امسال بهترین سال برای دستگاه های سرفیس جدید است. در این مقاله به هیجان انگیزی و مهم بودن این محصول منتشر شده مایکروسافت در سال 2017 می‌پردازیم. در ادامه با وینفون همراه باشید

با انتشار سرفیس بوک 2 در این هفته ، به نظر می رسد که مایکروسافت تلاش خود را برای به نمایش گذاشتن قابلیت‌های ویندوز 10 از طریق سخت افزار به‌کار بسته است. این امر که یک تغییر اساسی است و از چندین سال پیش نیز آغاز شده است، زمانی رخ داد که این شرکت یک “تنظیم موجودی” 900 میلیون دلاری را از طریق سرفیس آر تی به دست آورد؛ که البته با شک و تردیدی که در خصوص سرفیس پرو به وجود آمد مایکروسافت قصد کنار گذاشتن آن را داشت.

فقط در سال 2017 شرکت مایکروسافت سرفیس پرو ، سرفیس لپ تاپ و سرفیس بوک 2 را ارائه کرد. (همچنین خط تولید سرفیس استودیو در خارج از ایالات متحده آمریکا نیز راه اندازی شد که اتفاق کم اهمیتی نیست). همین گروه سخت افزاری طراحی و ساخت ایکس باکس یک ایکس با پشتیبانی از تصاویر 4K را نیز برعهده داشت؛ که مشخصاً برای تنظیم سوابق فروش و تپش خون تازه ای در رگ های شرکت مایکروسافت و انتظاراتی که از این شرکت دارند است.

اجازه دهید تا به عنوان کسانی که تمامی مسائل مربوط به سرفیس از زمان راه اندازی آن در سال 2012 را پوشش داده ایم، در زیر به برخی از مشاهدات مان در خصوص دستگاه هایی که امسال ارائه شده اند اشاره کنیم:

نگاهی به عقب و البته حرکتی رو به جلو

 

تقریباً هر راه اندازی دستگاه های سرفیس ، شور و شوق خاصی را به همراه برخی از اشکالات در پی دارد. اگر فقط این اشکالات بر تمام دستگا هاه تاثیر نگذارد می توان به اندازه کافی به این دستگاه ها تکیه و اعتماد کرد.

سرفیس پرو 4 و سرفیس بوک 2015 از نمونه های جدیدی هستند که در آنها چیپست جدید اینتل قرار گرفته است که به همراهی یک سیستم عامل تجاری جدید معرفی شدند و البته یک تکه سخت افزار شگفت انگیز جدید به اسم ویندوز هلو نیز یکی از مشکلات آنها بود. شکایت هایی از این دست به مدت چند ماه ادامه داشت و ما شنیدیم که این امر تا مدت ها موجب استرس فراوان بین ردموندی ها شده بود؛چرا که مشخص نبود این مشکل تا کی در این دستگاه ها پایدار خواهد ماند.خوشبختانه ، بسیاری از مشکلاتی نظیر این با به روز رسانی های سیستم عامل و فریمور حل شد.

این مطالبی که عرض می کنیم در انجمن های مختلفی نظیر Reddit نیز گزارش شده است. به نظر می رسد سرفس پرو جدید ، سرفس استودیو و لپ تاپ سرفس از این روند نگران کننده فرار کرده اند.حتی ما مشکل یا وقوع پیشامدی ناخوشایند در سرفس بوک 2  را نیز پیدا نکرده ایم.

ولی هیچ کدام از این ها چیزی نیست که کامل باشد. گزارش هایی در خصوص نویز کارت گرافیک ، شکایت هایی در خصوص مشکلات LCD و برخی مسائل مربوط به باتری هنوز هم جزء واقعیت هایی است که سازندگان سخت افزار گهگاه با آن روبرو هستند.ساختن رایانه شخصی آسان نیست و این چیزی است که دل ، اچ پی و لنوو از تماشای تلاش ها و البته گاهی هم شکست های مایکروسافت در این خصوص لذت می برند.

