windows 10 glowing white small

اگر به یاد داشته باشید ساعاتی پیش خدمت شما عرض کردیم که بیلد جدید ویندوز 10 دسکتاپ به زودی منتشر می شود. بالاخره این اتفاق افتاد و چند دقیقه پیش، مایکروسافت بیلد 10158 ویندوز 10 دسکتاپ را منتشر کرد. این بیلد جدید ویژگی های متنوعی را به همراه دارد و به نسبت بیلد های رسمی و غیر رسمی گذشته پایدار تر بوده و سریع تر عمل می کند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این بیلد جدید نیز طبق روال گذشته ابتدا برای اینسایدر های گروه Fast در دسترس قرار گرفته و اینسایدر های Slow برای دریافت آن باید مدتی صبر کنند. هم اکنون می توان با مراجعه به بخش به روز رسانی ویندوز این بیلد جدید را دریافت کرد. در بالا گفتیم که این بیلد ویژگی های جدیدی را به همراه دارد! در ادامه ویژگی های جدید این بیلد را می خوانید:

مرورگر مایکروسافت اِج

اولین موردی که باید بدانید این است که در این بیلد بالاخره مرورگر مایکروسافت اِج با برند رسمی حضور داشته و دیگر خبری از نام پروژه اسپارتان نیست. البته در این بیلد تغییراتی در این مرورگر اعمال شده که در زیر آن ها را می خوانید:

 • با توجه به باز خورد های بسیاری که از سوی اینسایدر ها در طی چند هفته گذشته برای مایکروسافت ارسال شده، اکنون دکمه Home به این مرورگر اضافه گردیده است. در این بیلد یک گزینه وجود دارد که با رفتن به مسیر Settings > Advanced Settings می توانید به وسیله آن دکمه Home را جهت نمایش، فعال و یا غیر فعال کنید.
 • اکنون می توانید بوک مارک ها و سایت های اضافه شده به علاقه مندی ها در سایر مرورگر ها را به مایکروسافت اِج منتقل کنید.
 • یک گزینه به این مرورگر اضافه شده و شما به واسطه آن می توانید تعیین کنید که هنگام باز کردن مرورگر چه چیزی به شما نشان داده شود.
 • گزینه های شخصی سازی بیشتری برای قسمت “برگه جدید” اضافه شده اند. شما می توانید تعیین کنید که به هنگام زدن دکمه “برگه جدید” سایت های برتر و یا پیشنهادی به شما نشان داده شوند.
 • بخش هایی نیز برای رمز های شما اختصاص یافته اند. مایکروسافت اِج اکنون می تواند رمز های شما برای سایت های مختلف را مدیریت و دسته بندی کند.
 • اکنون صداهایی که در مرورگر مایکروسافت اِج در حال پخش هستند حتی هنگامی که پنجره مربوط به این مرورگر را کوچک کنید نیز به پخش ادامه می دهند و قطع نمی شوند. این یکی از ویژگی هایی است که توسط اینسایدر های بسیاری درخواست شده بود.
 • شما اکنون می توانید برگه ها را با ماوس بکشید و به یک پنجره جدید ببرید.
 • یکی دیگر از ویژگی هایی که درخواست زیادی داشته، تم تیره است که به این مرورگر اضافه شد.

بهبود های کلی رابط کاربری

شما اکنون در این بیلد بهبود های بسیاری را در رابط کاربری مشاهده خواهید کرد. مایکروسافت در این بیلد توجه ویژه ای بر روی قابلیت Continuum داشته است. در حالت تبلت، باگ های بسیاری رفع شده و ویژگی های کوچکی نیز اضافه شده اند. در حالت تبلت پشتیبانی از نرم افزار های مدرن مربوط به ویندوز 8 و 8.1 و همچنین نرم افزار های کلاسیک Win32 بهبود چشمگیری داشته است. در منوی استارت، شما می توانید با رفتن به سمت چپ، لیست برنامه ها را مشاهده کنید و این ویژگی بر روی حالت تبلت نیز به خوبی کار می کند. در بخش All apps شما می توانید با کلیک بر روی یک مورد خاص، به سرعت به موارد زیر مجموعه آن دسترسی پیدا کنید.

در قسمت نوار وظیفه، وقتی که یک برنامه به مشکل بر خورده و به شما هشدار می دهد، اکنون در رنگ نارنجی فلش می زند! همچنین شما هنگامی که یک فایل را دانلود می کنید و یا این که در بخش فایل اکسپلورر یک فایل را جا به جا می کنید، در نوار وظیفه فرآیند با رنگ سبز نشان داده خواهد شد و پس از پایان به رنگ طبیعی باز می گردد. این مورد توسط اینسایدر ها درخواست شده بود.

