Sana-Pardakht-top

در ابتدای همین هفته بود که ثبت نام برای مراسمی در کاخ ملت با عنوان “حضور رسمی مایکروسافت در ایران” خبر ساز شد. ما هم پس از اطمینان یافتن در خصوص صحت این مراسم، راهی کاخ سعدآباد تهران شدیم و تا کم و کیف ماجرا را از مسئولان این رویداد جویا شویم. چیزی که در ادامه می خوانید، تمام چیزی است که از این مراسم دستگیرمان شد. با وینفون همراه باشید.

مراسم طبق اطلاع قبلی حوالی ساعت 8 در کاخ ملت مجموعه ی سعد آباد آغاز شد. هلدینگ سانا پرداخت که دارای مجموعه های بسیاری در حوزه های مختلف است، سعی داشت با بر عهده گرفتن اسپانسری تیم ملی تیر و کمان ایران و تقدیر از کمانداران برتر، نام خود را به عنوان نمایندگی مایکروسافت در ایران مطرح کند. همانطور که در وبلاگ نویسی زنده ی این رویداد نیز مشاهده کردید، اکثر زمان این رویداد به برگزاری برنامه های سرگرم کننده همچون دعوت از خواننده ها و طنز پردازان مطرح اختصاص داده شده بود و به جز چند جمله ای که مجری این رویداد در خصوص نمایندگی مایکروسافت گفت، چیز زیادی در این خصوص مطرح نشد.

اما ما برای اینکه بتوانیم اطلاعات بیش تری را در خصوص این شرکت و نمایندگی مایکروسافت در ایران به دست بیاوریم، با تلاش های فراوان توانستیم با چند تن از دست اندرکاران این شرکت ارتباط برقرار کنیم و اطلاعاتی را دریافت کنیم. شرکت سانا پرداخت در پاسخ به سوالات ما در خصوص علت برگزاری این رویداد و انتشار ندادن جزییات بیش تر در خصوص نمایندگی، اعلام کردند که ما تنها قصد داشتیم اذهان عمومی را در خصوص نمایندگی شرکت خود آماده کنیم و به نوعی نام خود را با برگزاری این رویداد، دعوت از افراد شاخص و دوربین های صدا و سیما مطرح کنیم.

شرکت سانا پرداخت در ادامه به وینفون اعلام کرد که این شرکت، تنها نماینده ی رسمی و انحصاری مایکروسافت در ایران خواهد بود. آن ها همچنین در خصوص شرکت پارس ایراتل (ایران-نوکیا سابق) اعلام کردند که این شرکت نماینده ی رسمی مایکروسافت نبوده و نیست و آن ها تنها توانسته بودند مجوز نمایندگی و واردات کالاهای مایکروسافت را از یکی از نمایندگی های مایکروسافت در دبی دریافت کنند، اما آن ها (سانا پرداخت) توانسته اند مستقیما از مایکروسافت این نمایندگی را دریافت کنند.

Sana-Pardakht-2

اما مطمئنا خبر ورود مایکروسافت به ایران، به طور رسمی، هر چند با یک شریک تجاری ایرانی باشد، خبر بسیار بزرگیست. اما جای تعجب بسیار زیادی دارد وقتی می بینیم اعلام دریافت نمایندگی مایکروسافت در ایران توسط این شرکت، در سکوت خبری کامل انجام شود. همچنین مایکروسافت نیز حتما باید این خبر را اعلام می کرده است، اما این شرکت تاکنون واکنشی در این خصوص نداشته است. بنابراین ما همین سوال را از یکی از مسئولان این شرکت نیز پرسیدیم و آن ها پاسخ دادند که ما به تازگی توانسته ایم نمایندگی را دریافت کنیم. هنوز موانع بسیاری چه در داخل و چه در خارج از کشور وجود دارد که ما باید آن ها را رفع کنیم، و در صورتی که این خبر را به صورت عمومی و فضای خبری باز اعلام می کردیم، موانع بسیار جدیدی به وجود می آمد و حتی می توانست کاملا برای ما مشکل ایجاد کند. برای مثال یکی از این موانع می تواند این موضوع باشد که توافق هسته ای و 6 کشور قدرتمند دنیا، هنوز به طور کامل اجرایی نشده است و نمایندگان سنای آمریکا هنوز آن را تایید نکرده اند، بنابراین شرکتی همانند مایکروسافت برای اعلام نمایندگی خود در ایران، باید دارای مشکلاتی باشد.

