به‌روزرسانی تجمعی بعدی مایکروسافت موسوم به به‌روزرسانی فال کریترز، هم‌اکنون درحال‌توسعه و مایکروسافت به‌سختی در تلاش برای آماده‌سازی آن برای عرضه در فصل پاییز است. انتظار می‌رود این بروز رسانی در اوایل پاییز ۲۰۱۷ عرضه‌شده و بهبودهای فراوانی را در بخش‌های مختلف ویندوز ۱۰ با خود به ارمغان آورد. در ادامه با وینفون همراه باشید تا با هر آنچه در رابطه با این بروز رسانی تا به امروز مشخص‌شده آشنا گردید.

مطمئناً اگر قرار باشد خصوصیت جدیدی در بروز رسانی فال کریترز عرضه شود کاربران اینسایدر شانس آن را خواهند داشت که قبل از عرضه به‌روزرسانی رسمی در اکتبر یا نوامبر آن را تست و تجربه کنند. اما حقیقتاً انتظار عرضه چه ویژگی‌هایی را با بروزرسانی فال کریترز خواهیم داشت؟

My People

My People در بروز رسانی فال کریترز قابلیت الصاق اطلاعات تماس کاربران موردعلاقه به تسکبار را خواهد یافت تا به‌راحتی بتوانند به مکالمات اخیر، ایمیل‌ها و سایر جزئیات مربوط به تماس آن کاربران دسترسی داشته باشند. بدون وابستگی به آنکه در کدام قسمت سیستم‌عامل خود قرار دارید توانایی به اشتراک‌گذاری مستقیم فایل‌ها، همکاری روی اسناد و متصل ماندن با تماس‌های روی تسکبار خود را خواهید یافت.

خوشبختانه ما شانس این راداریم که حتی امروز به‌طور کامل با خصوصیات و ویژگی‌های My People بعد از بروزرسانی فال کریترز آشنا شویم، برای آشنایی با این تغییرات به “نگاه اولیه به ویژگی “My People” در به روز رسانی رد استون ۳ ویندوز ۱۰” مراجعه کنید.

سیستم طراحی فلوئنت

اواخر سال گذشته میلادی بود که مشخص شد مایکروسافت در حال کار روی زبان طراحی جدید است که به ویندوز توانایی و سلاست بیشتری خواهد بخشید چیزی که به نظر می‌رسد در حال حاضر کم دارد. مایکروسافت در رویداد بیلد ۲۰۱۷ این زبان طراحی جدید را تأیید کرد و هم‌اکنون آن را با نام سیستم طراحی فلوئنت می‌شناسیم و با بروز رسانی فال کریترز عرضه خواهد گشت.

ویندوز ARM 10

مایکروسافت سال گذشته اعلام کرد که ویندوز ۱۰ مبتنی بر پردازنده‌های ARM همراه با شبیه‌ساز کامل برنامه‌های وین ۳۲ با به‌روزرسانی فال کریترز عرضه خواهد شد. کارشناسان معتقدن که لپ‌تاپ و تبلت های جدید مبتنی بر ویندوز ۱۰ همراه با پردازنده‌های ARM تا زمان عرضه به‌روزرسانی فال کریترز آماده عرضه خواهند شد. البته بهتر است خیلی هیجان‌زده نشوید زیرا بعید به نظر می‌رسد که پاییز شاهد عرضه تلفن همراهی باشیم که ویندوز ۱۰ کامل را اجرا می‌کند.

به‌روزرسانی پاییز ویندوز ۱۰ برای لپ‌تاپ‌ها و تبلت های مبتنی بر پردازنده ARM از جهت شبیه‌ساز برنامه‌های وین ۳۲ بااهمیت است. برعکس ویندوز آر تی، ویندوز ۱۰ لپ‌تاپ‌ها و تبلت های مبتنی بر پردازنده‌های ARM توانایی آن را خواهند داشت که برنامه‌های معمول وین ۳۲ را اجرا کنند و این به آن معنا خواهد بود که شما محدود به برنامه‌های استور ویندوز نخواهید شد. البته همان‌طور که در اخبار سایت منتشر شد مایکروسافت نسخه‌ای مجزا از ویندوز ۱۰ را موسوم به ویندوز ۱۰ اِس ارائه کرده است که تنها محدود به برنامه‌های استور مایکروسافت می‌باشد.

