continuumvsothers

زمانی که ویندوز فون ۸ معرفی شد را به یاد دارید؟ زمانی که مایکروسافت تصمیم گرفت به طور جدی وارد بازار تلفن های هوشمند شود. کاربران در آن زمان امید بسیاری به ویندوز فون ۸ داشتند زیرا از هر نظری با نسل قبل خود یعنی ویندوز فون ۷ متفاوت بود. حال تقریبا ۳ سال از آن روز می گذرد و تا یک ماه دیگر ویندوز ۱۰ موبایل به گوشی های ما قدم می گذارد. نسخه ای که کاربران بسیاری انتظار آن را می کشند.

این روز ها و در آستانه معرفی ویندوز ۱۰ موبایل، کاربران هیجان بسیاری دارند. موفقیت بی سابقه ویندوز ۱۰ دسکتاپ و دریافت آن از سوی ۷۵ میلیون کاربر در کم تر از ۳۰ روز باعث شده تا این نسخه از سیستم عامل ویندوز آمار های خیره کننده ای داشته باشد و راه را برای سایر ویرایش ها از جمله ویندوز ۱۰ موبایل هموار کند. اما پیش از این که یک سیستم عامل جدید در دنیای موبایل ظاهر شود، کاربران اکثرا یک سوال همیشگی را می پرسند:

این سیستم عامل با اندروید و iOS چه تفاوتی دارد؟

اگر پاسخ این سوال را بر عهده ساتیا نادلا و جو بلفیوری بگذاریم، قطعا پاسخ آن ها یک کلمه است:

“کانتینیوم” برای موبایل

منتقدان به این ویژگی بر این باورند که پیش تر ایده منتقل کردن تصویر از روی گوشی بر روی یک صفحه نمایش بزرگ جهت شبیه سازی محیط دسکتاپ، طرح ریزی و اجرا شده بود اما با شکست مواجه شد. منتقدان برای این که نمونه بارز این شکست را برای کاربران مثال بزنند، به گوشی موتورولا Atrix اشاره می کنند. آن ها می گویند همان عواملی که باعث شدند یک گوشی مانند Atrix شکست بخورد، باعث شکست قابلیت کانتینیوم می شوند. اگر گوشی Atrix موتورولا از یک شرکت مانند مایکروسافت با این تکنولوژی و جایگاه فعلی بود، قطعا منتقدان بیشتری داشت اما این اتفاق رخ نداده. بگذارید مسئله را کمی باز تر کنیم.

Windows 10 is here

ما اکنون به سه اصل مهم نگاه می کنیم:

 • تکنولوژی
 • موقعیت و میزان قدرت در این صنعت
 • زمان مناسب برای عرضه

از لحاظ فنی به قضیه نگاه کنیم

بگذارید در ابتدای این بخش به تکنولوژی نگاهی داشته باشیم که یکی از واجبات برنده شدن در دنیای امروزی است. مایکروسافت و موتورولا برای به سرانجام رساندن این ایده هر دو یک فکر را در سر دارند و آن هم ترکیب عملکرد چندین دستگاه در یک دستگاه است. با اضافه شدن پشتیبانی از وسایل جانبی، هر دو شرکت روش های خاص خود را جهت تبدیل یک گوشی هوشمند به کامپیوتری جیبی در نظر گرفته اند و قرار نیست که مانند یکدیگر عمل کنند.

گوشی Atrix موتورولا در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۱ معرفی شد، یعنی چیزی در حدود ۴ سال پیش! این گوشی با سیستم عامل اندروید ۲.۱ عرضه شده بود و موتورولا اعلام کرد که این گوشی را برای دریافت اندروید ۲.۳ برنامه ریزی کرده است تا مشکلی برای تجربه جدید وجود نداشته باشد. نسخه ۲.۳ سیستم عامل اندروید تقریبا دو ماه پس از عرضه این گوشی منتشر شد.

راه حل موتورولا برای تبدیل گوشی به یک رایانه جیبی بسیار ساده بود. کاربر کافی بود که گوشی خود را در یک داک که موتورولا در نظر گرفته بود قرار دهد. داک دسکتاپ با قیمت ۱۲۹ دلار و داک لپ تاپ با قیمت عجیب ۴۹۹ دلار عرضه می شدند که تهیه آن ها برای کاربر بسیار سنگین بود. از قیمت که بگذریم، کاربر وقتی گوشی را درون این داک قرار می داد، با نسخه ای از سیستم عامل بر روی صفحه نمایش بزرگ تر مواجه می شد که محیطی شبیه به دسکتاپ رایانه ها داشت. متاسفانه در آن زمان محدودیت هایی که در زمینه کد نویسی وجود داشت این اجازه را نمی داد که برنامه ها هم برای موبایل و هم برای صفحه نمایش های بزرگ تر بهینه باشند، بنابراین اجرای آن ها بر روی یک صفحه نمایش بزرگ تر اصلا جالب نبود. آن ها تنها نرم افزار های موبایل بودند، تصور کنید که یک نرم افزار موبایل که برای محیط گوشی ها طراحی شده را بر روی دسکتاپ اجرا می کنید!

این مشکل تبدیل به اصلی ترین چالش شرکت ها شده بود و همین موضوع باعث می شد تا پروژه های این چنینی پشت سر هم با شکست مواجه شوند و حتی دامنه این مشکل، گریبان گیر گوشی ایسوس Padphone شد و پروژه آن را نیز با شکست مواجه کرد. اما مایکروسافت به وسیله قابلیت کانتینیوم و علم برنامه نویسی بسیار قدرتمندی که دارد، راه حلی را ارائه داده که این مشکل را به طور کلی کنار می زند.

برای این که متوجه تفاوت های میان راه حل مایکروسافت و دیگر شرکت ها شویم، باید ابتدا کمی در مورد فلسفه قابلیت کانتینیوم و جنبه های مختلف آن بدانیم. کانتینیوم تنها یک قابلیت ساده نیست که مایکروسافت بخواهد مانند سایر شرکت ها با یک سخت افزار خاص آن را ارائه دهد، بلکه کانتینیوم به ما نشان می دهد که چگونه این ایده جاه طلبانه مایکروسافت می تواند ما را به آینده محاسبات کامپیوتری نزدیک کرده و یا این که خود مایکروسافت آن را رقم زند. همراهی سیستم عامل و سخت افزار و ترکیب این دو در جهت بر آورده کردن نیاز های کاربر است و قابلیت کانتینیوم راه حلی جامع برای گسترش همان سیستم عامل است که باعث می شود سیستم عامل فراتر از شناختی که ما از آن داریم ظاهر شود. در حال حاضر دستگاه های هیبریدی ویندوزی و ویندوز ۱۰ موبایل از قابلیت کانتینیوم پشتیبانی می کنند. ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت بر این باور است که پس از عرضه و رشد قابلیت کانتینیوم، ما شاهد دسته ای جدید از دستگاه ها خواهیم بود. عصری که پس از کانتینیوم آغاز می شود!

