Windows-Berry

هرچند پروژه آستوریا لو رفته و برخی از ابعاد آن مشخص شده است، اما قطعا بسیاری از جوانب آن در هاله ای از ابهام هستند. برای مثال هنوز مشخص نیست که یک برنامه APK پورت شده برای ویندوز موبایل، چگونه تبدیل به یک اپلیکیشن یونیورسال خواهد شد! به هر حال آنچه در این مطلب تقدیمتان خواهد شد، ابزاری جدید برای حذف وابستگی برنامه های اندرویدی، به سرویس های گوگل است! هرچند که ما با کل آن مشکل داریم!

در حال حاضر می توان برنامه های APK اندرویدی را به لطف برخی ابزار ها، ساده تر از روش های اولیه و پر پیچ و خم، در گوشی های ویندوز موبایلی نصب کرد. اما هنوز مشکل اصلی، یعنی وابستگی این برنامه ها به سرویس های گوگل، سر جایش است. مثلا نمی توان یک بازی مانند Clash Of Clans را در ویندوز موبایل مورد استفاده قرار داد. البته امکان نصب این بازی وجود دارد، اما به دلیل وابستگی آن به سرویس Google Play و از سویی ناشناس بودن API های این سرویس در ویندوز موبایل، امکان ذخیره مراحل طی شده و دستاورد ها، وجود ندارد و شما در هر بار اجرای این بازی، باید از ابتدا آن را شروع کنید.

اگر اتفاق مشابهی را که برای سیستم عامل بلک بری رخ داد را به یاد داشته باشید، حتما می دانید که کاربران این سیستم عامل از کمبود برنامه به شدت رنج می بردند تا اینکه در سیستم عامل بلک بری 10.2، این شرکت پشتیبانی از برنامه های اندرویدی را برای کاربران قرار داد و از نسخه ی 10.3 این اقدام، یعنی پشتیبانی بلک بری از برنامه های اندروید را رسما اعلام کرد. اما کاربران این سیستم عامل نیز در اجرای برخی برنامه هایی که به سرویس های گوگل احتیاج داشت، مشکل داشتن. اما این مشکل خیلی زود حل شد، چراکه ابزاری منتشر شد که با استفاده از آن می توانستند سرویس های گوگل را از داخل برخی اپلیکیشن های اندرویدی به کل حذف کنند، و این همان چیزی بود که بلک بری را فلج کرد! چراکه کاربران پس از مدتی سر و کار داشتن با چنین برنامه های ناقصی، بالاخره پیش خود گفتند: “چرا از خود اندروید استفاده نکنیم؟”

اما جایگزینی سرویس های گوگل با همتایان مایکروسافتی، در اپلیکیشن های اندرویدی، تنها راه حل موجود نیست، بلکه راه های دیگری هم هستند که می توان بدون نیاز به سرویس های گوگل و مایکروسافت، اپلیکیشن های اندرویدی را در ویندوز موبایل استفاده کرد. ابزاری که وب سایت WMPowerUser به این منظور معرفی کرده، همان چیزی است که کاربران بلک بری از آن استفاده می کردند. این ابزار که GMaps Patcher نام دارد توسط انجمن CrackBerry ساخته شده است. این ابزار با آنالیز اپلیکیشن اندرویدی، وابستگی آن را به سرویس نقشه و Google play را از بین می برد. البته این گونه نیست که این ابزار بتواند به صورت کامل یک بازی مانند Clash Of Clans را محیای اجرا کرده و داشتن عملکردی کامل در ویندوز موبایل را تضمین کند. در واقع این ابزار حتی برای ویندوز موبایل طراحی نشده، چه برسد به اینکه بتواند چنین بازی پیچیده ای را برای ویندوز موبایل بهینه کند! در واقع این ابزار برای کاربران بلک بری ساخته شده و تنها کاری که انجام میدهد، حذف کردن API های سرویس های گوگل از داخل ساختار اپلیکیشن های اندرویدی است، آن هم فقط برخی اپلیکشن ها.

پروژه آستوریا که این روزها برخی را خوشحال و برخی را نگران کرده، هر روز با استقبال بیش تری از سوی برنامه نویسان اندروید رو به رو می شود. از شواهد قضیه پیداست که این پروژه در حال ایجاد برخی دگردیسی ها در تفکرات کاربران بوده و گویا اجرای برنامه های اندرویدی فعلا به مزاج کاربران خوش آمده! با همه ی این ها، ای کاش ساز و کار این پل، به دست مایکروسافت و در زمان مناسبی مشخص می شد. چراکه آن چیزی که مایکروسافت مد نظر دارد، پشتیبانی از برنامه های اندروید بر روی ویندوز موبایل نیست، بلکه امکان پشتیبانی ویندوز موبایل از API های اندروید است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا با انجام برخی تغییرات، برنامه ی خود را برای ویندوز موبایل منتشر کنند. اما چیزی که فعلا منتشر شده و همه با قابلیت اجرای برنامه های اندرویدی بر روی ویندوز 10 موبایل می شناسند، تنها برای توسعه دهندگان است.

