Windows-10-Hero-01

سرانجام ۲۰۱۷ از راه رسید و ما این طور فکر می کنیم که امسال، سال بزرگی برای ویندوز ۱۰ خواهد بود. مایکروسافت در سال گذشته اطلاعاتی از آینده ی ویندوز ۱۰ منتشر کرد که باید امسال منتظر به وقوع پیوستن آن ها باشیم. همچنین برخی موارد که هنوز رسما اعلام نشده نیز وجود دارند، مانند پروژه NEON، که احتمالا در سال ۲۰۱۷ مشاهده خواهند شد. در این مطلب قصد داریم بزرگ ترین چیزهایی انتظار می رود در سال جاری در ویندوز ۱۰ مشاهده شوند را بررسی کنیم. با وینفون همراه باشید.

قبل از شروع، توجه داشته باشید این مطلب یک لیست فراگیر و جامع از تمام چیزهایی که باید در سال ۲۰۱۷ اتفاق بیفتند، نیست. ما مطمئن هستیم چیزهای خیلی بیش تری برای آشکار شدن در طول سال ۲۰۱۷ وجود خواهد داشت، مواردی که تا کنون اعلام شده اند و مواردی که هنوز هیچ سخنی از آن ها به میان نیامده است! ۲۰۱۷ یک سال هیجان انگیز برای کاربران ویندوز ۱۰ خواهد بود، و ما نمی توانیم برای تمام چیز هایی که قرار است در آینده مشاهده شود، صبر کنیم!

پروژه ی NEON

همان طور که ما در اواخر سال گذشته به شما نشان دادیم، مایکروسافت در حال کار بر روی یک زبان طراحی بهبود یافته برای ویندوز ۱۰ است که هدف آن، اضافه کردن برخی اصلاحات لازم به طراحی کنونی ویندوز ۱۰ خواهد بود. اگر چه این پروژه اصلاحات بنیادین و بزرگ در طراحی به همراه نخواهد داشت، ولی هنوز هم به اندازه ی کافی هیجان انگیز خواهد بود، زیرا که مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای ساده سازی طراحی خود در سراسر اپلیکیشن ها و نرم افزار های خود، و ارائه ی دستورالعمل های تجربه ی کاربری بهتر به توسعه دهندگان می باشد.

neon-2

یکی از اهداف زبان طراحی جدید، کارکرد عمومی و جامع آن در سراسر تمام دستگاه های ویندوزی و پلتفرم هاست. در حال حاضر، برخی ناهماهنگی ها بین طراحی های مورد استفاده در اکس باکس، هالولنز و ویندوز ۱۰ وجود دارد. اپلیکیشن ها، در بیش تر قسمت ها یکسان هستند، اما پوسته و برخی عناصر سیستم عامل این چنین نیستند. مایکروسافت با پروژه ی NEON قصد دارد که به رفع این تناقضات بپردازد که برای حفظ ثبات و هماهنگی در سراسر دستگاه ها عالی به نظر می رسد.

ما انتظار داریم بخش عمده ای از این طراحی به روز شده در به روز رسانی رد استون ۳ در سال ۲۰۱۷ نشان داده شود، به طوری که برخی از اپلیکیشن ها مانند Groove Music در حال حاضر شامل برخی عناصر ابتدایی پروژه ی NEON است.

در این مطلب می توانید برخی اطلاعات لو رفته از پروژه ی NEON را مشاهده کنید.

جهش بزرگ کرتانا

ما انتظار داریم امسال مشاهده کنیم که کرتانا راه خود را به سوی محصولات و دستگاه های بیش تری باز کند، زیرا مایکروسافت مشتاق است این دستیار مجازی را به اتومبیل ها، دستگاه های هوشمند متصل، دستگاه های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی و غیره وارد کند. ما در حال حاضر می دانیم که مایکروسافت در حال برنامه ریزی به منظور استفاده از کرتانا برای تجربه ی نصب و تنظیم ویندوز ۱۰ می باشد، و بعید است که آن ها این روند را متوقف کنند.

کرتانا در صدد است تا به اپلیکیشن ها و سرویس های بیش تری وارد شود، و هنگامی که Home Hub به نمایش گذاشته شود، به یک ویژگی درخشان تبدیل خواهد شد. به همین دلیل، این احتمال وجود دارد که کرتانا در طول سال ۲۰۱۷ وارد بازار های بیش تری شود، چیزی که اینسایدر ها به طور مداوم در Feedback Hub درخواست می کنند.

cortana-fullscreen-idle

مایکروسافت با به روز رسانی کریترز، کرتانا را بر روی دستگاه های اینترنت اشیا فعال می کند، که اولین سنگ زیر بنای مهم برای دریافت ویژگی بر روی انواع دستگاه های جالب و منحصر به فرد خواهد بود.  Harman Kardon در حال حاضر یک اسپیکر شبیه به آمازون اکو، ولی مبتنی بر کرتانا را معرفی کرده است، و گروه نیسان/رنو در همین هفته ی گذشته، استفاده از کرتانا بر روی اتومبیل های خود را رونمایی کردند.

ما همچنین مشاهده می کنیم که مایکروسافت همچنان به بهبود و  به روز رسانی کرتانا بر روی iOS و اندروید، دو سیستم عامل بزرگ که نقش مهمی را در جذب کاربران به اکوسیستم کرتانا/مایکروسافت ایفا خواهند کرد، ادامه می دهد. در این میان کاربران ویندوز ۱۰ موبایل نیز رها نشده اند، به طوری که ۹۵ درصد از ویژگی های کرتانا که بر روی ویندوز ۱۰ دسکتاپ  نشان داده شده، بر روی موبایل نیز وجود خواهد داشت.