با توجه به این گفته ها، راه حل مایکروسافت برای رفع محدودیت اجرای نرم افزار ها در دو محیط متفاوت چیست؟ درست حدس زدید، نرم افزار های یونیورسال! مایکروسافت چندین سال است که تلاش می کند تا یک هسته واحد برای تمامی دستگاه های ویندوزی شکل دهد و با آمدن ویندوز ۱۰ آن را تکمیل کرده است. اکنون تمامی دستگاه های ویندوزی از یک هسته یکسان بهره می برند و به همین دلیل نرم افزار های یونیورسال می توانند در همه ی حالات اجرا شده و خود را با محیطی که در آن اجرا می شوند تطبیق دهند.

Joe_Belfiore_Cortana_Shirt_Hero

با آمدن ویندوز ۱۰، رویای یک بار کد نویسی برنامه و اجرای آن در تمامی گجت ها به تحقق پیوست. البته برنامه نویس برای رسیدن به این هدف باید تغییرات کوچکی را در کد نویسی برنامه ایجاد کند اما لازم نیست که نرم افزار خود را به طور جداگانه برای دسکتاپ، موبایل و یا حتی هالولنز برنامه نویسی کند. یک بار کد نویسی می کند و نرم افزار می تواند به شکل یونیورسال در تمامی گجت های ویندوزی اجرا شود. برنامه نویس نرم افزار خود را یک بار کد نویسی می کند و کاربر می تواند آن را در محیط های مختلف مانند دسکتاپ، موبایل و… اجرا کند و یا این که با ماوس و کیبورد نرم افزار مربوطه را اجرا کند. به هر حال نرم افزار یونیورسال ویندوز آمادگی حضور در هر محیطی را دارد.

علاوه بر این، قابلیت کانتینیوم یک گوشی ویندوزی را قادر می سازد تا با اتصال بی سیم به ماوس و کیبورد و اتصال احتمالی به واسطه میراکست به یک صفحه نمایش بزرگ تر، نسخه ای شبیه به ویندوز ۱۰ دسکتاپ را اجرا کند! البته مایکروسافت اعلام کرده که برای اجرای این قابلیت به سخت افزار جدید نیاز است که در گوشی های لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL و گوشی پرچم دار ایسر وجود دارد.

کانتینیوم یکی از قابلیت های کلیدی ویندوز ۱۰ به شمار می رود و همچنین دستگاه های مجهز به این سیستم عامل نیز مانند موبایل های نسل آینده لومیا به سخت افزار لازمه مجهز خواهند شد. شرکای سخت افزاری مایکروسافت، اقدام به ساخت داک مشابه داک کانتینیوم مایکروسافت کرده اند و از آن برای محصولات خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، شرکت ایسر چند روز پیش گوشی پرچم دار خود با سیستم عامل ویندوز ۱۰ را معرفی کرد که از داک کانتینیوم ساخته این شرکت بهره می برد و لزوما شبیه به داک ساخته مایکروسافت نیست. رقابت آزاد میان شرکای سخت افزاری باعث می شود تا هزینه نهایی لوازم جانبی مرتبط با کانتینیوم به طرز چشمگیری کاهش یابد. پیش تر اعلام شده بود که قیمت احتمالی داک کانتینیوم مایکروسافت چیزی در حدود ۹۹ دلار خواهد بود و این در مقابل قیمت داک لپ تاپ گوشی موتورولا مبلغ ناچیزی است.

علاوه بر این، راه حل مایکروسافت به گوشی هوشمند این امکان را می دهد که به طور همزمان نیروبخش دو صفحه نمایش باشد و در هر دو آن ها اطلاعات را نشان دهد. این قابلیتی است که گوشی موتورولا از آن بی بهره بود.

satya-nadella-windows-logo-lead

موقعیت و میزان قدرت در این صنعت

در بخش بالایی درباره تکنولوژی صحبت کردیم. تکنولوژی تنها یک قطعه از این پازل است و جایگاهی که شرکت ارائه دهنده این تکنولوژی در صنعت مربوطه دارد قطعه مهم دیگر این پازل محسوب می شود.

موتورولا مانند بسیاری از شرکت ها به سادگی از سیستم عامل اندروید استفاده می کرد که گوگل توسعه دهنده آن بود و موتورولا قدرت کمی برای مانور دادن روی این پلتفرم داشت و به نوعی دستش باز نبود. موتورولا حتی در آن زمان به طور پیش فرض از اندروید ۲.۳ استفاده نکرده بود و ترجیح داد که از همان نسخه ۲.۱ استفاده کرده و نسخه ۲.۳ را به صورت یک به روز رسانی منتشر کند. موتورولا سخت افزاری را طراحی کرده بود که بتواند با حالات مختلف استفاده، خود را تطبیق دهد اما متاسفانه آن ها نمی توانستند که یک چنین کاری را با سیستم عامل انجام دهند. علاوه بر این، اندروید در اصل برای این که در محیط های مختلف به راحتی اجرا شود طراحی نشده است به خصوص این که در سال ۲۰۱۱ اندروید به اندازه امروز پیشرفته و توسعه داده شده نبود و همین کار را برای گوشی Atrix موتورولا دشوار می کرد.

بر خلاف سایرین، مایکروسافت به طور کامل بر روی ویندوز ۱۰ کنترل داشته و هر گونه تغییری را می تواند بر روی آن و هسته این سیستم عامل اعمال کند. از طرف دیگر این شرکت خودش قابلیت کانتینیوم را خلق کرده و توسعه داده است و آن را به عنوان یکی از اجزای اصلی در سیستم عامل خود قرار داده است. هر دستگاه ویندوزی که از ویندوز ۱۰ استفاده می کند (تبلت/تلفن) در صورت داشتن سخت افزار لازم، می تواند از قابلیت کانتینیوم استفاده کند. مایکروسافت همچنین شرایط سخت افزاری این قابلیت را در اختیار شرکای خود قرار داده تا آن ها نیز بتوانند این قابلیت را بر روی دستگاه های ویندوزی که می سازند، اعمال کنند.

