_متفرقه پنل جدید

چرا باید بینگ را به گوگل ترجیح داد؟ نگاهی به برتری های بینگ نسبت به گوگل

بینگ که قبلاً با نام MSN Search، Windows Live Search یا Live Search شناخته می شد، توسط مدیر عامل سابق مایکروسافت، استیو بالمر در 28 می 2009 معرفی شد و شش روز بعد در 3 ژوئن به عنوان موتور جستجو کار خود را رسماً آغاز کرد. مایکروسافت که خود را در برابر قدرت اول موتورهای جستجو، یعنی گوگل می دید، سریعاً دست به کار شد و با معرفی ویژگی جدید “جستجو هوشمند” که در بطن ویندوز 8.1 نقشی حیاتی داشت رقابت را با قدرت شروع کرد.

طبق معمول نوآوری های مایکروسافت، این شرکت سبکی جدید در موتورهای جستجو را معرفی کرد. موتور جستجو بینگ صرفاً برای جستجو در صفحات وب ساخته نشده، در حال حاضر شما می توانید برای پیدا کردن مکان های خاص مثل رستوران، سینما، موزه ها و… از بینگ کمک بگیرید.

قدرت کرتانا

در تاریخ 2 آوریل 2014 کرتانا به عنوان دستیاری که واقعاً یک دستیار شخصی بود متولد شد. در ابتدا کرتانا فقط روی ویندوزفون کار می کرد، اما به سرعت به موجودی هوشمند تبدیل شد. کرتانا با شما آشنا می شود، چیزهایی که برای شما اهمیت دارد برای کرتانا جذاب است و تمام آن اطلاعات را برای شما به روز می کند. اینجا است که بینگ وارد عمل می شود، تمامی پاسخ هایی که کرتانا به سوالات شما می دهد قدرت گرفته از الگوریتم پیچیده بینگ است. بنابراین اگر شما روی ویندوزفون در مورد سهام فیسبوک از کرتانا سوالی کنید آخرین مطالبی که قبلاً در کامپیوتر در رابطه با فیسبوک جستجو کردید در صفحه اصلی بینگ برای شما نمایان می شود.

در تمام دستگاه های من موجود است

بینگ در تمام دستگاه های من در دسترس است. همانطور که بینگ به عضوی حیاتی از ویندوز 10 مبدل شده، مایکروسافت به طور مداوم بینگ را برای اندروید و iOS پشتیبانی و به روز می کند. حتی در سیستم عامل لینوکس نیز بینگ خلا فقدان موتور جستجو را با نسخه تحت وب خود از بین می برد. بینگ قابل انعطاف است و شما می توانید با توجه به نیازها و سلیقه خود تنظیمات آن را شخصی سازی کنید. از سوی دیگر، کرتانا به عنوان یک برنامه جداگانه در فروشکاه های اپل و گوگل در دسترس است، البته نه در تمامی کشور ها. با توجه به روندی که مایکروسافت پیش گرفته این امید وجود دارد که در آینده ای نه چندان دور امکانات و همگام سازی های کرتانا و بینگ وسعت بیشتری پیدا کند.

 کیفیت نتایج جستجو

دیدگاه ها و نقطه نظرات متفاوتی برای مقایسه بین بینگ و گوگل وجود دارد، نکته اینجاست یک نتیجه گیری کلی از میان برتری ها و نقص های ریز و درشت این دو رقیب کار سختی است. اما از نظر ارتباط، بینگ بد نیست. با توجه به بررسی هایی که برای این مقاله انجام شده است به جرئت می توان گفت نتایجی که بینگ به نمایش می گذارد بهتر است. هر چیزی که شما به دنبال آن هستید برایتان آورده می شود، نه تنها در اولین صفحه بلکه تا آخرین صفحات و قدیمی ترین مطالبی که در بستر وب وجود دارد برایتان آماده می شود. شما از نتایج بدست آمده به این نکته پی خواهید برد که فقط کلمات کلیدی که برای جستجو نوشتید پاسخ شما نیست و تمامی صفحات پیشنهادی حامل موضوعی کلی است. این شما را برای استفاده از بینگ ترغیب خواهد کرد. جستجو در بینگ با ذخیره اطلاعات ورودی و خروجی در تعامل با کاربر به شما کمک خواهد کرد تا به اصل مطلبی که به دنبال آن هستید پی ببرید، چه در حال جستجوی مطلبی خاص و تخصصی برای ارائه پروژه هستید یا در حال جستجو برای پاسخ سوالات شخصی و پیش پا افتاده مثل وضعیت هوا.

