشد؟

منبع :

EXTREMETETECH

322 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
برچسب ها: , , , , , , , , ,