جایگاه برجسته مایکروسافت در دنیای فناوری و پشتیبانی تمام کمال این شرکت از قابلیت کانتینیوم به واسطه شراکت با دیگر سازندگان و همچنین کنترل کامل بر روی سیستم عامل، همگی از عوامل بسیار مهمی هستند که فقدان آن ها باعث شد موتورولا چهار سال پیش با گوشی Atrix نتواند به موفقیت برسد.

continuum-phone-video

کانتینیوم، تکامل گوشی های هوشمند همچنان ادامه دارد…

مایکروسافت در دنیای رایانه ها حدود ۱.۵ میلیارد کاربر دارد که تعداد بسیار زیادی از این کاربران رایانه خود را به ویندوز ۱۰ به روز رسانی می کنند. ویندوزی که هسته آن فاصله های میان دنیای موبایل و دسکتاپ را از بین می برد و این تصمیم بسیار بزرگی است. با حمایت شرکای سخت افزاری، مایکروسافت منابع و قدرت لازم را پیدا می کند تا قابلیت کانتینیوم را به طور گسترده ای در اختیار کاربران ویندوز قرار دهد. نکته اصلی اینجاست که تلاش موتورولا برای ایجاد دستگاه های همگرا چیزی نبود که در سیستم عامل اندروید (در مقایسه با ویندوز ۱۰) نوشته شده باشد و به همین دلیل امکان موفقیت آن ها بسیار ناچیز بود. همچنین گوشی Atrix موتورولا ابتدا به طور محدود و با قرارداد اپراتور At&t عرضه می شد و سپس به شکل محدود تری در سایر بازار ها در دسترس قرار گرفت اما در مقابل مایکروسافت هیچ گونه محدودیتی جهت عرضه گوشی ها و پشتیبانی آن ها توسط اپراتور های مختلف ندارد.

به هر حال، واقعیت این است که کانتینیوم یک قابلیت بسیار گسترده این پلتفرم محسوب می شود که شرکای سخت افزاری بسیاری از آن سود خواهند بود و از آن پشتیبانی می کنند و همین امر در کنار پشتیبانی مایکروسافت باعث می شود که تعداد گوشی هایی که از این قابلیت استفاده می کنند بسیار بیشتر از گوشی Atrix موتورولا باشد.

acer-continuum-ifa

زمان مناسب برای عرضه بسیار مهم است

گوشی Atrix موتورولا همان طوری که در بالا گفتیم بنا بر دلایل متعددی شکست خورد. یکی از این دلایل، عدم آمادگی جامعه جهانی برای عرضه این ویژگی بود. درست خواندید! جهان ۴ سال پیش که در آن خود گوشی های هوشمند نیز تازگی داشتند، آماده پذیرش یک چنین قابلیتی نبود. زمانی که گوشی Atrix موتورولا چهار سال پیش در سه ماهه اول سال ۲۰۱۱ عرضه شد، آیفون های اپل عصر جدیدی را آغاز کرده بودند و به رشد خود ادامه می دادند، همچنین در آن زمان بازار اشباع شده بود از گوشی های با صفحه نمایش کوچک تر از ۵ اینچ. در اواخر سال ۲۰۱۱ در اندازه صفحه نمایش گوشی های همراه انقلابی صورت گرفت و اچ تی سی با عرضه گوشی تایتان با صفحه نمایش ۴.۷ اینچی که در آن زمان بسیار بزرگ به حساب می آمد، پیشگام شد و پس از آن، سامسونگ با عرضه گلکسی نوت ادامه دهنده این راه شد و کم کم این دو شرکت صفحه نمایش های بزرگ تر را مرسوم کرده و یک دگرگونی در این صنعت ایجاد کردند.

به دنبال آن، سامسونگ هر ساله با عرضه گوشی های بزرگ تر شرکت ها را مجبور می کرد تا مدام سایز صفحه نمایش گوشی های خود را افزایش دهند و این امر تا جایی پیش رفت که گوشی ها به تبلت هایی با ابعاد کوچک تر تبدیل شدند و امروزه ما گوشی هایی که با صفحه نمایش بزرگ تر از ۵ اینچ ساخته می شوند را با نام فبلت می شناسیم. فبلت کلمه ای است که چند سالی از اختراع آن می گذرد و ترکیبی از واژه های تلفن (Phone) و تبلت (Tablet) است که حد میان تبلت ها و گوشی ها محسوب می شود.

دقت داشته باشید که فبلت ها تنها گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ تر نیستند و با آن چیزی که در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ می شناختیم کاملا متفاوت هستند و کاربران در ازای صفحه نمایش بزرگ تر قابلیت های بیشتری را دریافت می کنند. بنابراین فبلت ها گوشی هایی با صفحه بزرگ و با همان امکانات پیشین نیستند و از نمونه بارز فبلت هایی که از امکانات ویژه بهره می برند می توان به سری گلکسی نوت سامسونگ اشاره کرد که امکانات ویژه ای نظیر قلم و قابلیت های نرم افزاری برای آن در نظر گرفته شده است.

استیو جابز فقید، مدیر عامل سابق شرکت اپل، در سال ۲۰۰۷ با معرفی اولین نسل آیفون صنعت تلفن های همراه را دگرگون کرده و وارد عرصه جدیدی کرد. به ویدیوی زیر که مربوط به معرفی اولین نسل آیفون توسط استیو جابز می شود نگاه کنید:

دانلود ویدیو

اگر به گفته های وی در ویدیو دقت کرده باشید، یک جمله برجسته را می شنوید:

یک آیپاد، یک گوشی و یک برقرار کننده ارتباط اینترنتی

یک گوشی که این امکانات را به یکجا داشت و به عنوان پل ورود به دنیای مدرن گوشی های هوشمند از آن یاد می شود. در آن زمان، اندازه رایج گوشی های هوشمند، کمتر از ۵ اینچ بود. با این دستگاهی که شرکت اپل به عنوان الگوی گوشی های هوشمند معرفی کرد، کاربران با خود فکر کردند که اگر صفحه نمایش بزرگ تر باشد چه استفاده هایی می توان از آن کرد.

با ظهور فبلت هایی با اندازه صفحه نمایش ۵ تا ۶ اینچ، بیشتر فعالیت های محاسباتی و کامپیوتری که پیش تر به رایانه های شخصی محدود شده بودند، به دنیای گوشی ها و فبلت ها آمدند و استفاده از رایانه های شخصی روز به روز کمرنگ تر می شود. به طور معمول، از یک فبلت و گوشی هوشمند با صفحه نمایش بزرگ برای کارهایی نظیر وب گردی، تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی، انجام بازی، انجام کار های بانکی، چت کردن، ویرایش تصاویر و ویدیو ها و… استفاده می شود.