پیش بینی ها

پائول، اختاپوس معروفی که نتایج جام جهانی را پیش بینی می کرد را به خاطر دارید؟ بینگ هم به همین ترتیب، مسائل روزمره را برای شما پیش بینی می کند. صفحه پیش بینی بینگ با استفاده از الگوریتم جستجو پیچده و قدرتمند خود، آمار و ارقام را در کنار دنیایی از اطلاعات گذاشته سپس با توجه به اطلاعات شبکه های اجتماعی و سایر اطلاعات موجود در بستر وب به هوشمندانه ترین حالت ممکن آن چه در آینده نزدیک قابلیت تبدیل به واقعیت را دارد برای شما پیش بینی می کند. از نتایج ال کلاسیکو یا دربی منچستر تا ریلیتی تیوی شو!!! صفحه پیش بینی بینگ در سال 2014 برای انتخاب میان دوره ریاست جمهوری، باراک اوباما را با  95% رای مثبت پیروز میدان اعلام کرد. پس در مسابقات جام جهانی 2018 روسیه پیگیر صفحه پیش بینی بینگ باشید تا با هم قدرت الگوریتم مایکروسافت را درک کنیم. “با امید خلق شگفتی از تیم ملی ایران”

 

صفحه اصلی جذاب

گاهی اوقات بعضی از رخداد ها آن قدر جذاب هستند که تمام  توجه شما را به خود جلب می کنند. مهم نیست در سرمای ℃37- مسکو در حال لرزیدن هستید، وقتی شاهد یکی از بی نظیرترین آثار معماری این کره خاکی هستید. در صفحه اصلی بینگ شما شاهد تصاویری زیبا گاهی از یک فستیوال بزرگ و گاهی از مناظر دست نیافتنی هستید، شاید در بعضی مواقع ویدیویی کوتاه شما را مبهوت کند.

صفحه اصلی بینگ امکانات جالبی دارد، مثلا اگر عکس پس زمینه یک قله کوه باشد شما می توانید با بینگ بازی کنید! حدس بزنید که نام  قله چیست؟ و یا این که اطلاعاتی از محل عکس و حتی عکاسش بدست بیاورید. الان هم که در نزدیکی کریسمس خودتان ببینید…

Microsoft Rewards

پاداش های مایکروسافت یا Microsoft Rewards که قبلاً از آن به عنوان پاداش های بینگ یا Bing Rewards نام برده می شد، نوعی از راه پرداخت به مردم برای استفاده از بینگ است. مایکروسافت برای استفاده از بینگ به شما پول نقد نمی دهند یا به حساب بانکیتان مبلغی را واریز نمی کند، بلکه اعتبار اسکایپ رایگان، کارت های هدیه برای فروشگاه مایکروسافت، آمازون و غیره، کوپن ها یا لوازم جانبی برای دستگاه های شما را می دهد. این پاداش ها به وسیله استفاده از مایکروسافت اج و موتور جستجو بینگ به دست می آید در واقع این یک چرخه زیباست، شرکت ها برای تبلیغ به بینگ پول می دهند، مایکروسافت برای استفاده از بینگ به شما اعتبار می دهد که در واقع درصدی هر چند کوچک از در آمد بینگ است، هر چه شما بیشتر از بینگ استفاده کنید شرکت برای تبلیغ در بینگ بیشتر علاقمند می شوند در نتیجه در آمد بینگ بیشتر خواهد شد و دست آخر خود شما هم پاداشتان را برای همکاری در درآمد زایی مایکروسافت دریافت کرده اید.
لطفا توجه داشته باشید که این پاداش ها فقط در مناطقی خاص قابل استفاده هستند.

Microsoft-Rewards

خوراک خوره ها

اگر شما هم مثل من برنامه نویس هستید، این برای شماست. من زیاد حرف نمی زنم، بلکه فقط دو عکس را در مقایسه با بینگ و گوگل نشان می دهم. اگر با زبان برنامه نویسی C# و .Net Core آشنایی داشته باشید کاملاً متوجه تفاوت خواهید شد.

البته در جستجوهای مختلف نتایج مختلفی بدست خواهید آورد ولی در اینجا شما می توانید از بخشی که قرار داده شده برای انکد و دیکد کردن استفاده کنید. یک صفحه مرجع برای آموزش به شما پیشنهاد شده و کمی پایین تر هم نمونه کدی کوتاه، که البته لازم به ذکر است این ها برای بینگ بود در گوگل از این خبرها نیست!

