Windows-10-Mobile

شما نمی توانید بدون شکستن چند تخم مرغ، یک املت خوشمزه بپزید، و بیلد های حلقه فست ویندوز ده موبایل هم از این قاعده مستثنی نیستند. بیلد های حلقه فست ویندوز ده موبایل، اغلب برای کاربران ویژگی های جدید و همچنین مشکلات جالبی می آورند که این باعث می شود اینسایدر ها با بیلد جدید کُشتی بگیرند و به مبارزه با آن بپردازند تا بتوانند راه حلی برای حل مشکلات به وجود آمده پیدا کنند. با وینفون همراه باشید.

بیلد جدید حلقه فست، با مشکلاتی ارائه نشده که نتوان با آنها کنار آمد و کاربر را در مشکلات روزانه به چالش بکشد. مایکروسافت در این بیلد به شناسایی و حل مشکلات مربوط به عمر باتری و بهبود کرتانا و چند ویژگی در آن بسنده کرده است ولی لیست مشکلات رفع شده، راضی کننده است.

مشکلات رفع شده در بیلد ۱۴۳۵۶.۱۰۰۰ ویندوز ده موبایل

 • ما مصرف زیاد باتری را هنگام استفاده از برنامه Microsoft Health کاهش دادیم.
 • اگر توجه کرده باشید، وقتی باتری ۷۵ الی ۸۵ درصد است، در آیکن آن میزان دقیقی مشاهده نمی شود. ما این مشکل را حل کرده ایم و ظاهر آنرا به گونه ای تغییر دادیم که شما انگار باتری بیشتری دارید.
 • رابط کاربری بخشی که مربوط به چیدمان مجدد Quick Actions در تنظیمات بود تغییر کرده است. هم اکنون هنگامی که شما یکی از دکمه های Quick Action را انتخاب می کنید و می کشید تا جای آن را تغییر دهید، یک افکت انیمیشنی ایجاد می شود تا بدانید کجا را لمس کرده اید. همچنین وقتی در حال تغییر مکان دکمه ها از جای فعلی به جایی که مد نظرتان است هستید، یک افکت انیمیشنی دیگر برای تغییر جای دکمه های Quick Action را نمایش می دهد.
 • تنظیمات دیگر در چیدمان مجدد دکمه های Quick Actions مشکلی نداشته، کرش نمی کند و دکمه ها از بین نخواهند رفت. (این مشکل در بیلد قبلی به وجود آمد)
 • مشکلی که باعث می شد دکمه روشنایی در Quick Action، از دست رفته به نظر برسد هم اکنون حل شده است. (گاهی این دکمه حالتی نداشت و در حقیقت از دست رفته بود، برای مثال شما نورتان کم است، ولی کلمه ی Low در دکمه روشنایی نوشته نمی شد.)
 • الگوریتم ایجاد تصاویر بند انگشتی تغییر کرده است، در حال حاضر تنها یک عکس کوچک بعد از گرفتن عکس ایجاد می شود و این مساله به صرفه جویی در حافظه خارجی برای کسانی که تصاویر بسیاری دارند، کمک شایانی می کند.
 • صفحه گلنس اکنون بهبود یافته است. ما مشکلی که باعث می شد گاها ساعت روی صفحه گلنس به روز نشود را نیز برطرف کرده ایم. همچنین در حال حاضر حالت پیشفرض صفحه گلنس به “صفحه گلنس همیشه در هنگام شارژ نشان داده شود” تغییر کرده است. ما مشکلی که باعث نشان داده شدن غیر منتظره و زیاد علامت ها می شد هم حل کرده ایم.
 • مشکلی که در آن برنامه Alarms & Clock ممکن بود به دلیل تغییرات یک منطقه زمانی به اشتباه زنگ بزند، هم اکنون حل شده است.
 • مشکلی که هنگام فعال بودن چراغ قوه در راه اندازی دوربین با کلید سخت افزاری وجود داشت، هم اکنون مرتفع گردیده است.
 • ما اندازه آیکن هایی که مربوط به نوتیفیکیشن های اکشن سنتر بودند را از ۶۴ در ۶۴ پیکسل، به ۴۸ در ۴۸ پیکسل تغییر داده ایم. و برای اینکه شما بتوانید آیکن ها را بهتر مشاهده کنید، فضای بین عناصر نیز، در اکشن سنتر تغییر کرده است.
 • ما مشکلی که باعث می شد پس از وارد کردن گذرواژه در صفحه قفل، اثر صفحه کلید برای چند ثانیه بماند و در پایین صفحه مستطیل سیاهی یا سفیدی به وجود بیاید را برطرف کرده ایم.
 • مشکلی که باعث می شد در برخی برنامه های یونیورسال مانند: پیامک ها، مایکروسافت اِج و کرتانا صفحه کلید به موقع به بالا نیاید حل شده است.
 • مشکلی که در آن شکلک های متنوع ممکن بود به صورت دو قسمتی (شکلک و رنگ آن) در برنامه های خاص، از جمله پیامک ها نشان داده شوند برطرف شده است.
 • ما الگوریتم پشتیبان گیری را به روز کرده ایم تا هم اکنون درصد شفافیت کاشی مربوط به آن تغییر کند و بکاپ هایی که از بیلد ۱۴۳۵۶ به بعد به بازگردانده شوند، به این حالت خواهند بود.
 • ما مشکلی که باعث می شد کامپیوتر نتواند به اینترنت اشتراک گذاری شده توسط گوشی (mobile hotspot) متصل شود و خطای “Can’t set up network” رخ دهد را هم برطرف کرده ایم.
 • ما نام برنامه در کاشی های زنده را به روز کرده ایم.
 • مشکلی که باعث می شد روشنایی در Quick Action، بعد از قرار دادن حالت نور روی اتوماتیک تغییری نکند برطرف شده است.
 • ما مشکلی که هنگام بازکردن منو همبرگری Groove Music با سوایپ به وجود می آمد و باعث کرش کردن برنامه می شد را برطرف کرده ایم.
 • ما مشکلی که باعث می شد بعد از انتقال یک برنامه پر حجم به کارت حافظه، گوشی مدتی هنگ یا فریز کند، برطرف کرده ایم.
 • مشکلی که در کانتینیوم هنگام پیمایش سریع، در برخی تلویزیون های خاص اینرسی دار می شد را حل کرده ایم.
 • مشکلی که هنگام شمارش نشان های قدیمی در صفحه گلنس وجود داشت برطرف شده است و در حال حاضر بلافاصله پس از نمایش گلنس نشان داده نمی شوند.
 • ما تنظیمات Mobile hotspot را برای نمایش دقیق و بهتر خطای مربوط به نداشتن سیم کارت به روز رسانی کردیم.
 • ما مشکلی که باعث می شد یاد آور ها در زمان درست نمایش داده نشوند را برطرف کرده ایم.
 • مشکلی که منجر می شد کرتانا پس از فعال کردن میکروفون توسط شما عکس العملی نشان ندهد دیگر وجود ندارد.
 • دقت کرتانا به صدای مخاطب پس از فعال شدن میکروفون بهبود یافته است.
 • به روز شدن مقدار مصرف وای فای شما در Settings > Network and wireless > Data usage هم اکنون سریع تر شده و آمار دقیق تری را ارائه می کند.
 • مشکلی که مربوط به نوار ناوبری بود و باعث قرار نگرفتن این نوار در مکان مناسب برای دستگاه های خاص می شد، هم اکنون برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث می شد نتوانیم هنگامی که گوشی قفل است، بدون وارد کردن گذرواژه بلوتوث را خاموش کنیم برطرف شده است.
 • ما مشکی که باعث می شد اطلاعات برنامه های خاصی از جمله واتس آپ، روی صفحه قفل به درستی نمایش داده نشود حل شده است.

مشکلات شناخته شده بیلد ۱۴۳۵۶.۱۰۰۰ ویندوز ده موبایل

 • ما هم چنان به سعی برای بهبود عملکرد و عمر باتری ادامه می دهیم. در این بیلد مشکلات زیادی مربوط به این قضیه حل شده است ولی باز هم جای کار دارد و در آینده شاهد بهبود های بهتر آن خواهید بود.
 • ما هنوز هم در حال بررسی مشکل دیتا در دستگاه های دو سیم کارته هستیم. ممکن است دیتا در سیم کارت دوم به درستی کار نکند. گزارشات زیادی از اینسایدر ها در مورد این مشکل به دست ما رسیده است و در دو بیلد اخیر ما در حال بررسی جدی این مشکل هستیم. پیشنهاد وینفون این است که تا مشخص شدن وضعیت برای عملکرد بهتر گوشی، سیم کارت دوم را از گوشی خارج سازید.
 • در برخی موارد ممکن است قابلیت های جدیدی که به کرتانا اضافه شده است، به درستی کار نکند و راه اندازی مجدد گوشی می تواند راه حل خوبی برای این مشکل باشد.