توجه داشته باشید که این ها موارد رایجی هستند که هم رایانه ها و هم گوشی های هوشمند می توانند انجام دهند و قطعا بسیاری از افراد حرفه ای هستند که گوشی ها و فبلت ها را اصلا مناسب کارهای حرفه ای خود نمی بینند. اما بسیاری از ما اکنون فعالیت های خود را به فبلت ها و تبلت ها محدود کرده ایم و زمان بسیار کمی را با رایانه خود می گذرانیم. محاسبات کامپیوتری اندک اندک به گوشی های همراه منتقل خواهند شد.

صنعت یک الگو را دنبال کرد و اکنون در جایی هستیم که افراد فعالیت های کامپیوتری خود را به جای تبلت ها و رایانه ها، در گوشی های هوشمند انجام می دهند. در این صنعت اتفاقاتی از این دست به طور طبیعی رخ خواهند داد و پیشرفت همچنان ادامه می یابد. حتی شرکت اپل هم نتوانست در مقابل جریان فبلت ها مقاومت کند و سایز گوشی های خود را افزایش داد و توانست به رکورد فروش بسیار خوبی دست یابد. اگر گوشی های هوشمند همانطوری که اکنون شاهد هستیم به رشد خود ادامه دهند، در آینده جای تبلت ها و رایانه ها را خواهند گرفت و به تنها دستگاه محاسباتی ما تبدیل خواهند شد و تمامی این اتفاقات به یک دلیل رخ داده است: “عرضه فناوری جدید در زمان مناسب”. اکنون در زمانه ای زندگی می کنیم که جامعه جهانی نیاز به یک تحول در دنیای گوشی های هوشمند دارد و این تغییر به وسیله کانتینیوم مایکروسافت رقم خواهد خورد.

Dropbox-Universal-Lead-2015

اکنون بهترین زمان برای عرضه است

گوشی ۴ اینچی موتورولا Atrix در زمانی عرضه شد که مردم برای انجام کارهای خود به یک دستگاه خاص مانند گوشی های هوشمند متکی نبودند و اکثرا از رایانه ها و تبلت ها برای انجام کارهای روزمره خود استفاده می کردند و تازه در آن دوران فروش تبلت ها و رایانه های شخصی دچار رکود شده بود.

اکنون مایکروسافت درست در زمانی که جامعه جهانی به یک تغییر نیاز دارد، قابلیت کانتینیوم، سیستم عامل ویندوز ۱۰ و پلتفرم نرم افزار های یونیورسال را به وجود آورده است. در حال حاضر مایکروسافت تنها شرکتی است که توانسته یک پلتفرم واحد را به وجود آورد که دامنه گسترده ای از دستگاه های مختلف را در بر گیرد و تمامی شرایط برای رهبری این صنعت را دارد. قابلیت کانتینیوم اکنون دارای شرایط و پشتیبانی مناسبی است، یعنی همان مواردی که باعث شدند گوشی Atrix موتورولا موفق نشود. کانتینیوم شرایطی دارد که می تواند آن را به موفقیت برساند:

 • این قابلیت از نرم افزار های یونیورسال نیرو می گیرد، نرم افزار هایی که به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند تقریبا با تمامی شرایط خود را تطبیق دهند.
 • این قابلیت اکنون یکی از بخش های اصلی این پلتفرم است و ذاتا در ویندوز ۱۰ حضور دارد. بنابراین شرکای سخت افزاری می توانند با ساخت گوشی هایی با سیستم عامل ویندوز ۱۰ موبایل و لوازم جانبی مرتبط، به گسترش آن کمک کنند.
 • شرکت های صنعتی، شرکت های تجاری و حتی شهرداری ها می توانند شرکای مناسبی جهت پشتیبانی از دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ باشند و زیر ساخت های لازم جهت گسترش آن را ایجاد کنند.

اما گوشی Atrix موتورولا به دلایل زیر با شکست مواجه شد:

 • نرم افزار ها در آن زمان برای اجرا در صفحه نمایش بزرگ تر اصلا بهینه نبودند.
 • موتورولا به دلیل این که از سیستم عامل اندروید گوگل استفاده می کرد، بنابراین کنترل کاملی بر روی آن نداشت و نمی توانست آن را به طور کامل با سخت افزار هماهنگ کند.
 • موتورولا تنها یکی از شرکای سخت افزاری به شمار می رفت که این دستگاه را ارائه داد و نمی توانست به جای آن، پلتفرم را جهت پشتیبانی از این قابلیت آماده کند.
 • لوازم جانبی مرتبط با این گوشی تنها توسط موتورولا و به طور اختصاصی تولید می شدند و بسیار گران بودند.
 • این گوشی به صورت محدود عرضه شد.

Windows 10 backgroundUnicorn

سخن پایانی

در دنیای فناوری کوچکترین خطا به شکستی بزرگ منجر می شود و کسی نمی تواند آینده را پیش بینی کند. ممکن است حق با منتقدان بوده و قابلیت کانتینیوم نیز با شکست مواجه شود اما نه به همان دلایلی که باعث شکست گوشی Atrix شدند. گوشی موتورولا تنها بخش کوچکی از یک اکوسیستم گسترده را تشکیل می داد.

اما امکان این که این اتفاق رخ دهد بسیار کم است. کسی چه می داند شاید در آینده نه چندان دور در فرودگاه ها، مدارس، ادارات، هتل ها، کتاب خانه ها، خانه ها و سایر مکان ها شاهد داک های ویژه و یا ایجاد بستر بی سیم لازم برای قابلیت کانتینیوم ویندوز ۱۰ موبایل باشیم!

شما آینده این قابلیت را چگونه می بینید؟ شکست یا پیروزی؟

منبع: WINDOWS CENTRAL

منبع : وینفون
1008 پست
عرفان مرادی
دبیر بخش آموزش وینفون، علاقه‌مند به سرویس‌های شرکت مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

آقا عرفان فوق العاده بود، اصن این مطلب رو خوندم انگار دیدم به گوشی ها و ویندوز 10 موبایل یه سطح بالاتر اومد. واقعا این ها آینده ی تکنولوژی رو رقم می زنند و وقتی صحبت از کلش آف کلنز و او تی جی میشه، تازه متوجه میشم داریم در مورد چه چیزای کوچیک و بی ارزشی صحبت می کنیم.
زنده باد ویندوز 10 موبایل، زنده باد کانتیونیوم.