 

پیگیری

فراموش نکنید که من در مورد کرتانا دستیار دیجیتال شخصی شما صحبت کردم. خوب، بینگ می تواند بعضی چیزها را مستقل هم انجام دهد. شما می توانید با تایپ کردن جزئیات در نوار جستجوی Bing، بسته های پستی خود را ردیابی کنید،  یا حتی پرواز ها و موارد دیگر را امتحان کنید.

Bing-Package-Tracker

جستجوهای محلی

بینگ شما را می شناسد. بینگ می داند در چه مکانی هستید. بینگ می داند چه چیزی دوست دارد و چه چیزی را دوست ندارید. مدتی بعد از استفاده از بینگ؛ او می داند که شما علاقه خاصی به چیزهای خوش مزه دارید! اگر شما هم عاشق انواع کباب باشید. بینگ نزدیک ترین رستوران را به شما نشان می دهد. البته به این نکته باید توجه کرد به دلیل سن کمتری که بینگ نسبت به گوگل دارد، این سرویس خیلی از کیفیت خوبی در ایران بهرمند نیست، پس از شما خواهش دارم اگر به رستوران یا سینما رفتید از آن مکان عکس بگیرید و به آن امتیاز دهید تا با هم در راستای کیفیت بهتر بینگ در ایران همکاری کنیم.

جستجوی تصویر و ویدیو

جستجوی تصویر در بینگ فوق العاده است. شما فقط یک URL تصویر را کپی کرده یا یک عکس را از دستگاه خود آپلود کنید، بینگ به شما تصاویر بیشتری را که مربوط به آن تصویر است، نشان می دهد.

Bing-Uploud-Image

این را ببینید.

خب حالا بریم سراغ طرف داران سریال بیگ بنگ تئوری!

ابتدا من “Sheldon Cooper Laughing” را جستجو خواهم کرد. نتایج به نمایش در آمده سکانس هایی از سریال است که جیم پارسونز که نقش شلدون را بازی می کند در حال خندیدن است. اما ممکن است چیزی که یک فرد عادی ترجیح می دهد GIF باشد، از این رو من GIF های بیشتری را نسبت به تصاویر استاتیک دریافت می کنم.

sheldon cooper laughing
اما چیزی که من به دنبالش هستم لحظاتی است که جیم پارسونز تیشرت معروف شماره 73 رو پوشیده. بنابراین، من فقط یک عدد به کلمات جستجو قبلی اضافه می کنم. همینطور در قسمت فیلترها یک سال اخیر رو انتخاب می کنم و حالا “بازینگا!!!”.

sheldon cooper laughing 73
جستجوی ویدیو، واقعا راحت است. شما فقط باید هر واژه را جستجو کنید و ویدیوهای مربوطه را از منابع مختلف مشاهده خواهید کرد و اگر می خواهید، فقط روی تصویر بند انگشتی کلیک کنید تا پیش نمایش کوتاهی را روی یک پخش کننده ویدیویی کمی گسترش یافته مشاهده کنید.

در قسمت جستجوی ویدیو، کار با بینگ خیلی ساده است. شما می توانید از قدرت فیلترینگ استفاده کنید و تمام ویدیوهای مربوطه از منابع مختلف برای شما به نمایش گذاشته می شود. با نگه داشتن ماوس روی تصاویر بند انگشتی پیش نمایشی کوتاه از ویدیو اصلی پخش می شود.

 می تواند شما را در محاسبات ریاضی کمک کند

جمع کردن دو یا سه عدد، تبدیل ارز، خیلی چیز پیچیده ای نیست. اما آیا می دانید که بینگ در واقع می تواند به حل معادلات کمک کند؟ فقط معادله را در نوار جستجو تایپ کنید و راه حل را دریافت کنید.
Bing-Math

ادغام با فیسبوک مسنجر

در حال حاضر اگر شما نام یک شرکت را در بینگ جستجو کنید؛ به عنوان نمونه اسپاتیفای، یک کادر کوچک در قسمت راست برای شما به نمایش گذاشته می شود که حاوی اطلاعاتی کلی در رابطه با آن شرکت است، یک لینک مستقیم با استفاده از فیسبوک مسنجر نماینده شرکت را به شما معرفی می کند.

با توجه به نکاتی که در بالا اشاره شد، می توان نتیجه گرفت که استفاده از موتور جستجوی بینگ انتخاب عاقلانه ای است. تمام این ویژگی ها ثمره سال ها تحقیق و کار سخت به همراه الگوریتم های پیشرفته یادگیری ماشین است. مایکروسافت تمرکز خود را به عنوان غول نرم افزاری صنعت فناوری اطلاعات پایه ریزی کرده است. بینگ وسیله ای است که مایکروسافت بخش بزرگی از درآمد خود را با به دست آوردن مقدار زیادی از سهم بازار هدایت می کند.