 فرصتی محدود برای کمال گرایی

 

درست است که ساخت سخت افزار رایانه سخت است؛ اما وقتی که شما در حال ایجاد تجربیات جدید هستید، سخت تر هم می شود. مایکروسافت دنیایی ناخوشایند را تحویل گرفته و آن را هیجان انگیز ساخته است. (مایکروسافت تیم مخصوص به این فرآیند را “hinges” نامیده است و افراد حاضر در این گروه را “hingengineers معرفی می کند.) نمایشگرهای قابل جابجایی ، محدود کردن لامپ تصویر های حرارتی ، تعریف عملکردهای جدید و انتقال تصاویری دیجیتال در سطوح جدید – همه ی اینها مواردی است که به سرمایه گذاری، زمان، پول و استعداد زیادی احتیاج دارد.

به نظر می رسد مایکروسافت با ارائه سرفیس پرو 4 و سرفیس بوک اصلی، قصد داشت تا آنها را با انتشار ویندوز 10 مطابق سازد. در حالیکه کاربران با سیستم عامل جدید احساس راحتی نداشتند.

ما در پادکست های مان و نیز مطالبی که هنگام ارائه سخت افزار های جدید ارائه داده ایم بارها اعلام کردیم که تیم سرفیس همواره دستگاه ها را “زمانی که آماده هستند” منتشر می کنند. اما ما مطمئن هستیم که برای این اهداف یک جدول زمانی کلی وجود دارد. در این جدول کلی آنها پیش بینی کرده بودند که نیمه ی اول سال 2017 قطعاً خوب خواهد بود و مهلت دیگری را نیز برای این برنامه ی خودشان متصور نبودند.امروز به نظر می رسد که تیم سرفیس دارای استقلال بیشتری برای تولید و ارائه محصولات شان آن هم زمانی که از لحاظ خود به استاندارد های لازم رسیده باشد دست پیدا کرده اند.

این انتخاب طولانی تر از زمانی است که بیننده می بیند، مانند فاصله ی دو ساله بین سرفیس بوک اصلی و نسخه ی جدید آن؛ اما قطعاً این صبر و شکیبایی بی ثمر نخواهد بود و حاصلش می تواند پیش بینی محصولات جدیدی در رده ی سرفیس ها در آینده نزدیک باشد. هیچ “چرخه ی بروز رسانی ای” با تقویم 12 یا 18 ماهه مرتبط نیست. به روز رسانی سرفیس ها در حال حاضر تنها در زمانی که سخت افزار قابل توجهی وجود داشته باشد اتفاق می افتد. سرفس پرو 2017 خیلی شبیه به سرفس پرو 4 است، اما سرفس پرو 2017 کاملاً با اجزایی جدید بازسازی شده است.

تغییرات بنیادین دیگری نیز وجود خواهد داشت.علاوه بر آنکه بخش تولید سخت افزار مایکروسافت دارای استقلال بیشتر و نقش مهمتری در تولید شده است،با گروه تولید ویندوز نیز همکاری بیشتری دارد.چیزی که ما در حال حاضر مشاهده می کنیم تیم های آفیس، وان نوت و نرم افزار های متفاوت دیگری است که باعث قدرتمندتر شدن سرفس برای کاربران شده است. ممکن است به نظر برسد که گروه سخت افزار مایکروسافت باید تعامل بیشتری با اعضای گروه ویندوزی داشته باشند، اما این مسئله یک تغییر بسیار گسترده در سطوح عالی مایکروسافت است که تحقق آن نیازمند زمانی بسیار طولانی در بخش های عمده ی تنظیم برنامه ها، بودجه و… این شرکت است.

البته این همکاری های درون گروهی در مایکروسافت همواره باعث کندی حرکت آنها شده است.در حقیقت مسئله ی فوق که ایده ی بیل گیتس و استیو بالمر بود، اما از سال 2014 از رئوس اصلی کاری در شرکت مایکروسافت کنار گذاشته شد.

برای سرفیس در سال 2018 چه اتفاقی خواهد افتاد؟

 

اهدافی که سرفیس در سر داشت همیشه باعث شد تا ویندوز هیجان انگیز تر دیده شود و در این راه سرفیس بهترین چیزهایی که می توانست انجام دهد را با تحریک تجربیات جدید برجسته کرد. از زمانیکه تبلت ها شروع به کار کردند، بسیاری از تحلیلگران گفتند که کامپیوتر ها دیگر به خط پایان رسیده اند. در سال 2011 اولین خط از مقاله ای که مجله فوربس برای اچ پی نوشت این بود که: “این تولید کننده لپ تاپ، نوت بوک و رایانه های رومیزی در آستانه مرگ است.”