به روز رسانی های کرتانا

بخش Notebook کرتانا اکنون در مراحل پایانی به سر می برد و بخش تنظیمات و غیره با آن ادغام شده اند. کرتانا اکنون تم تیره دارد تا هر چه بیشتر با محیط سیستم عامل هماهنگ شود. تم تیره کرتانا اکنون در بیلد 10149 ویندوز 10 موبایل نیز حضور دارد. بخش مدیریت پرواز های شما نیز در کرتانا فعال شده اند و به هنگام دریافت یک ایمیل حاوی اطلاعات پرواز، کرتانا به سرعت آن ها را به شما نشان می دهد. هشدار های کرتانا برای مواقع رفتن به فرودگاه، رفتن به خانه و رفتن به محیط کار به درستی کار کرده و درباره هر یک به شما هشدار می دهد. شما اکنون می توانید با استفاده از کرتانا ایمیل ها را نیز ارسال کنید! برای ارسال یک ایمیل باید جمله شما شامل نام شخص و یا اشخاص گیرنده و موضوع ایمیل باشد. به عنوان مثال بگویید “Email Gabe Aul Super Awesome Window Feedback…” شما حتی می توانید با استفاده از کنترل صوتی، کارکتر مورد نظر را داخل متن قرار دهید. توجه داشته باشید که این ویژگی به ارتباط با اینترنت نیاز داشته و هم اکنون تنها برای زبان انگلیسی لهجه امریکن فعال است.

ادغام کرتانا با آفیس 365

در این بیلد شما می توانید در آفیس 365 نیز از کرتانا استفاده کنید و آن را هر چه باهوش تر بیابید! کرتانا به شما این امکان را می دهد که خیلی سریع مشاهده کنید که روز پیش رو چگونه خواهد بود، برای اولین جلسه، چه موقع و در چه مکانی باید حاضر شوید، از مسافرت های پیش رو که در تقویم ثبت شده اند آگاه شوید و… . عملکرد کرتانا با ادغام آن با آفیس 365 بسیار بهتر خواهد بود. کرتانا می تواند به شما در برگزاری جلسات مختلف کمک کند، درباره افرادی که با آن ها ملاقات می کنید اطلاعات کسب کرده و در مورد آن ها یاد بگیرد! برای تجربه این موارد کافیست آن را امتحان کنید.

نرم افزار Photos به روز رسانی شده است

مایکروسافت برای نرم افزار Photos یک به روز رسانی منتشر کرده که از طریق استور بتا قابل دریافت است. این تنها یک به روز رسانی معمولی نیست! بلکه ویژگی ها و بهبود هایی را با خود به همراه دارد. بنا بر درخواست مکرر اینسایدر ها، اکنون مانند ویندوز 10 موبایل فایل های GIF توسط این نرم افزار پشتیبانی می شوند. همچنین در این نسخه از نرم افزار، دکمه “Open with” در photo viewer اضافه شده است. هنگامی که یک عکس را باز می کنید، ابتدا بر روی دکمه “…” کلیک کنید و سپس در منوی باز شده می توانید “Open with” را مشاهده کنید. این ویژگی نیز توسط اینسایدر ها درخواست شده بود. بخش آلبوم نیز اکنون در دسترس بوده و شما می توانید بخش های مختلف گالری تصاویر روی دستگاه خود، مانند saved photos ،screenshots و یا camera roll را مشاهده کنید.

نرم افزار Snipping Tool

مایکروسافت یک ویژگی کوچک را برای طرفداران این نرم افزار اضافه کرده است و آن هم امکان تاخیر ثبت تصاویر به مدت 5 ثانیه جهت ثبت مواردی که به صورت pop-up نمایش داده می شوند، است.

نرم افزار Insider Hub

این نرم افزار، از این پس به صورت پیش فرض بر روی ویندوز 10 نصب نخواهد بود. اما شما می توانید با استفاده از روش زیر، مجددا آن را به لیست نرم افزار هایتان اضافه کنید:

 • به مسیر Settings>System>Apps & features بروید.
 • بر روی گزینه Manage optional features کلیک کرده و سپس بر روی Add a feature کلیک کنید.
 • در لیستی که به نمایش در می آید، Insider Hub را انتخاب کرده و سپس بر روی Install کلیک کنید.