  Sss
  پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

  لول
  گوشي جديد با قيمت نجومي بايد بخريد.
  از الان گوشي هاي وينفونيتون بفروشيد با قيمت بالا،
  كه با بودجه كم پرچمداران جديد مايكروسافت بخريد،
  اگر پرچمدار مايكروسافت بياد كسي اين پايين رده ها هم نميخره اگر بخواد بخره ترجيحا از مغازه مي خره.
  ببين من كي گفتم.

  amirdante
  پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

  آقا این عمویی که لگوی کرتانا رو شیمکشه اسمش چی بود من نفهمیدم 🙂

   میهمان!
   پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

   جو بلفیوره!!!

  quf
  پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

  آزمودم عقل دوراندیش را. بعدازاین دیوانه سازم خویش را
  اگه قراره یه سیستم عاملو با یه بازی بسنجی بایدفاتحه اون سیستموخوند

   OMEGA
   پاسخ دهید چهارشنبه 18 شهریور 1394

   دوستان بحث نکنین باهم دیگه همه می دونن بحث بین اندروید و ای او اس و وینفون بحث بین خوب خوبتره همه می دونیم وینفون خیلی ظاهر زیبایی داره بر خلاف اندروید و ای او اس و اون کسایی که میگن من خودم تیلت اندرویدی دارم یه گوشی ویندوزی هم کنارشه استفادم از تبلت اومده پاینن یه سوال دارم ازشون خدا وکیلی شما یه گوشی رو با تبلت مقایسه میکنین ؟؟؟؟ من قست توحین ندارم ولی این دو از هز جحت قابل مقایسه نیستن این جا هم بحث بحث کارایی میاد وسط این قابلیتی که داخل کنفرانس اعلام شده فکر نکنم برای ما ایرانی ها که کل سیستم مخابراتیمون از اندروید و ای او اس تبعیت میکنه کارایی داشته باشه ولی در جواب اون آقایی که پایین مثال دانشگاهو زدن من کاملا با هاشون موافقم یه لپ تاپ کاراییش خیلی بیشتره تازه دلیل موجهیم هست برای گوش دادن به درس چون درصد شک استاد به لبتاب خیلی کمتره تا موبایل (اون دانشگاهی ها میدونن چی میگم) ولی اون آقایی که گفتن هنوز این سیستم عامل کامل نشده باید بهشون گفت که من حاضرم یه سیستم کامل نشده بگیرم دستم ولی دیگه هنگو لگ نداشته باشم و امنیتم بالا باشه مثل این که یادتون رفته مایکی هنوز اجازه نداده که امریکا از اطلاعات کاربراش مطلع بشه و یه نکته دیگه به طور کلی اندروید قابل مقایسه با وینفون نیست ولی برای مقایسه میتونیم از ای او اس استفاده کنیم چون اولین سیستم عامل محبوب و دومین سیتم عامل بینقص به حساب میاد

ایمان
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

عالی بود

ممد
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

اقا از این تی شرت های کورتانا نمیارین تو فروشگاه؟

sazhen
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

فرق مایکروسافت در همین مورد هست که برای ویندوز 10 مجبور به طراحی دوباره سیستم عامل شدن در حالی که ظاهرش مثل 8 هست ولی عملا فرق میکنه
نه مثل بقیه فقط ظاهر رو عوض میکنن درحای که باطن همونه و هنوز در بهترین دستگاه ها هم مشکل رم و حافظه پیدا میکنن (اصلا منظورم اندروید نیستااااااا )

  حمیدرضا
  پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

  با کم کسی روبه رو نیستیم . با مایکروسافت غول دنیا ی تکلونوژی مواجه هستیم
  با کسی که هر چیزه ناممکنو میتونه ممکنه کن روبه رو هستیم
  دنیای کد و ارتباط که اندروید و ios در اصل توش هیچه هیچ هستند

   ali eshghe win
   پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

   میییدونم اصلا منظورت اندروید نیس!!!!! 🙂
   داداش مطلبو کامل خوندی؟ این بررگ برنده ی مایکرو نسبت ب بقیس

Ali
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

کجاییین پس؟ بیاین بگین کلش نداره! OTG نداره!

  ایمان
  پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

  حرف بازی مضخرف کلش رو نزن که کابوس منه ! یعنی هیچی توش نداره که مجاب شم بازی کنم

   عرفان
   پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

   گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف بو میده

    حمیدرضا
    پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

    کلش اف کلنز و من بازی میکنم . توی تبلتم . اما از موقعی که ویندوز فون گرفتم میتونم بگم یک ماهی هست اصلا سمته تبلتم نرفتم . چون ویندوز فون خیلی جذابه . بر عکس اندروید .که این اواخر واقعا کلافه ام کرده بود ( نوت 4 اندروید 4.4 ) و اخرین دستگاه اندرویدی من خواهد بود .

     حمیدرضا
     پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

     تبلت هم کلا دور انداختنی شده : (اینو یادم رفت اشاره کنم )
     تبلت هم pad phone infinity هستش

    ارش(منتقد سابق)
    پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

    دقیقا حرف منو زدی!!
    امشب لول کلشم میشه ۱۲۷
    خوشم میاد کسی نمیتونه مپ منو به این راحتیا بزنه!!!

    Ali
    پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

    خب باشه فرض کن این دوستمون کلش دوست داره ولی دستش بهش نمیرسه و میشه مثال شما حالا اون اندرویدی هایی که دستشون به کانتینیوم نمیرسه رو به چه جونوری تشبیه کنیم؟
    D:

    هاااااااااااااااااااان ؟

     ارش(منتقد سابق)
     پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

     مگه دست شما میرسه؟؟؟ شما هم گوشی رو باید عوض کنید

     ali eshghe win
     پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

     ایووول

    ایمان
    پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

    گربه جان من هم اندروید دارم هم دوتا ویندوز !
    اگر هم برای ویندوز بیاد اصلا سمت همچین بازی مضخرفی نمیرم ! کاری ندارم بقیه ایرانی ها تا یه بازی میاد مثل قحطی زده ها میرن سراغش !
    من ترجیح میدم یه بازی ایرانی رو بازی کنم و پول بابتش بدم تا یه شرکت تو خارج که تموم بازیش پر از فراماسونری و این علامتاس .

  ali eshghe win
  پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

  کلش؟؟؟؟!!!! اخ من ک میخوام برم لومیا 520 خودمو بفروشم اونم ب خاطر کلش!!؟؟؟
  ببخشیدا خر نیستم حدود دو تومن بدم پرچمدار اندرویدی بگیرم بعد یک سال دیگه از اپدیت خبری نباشه!!!
  همین 520 دارم ک الان بعد دوسال اپدیت میشه 🙂 الان تو این ی سالی ک گوشیو دارم ی بار او تی جی نیازم نشد
  کلش؟؟؟؟
  برم تو افق محو شم

   Ali
   پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

   عموجان کلاس چندمی؟ یعنی منطق در حد جلبک

   پسرم این قابلیت توی ویندوز هست ولی تو اندروید و آی او اس نیست ولی خب چون جدیده نیازمند یه سخت افزار جدید تره و باید گوشیمو عوض کنم