اما در خصوص لوگو های نمایش داده شده در طول مراسم (لوگوی ویندوز فون، مایکروسافت بند و مایکروسافت) و البته یکی از کانسپت های طراحی شده برای پرچمداران بعدی مایکروسافت سوالات بسیار زیادی وجود داشت. مجری برنامه در قسمتی از این برنامه به این لوگو ها اشاره کرد، اما اشاره ی او آن قدر بی ربط بود و پاسخ های مسئولان این شرکت آن قدر سر بالا بود، که مطمئن شدیم آن ها هیچ ایده ای در خصوص تصاویری که نمایش می دهند ندارند و برای نمایش دادن نمایندگی خود در ایران، از هر تصویری که به دستشان رسیده است استفاده کرده اند. برای مثال فرض کنید دستبند سلامتی مایکروسافت بند، تنها در آمریکا و انگلیس، آن هم به صورت محدود عرضه شده است و در بسیاری از کشور های جهان که مایکروسافت سالهاست در آن ها نمایندگی فعال دارد، این دستبند عرضه نشده است، حال عرضه ی مستقیم آن در ایران نیز به نظر غیر منطقی می رسد و این ادعای ما در خصوص تصاویر نمایش داده شده را تایید می کند.

طبق گفته های مسئولان این شرکت، سانا پرداخت در ابتدا و حتی عقب تر از ابتدای راه خود قرار دارد. این شرکت هنوز هیچ گونه فعالیتی در خصوص شروع نمایندگی مایکروسافت در ایران و عرضه ی محصولات این شرکت انجام نداده و در حال حاضر همه چیز روی کاغذ قرار دارد. با این حال آن ها ابراز امیدواری کرده اند که بتوانند طی 6 تا 10 ماه آینده، اقدام به وارد کردن محصولات مایکروسافت (به طور خاص گوشی های لومیا و پرچمداران آن) کنند و با تکمیل تیم خود، فروش محصولات را به همراه گارانتی و پشتیبانی محصولات آغاز کنند. با این حساب دیگر شاهد کمبود گوشی های لومیا در بازار نخواهیم بود.

اما بحث مهمی که تاکنون در خصوص نمایندگی های شرکت های خارجی در ایران مطرح شده است، قیمت این محصولات بوده است. متاسفانه در ایران عزیزمان، به دلیل محدودیت فعالیت شرکت های خارجی در ایران، همواره شاهد یک شریک ایرانی در کنار شرکت مادر بوده ایم. همانطور که اطلاع دارید، در حال حاضر تعرفه ی گمرکی که بر روی گوشی های موبایل بسته می شود، 25% قیمت محصولات است. به این مبلغ، عوارض، مالیات، هزینه ی حمل، بیمه و البته سود طرف ایرانی را نیز اضافه کنید. در نهایت می بینیم که مبلغ نهایی محصولات چیزی نجومی و بسیار بیش تر از قیمت اصلی محصولات خواهد بود. این مورد در خصوص این نمایندگی نیز صادق خواهد بود و قوانین جدید کشوری، باعث افزایش مداوم قیمت ها در بازار گوشی های موبایل، خصوصا گوشی های لومیا شده است و به نظر می رسد این روند همچنان ادامه داشته باشد. در خصوص قیمت ها و نحوه ی جذب مشتری با وجود قیمت هایی گاها نزدیک به دو برابر قیمت اصلی نیز از این شرکت پرسیدیم که آن ها پاسخ خود را به ماه های آینده موکول کردند.