در حال حاضر به دلیل موفقیت بینگ، تنها باید نشست و نظاره گر ارائه رقابتی سخت تر از سوی مایکروسافت به گوگل بزرگترین رقیبش ماند.

پس از خواندن این مقاله اگر بخواهید عادلانه قضاوت کنید باید بینگ را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض انتخاب کنید.

منبع :

MSPU

14 پست
پوریا مفتاحی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مازیار
پاسخ دهید پنجشنبه 23 آذر 1396

بهترین موتور جستجو بینگ امیدوارم کاربران ایرانی به جای استفاده از روی عادت… با فکر و کسب اطلاعات کامل از موتور بینگ استفاده کند و موتور جستجوی تمام دستگاهاشون رو http://www.bing.com بزارن و همچنین از مرورگر مایکروسافت ادج که بروی همه سیستم عامل ها هست استفاده کنند.
مقاله عالی بود…

  hamid
  پاسخ دهید پنجشنبه 23 آذر 1396

  منم امیدوارم کاربران ایرانی به جای انتشار نظرات متعصبانه وگاها مقرضانه ، کمی وجدان رو در نظر بگیرن .
  عاخه مرد مومن تو تا حالا یه عبارت فارسی تو بینگ سرچ کردی؟؟

   پوریا مفتاحی
   پاسخ دهید پنجشنبه 23 آذر 1396

   حمید جان این که با جستجوی فارسی به نتیجه دلخواه خودت نرسیدی به بینگ ارتباطی نداره این برنامه نویسان سایت های ایرانی هستند که در مورد سئو سایت برای موتور بینگ کار های لازم رو انجام ندادن.

    hamid
    پاسخ دهید جمعه 24 آذر 1396

    بنده یه شخص ایرانی هستم و قطعا جست و جوی فارسی هم دارم . ت جایی که امار و ارقام میگن خود امریکا هم از گوگل استفاده بیشتری میکنن . حکایت ویندوز فونه . دوستان میومدن میگفتن اونا که از اندروید استفاده میکنن بی سوادن و فقط ما حالیمونه . بالای 50 درصد از اشخاصی که گوشی دارن اندرویدن و باقی هم ای او اس . اونا همه احمقن و من که ویندوزی ام عاقل . مرورگری که طرفدار بیشتری داره قطعا بهتره .
    ضمنان برا من مهم نی ایراد از بینگ هست یا برنامه نویس . من از چیزی استفاده میکنم که بازده بیشری داره

     مصطفی
     پاسخ دهید شنبه 25 آذر 1396

     داداش این حرفتو قبول ندارم که گفتی هر سیستم عاملی کاربر بیشتری داره بهتره..بیشتر بودن کاربر دلیلش برمیگرده به چیزایی مثل پشتببانی .زیاد بودن و در دسترس بودن بازی و برنامه . مثالش مثه همین پراید خودمونه.خیلیا قبول داریم ماشینای دیگه بهترن.اما پراید فروش بیشتری داره.دلیلشم پشتیبانیشه.در دسترس بودن قطعاتش.اینکه راحتتر فروش میره.دلیل زیاد بودن اندروید نسبت به ویندوز اینا بود.وگرنه کسی که گوسی ویندوزی تو دستش مبگیره متوجه برتزیش میشه.اما به علت نبودن برنامه ها و لازی هایی که دنبالسونه به اندروید کوچ میکنه.

رضا مهدویان
پاسخ دهید پنجشنبه 23 آذر 1396

خیلی دوست دارم از بینگ استفاده کنم ولی خداییش و بدون تعصب گوگل نتایجش خیلی خیلی بهتره. مخصوصا سرچ فارسی. فقط کافیه یه مطلب یا مقاله رو توی گوگل سرچ کنین و نتایجش رو با بینگ مقایسه کنین. توی گوگل حتی مطلب رو ناقص سرچ کنین بازم نتایج جستجو عالیه ولی توی بینگ واقعاً ناامید کننده ست. والا من هر جوری تست کنم همینجوری بود.

مجید
پاسخ دهید پنجشنبه 23 آذر 1396

من سالهاست که از Bing روی موبایل استفاده میکنم. کم کم برای دسکتاپ هم باید به Bing کوچ کنم. البته اکثر جستجوهای من انگلیسی هستن.