   خب پسرم وقتی گوشیمو عوض کنم چی میخرم؟

   یه گوشی ویندوزی دیگه! متوجه شدی گلم؟

   گوشی اندرویدی نمیخرم گوشی ویندوزی میخرم چون اندروید این قابلیتو نداره

   “مگه دست شما میرسه؟؟؟” نه جدا قبل این حرفت فکر کردی؟

   اصلا بعضی ها موقع بحث یه چیزایی میگن که آدم واقعا نمیدونه بحث رو چجوری پیش ببره

   جدا از شوخی پسرم توصیه میکنم یکم فلسفه و منطق مطالعه بفرمایی مخصوصا منطق ارسطو رو

    عرفان
    پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

    داره بهت میگه شما هم زیاد کانتنیوم کانتنیوم نکن.باید گوشی رو عوض کنی تا داشته باشی!!!
    نه جون من بیا روی لومیا 520 کانتنیوم استفاده کن!!!
    شما تشریف ببر کلاس رو خوانی و درک جمله بخون!!!
    تو نفهمیدی !!!

     Ali
     پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

     فکر کنم شما هم هم کلاسی ایشون هستی

     عزیز جان خب منم که گفتم معلومه که باید گوشیو عوض کنم ولی این چه ربطی به بحث داره؟ مهم اینه این قابلیت مال ویندوزه و والسلام

     یکی از روش های مغلطه همیشه همین بوده که وقتی طرف حق نیستیم به یه چیز الکی گیر بدیم و بزرگش کنیم حالا هم شما گیر دادین به این.

     حق میدم بهتون چون زیر این مقاله زیبا واقعا نمیشه منطقی ازش ایراد گرفت فقط باید زر زر کرد

     فقط پسرم دیگه زیاد این بحث عوض کردن گوشی رو کش نده که دیگه بیشتر از این گندش بالا نیاد

ممد
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

دوستان چجوری میشه با کورتانا سنگ کاغذ قیچی بازی میکرد؟
من بهش میگم rock paper scissors بعد اونم یه کدومش رو میگه، بعدش هیچی نمیشه

  ABC
  پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

  معلومه دیگه، اول خودت یکیشو انتخاب میکنی بعد میگی rock paper scissors 🙂

esi
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

ینی نمیشه یه نسخه مثل همین کانتونیم برا ما ک سخت افزارشو نداریم بیاد؟؟؟؟؟؟؟؟ 🙁

Cube
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

جا داره برای استیو جابز عزیز هم یه فاتحه بخونیم…

ali eshghe win
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

بهترین مطلبی ک تاحالا خوندم این بود
واقعا مطمینم ک ویندوز موفقیتی ک اپل بدست اوردو بدست میاره
مررسی

محمد فاضل
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

آقای مرادی با این که هنوز مطلب را کامل مطالعه نکردم اما تیتر این مطلب حس خیلی خوبی بهم داد
ممنون

Miladv
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

مگه کانتینوم واسه اجرای نرم افزار روی صفحات بزرگ نیست؟
خب وقتی استور ویندوز 10 نرم افزار نداره چرا باید کانتینوم داشته باشیم؟
به نظر من قابلیت کانتینوم با شکست مواجه میشه به این دلیل که تعداد نرم افزارهای یونیورسال خیلی کمه.

  ali eshghe win
  پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

  داداش الن همه ی نرم افزارا قراره یونیورسال بشن فقط باید توسعه دهنده هاشون شروع کنن

  zibeder
  پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

  ای گل گفتی اینا دوتا نرم افزار درست وحسابی ندارن میخوان اونا رو هم با کوانتینیوم استفاده کنن . خداییش چ کاربردی این قابلیت داخل ایران یا هر جایی دیگه ای داشته باشه میخوای بری داخل دانشگاه به کل دست اندر کاران دانشگاه بگی اقا واسه من یه مانیتور بیارن که وایرلس یا قابلیت پشتیبانی از پورتهای گوشی رو داشته باشه و اونا هم حتما حاظر میکنن یا اگه به مانیتور خودت علاقه داری اونو همیشه همراه خودت ببری که تازه باید یه جایی ببری که پریز برق هم باشه که مانیتور رو روشن کنی حالا اگه داکتش و همراه خودت ببری میتونی استفاده کنی خوب این چ کاریه یه لپ تاپ مگه چقدر وزنشه که نتونم ببرم سقفش 3 کیلو مگه چقدر سخته که نشه برد تازه امکاناتی که لپ تاپ داره و پشتیبانی از انواع سیستم عامل ها … قابلیت کوانتینیوم شاید واسه یه کنفرانس بدرد بخوره که البته اگه کنفرانس داخل کوچه محل باشه تا یه کنفرانس علمی … از طرفی اونقدر نرم افزار یونیورسال زیاد شده که میخوان پروزه استوریا و ایسلندوود رو متوقف کنن چون نیازی به این برنامه کذایی نیست و برنامه های یونیورسال اززمان معرفی ویندوز فون تا حالا اونقدر رشد داشتن که تمامی استور پر شده از برنامه های یونیورسال و تمامی دولوپرها از نوشتن برنامه برای سایر سیستم عامل ها دست کشیدن و حالا میخوان برنامه یونیورسال بدن .

   faceless void
   پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

   من نمیفهمم چطور انتظار دارین سیستم عاملی که هنوز کامل نشده نرم افزاراش از اندروید و ios بیشتر باشه . چون تعداد نرم افزارش کمه شکست میخوره ؟ 😥
   کلا از زمان اعلامش 6 ماه نمیگذره . هنوز مویایلی که بخواد اجراش کنه ساخته نشده
   هنوز هالو لنز به تولید صنعتی نرسیده
   بعد دوستان شریف ما در حالی که به آینده واقفند از شکست پروژه سخن میگویند
   خداقوت

    Miladv
    پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

    داداش. ویندوز 10 دسکتاپ یه ماهه بطور رسمی اومده. پس اون برنامه های کذایی یونیورسال کدوم گوری هستن؟
    اکثر اپلیکیشن ها اتفاقا بسیار کند و باگی هستن. یکیش برنامه عکس و …
    اپل واچ معرفی میشه قبل از عرضش ملت کلی برنامه واسش میسازن. خود مایکرو هم پیش قدم میشه. در نتیجه راحت میشه حدس زد که اپل واچ بازارو قبضه میکنه.
    ولی ویندوز 10 موبایل اینجوری نیست.