انتشار پیش نمایش های SDK ویندوز 10

فردا، پیش نمایش SDK های ویندوز 10 برای این بیلد منتشر خواهند شد و هدف این است که هر نسخه ای که برای اینسایدر های Fast منتشر می شود، با آن ها هماهنگ باشد. همچنین مایکروسافت قصد دارد تا نسخه ای از امولاتور ویندوز 10 موبایل که هماهنگی بیشتری با این بیلد ها دارد را منتشر کند. با استفاده از SDK ها و امولاتور جدید، نرم افزار های شما می توانند به آخرین قابلیت ها و API های ویندوز دسترسی داشته باشند. مانند قبل، شما می توانید SDK های ویندوز و موبایل را از وب سایت توسعه دهندگان ویندوز دریافت کنید.

نظر شما درباره این ویژگی ها چیست؟

منبع: MICROSOFT

منبع :

MICROSOFT

1008 پست
عرفان مرادی
دبیر بخش آموزش وینفون، علاقه‌مند به سرویس‌های شرکت مایکروسافت.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
وحید
پاسخ دهید سه شنبه 10 تیر 1394

این بیلدها هم گ… ما رو؟
والا به خدا
مایکروسافت شورشو دیگه دراورده با این بیلدها
مضحکه عام و خاص شدیم. بسه دیگه

  وحید
  پاسخ دهید سه شنبه 10 تیر 1394

  یعنی چی ؟
  فک میکنی همه شرکت ها از روز اول نسخه نهایی رو میدن ؟!!؟
  واقعا معنی این حرف شما رو نمیفهم.

علی
پاسخ دهید سه شنبه 10 تیر 1394

فایل ایمیجشو کی ارایه میده ؟ من برای اولین بار میخوام نصب کنم ، ترافیکم اونقدر نیست که بخوام بیلد قبلیو دانلود و آپدیت کنم ، لطفا راهنمایی کنید ، مرسی

ali
پاسخ دهید سه شنبه 10 تیر 1394

دوست عزیز اگه شما نمیتونی نصب کنی یا خسته ای دلیل نمیشه به کار مایکروسافت ایراد بگیری . مایکروسافت داره کار زیبایی انجام میده .
من الان حدود 5 ساله که developer account دارم و دارم نسخه های مختلف ویندوز رو نصب میکنم و فیدبک میدم . ببینید کسانی هستند که از مشاهده روند تکامل یک سیستم عامل و نقش داشتن در بهبود اون لذت میبرند . این که یک سیستم عامل به خواسته های یوزر هاش اهمیت بده خیلی مهمه و به محبوب بودن سیستم عامل هم کمک میکنه. درسته استفاده از ویندوز های مختلف دردسر های خاص خودش رو داره ولی مایکروسافت که کسی رو مجبور به انجام این کار نکرده . اگه کسی با نصب نسخه های مختلف مشکل داره خب نباید نصب کنه ، باید تا عرضه نسخه نهایی و پایدار منتظر بمونه. این کاریه که بارها اپل برای ios استفاده کرده و نتیجه هم داده. وقتی مایکروسافت با خواسته های مختلف کاربرانش مواجه میشه متوجه میشه که عمده مشتریاش ازش چی میخوان. در کل بهتره بدون درنظر گرفتن همه زوایا نظر ندیم و کسی رو محکوم نکنیم.

ramin
پاسخ دهید سه شنبه 10 تیر 1394

سلام عرفان داداش ایا کسی هست تو این فضای مجازی بهم بگه که اخرین بیلد موبایل ۱۰۴۹ برای اینسایدرهای ایسلوو کی منتشر میشه ….
و من باید برا دانلودش فقط انتخاب گزینه ایسلوو تو بخش اینسایدر کافیه یا باید کارای دیگه هم بکنم …
ممنون داداش …اگه راههنمایی کنین
اگرم نکنین بازم مممنون.

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید سه شنبه 10 تیر 1394

  سلام داداش خوبم.
  راستش رو بخوای هنوز مایکروسافت هیچ خبری درمورد نسخه slow نداده. اگر منتشر بشه، تو همون بخش دانلود slow رو انتخاب کنید کافیه. اگر خبر جدیدی منتشر بشه حتما اطلاع میدیم 🙂

   ramin
   پاسخ دهید سه شنبه 10 تیر 1394

   یاشادا سنی کیشی
   ارادت وار اوغول ….

   ?

جاسم
پاسخ دهید سه شنبه 10 تیر 1394

آقاتسخه بعدی ویندوز موبایل کی منتشر میشه؟

zibeder
پاسخ دهید سه شنبه 10 تیر 1394

از اینسایدر ویندوز واسم یه ایمیل اومده نمیدونمم چی میگه ولی یه لینکی گذاشته میگه دانلود کن جریان چیه منظورش همین بیلده؟؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,