OneDrive placeholders

این ویژگی است که اینسایدر های ویندوز از زمان حذف آن از ویندوز ۱۰ تابه‌حال همواره پی گیر برگشت آن هستند. مایکروسافت در رویداد بیلد ۲۰۱۷ تأیید کرد که OneDrive placeholders تحت عنوانی جدید On-Demand Sync بازخواهد گشت و اجرای بهتری در ویندوز ۱۰ خواهد داشت.

Cloud Clipboard

مایکروسافت همراه با به‌روزرسانی فال کریترز کلیپ برد فضای ابری را معرفی خواهد کرد که به کاربران توانایی کپی و الصاق آیتم‌ها از دستگاه‌های مختلف، به لطف فضای ابری می‌دهد. مایکروسافت مدتی است که روی ایجاد قابلیتی مثل این کار می‌کند که نام اصلی آن‌هم OneClip است. به‌هرحال به نظر می‌رسد که با به‌روزرسانی فال کریترز این قابلیت به سیستم‌عامل مایکروسافت بازخواهد گشت.

دستگاه های اسپیکر کرتانا

همراه باعرضه به‌روزرسانی فال کریترز، هارمن کاردن و تعدادی دیگر از شرکت‌های دیگر اقدام به عرضه اسپیکرهای جدید خود که مجهز به دستیار صوتی مایکروسافت، کرتانا هستند می‌کنند. مایکروسافت با استفاده از یک اسپیکر هارمن کاردن در رویداد بیلد ۲۰۱۷ نشان داد که این اسپیکرها چگونه کار خواهند کرد. کار روی ویژگی‌های این دستگاه‌ها کماکان ادامه دارد.

خداحافظی با هُوم گروپ

بر طبق اطلاعات منتشرشده در صفحه پشتیبانی وب‌سایت مایکروسافت، به نظر می‌رسد که هُوم گروپ به‌پایان کار خود رسیده و این در بروز رسانی‌های آینده ویندوز ۱۰ اعمال خواهد گردید به‌طور دقیق‌تر در به‌روزرسانی فال کریترز. هُوم گروپ برای به اشتراک‌گذاری فایل‌ها و چاپگر بین شبکه‌های خانگی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

به‌طور دقیق نمی‌توان گفت خصوصیت هُوم گرپ که چندین سال است با ویندوز همراه بوده، چقدر محبوب است و مورداستفاده قرار می‌گیرد اما به‌هرحال به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک ویندوز ۱۰ را ترک کرده و دیگر سیستم‌عامل مایکروسافت را همراهی نخواهد کرد.

شما چه فکر می کنید؟

این مجموعه‌ای از تغییرات بود که ازنظر ما با بروزرسانی فال کریترز یا همان رداستون ۳ شاهد اعمال آنها در ویندوز ۱۰ خواهیم بود. مطمئناً مایکروسافت می‌تواند هرکدام از آنها را به دلیلی منتفی و یا با تأخیر عرضه کند. نظر شما چیست؟ به نظر شما شاهد چه خصوصیت تازه‌ای در بروز رسانی رد استون ۳ ویندوز ۱۰ خواهیم بود؟

منبع :

windowscentral

94 پست
عرفان الهامی
مهندس فناوری اطلاعات، علاقه مند به دنیای تکنولوژی و کمپانی مایکروسافت! ، "آینده را تصور کن "
مطالب مرتبط
مطالب نویسنده
بررسی تخصصی سرفس آرک ماوس یکشنبه 8 مرداد 1396
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,