     faceless void
     پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

     عزیزم اپل واچ یه چیز تازه بود ، رقیبی نداشت … ولی سیستم عامل نه . صبر میباید کرد

    zibeder
    پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

    هیچ وسیله ای برای اجراش ساخته نشده پس الان اپدیت 10 رو واسه عمش میده ؟ قابلیت کوانتینیوم واسه موبایله درست اما اپ های یونیورسال که فقط مختص موبایل نیستند الان بالای یک ماهه ویندوز 10 روی 60 میلیون سیستم نصب شده هنوز سی میلیون با باز کردن استور مشکل دارن و ارور های عجیب و غریب مشاهده میشه و هنوز دوتا پا یونیورسال نیومده داخل استور اونم از طرف شرکت های بزرگ نرم افزار نویسی حالا هی بگو صبر کنیم اصلا وقتی میگی صبر کن مطمئنم که مایکروسافت هیچی نمی تونه انجام بده چون دنیای تکنولوژی جای صبر کردن نیست و هر جقدر عقب بمونی دیگه درست نمیشه باید از چرخه خارج شی

milad
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

خودم ویندوزفون ( لومیا 925 ) دارم

.ولی واقعا با این مطلبتون به نتیجه خیلی بزرگ رسیدم و ازتون ممنونم :
.
.
واقعا ایفون یه مججزه بود ، هست و خواهد بود و متاسفانه یا خوشیختانه مایکروسافت تا روز قیامت هم اگر فرصت داشته باشه نمیتونه کاری که استیو جابز و اپل کرد رو ( در زمینه موبایل ) تکرار کنه . ویدیو عالی بود و قایل احترام . واقعا اپل ( ایفون ) بزرگترین برند موبایل و کامل ترینه . مال سال 2007 بود ویدیو اما هنوز تازگی داشت . شاید خیلی ها مسخره کنن ( کار ادمای نادان )
.
فقط میتونم بگم خدا رحمتش کنه جابز رو که این تکنولوژی رو برای ما گذاشت | احترام

  ali eshghe win
  پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

  حرفت قشنگ بود(هنوز تازگی داشت)
  جابز خوب ی نابغه بود ک مثل اون رو زمین دیگه نیس ب نظر من

  Cube
  پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

  شما پیشگویی یا احساساتی؟
  دنیا به همین قابل پیش بینی نبودنش جالبه!
  پس فردا ممکنه همین اپل و ماکروسافتی نباشه ولی بقیه هستن و دارن به قول شما معجزه می کنن.
  Win1 microsoft
  mercedes wagon
  anti-biotic
  بخشی از مثال ها شه.

  zibeder
  پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

  خدا رحمتش کنه ولی در کنار اون نابغه بزرگ گیتس دوست داشتنی هم بود واحترام زیادی برای این دو شخصیت قائل هستم اما با رفتنشون همه چی رو بردن

milad
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

کانتینیوم > سخت افزار جدید – گوشیای ما + کشکمونو بسابیم = کلا باید گوشی جدید بخریم 😐

  MRG
  پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

  توقع نباید داشته باشیم که روی ۵۲۰ بشه یا گوشیای ۹۳۰و ۱۵۲۰که مال چند سال قبل هست.
  ولی توقع دارم ۶۴۰ این قابلیت رو داشته باشه.

   esi
   پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

   ره والا مثلا من رفتم 640 xl گرفتم ک از اینا جا نمونم دوباره قابلیت جدید کانتونیوم اومد 🙁

MRG
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

خوب چه کاریه وقتی پی سی وین ۱۰ داری از این قابلیت استفاده کنی.اگه روی تلوزیون های ال سی دی یا لپ تاپ های مک هم این قابلیت بشه که واقعا میترکونه .ولی تا حالا هر چی عکس دیدم این قابلیت رو توی ویندوز نشون دادن.یعنی گوشی رو به یه کامپیوتر ویندوزی وصل کردن.ایا میشه به چیزای دیگه هم وصل کرد؟

amoo mahdi
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

علی آقا گلشن, یا ادمین هایی ک این کامنت رو میبینن
آقا گوشیم بریک شده, تمام روشهایی ک تو این سایت و هرجایی ک بوده رو امتهان کردم, جواب نداده
.
جایی رو میشناسید ک بتونن گوشیمو درست کنه ؟؟
معرفی کنید لطفا

ایمان
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

دوستانی که میگن جابز نابغه بود !
برید فلسفه کامپیوتر و ورودش رو بخونید !
جابز عزیز فقط تنها کاری که کرد از دستاورد های بقیه استفاده کرد تا بتونه اولین سیستم عامل گرافیکی بسازه همین !
استفاده از دستاورد بقیه اسمش میشه نابغه بودن

  zibeder
  پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

  کسی گفت جایز نابغس اسنجا؟ حالا کل دنیا ایشون رو نابغه میدونن شما یه نفر مشکل داری ؟

mohsen
پاسخ دهید دوشنبه 16 شهریور 1394

اولش که اومدم توی خبر خوشحال شدم نظر زیاد داره یعنی بازخوردای کاربران رو از این قابلیت خوند.ولی نصف بیشتر نظرا هنوز دعواهای بی مربوطه که انگار سیب و پنجره گوگولی (نمیشه گفت) زیر دست این اقایون اداره میشه.
خسته نباشی اقا عرفان کامل خوندم فکر میکنم توی هرمکان عمومی در هر نقطه ای استفاده بشه حالاحالاها توی ایران استفاده نمیشه!
لامصب این برنامه های یونورسال هست که این قابلیتو در دسترس قرار میده.مایکرو اساسی راجبش فکر کرده ولی به هر حال هیچ چیز معلوم نیست.از اونجایی هم که مایکرو خیلی رو ی این طرح تبلیغات و سرمایه گذاری کرده شکست خوردنش افتضاحی برای مایکرو هست.یادمه اوبونتو هم میخواست یه همچین کاری بکنه ولی سرمایه لازمو نداشت اوبونتو فون ها قرار بود بیاد با یه همچین قابلیتی ولی دیگه خبری نشد