شاید با خود بگویید چرا اصلا چنین مطلبی را منتشر کرده ایم. اما واقعا لازم است همه بدانیم که نباید از هر راهی وارد شویم تا محدودیت های نرم افزاری ویندوز فون را رفع کنیم. توصیه ی ما این است: APK هایی را هم که تاکنون نصب کرده اید را حذف کنید، و فقط تا پاییز منتظر بمانید تا مایکروسافت با برنامه ریزی هایی که انجام داده، ما را با تعاریفی درست، با این پروژه و ساز و کار آن آشنا کند. مسلما هیچ کدام از ما نمی خواهیم سرنوشتی مانند بلک بری در انتظار ویندوز فون باشد، چراکه اگر این طور باشد، ممکن است خیلی ها را از ویندوز فون جدا کند.

تهیه شده در وینفون

منبع : وینفون
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علیرضا
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

خداروشکر برای 1320 من نشد وگرنه منم وسوسه شده بودم خفن 😀

  Mostafa Panahi
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  من میخوام رو لومیا 520 امتحان کنم (:

ارش
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

اقای رجب زاده حرف دل منو زد!
ولی یه عده ادم فقط منفی دادن!!
گفتم بحث یونیورسال زیر سوال میره@@
گفتم میشه مبدل اندروید!!
گفتم کلش خوبه ولی نه به هر قیمتی!!!

shahram
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

خود مایکروسافت باید هرچه سریعتر وارد عمل بشه وگرنه نمیشه کاریش کرد .

Reza
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

خدا آخر و عاقبت ما رو بخیر کنه …
بابا ماکه ویندوزفون رو همینجوری قبولش داشتیم ، اینکار ماکروسافت اگه با برنامه ریزی دقیق نباشه ، هممونو کله پا که چه عرض کنم ، سنگ روی یخ میکنه !
بهرحال ، در این شرایط بحرانی هم ، باز باید به ماکرو ایمان داشت .

esmaeil
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

من میخواستم گوشی ویندوزی بگیرم ولی با این کار مایکی فعلا منصرف شدم

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

  عزیز همه فکر و ذکر ما هم همینه دیگه. الان فضا جوریه که چون شناخت و تعریف درستی از پروژه استوریا در دست نیست هرکاربری این موضوع رو یه جور تحلیل میکنه و این خودش باعث خراب شدن ذهنیت کاربرا میشه.
  ما میگیم کلا تا نسخه نهایی دور این پروژه و نصب اپلیکیشن های اندرویدی یه خط قرمز بکشین.
  مثلا پروژه آیلندوود رو ببینین. مایکروسافت با یه تعریف درست همه ما رو روشن کرد و ما هم چون همه زیر و بمشو دریافیتم بهش امیدوار شدیم و خیلی هم ازش خوشمون اومده. اما پروژه استوریا تو شرایطی لو رفت و به گونه ای تعریف شد که تاثیر وحشتناکی رو ذهن کاربرا گذاشت. حالا اگه کاربرا نخوان از ویندوز فون متنفر بشن، باید تا پاییز صبر کنن. اینطوری میتونیم این پروژه خوش رنگ و لعاب رو تویه فصل خوش رنگ و لعاب تجربه کنیم و من مطمئنم این پروژه به قدری منطقی هست که نظرات منفی رو مثبت کنه.
  😀

سینا
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

کممممک من گرفتار شددددم کمممک

ahmad2570
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

ما که این همه صبر کردیم این 2-3 ماه هم صبر میکنیم تا ویندوز 10 موبایل بیاد و ببینیم پروژه تبدیل برنامه های آی او اس و آندروید چیست به احتمال خیلی زیاد ماکروسافت نمیاد اشتباه بلک بری رو انجام بده وگرنه کل برنامه ریزی و کارهایی که برای ویندوز انجام داده رو از بین میبره در ضمن هدف ماکروسافت ساخت برنامه های یونیورسال هست .

