Whatsapp

نرم افزار واتس اپ، پیام رسانی شناخته شده در میان کاربران تمامی سیستم عامل های موبایل است. این نرم افزار برای سیستم عامل های ویندوز فون، ویندوز موبایل، اندروید، آی او اس،بلک بری و سیمبین در دسترس است. اما هر سیستم عامل، عمر خود را نیز  دارد و کمپانی های توسعه دهنده پس از مدتی، پشتیبانی از سیستم عامل های قدیمی را کنار می گذارند تا در استفاده از وقت و منابع خود صرفه جویی کنند.

ویندوز فون ۷ در یکم سپتامبر ۲۰۱۰ یعنی چیزی حدود ۶ سال پیش منتشر شد. این سیستم عامل به سختی کاربران کمی را جذب خود کرد و شروع به گشترش در میان کاربران کرد. پس از مدتی، و در پانزدهم جولای ۲۰۱۴، این سیستم عامل چهار ساله، جای خود را به ویندوز فون ۸ داد. اکنون این سیستم عامل ۶ ساله شده است و بسیاری از توسعه دهندگان دیگر از آن پشتیبانی نمی کنند. واتس اپ نیز از این قاعده مستثنا نیست و در انتهای سال جاری پشتیبانی خود را از این سیستم عامل متوقف خواهد کرد.

کمپانی واتس اپ، به تازگی در بلاگ خود خبری منتشر کرده است که گواه می دهد که این کمپانی قصد دارد در آینده ای نزدیک پشتیبانی از بعضی دستگاه ها و سیستم عامل ها را کنار بگذارد و دقت خود را بر روی دستگاه های جدید تر بگذارد.

در حالی که ما وارد هفت سالگی فعالیت خود شده ایم، می خواهیم که تمرکز و تلاش خود را بر روی پلتفرم هایی قرار دهیم که بازار استفاده بیشتری دارند. پس در پایان سال جاری، ما قصد داریم که پشتیبانی از بعضی دستگاه ها و پلتفرم هایی که بازار مصرف کمی دارند و قدیمی شده اند را کنار بگذاریم و به دستگاه های جدید تر وقت و سرمایه بیشتری را اختصاص دهیم.

این کمپانی، در ادامه در بلاگ خود لیستی از دستگاه ها و پلتفرم ها را منتشر کرد که می توانید در زیر مشاهده کنید:

  • بلک بری، از جمله بلک بری ۱۰؛
  • نوکیا S40؛
  • سیمبین S60؛
  • اندروید ۲.۱ و اندروید ۲.۲؛
  • ویندوزفون ۷.۱.

اگر چه این دستگاه ها برای ما دستگاه های مهمی بودند و سهم زیادی در پیشرفت ما و نرم افزار ما داشتند اما متأسفانه دیگر ویژگی های جدیدی که ما به پیام رسان خود اضافه می کنیم را برای این دستگاه ها منتشر نمی کنیم.

کمپانی واتس اپ در ادامه می گوید که گرفتن این تصمیم برای آن ها تصمیم راحتی نبوده است اما این کمپانی قصد دارد تا دوستان و آشنایان و خانواده ها را راحت تر و بهتر با یک دیگر مرتبط کند و به همین دلیل نیاز دارد که تمرکز خود را بهتر و بیشتر بر روی دستگاه های فعلی بگذارند تا تجربه بهتری را از کار با یک پیام رسان به کاربران خود منتقل کنند.

نظر شما در مورد این اقدام کمپانی واتس اپ چیست؟

منبع :

WHATSAPP BLOG

270 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
MehraN 8
پاسخ دهید یکشنبه 9 اسفند 1394

قابل درکه. نگه داشتن مخاطبای قدیمی و اضافه کردن ویژگی های جدید با هم دیگه کار خیلی سختیه
یادش بخیر اولین بار چهار سال پیش واتس اپ روی ویواز نصب کردم کلا ۳ تا کانتکتم واتس اپ داشتن :))

رضا
پاسخ دهید یکشنبه 9 اسفند 1394

سلام دوستان
یه جا خوندم (سایت ویندوز سنتر) که منتظر ویندوز ۱۰ رسمی توی ماه فوریه نباشید.تاریخ ۲۹ فوریه که قبلا میگفتن یه شایعه بوده و مایکروسافت اصلا تایید نکرد اینو..

درست بودنشو نمیدونم خواستم فقط در جریان باشید

رضا شیری
پاسخ دهید یکشنبه 9 اسفند 1394

من ی دوستی دارم هنوز گوشی ۵۲۳۰ داره پس خبر بدی میتونه باشه براش اما خب توجیه اقتصادی نداره برای این کمپانی یا هر شرکت ریز و درشت دیگه که روی نسخه ای کار کنه و هزینه کنه که سهم کوچکی از بازار داره

Nokia N9 MeeGo
پاسخ دهید یکشنبه 9 اسفند 1394

جالبه همین ۴،۵ روز پیش نسخه سیمبین واتس اپ براش آپدیت اومد و میانگین ١ ماه ۴٠ روز براش به روز رسانى میاد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,