ویندوز ۱۰ بر روی ARM

ما در حال حاضر می دانیم که مایکروسافت در تلاش برای آوردن ویندوز ۱۰ بر روی پردازنده های ARM در سال ۲۰۱۷ است، به این معنی که ما باید منتظر دیدن دستگاه های جدید، منحصر به فرد و نوآورانه از سازندگان سخت افزار باشیم که در حال اجرای نسخه ی کامل ویندوز ۱۰، با عمر باتری باور نکردنی و شبیه ساز نرم افزار های Win32 خواهند بود. ما انتظار نداریم که مایکروسافت در سال ۲۰۱۷ از سرفس فون رونمایی کند، اما هرگز نمی توانیم با قطعیت صحبت کنیم. هنگامی که سرانجام سرفس فون نشان داده شود، اگر در حال اجرای ویندوز ۱۰ بر روی ARM باشد ما تعجب نخواهیم کرد!

Home Hub به احتمال زیاد از ویندوز ۱۰ بر روی ARM، و البته همچنین تراشه های اینتل بهره خواهد برد. دستگاه های Home Hub در تمامی اشکال و اندازه ها وجود خواهند داشت، و برای کنترل خانه ی هوشمند شما و با استفاده از دستیار صوتی در پیرامون خانه فوق العاده خواهند بود.

continuum-idol-4s-setup

ما قطعا خروج مایکروسافت از صنعت تلفن همراه را در سال ۲۰۱۷ نخواهیم دید، موضوعی که بسیاری انتظار دارند این شرکت انجام دهد. ویندوز ۱۰ موبایل به دریافت به روز رسانی ها ادامه خواهد داد، که البته اگر شما با چشم انداز فعلی “یک ویندوز” مایکروسافت آشنا باشد، برایتان جای تعجب نخواهد داشت. کانتینیوم در مسیر ارائه ی پیشرفت ها و بهبود های به شدت مورد نیاز، از جمله آوردن برنامه های پنجره دار و یک تجربه ی شبیه تر به دسکتاپ بر روی موبایل، قرار گرفته است.

ما همچنین انتظار داریم که پروژه ی NEON را بر روی گوشی نیز مشاهده کنیم، است زیرا اپلیکیشن هایی که با طراحی NEON به روز می شوند احتمالا یونیورسال خواهند بود و از همین روی انتظار می رود بر روی گوشی نیز تغییرات رخ داده باشد. ما فکر می کنیم که در طول زمان، ویندوز ۱۰ موبایل به گزینه ای “رده پایین” برای سازندگان سخت افزار تبدیل خواهد شد، زیرا گوشی های هوشمند رده بالا، به احتمال زیاد ویندوز ۱۰ بر روی ARM را اجرا خواهند کرد. با این وجود، تجربه ی آن ها مشابه خواهد بود، و ویندوز ۱۰ موبایل به عنوان گزینه ای سبک و بسیار عالی برای دستگاه ها به شمار خواهد رفت.

پوسته ی هالوگرافیک

مایکروسافت در سال ۲۰۱۷ پوسته ی هالوگرافیک را برای هدست های واقعیت مجازی معرفی خواهد کرد، که دربی را به روی بازاری کاملا جدید از دستگاه های قدرت گرفته از ویندوز ۱۰ خواهد گشود. به نظر می رسد پوسته و رفتار هالوگرافیک شبیه به پوسته ی موجود بر روی هالولنز باشد، که دلیل آن، مشابه بودن آن ها در بسیاری از بخش ها است.

windows-holographic

تنها تفاوت بین پوسته ی هالولنز و پوسته ی هالوگرافیک برای واقعیت مجازی است که پوسته در دنیای واقعیت مجازی، در یک محیط مجازی نمایش داده خواهد شد. شما هنوز هم باید قادر به تعامل با رابط کاربری آشنای هالو، اجرای اپلیکیشن ها و تجربه ی اشیای سه بعدی ایجاد شده توسط ۳D paint باشید.

موضوع مهم تر این است که بر خلاف هالولنز، دستگاه های واقعیت مجازی مجهز به ویندوز ۱۰ بسیار مقرون به صرفه تر خواهند بود، حتی بیش از دستگاه های کنونی در دسترس مانند HTC Vive و Oculus Rift. این موضوع سبب بیش تر در دسترس قرار گرفتن این دستگاه ها در میان مردم عادی خواهد شد.

مایکروسافت اطمینان دارد که ۲۰۱۷ سال هدست های واقعیت ترکیبی خواهد بود، و در صورتی که این ادعا به وقوع بپیوندد، ویندوز ۱۰ به یکی از بزرگ ترین پلتفرم های واقعیت مجازی/واقعیت افزوده ی موجود تبدیل خواهد شد.

مواردی که در  لیست بالا به آن ها اشاره شد،برخی از بزرگ ترین چیزهایی است که ما انتظار داریم آن ها را در سال ۲۰۱۷ بر روی ویندوز ۱۰ مشاهده کنیم. همان طور که در ابتدای مطلب اشاره شد، تغییرات و قابلیت های بسیار زیادی در سال جاری در راه خواهند بود، که ما در حال حاضر برخی از آن ها را می دانیم و هنوز از برخی دیگر اطلاعی نداریم. اگر شما نیز یکی از طرفداران ویندوز ۱۰ هستید، امسال برای شما سالی هیجان انگیز و جذاب خواهد بود.

شما در سال ۲۰۱۷ چه انتظاراتی از ویندوز ۱۰ دارید؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2219 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مهدی حسینیان
پاسخ دهید یکشنبه 19 دی 1395

انتظار داریم ، منم دارم ، پس سریع اپدیت کنه که منتظرم 🙂

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,