Sana-Pardakht-3

اما ما در طول مراسم، بار ها لوگوی کارت اعتباری مستر کارت را نیز مشاهده کردیم. ما هم در خصوص ارتباط آن با مایکروسافت از مسئولان این شرکت پرسیدیم که آن ها اعلام کردند که یکی از مجموعه های دیگر این هلدینگ، توانسته نمایندگی مستر کارت در ایران را کسب کند و آن ها نمایندگی مستر کارت را نیز به زودی در ایران بر عهده خواهند داشت. هر چند ممکن است فکر کنید هلدینگ سانا پرداخت تنها محصولات مایکروسافت را وارد و عرضه خواهد کرد، اما به نظر می رسد این شرکت با سرمایه ی عظیمی که در اختیار دارد، می خواهد نمایندگی دو برند مطرح دیگر که اجازه افشای نام آن ها را نداریم را نیز دریافت کند و فروش و نمایندگی آن ها در ایران را بر عهده بگیرد.

با تمام این اوصاف، تا زمان ورود رسمی این شرکت به بازار که چندین ماه طول خواهد کشید، باید منتظر بمانیم و ببینیم دیگر ابعاد این نمایندگی چیست، شاید خیلی از ادعا ها و موضوعات تغییر کرد. ما در وینفون همچنان به بررسی بیش تر در این خصوص ادامه می دهیم و سعی میکنیم در روز های آینده، بیانیه ی رسمی مایکروسافت در خصوص این شرکت را دریافت و منتشر کنیم. در صورتی که اطلاعات بیش تری در خصوص نمایندگی مایکروسافت در ایران به دست آوردیم، در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت.

منبع : وینفون
981 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
Cortana
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

یعنی کشک…یعنی این شرکت هیچ کاری در رابطه با نمایندگی انجام نداده و فقط میخواسته با اسم مایکروسافت مشهور بشه…و باید منتظر اخذ نمایندگی توسط شخصی یا شرکتی دیگر باشیم…

  ارش(منتقد سابق)
  پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

  بهترین راه و ارزون ترین راه قاچاق هست!!!
  هم قیمت تموم شده پای مشتری کمتر هست!!!
  هم اینکه اگر فردا گوشیش مشکل پیدا کرد خیالش راحته گارانتی نیست!!!نه اینکه بره اونجا هیچکس پاسخگو نباشه!!!

omid
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

ببخشید تو اون همایش عکس گرفته بودین که گوشی 950و 950ایکس ال بود ایا این ترح نهایش هست ……که تو اونجا اکسش رو رسما فاش کرد

  Cortana
  پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

  نه داداش اینا اصلا واقعی نبوده…خواستن یه چیزی نشون بدن…رفتن به سرچ زدن اومدن هر چی پیدا کردن نشون دادن….

   Cortana
   پاسخ دهید جمعه 14 شهریور 1394

   انگار اکانتم دست توعه ؟؟؟

omid
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

ببخشد عکسش

ایمان
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

انگار فقط تصمیمشو گرفتن

Mr.Oxygen27
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

ممنون از مطلبتون
وقتی نمایندگیشم محصولاتو به قیمت اصلی نفروشه چه فایده ای داره که تو ایران عزیزمون باشه یا نه://
دلمون به قیمتا خوش بود که اونم….

MRG
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

😐

فاطمه
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

ممنون از سایت وینفون،به هرحال این سایت تلاش خودشودکرد

mohammaddes
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

این که چند تا لگو الکی گزاشتن خیلی مسخره هست خیلی. نشون دهنده سرمایه دار بی سواد است ما رو باش به کی دل خوش کردیم

  sn
  پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

  واقعن هم همینه!
  سرمایه دارهای بی سواد!

arman
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

فقط زمانی اوضاع درست میشه که خود شرکت ها مستقیما و بدون واسطه خودشون توی ایران مارکت بزنن
مثل اپل توی استانبول
اینجوری دیگه فقط ۲۵درصد گمرک اضافه میشه یعنی دیگه حباب و سود جویی و غیره از بین میره