توجه نمایید که مثل همیشه ممکن است مشکلات دیگری نیز وجود داشته باشد که مایکروسافت هنگام تست و بررسی به آن برخورد نکرده و حل نشده اند. ولی این بیلد برای کاربران بسیار متناسب و قابل قبول به نظر می رسد. اگر شما یک اینسایدر حلقه فست هستید، با مشاهده لیست تغییرات این بیلد دیگر درنگ لازم نیست، به تنظیمات > به روز رسانی و امنیت > به روز رسانی گوشی بروید و آپدیت جدید را دریافت کنید. دانلود و نصب خوبی را برایتان آرزومندیم 🙂


تجربه کاربری شما در استفاده از فرزند جدید خانواده رد استون چه بود؟ آیا بهبود هایی که لحاظ شده راضی کننده هستند؟ نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

21 پست
سپهر زمانی
فعلا شب و روزم شده ویندوز -_- ! کد نویس و طراح وب هستم از اصفهان :) تا حدودی با ساخت برنامه ها در بستر UWP و سی شارپ آشنایی دارم، سایت شخصیم ->
http://www.delusion.me
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Hesam77
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

چقدر خوبه اگه مشکلاتش همینقدر بیشتر نباشه.البته که ذکر کردین امکان داره مشکلات دیگه ای هم باشه.امیدوارم بخش گوشی های مایکروسافت پر فروش بشه

پویا آبسالان
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

توی اکشن سنتر قابلیت خاموش و روشن کردن وی پی ان که قبلا بود و حذف شد دوباره برگشته.

  اشکان
  پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

  خبر خوبی بود.ممنون.

پویا آبسالان
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

تم سیاه دیگه به خاکستری مایل نیست و کاملا رنگ مشکی رو گرفته. رفتم توی تنظیمات عین کلاغ سیاه بود.

  مهدی
  پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

  وقعا این رنگه درست شده؟
  خاکستری اصلا جالب نبود، خدا رو شکر درستش کردن.

   ashoob
   پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

   اره تم کاملا سیاه سیاه شده. خیلی توی کیفیت صفحه تاثیر داره. و اینکه کیفیت دوربین هم عالی شده.

farbod.ba
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

“ما نام برنامه در کاشی های زنده را به روز کرده ایم.”
این یعنی دقیقا چی شده؟؟!

  سپهر زمانی
  پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

  در تغییر انیمیشن های کاشی ها، اسم برنامه ها بهتر جای گذاره شده و هنگام جا به جایی و انعکاس کاشی، جلوه ی بهتری دارند.

پویا آبسالان
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

ببخشید کامنت زیاد میزارم. همینجوری که نگاه میکنم اینجا هم بیان میکنم. وقتی بخوابی جای میانبرها رو توی اکشن سنتر عوض کنی. چینششون دقیقا وارون چیزی هسته که توی اکشن سنتر داره بهتون نشون میده. یعنی اگر توی اکشن سنتر به طور مثلا روی ۱۵۲۰ پنج میانبر (تنظیمات، وای فای، نور، چراغ قومه و بلوتوث) در قسمت پایینی قرار گرفته باشن. توی بخش تنظیمات اکشن سنتر این پنج گزینه بالا قرار گرفتن.

Hadi
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

اقا خواهشا یکی بگه ردستون چیه ؟ ما هم ردستون میتونیم داشته باشیم؟ فر اسلو اینسایدر با فست چیه ؟ گوشیم لومیا ۹۳۰ با نسخه ی رسمی ویندوزتن آخرین آپدیت
خواهشا کسی میدونه بگه

  علی گلشن
  پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

  رداستو همون به روز رسانی هست که تابستون امسال برای دستگاه های با سیستم عامل ویندوز ۱۰ منتشر میشه و قابلیت های بیش تری رو برای کاربران به ارمغان میاره. اگر شما هم تونستید ویندوز ۱۰ موبایل رو به صورت رسمی دریافت کنید، می تونید این به روز رسانی رو دریافت کنید.