ماجرا در سال 2017 تغییر کرد. اچ پی در سه ماهه گذشته انتظارات وال استریت را با فروشی قوی در بخش رایانه های شخصی برای مصرف کنندگان و نیز کسب و کارهای رایانه ای از آن خود کرده است. دل، لنوو و ریزر نیز در خط مقدم این بخش قرار گرفته اند و برخی سخت افزار های هیجان انگیز را در طول سال های آینده در بازار منتشر خواهند کرد.

حالا به‌نظر می رسد که تبلت ها مرده اند.رایانه ها فقط نیاز به تجدید ساختار دارند. بله، ترکیب آخرین پردازنده های اینتل با برنامه های مایکروسافت سرفیس باعث نوآوری شده است و ما وارد نسل جدیدی از رایانه های شخصی شده ایم.

ویندوز 10 روی آرم می تواند فصلی جدید باشد. اگرچه پردازنده های ARM هنوز برای ساختن معماری x86 اینتل از پیچیدگی کمتری نسبت به آن استفاده می کنند، اما این تنها یک ایده کوچک است و رایانه های شخصی قابل انعطاف که عمر باتری شان زود به اتمام می رسد می تواند موضوعی جذاب برای تمرکز اینتل و ARM روی آن باشد. رنگ آمیزی در هم آمیخته، همسانی با 4G LTE و همچنین انواع امکانات دیگر در این نوع از محصولات وجود دارد.

واقعیت ترکیبی ویندوز در حالی که یک فناوری جدید به حساب می آید اتفاقی امیدوارکننده است.مایکروسافت یک نسخه مجازی و سه بعدی از تجربه دسکتاپ خود را ساخته و به صورت رایگان با بروزرسانی ویندوز فال کریترز 10 منتشر کرد.کیت های توسعه ی نرم افزاری حالا در این نقطه قرار گرفته اند و همه ی برنامه های موجود در استور مایکروسافت نیز روی آن مشغول کار کردن هستند.شاید این امر امروزه برای ما قابل رویت نباشد، اما مایکروسافت با این اتفاق پایه و اساس محاسبات افزوده ی خود را در 20 سال آینده فراهم کرده است.

همه اینها شما را هیجان زده خواهند کرد.تیم مخصوص مایکروسافت آن چیزی است که من فکر می کنم پس از ضربه های زیاد، حالا درس های زیادی از آن گرفته است و ارائه محصولات هیجان انگیز به مصرف کنندگان برای ایجاد نوآوری های آزاد را در اختیارشان قرار می دهد. همانطور که مهم است، شرکای مایکروسافت به خوبی پشت این شرکت هستند. من به معنای واقعی کلمه یک بازی رایانه شخصی که از اچ پی روی Omen X Compact Desktop قرار گرفته است را تست کرده ام و این اطمینان را به شما می دهم که می توانید آن را همانند یک کوله پشتی بدون کابل در Windows Reality به صورت مخلوط استفاده کنید.

در مورد آن چیزی که مایکروسافت در سال 2018 با آن مواجه می شود، ما ایده هایی داریم؛ مانند سیستم عامل Windows Core و یک دستگاه قابل انعطاف دیگر. و ما هرگز امیدوارتر از حالا نبوده ایم. صادقانه باید گفت با مرگ سریع ویندوزفون، ما از مایکروسافت به چیز دیگری در عرصه تلفن های همراه نیاز داریم و ما این اعتماد به نفس را در این شرکت می بینیم که بتواند این کار را شروع کند. شما هم به آن اعتماد کنید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

41 پست
سینا هنربخش
متخصص شبکه های مایکروسافتی و رفع و عیب یابی سیستم های مایکروسافت هلپ دسک (ادمین) سرور دارای مدرک MCSE2012R2+ علاقمند تخصصی به مباحث مایکروسافت ، به خصوص در زمینه ی ویندوز دسکتاپ و ویندوز فون دارای گوشی 950XL و اینسایدر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,