جواد رنجبر
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

Cloud raiders آپدیت بزرگی واسش اومده

محمود
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

اگر هم نمایندگیش رو فعال کنه ویندوز فون که فروش خوبی نداره رو که نمیاره مایکروسافت فقط ویندوز فون نیست

مجتبی داودی
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

پس معلوم شد همه چی کشک بود! از حرفاش معلومه الکیه ! “رو کاغذ” !!!!! واقعا خسته نباشن!!!! معلومه تصمیمشو گرفتن و با این کار هم فقط خواستن جلب توجه کنن!
باید بشون بگی مرد حسابی پس چرا تو سایت ننوشته بودی” مراسم تجلیل از قهرمانان تیراندازی با کمان و معرفی شریک تجاری فدراسیون و رونمایی از حضور مایکرووسافت” ؟؟؟؟
فقط نوشته بودین حضور مایکروسافت! خب این ینی دروغ دیگه!!!!! منو بگو از کرج بعد از کار نقشه برداری پاشدم اومدم این مراسم بی ربط! خیلی جالبه دروغ شده نقل و نبات تو این مملکت!طرف کااااملا برعکس بوده مراسمش!

مهراد
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

فکر کن نمایندگی یک شرکت بزرگ را بگیری بعد شهرام شکوهی بیاد اون وسط اهنگ از دست تو دلگیرم را بخونه هیچ مانوری هم روی نمایندگیت ندی هیچ حرفی هم نزیی بعد هنگام سوال پرسیدن بیان کنی ما نمایندگی هستیم نه شرکت ایکس ما خیلی خوبیم ما قدرت داریم اما شرکت ایکس نمایندگی نداره فقط وارد میکنه کلا یک پروسه بچگانه را ماس مالی کنی اخرش متوجه بشیم این شرکت فقط قرار بوده نمایندگی را دریافت کننه هنوز هم موفق نشدند…
فقط تشکر میکنم که مردم را مسخره خودتان کردید و از نام و برند مایکروسافت برای مطرح کردن خودتان استفاده کردید.

  مجتبی داودی
  پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

  دقیقا! همه رو سرکار گذاشت با این مراسمش!

علی
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

من یقین دارم که این شرکت قطعا نماینده مایکروسافته . مثل مایکی داره دعوت به صبر میکنه و وعده ماههای بعدیو میده . رفتارشون خیلی مشابهه

  amir
  پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

  خیلی خوب گفتی… دمت گرم 😀 😀

سعید
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

به نظرم هر دو کشکه. اگه حتی بر فرض محال نمایندگی مایروسافت هم باشن بازم قیمت محصولات نجومی میشه و بازم پیش به سوی جنس قاچاق. به قول دوستمون خود شرکت مایکروسافت باید نمایندگی بزنه.

شایان
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

با این اوصاف ۴۰ الی ۴۵ درصد بالاتر از قیمت اصلی میرسه دست مصرف کننده 😐

  ارش(منتقد سابق)
  پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

  دوستان بیایین یکم واقع بین باشیم!!!
  وقتی یه سایت مثل [censored] لومیا ۹۵۰ رو بده دو میلیون و هفتصد .بعد به اصطلاح نمایندگی مایکروسافت که این بی سواد ها باشن اون گوشی رو بدن سه میلیون و صد…
  خدایی کی مغز خر خورده بره از نمایندگی بخره!!!
  شاید بگین گارانتی داره!!!اما مطمعن باشین چون خود نمایندگی اصلی نیست همش مشتری رو دست به سر میکنن!!

Farhad
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

بابا خودتون بگیرین ما رو راحت کنید بره دیگه

farzad
پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

ممنونم از شما اقای گلشن با خدمات خستگی ناپذیر شما

  علی گلشن
  پاسخ دهید جمعه 14 شهریور 1394

  ممنون فرزاد جان، شما لطف دارین.

ساسان
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1394

زمان رونمایی لومیای بعدی تو 14 مهر مشخص میشه که این مراسم یک خوش گذرونی بود.همین.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام