back-Windows 10-new12

دقایقی پیش، مایکروسافت بیلد ۱۰۵۶۵ ویندوز ۱۰ دسکتاپ را برای اینسایدر های دسته Fast منتشر کرد. پیش تر مایکروسافت اعلام کرده بود که در هفته جاری بیلد جدید ویندوز ۱۰ دسکتاپ را منتشر می کند و بالاخره به قول خود عمل کرده و این بیلد را به عنوان نسخه Fast برای اینسایدر ها منتشر کرد. در این بیلد مشکلات بسیاری رفع شده اند و در کنار آن ها ما شاهد ویژگی های جدیدی هستیم.

در این بیلد ما شاهد ویژگی های جدید زیر هستیم که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت:

 • اضافه شدن نرم افزار یونیورسال پیام رسان و ارتباطی اسکایپ
 • قابلیت پیش نمایش برگه ها در مرورگر مایکروسافت اِج
 • قابلیت همگام سازی موارد مورد علاقه و Reading List در مرورگر مایکروسافت اِج
 • بهبود های کرتانا
 • رنگ های بیش تر برای نوار بالایی پنجره ها
 • منوی موضوعی بهبود یافته در استارت
 • آیکون های جدید برای قسمت های مختلف
 • بهبود در فعال کردن دستگاه هایی که از آپگرید رایگان به ویندوز ۱۰ بهره مند هستند.
 • امکان مدیریت پرینتر پیش فرض

نرم افزار یونیورسال پیام رسان و ارتباطی اسکایپ

همان طوری که پیش تر نیز مشاهده کردیم (در ویندوز ۱۰ موبایل به صورت غیر رسمی)، تمامی قابلیت های نرم افزار اسکایپ مانند برقراری تماس صوتی، تصویری و پیام رسانی به صورت یونیورسال با بخش پیام رسانی ویندوز ادغام شدند و تماس ویدیویی نیز به صورت جداگانه و یونیورسال در استور ویندوز قرار گرفت. این نرم افزار های جدید و پیش فرض ویندوز، امکان برقراری هر گونه تماس با افرادی که از اسکایپ استفاده می کنند را فراهم می آورند و شما می توانید با استفاده از شبکه های ارتباطی نسل سوم (۳G) و نسل چهارم (۴G) و WIFI با سایر کاربران ارتباط برقرار کنید. در بیلد ۱۰۵۶۵ ویندوز ۱۰ دسکتاپ شما می توانید این بخش جدید که تماماً با بخش پیام رسانی ویندوز ادغام شده را در حالت پیش نمایش استفاده کنید. در بیلد بعدی ویندوز ۱۰ موبایل نیز این قابلیت جدید در حالت پیش نمایش وجود خواهد داشت و شما می توانید این تجربه یکپارچه را در موبایل خود نیز داشته باشید. همچنین شما می توانید در موبایل ویندوزی خود از قابلیت اعلانیه های عملگرا نیز استفاده کنید و پاسخ یک پیام خاص را در همان بخش اکشن سنتر و بدون باز کردن این نرم افزار بدهید! این قابلیت هم اکنون در حالت پیش نمایش قرار دارد و همان طوری که می دانید قطعاً باگ ها و مشکلاتی خواهد داشت که در آینده نزدیک و با به روز رسانی های متعددی که برای آن منتشر می شوند رفع خواهند شد.

tab-preview

پیش نمایش برگه ها در مرورگر مایکروسافت اِج

در مرورگر مایکروسافت اِج، شما می توانید با بردن نشانگر ماوس بر روی برگه هایی که باز کرده اید، پیش نمایشی از آن ها را مشاهده کنید. این قابلیت را امتحان کرده و بازخورد های خود را برای مایکروسافت ارسال کنید.

همگام سازی موارد مورد علاقه و Reading list در مرورگر مایکروسافت اِج

در این بیلد جدید، شما قابلیت جدید همگام سازی مرورگر مایکروسافت اِج را مشاهده خواهید کرد که به شما این امکان را می دهد تا موارد مورد علاقه و آیتم های بخش Reading list را همگام سازی کنید. مایکروسافت همچنان بر روی بهبود این قابلیت کار می کند. شما نیز این قابلیت را امتحان کرده و بازخورد های خود را برای مایکروسافت ارسال کنید.

cortana-ink-reminders2-1024x910

بهبود های کرتانا

کرتانا اکنون بسیار هوشمند تر شده و می تواند دست خط شما را تشخیص دهد، مواردی که باید یادآوری شوند را با توجه به موقعیت مکانی آن ها درک کند و همچنین می تواند زمان و اعداد را نیز از دست نوشته های دیجیتالی شما تشخیص دهد!

cortana-uber-movie

همچنین مایکروسافت یک قابلیت جدید را نیز به کرتانا اضافه کرده که در اوقات فراغت شما پیشنهاد هایی را ارائه می دهد تا به شما کمک کند، به عنوان مثال می تواند رویداد ها و یا فیلم هایی که می توانید تماشا کنید را به شما یادآوری کند. کرتانا همچنین می تواند از طریق تاییدیه ایمیل، بلیط هایی که برای رویداد ها و یا فیلم ها رزرو کرده اید را مدیریت کند. اگر تصمیم دارید که به یک رویداد بروید، کرتانا در بازه زمانی ۲ ساعته پیش از آغاز رویداد به شما اطلاعات مفیدی را در خصوص جایی که قرار است بروید می دهد که شامل استفاده از خدمات Uber جهت رسیدن به مقصد نیز می شود.

dark-titlebar

رنگ های بیشتر نوار بالایی پنجره ها

با توجه به بازخورد هایی که از طرف اینسایدر ها ارسال شده، در این بیلد جدید شما می توانید از همگام سازی رنگ نوار بالایی پنجره ها با پوسته انتخابی برای محیط ویندوز لذت ببرید. این رنگ ها برای نوار بالایی پنجره ها کمی تیره تر خواهند بود. رنگ این نوار ها کاملاً با پوسته ای که انتخاب می کنید یکسان است. شما می توانید با رفتن به بخش Settings > Personalization > Colors رنگ های محیط ویندوز را مدیریت و انتخاب کنید. برای این که بتوانید رنگ ها را در نوار بالایی پنجره ها نیز نمایش دهید، باید در همان بخشی که در بالا گفته شد، گزینه “Show color on Start, Taskbar, Action Center, and Title bars” حتماً فعال باشد.

start-context-menus

بهبود منوهای موضوعی در استارت

در این بخش مایکروسافت تغییرات اندکی را اعمال کرده که در این بیلد جدید قابل مشاهده هستند.

regedit-icon

آیکون های جدید

مایکروسافت می گوید با توجه به بازخورد های دریافت شده از سوی اینسایدر ها متوجه شده اند که کاربران آیکون های جدید را دوست دارند. بنابراین در بیلد ۱۰۵۶۵ ویندوز ۱۰ دسکتاپ دسته ای جدید از آیکون ها برای بخش هایی نظیر Devices (بخش Device Manager) و Registry Editor قرار داده شده اند که شما می توانید آن ها را انتخاب کنید.

بهبود فرآیند فعال سازی ویندوز ۱۰

مایکروسافت می گوید اینسایدر ها به آن ها گفته اند که اگر امکان دارد فرآیند فعال سازی ویندوز ۱۰ بر روی دستگاه هایی که از آپگرید یک ساله ویندوز ۱۰ بهره مند هستند را آسان تر کنند تا کاربران بتوانند تنها با وارد کردن product key اورجینال ویندوز های ۷، ۸ و یا ۸.۱ ویندوز ۱۰ را نیز فعال کنند. اگر شما این بیلد جدید را بر روی رایانه خود نصب کردید و به طور خودکار برایتان فعال نشد، می توانید با وارد کردن product key اورجینال یکی از ویندوز های ۷، ۸ و ۸.۱ آن را فعال کنید. جهت وارد کردن product key و فعال سازی ویندوز نیز باید به مسیر Settings > Update & security > Activation رفته و گزینه Change Product Key را انتخاب کنید. همچنین اگر شما می خواهید که ویندوز ۱۰ را به صورت Clean Install نصب کنید، می توانید به هنگام فرآیند نصب با وارد کردن Product Key اورجینال یکی از ویندوز های ۷، ۸ و ۸.۱ آن را فعال کنید. برای اطلاع از جزئیات بیشتر حتما به نرم افزار Insider Hub مراجعه کنید.

مدیریت پرینتر پیش فرض

در بیلد ۱۰۵۶۵ ویندوز ۱۰ حالت جدیدی وجود دارد که به کمک آن می توانید آخرین پرینتری که استفاده کرده اید را به عنوان پرینتر پیش فرض انتخاب کنید. این حالت جدید به شما کمک می کند تا همواره بهترین چاپگر ممکن را انتخاب کنید. شما می توانید تنظیمات مربوطه را در بخش Settings > Devices > Printer & Scanners مدیریت کنید. در این بیلد امکان انتخاب پرینتر پیش فرض با استفاده از network location برداشته شده است.

مشکلاتی که در این بیلد رفع شده اند عبارتند از:

 • پیام هشداری که در بخش Update & Security و در تنظیمات مربوط به تغییر دسته اینسایدر به شما نمایش داده می شد دیگر وجود ندارد.
 • قابلیت پخش صدا در پس زمینه در نرم افزار هایی مانند Groove هنگامی که در حالت minimize قرار دارند به خوبی کار می کند.
 • مشکلی که باعث می شد با کلیک کردن بر روی آیکون های سیستمی در بخش اعلانیه ها بخش ویندوز Shell موانعی را ایجاد کند رفع شده است.
 • مایکروسافت می گوید پس از انتشار بیلد ۱۰۵۲۵ ویندوز ۱۰ بازخورد هایی مبنی بر بزرگ بودن منو های موضوعی برای ماوس دریافت کرده اند. در این بیلد بهبود هایی بر روی این بخش اعمال شده تا اندازه آن ها را کمی کوچک تر کنند تا استفاده از آن ها با ماوس نیز آسان تر شود.
 • شما هم اکنون می توانید مخاطبانی که در نرم افزار People ذخیره کرده اید را بر روی منوی استارت Pin کنید.
 • برخی از نرم افزار های اصلی که پیش تر به هنگام Pin کردنشان بر روی استارت، دوتایی نمایش داده می شدند دیگر این مشکل را ندارند.
 • مخفی سازی آیکون های دسکتاپ با استفاده از منوی موضوعی اکنون به خوبی کار می کند.
 • نرم افزار های استور ویندوز اکنون می توانند به صورت خودکار به روز رسانی شوند.

نظر شما در خصوص تغییرات اعمال شده در این بیلد جدید چیست؟

منبع :

WINDOWS BLOG

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
shahram
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

آقای مرادی خسته نباشید
با عرض معذرت که اینجا سوال میکنم من از برنامه های بانکی چند روزی هست که نمیتونم موجودی کارتهای شتاب رو بگیرم خواستم ببینم شما هم مشکل دارید یا خیر

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

  سلام .
  متاسفانه من از همراه بانک استفاده نمی کنم و اطلاع دقیقی ندارم

  نیلوفر فرجی
  پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

  مربوط به چه بانکیه نرم افزارت؟

  محمدرضا سلطانی
  پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

  سلام. به دستور بانک مرکزی امکان گرفتن موجودی توسط سامانه های USSD دیگه وجود نداره. البته هر بانک میتونه موجودی خودشو اعلام کنه. مثلا بانک ملت ۷۱۲ هست کدش و میتونین با اون بگیرین موجودی اگر حساب بانک ملت دارین…بقیه ی بانکها هم به همین صورت.
  ظاهرا قراره محدودیت هایی توی خرید با موبایل ایجاد بشه

  فریبرز
  پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

  طبق بخشنامه بانک مرکزی موجودی گیری از طریق موبایل متوقف شده

ایمان
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

الان چطور میشه اینسایدر شد؟

  نیلوفر فرجی
  پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

  اینسایدر موبایل یا پی سی ؟

   میلاد نجمی
   پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

   برای کامپیوتر چطور میشه؟

R3D
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

دوستان یک مشکل عجیب!
من سرفیس پرو ۳ دارم و به تازگی قسمت کورتانا از کار اقتاده و عملکرد منوی استارتم هم با مشکل مواجه شده(دیر باز میشه،قسمت سرچ اش درست کار نمیکنه) و از همه جالب تر انگار به طور کل سنسور Geo دستگاه از کار افتاده و اصلا نمیشه کاریش کرد(انگار مورد کورتانا هم به همین موضوع برمیگرده).
توی اینترنت هم گشتم اولا دیدم خیلی کم به این مشکلات بر خوردن و تمامی روش های اونا مقل دستورات CMD رو هم انجام دادم ولی درست نشده.
از طرفی میخواستم به بیلد های اینسایدر ها آپ کنم که اجازه نمیده(من یک لپ تاپ دیگه هم دارم که روی اون بیلد های اینسایدر فعال هستن و ممکنه به همین خاطر نمی زاره من بیلد های آزمایشی رو دریافت کنم؟)!
ممنون میشم جواب بدین.

محمد فاضل
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

عرفان عالی بود مطلب
ممنون

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

  ممنون عزیز

amir16682
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

بابا خسته نباشه،این همه بهبود؟ دمش گرم رو این همه موضوع داره عالی کار میکنه،امیددارم متعصب کور نشده باشم و واقعاً این طور باشه

shahram
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

پاسارگاد وآینده

  alireza
  پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

  salam in moshkel fek konam kolie…hataa *733# ham mojoudi nemide
  (: farsim nasb naboud bebakhshid

Ehsan
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

دوستان من یه سوال داشتم که خیلی برام مهمه،من یه لپ تاپ دارم که روش بیلد ۱۰۱۳۰ نصبه حالا بخوام اینو آپدیت کنم به این بیلد جدید یک راست میاد یا نه،در ضمن چقدر حجم لازمه تقریبا،ممنون میشم جواب سوال منو بدید.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,