FONQRI
پاسخ دهید جمعه 24 آذر 1396

خب اول که عنوانش رو دیدم گفتم شاید جالب باشه ولی وقتی خوندم به مواردی بر خوردم که لازم میدونم توضیح بدم
اول این که از نظر الگوریتم و نتیجه دقیقتر چون گوگل کاربر بیشتری داره بخوای یا نخوای الگوریتم های قوی تری داره این از این
دوم این که بیشتر قابلیت هایی که گفتی توی گوگل بهتر از اونش هست
سوم این که توی عنوان با گوگل مقایسه کردی ولی بقیه متن فقط و فقط معرفی بینگ بود
چهارم این که در مورد اون بخش کد نویسی باید بگم هیچ خوره ای نمیاد روی مرورگر حتی کدش رو تست کنه چون موقع تست کد باید کلی اطلاعات انالیز رو بگیره مگر این که یه تازه برنامه نویس باشه مثل تو
پنجم این که اگرم میخوای ادم خوبی باشه و مردم رو از یه عادت بد برگردونی درست انجامش بده به نظرم بهتره بجای طرفداری از یه موتور جستجوی بیکاربرد که خود خارجی ها هم استفاده نمیکنند ازش چون به درد نمیخوره بیای موتور های جستجوی فارسی که مختص ایرانی ها توسعه داده شده رو پیشنهاد بدی مثل پارسی جو شاید برای برنامه نویسان مناسب نباشه که تمام منابعشون خارجی هست ولی برای مردم عادی واقعا متناسبه و روز به روز در حال پیشرفت اگرم قراره از محصولی استفاده بشه که پیشرفت کنه بهتره داخلی باشه نه یه موتور جستجوی بیکاربرد
تازه برنامه نویس درست حسابی اصلا سیشارپ کار نمیکنه سیشارپ مال مبتدی هست همونطور که میدونی (شاید م تا حالا به فکرت نرسیده ) سیشارپ توی هیچ پروژه بزرگی توی دنیا استفاده نشده مگر این که اون پروژه رو خود مایکروسافت راه اندازی کرده باشه اونم به دلیل سیاست های کثیف و محدود کننده مایکروسافته که کسی از زبان انحصاریش استقبالی نمیکنه

در کل میدونم مقاله ترجمست ولی اونی هم که اینو نوشته هزینه هاش رو مایکروسافت میده که اینطوری سنگ یه پروژه رو به شکست رو به سینه میزنه

  پوریا مفتاحی
  پاسخ دهید جمعه 24 آذر 1396

  دوست عزیز…
  اول این که ممنون از وقتی که گذاشتی.
  دوم این که به جز قابلیت ورسز که جدیدا به گوگل اضافه شده و گوگل مپ چه قابلیت هایی توی گوگل بهتره؟؟؟!
  سوم این که خودت داری میگی عنوان!
  چهارم ای که قرار نیست برنامه نویس آی دی ایی رو ول کن بیاد رو بروزر!!! و چیزی رو آنالیز و تست کنه!!!!بحث راجع به خروجی پروژه که نیست.بعضی وقتی ها شما یه چیزی که خیلی ازش استفاده نکردی یادت میره و ااینجاست که میتونی چند خط کدی رو بینگ بهت آفر بده که البته شاخایی مثل تو هرگز چیزی یادشون نمیره فقط نمی دونم من رو از کجا می شناسی که داری انقدر راحت واسه خودت قضاوت می کنی.
  پنجم من کاری به کار مردم ندارم! یه سری آدم با طرز فکر من و امثال من اینجا هستند پس طبیعی که طرفدار منبع اون طرز تفکر باشم و اینکه با همین یه جملت راجع به زبان برنامه نویسی کاملا مشخص که داری کور کورانه و با تعصب اپن سورسی خودت حرف می زنی.(شما ذهن خوان هم تشریف دارین از قراره معلوم؟ بازم قضاوت!)
  در کل تو که سنگ فارسی جو! پارسی جو! رو به سینه میزنی هزینه هاتو کی میده؟

  علی
  پاسخ دهید شنبه 25 آذر 1396

  استاد سی شارپ مال مبتدیاس؟؟
  اونوقت اینو از کجا تحقیق کردی؟
  یکم سرچ کن ببین پروژه بزرگ به چی میگن اول بعد بیا بگو با c# پروژه بزرگ نداریم رو هوا حرف نزن بیا رو زمین باهم مکالمه کنیم آخه ما پرنده نیستم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,