ایمان
پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

الکی بگین بیلد جدید اومده خیلیم خفنه
چقدر انتظار سخته

behzad
پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

سلام،مطلب رو کامل خوندم
به نظر من هدف اصلی مایکروساف توی این چند سال اخیر فقط یکپارچه سازیه یعنی میخواد همه چیز رو یه جورایی به هم وصل کنه که یه کاربر وقتی داره از پی سی یا لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز استفاده میکنه دیگه نره سراغ گوشی با یه سیستم عامل دیگه یا بر عکس.من که به این قضیه خیلی خوش بینم اونم با وجود این همه تلاش و ظهور یه دستگاه مثل هالو لنز.واقعا برای دوستانی که میان اینجا این مسائل خیلی واضح رو میخوان زیر سوال ببرن متاسفم.اندروی و آیفون با تمام احترامی که برای هر دو شرکت قائلم خیلی راه دارن تا بتونن به این تفکر یکپارچه سازی حتی نزدیک بشن چون فقط تنها شرکتی که تو دنیا بیشترین کاربرای پی سی رو داره مایکروسافته و قابل انکار نیست.
*تشکر بابت این مطلب خیلی قوی بود*

mostafa
پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

طبق معمول باید بگم
خواهیم دید
دوستان فعلا فردا شب اپلو ببینین تا بعد
ایفون های جدید
همه ملت صف میکشن دم استور ها
تا چند ماه جو بازار دست اپله
حتی کسایی که قصد خرید ایفون نداشتن تحت تاثیر قرار میگیرن میرن ایفون میخرن
حالا مایکی این همه وقت پرچمدار نداد
تو همین ماهایی که بازار دست اپله میخواد بده
حتی سامسونگ هم به اون عریض و طویلی از اکتبر اپلی ترس و نوت رو یک ماه زود تر معرفی کرد
اکتبر تا دوسه ماه ماهای اپله

  Sina
  پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

  اره اپل خدای تلفنای همراست. بهترین و بی رقیبه
  راحت شدی ؟
  من نمیدونم اینجا سایت وینددوزفونه یا اپل و آندروید !! میام چندتا مطلب ویندوزفونی بخونم سر از مطالب اپل و آندروید در میارم ! عجبا !!!

محمدرضا د
پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

نشد یه بار بیایم یه مقاله رو بخونیم زیرش یه مشت جفنگ به عنوان کامنت نبینیم! انگار اپل یا گوگل مال باباشونه. 2 خط کد برنامه تو زندگیشون ننوشتن و فقط یه مصرف کننده عوام و سطحی هستند. حداقل مثل بقیه عوام برین با چیزی که خریدین حال کنین .حقوق بهتون میدن که میاین اینجا ور ور می کنین؟ من گوشی ویندوزی و سرفیس پرو ویندوزی دارم میام اینجا ببینم چه قابلیتی چه خبر جدیدی درمورد ابزار و سیستم عامل مورد استفاده ام عرضه شده تا یاد بگیرم اگر اندروید یا اپل داشتم یه دقیقه اینجا وقتمو تلف نمی کردم. شما چه الاف های دوزاری هستین !
————
نظر درمورد قابلیت کانتینیوم:
اولین کاری که این قابلیت پس از به بلوغ رسیدن میتونه بکنه اینه که مثلا اگر بخواهیم در منزل یه کامپیوتر شخصی هم اضافه کنیم فقط لازمه یه مانیتور، کیبورد و موس + داک کانتینیوم بخریم والسلام. کیس کامپیوترم همون گوشی داخل جیب خواهد بود. منظورم از بلوغ اینه که یا گوشی های آینده قابلیت اجرای نرم افزارهای win32 رو داشته باشند و یا اون نرم افزارها توسط سازندگان از نو به صورت یونیورسال نوشته بشند که فکر کنم اوایل فقط حالت دوم صورت بگیره اما بعدا شاید حالت اول هم اضافه بشه. با داک کانتینیوم ایسر هم حال کردم که گوشی رو همزمان شارژ میکنه.

  zibeder
  پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

  شما شعورتون در حد جلبکه ما چیکار کنیم که دوتا حرف زدی اما همش توهینه شما اگه برنامه نویس بودی با لینوکس کار میکردی و فکر نکن که برنامه نویس 24 ساعته در حال نوشتن برنامست برنامه نویسی ذهن خلاق میخواد که اونم شما نداری

   عرفان
   پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

   like

   محمدرضا د
   پاسخ دهید چهارشنبه 18 شهریور 1394

   برنامه نویس باشعور لینوکس اصلا گرفتی من چی گفتم؟!
   خوب دقت کن و سعی کن شاید فهمیدی: یه سری بیکار الاف وبیمار روانی داریم که سن و سالشون هم معلومه میان اینجا تو سایتی که مربوط به ویندوز فونه فاز میدن که مایکروسافت شکست خورده یا نابود خواهد شد و زر و زر … مثل اونایی که میگفتن غرب در حال فروپاشیه و …. هر روز یه سری از خواب بیدار میشدن چک می کردن که آیا فروپاشید یا اینکه پس فردا می فورپاشه! ولی کل خاومیانه رو همین غرب متلاشی کرد باقی مونده شم خودمون داریم جر میدیم. حالا حرفم اینه که شما دیگه واسه چی خودتونو واسه چنتا برند اپل و گوگل و مایکروسافت و سامسونگ و غیره جر میدین؟! اگه مایکی شکست خورد میریم اون یکی رو میخریم . اونیکی نشد اصلا میریم شیائومی می خریم.
   آقای نامخترم بیمار اگر از چیزی حوشت میاد برو بخرش و با لذت استفاده کن. اگرم از چیزی خوشت نمیاد چیکار بهش داری؟ مگه مریضی؟ حرفم اینه اما کو گوش شنوا.
   یه بار گفتم که من هم مک بوک ایر دارم و هم سرفیس پرو 3 اما آرگونومی و طراحی مک بوک ایر رو بیشتر میپسندم یه مشت خوش مغز دیگه یقه شونو چر دادند حمله که آهای اپلی بدبخت و … !! کلا اینجا آدم نرمال زیاد نداریم! یا صفرند یا یک ! وسط نداره

roozbeh2007
پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

سلام . آخرش من متوجه نشدم که اگه گوشی رو به یک LCD وصل کنیم میشه از قابلیت کامتینیوم استفاده کرد یا باید سخت افزارش رو داشته باشیم ؟

mostafa
پاسخ دهید سه شنبه 17 شهریور 1394

باید گوشی از سری جدید (سری که مایکی قرار معرفی کنه باشه) یک داک هم میخواد
تمام
ضمن اینکه دوست عزیز به بنده توهین کردن و قضاوت بیجا کردن
لازمه توضیح بدم که اپل ماله بابام نیست
از اپلم متنفرم چون معتقدم سود غیر طبیعی رو محصولاتش میکشه
بنده تنها چیزی که گفتم این بود که دو سه هفته بعد معرفی و اغاز فروش ایفون اپل موقع مناسبی برای معرفی دستگاهی که تا به حال کاربرا روی خوشی بهش نشون ندادن نیست
تمام
الان فرقی نداره سامسونگ باشه سونی باشه یا مایکی
ماه اینده فروش ماله اپله تمام
الان بحث بازار یابی بود کی حرف از برنامه نویسی زد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,