   Hadi
   پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

   ممنون داداش ، چطور میشه فیید بک داد به مایکروسافت برای اضافه کردن گزینه ی اشتراک اینترنت با یو اس بی ، خیلی کاربردیه

  اشکان
  پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

  دوست عزیز شما بهتره که این نسخه ها رو فعلا نگیرین.
  این نسخه ها آزمایشی هستن و مشکلاتی دارن.
  منتظر بمون دو ماه دیگه رسمی میادش.

پویا آبسالان
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

وقتی توی ماکروسافت اج سرچ میکنید. اون چیزی که پر میشه و نشونه ی لود شدنه به رنگ آبیه و دیگه هم رنگ تم انتخابی توسط کاربر نیست.

پویا آبسالان
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

سرعت عمل به شدت زیاد شده و عالیه از نظر سرعت تا الان که استفاده کردم. فقط من هنوز مشکل صدای فکوس دوربین تویی فلیم رو دارم. و اینکه قبلا میشد اهنگ پخش کرد هنگام فیلمبرداری ولی الان دیگه نمیشه. بستن برنامه ها با سواپ کردن بهتر و راحتر شده. یک ساعته از گوشی استفاده میکنم.داغ کرده به شدت. کلا بیلد خیلی خوبیه، عالیه.

ashoob
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

کیفیت فیلم اسلوموشن عالی شده حتا توی کمترین سرعت هم دیگه تصویر کش دار یا پرش نمیکنه. ولی کیفیت فیلم افت زیادی کرده.

Boyloti
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

پس تکلیف ۹۲۰ چی میشه ؟ کلا دیگه آپدیت نمیاد ؟ الان مدتیه اپدیت نمیاد چرا؟

مهران
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

سلام این بیلد چقد حجم میبره دانلود کنم؟ اگه برا بیلدهای بعدی حجم فایل هم ذکر کنین بهتره بنظرم چون اخه من یدفه وسط اپدیت نتم تموم رفت از اول

حسام
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

دوربین ۵۳۵ درست شد؟ مشکل نویگیشن در بازی ها حل شده؟

دامون
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

سلام
لطفا اگر کسی اطلاع داره کمک کنه
من ۹۲۵ دارم و ابدیت ۳۳۸ هم گرفتم
دوتا سوال مهم
۱. آیا میتونم بیلد های رد استون رو هم بگیرم؟
۲. آیا تغییراتی که نرم افزار ها در بیلد رد استون میکنن، برای بیلد های ۱۰۵۸۶ هم میاد؟(مثلا نمایش حجم نرم افزار در بخش دانلود استور)

  اشکان
  پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

  اگه که آپدیت رسمی برای شما نیومده و عضو Realase Preview هستین برای دریافت ویندوز ۱۰، نه شما نمیتونین رداستون رو بگیرین.
  صبر کنین دو ماه دیگه براتون میاد.
  تغییراتی که نرم افزارا در بیلد رداستون گرفتن با خود رداستون میاد برای گوشی هایی که رسمی دارن.

HaMeD
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

بنده خدا گابی رفت، یجوری بیلد دادن که انگار تا حالا گابریل نمیذاشته بیلدا خوب بهبود پیدا کنه😂

امیرمحمد
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

اکشن سنتر شیشه ای اومد!دیشب خواب مدیر جدید رو دیدم خودش بم گفت

عشق مایکی
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

دوستان یه سوال ذهنمو مشغول کرده.مایکی نمیتونه تم های بیشتری بذاره تو تنظیماتش که هر کی دوست داشت تم اصلی رو عوض کنه؟ ممکنه تو این فکر بوده باشند؟

Mahmoud Dehghan
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

کیفیت دوربین یکمی افت کرده و مثل قبل شارپ عکس نمیکیره

محل گزینه های اکشن سنتر عوض شده دقیقا بر عکس شده. توی تنظیمات اکشن سنتر هم همینطور شده
سرعت خیلی خوبه
گیر و هنگ فعلا وجود نداره
به نظرم به هارد ریست لازم باشه

برنامه رادیو که از قبل هم نبود
من لومیا کمرا رو هم داشتم با این اپ دیت اون هم رفت

امیرمحمد
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

آیکونای اکشن سنتر برگشته به دو بیلد قبل!!فقط کوچیکترشون کردن

tiesto332
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

سلام به همه
دوستان من قبلا اینسایدر فست میگرفتم
اما چون باگ زیاد داشت دانگرید کردم
اما بیلد رسمی قابلیتاش خیلی کمه
بنظرتون ارزششو داره اینو دانلود کنم باز؟
ی سری قابلیتا هست ک بشون نیاز دارم مث اونلی تری جی

tohid94
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

من از اول که اینسایدر شدم یه مشکل داشتم.اونم اینکه کیبورد wordflow نداره.sms ها هم با سوایپ کردن پاک نمیشه.کسی میدونه جریانش چیه؟

Mahmoud Dehghan
پاسخ دهید جمعه 13 خرداد 1395

تو استور گزینه check for update کار نمیکنه

زبان ها رو هم نمیشه دانلود کرد

لومیا ۹۳۰

کسی این مشکلات رو داره؟

rasami
پاسخ دهید جمعه 13 خرداد 1395

آقا این بیلد عالیه حتما بگیرین.

مخصوصا واسه اونایی که ۵۳۵ دارن.

بالاخره مشکل کامل نبودن صفحه تو بازیا حل شده.

سرعت واقعا سریع وعالی شده.

به نظر زیبا تر شده.نمدونم چرا

RminFX
پاسخ دهید شنبه 14 خرداد 1395

Lumia 640 XL

مشکلاتی که من دارم اینهاست :

۱- دکمه cellular data رو اکشن سنتر روشن هست ولی در حقیقت غیرفعاله و وقتی روی دکمه cellular data میزنی تا خاموشش کنی گوشی هنگ میکنه

۲- کیبورد رو وقتی تو اج جابجا میکنید استایل کیبورد بهم میرزه

۳- قابلیت check update به درستی کار نمیکنه

۴- استور خیلی کندتر شده

۵- Xbox درست کار نمیکنه

۶- باتری زوخالی میشه

۷- لاک اسکرین هنگه یکم و حالت اسموتی خودش رو از دست داده

۸- قسمت چیز پی ان هنوز مشکل داره

کلاًپشیمونم از بروزرسانی که انجام دادم، چطوری میتونم برگردم به بیلد قبلیم !؟؟ با همه این باگ ها میشه کنار اومد بجز گزینه یک و آخر

امیرحسین
پاسخ دهید یکشنبه 15 خرداد 1395

من قبلا عضو حلقه فست بودم. خیلی کرش داشت و میشه گفت افتضاح بود(۱۴۳۳۰ به قبل حضور ذهن ندارم)
دو باره برگشتم به ریلیز پریویو نسخه و تا دیروز ۳۳۸ رو گوشیم بود.
با توجه به تعریف های خود مایکروسافت وسوسه شدم این بیلدو نصب کنم و امروز صبح دلو زدم به دریا نصب کردم.
تو یه کلام میشه گفت محشره … هیچ کرشی نداشتم . مصرف باتری قابل قبول … مشکلات سیم کارد دوم اصلا وجود نداشت و تا حالا هم نداشته …
البته دوستان دقت کنن که من ریست ندادم.
تنها معایبی که باهاش برخورد کردم میشه گفت کار نکردن check for updates در استور و کیفیت دوربینه که بد نیست ولی به ۸.۱ نمیرسه .
تو این بیلد قشنگ میشه نزدیک شدن به آپدیت سالانه اصلی رو حس کرد و رد استون ۱ رو تقریبا لمس کرد.
البته اینم بگم ی بار گوشی ی حرکت عجیب و غریب از خودش نشون داد که منوی اپلیکیشن ها غیب شد که با بستن تموم پنجره ها تو پس زمینه برطرف شد.
از نظر من این بیلد بسیار پایداره و به پایداری ۱۰۵۸۶ (ترشلد۲) میرسه.به دوستان دیگه هم پیشنهادش میکنم.
راستی رنگ سیاه عمیق محشره و جلای خاصی به ال سی دی میده حتما امتحان کنید. 😉

Lumia 640 XL Dual
۱۴۳۵۶.۱۰۰۰ RD1
۲۰۱۶/۵/۵

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,