و به نظر میاد هدف ماکروسافت اینه که برنامه هایی که به سرویس گوگل احتیاج داره جایگزینش سرویس های ماکروسافت رو قرار بده . ولی در کل باید تا پاییز منتظر بمانیم و ببینیم این دو پروژه چیست و چگونه قرار نرم افزهای اندروید و ای او اس را تبدیل به نرم افزارهای یونیورسال کند

alireza
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

در جواب سوال تیترتون
این که ویندوز فون روون تره و بهتره!
دلیل خرید ویندوز فون برای من برنامه هاش نبودن
چون اصلن برنامه هاش از اولم کمتر از اندروید بود
اینکه برنامه های اندروید روی سیستم عامل عالی و روون ویندوزفون اجرا میشه یه مزیته
اتفاقن به نظر من بهتره اونایی هم که اندروید دارن گوشیشون رو عوض کنن
چون حالا که ویندوز فون میتونه برنامه های اندروید رو روی خودش اجرا کنه در کنار برنامه های خودش
دیگه چه دلیلی به خرید اندروید هست؟(دقیقن بر خلاف تیترتون!)
اون مشکلات سرویس گوگل هم مایکروسافت با همون پروژه ای که گفتید رفع کرده
یعنی سازنده ها خیلی راحت میتونن سرویس های گوگل رو با سرویس های مشابهش در مایکروسافت جایگزین کنن

علی رضا
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

اقا من گوشیم لومیا 720 می تونم نرم افزار اندروید نصب کنم ؟؟

Yaya
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

به نظرم اگه این پروژه به این آسونی باشه باید دور ویندوز فون رو خط کشید. این یعنی سیستم عامل فقط پوسته ای میشه برای اپ های اندروید .
من مشکلی با برنامه های ویندوز نداشتم من خود پلتفرم رو دوست دارم … اگه برنامه های اندروید بدون هیچ بهنیه سازی منتشر بشن
قطعا گزینه ی کوچ از این سیستم عامل رو انتخاب می کنم … مایکروسافت برای سود بیشتر داره کاربرای خودشو نادیده میگیره
این از کورتانا که تو اندروید هم هست . یه نگاه به گوگل بندازید کدوم برنامه ی گوگل تو استور هست ؟
تا این حد به به و چه چه زدن برای رقیب خوب نیست ..

بهروز
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

یکبار محض امتحان ویندوز موبایل ده نصبیدم
برگشتم هشت قبلی
پروژه استوریا رو امتحان نکردم و نمیکنم
اونیکه میگه کلش خب بره دنبال اندروید
ویندوز کلا برای کار و دانشگاه خوب بوده
دوربین عالی
افیس لنز
افیس عالی
مترجم فوقالعاده
اسکن عالی اسناد
مپ واقعاً اپدیت و بروز و البته افلاین و بی دردسر
و همه اینها در کنار سرعت فوقالعاده و پشتیبانی عالی
نمیدونم بعضیها چی میخوان از ویندوز
لابد فقط بازی خب برو ایکس باکس بخر
یا پی سی
بچه بازی شده دگ
وقتی منطق اینه که نرم افزار نیست
ادم چی بگه
برنامههای ارتباطی هست
اجتماعی هست
بازی به اندازه هست
نرم افزارهای مولتی مدیا و سرگرمی هست
بعلاوه موارد بالا دگ این ویندوز چی کم داره من موندم فقط
Otg که انشاالله اضافه میشه
بعلاوه وای فای دایرکت که اضافه خواهد شد

  Mostafa Panahi
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  همین برنامه های ارتباطیش خیلی از سیستم عاملای دیگه عقبتره مثل لاین و واتس اپ و وایبر و تلگرام . تانگو و بیتالک که بماند گور باباشون . دوربین هم فقط رو بالارده ها خوبه و ربطی به وینفون نداره مال گوشیه . افیس اندروید و ای او اس بهتر از وینفونیشه نقشه های گوگل هم کاملتر از بینگ هست بیاین منطق داشته باشیم و از روی تعصب حرف نزنیم درضمن بعضیا انگار مایکروسافت شرکت باباشونه حرص میزنن من خودم عاشق وینفونم ولی خیلی کمبود داره و عقبه

  امیر حافظی
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  اگه یکی ویندوز دوس داشته باشه، و کلش هم دوس داشته باشه باید چه کنه؟؟؟
  این حرف منو به خنده انداخت. اینهایی که برای دیگران نسخه میپیچن خیلی بامزه ان! بی نهایت بامزه ان. اما محض اطلاعت، نه! هیچ چیز ویندوز اینقدر که فکر میکنی عالی نیست… توی هر چیزی که تو بگی، اپل بهتره… ویندوز داشتم. اپل دارم و می دونم که اپل خیلی بهتره

   sina
   پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

   برو با اپلت خوش باش بذار مام زندگیمونو بکنیم و خوش باشیم.
   احیانا شما انجمن اپلی یا ایفون ندارین برید اونجا.
   هی میان اینجا و سرکوفت میزنن خستمون کردن

Dimzeng
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

همه خودشون رو علامه فرض میکنن و ماکرو رو بلک بری میبینن
اگه سیاست ماکروسافت رو طی این چند ماه دیده باشید بهش اعتماد میکنید مطمءنن برنامه های خودش داره ،
نیومده یک پارچه سازی(یونیورسال) ب وجود بیاره که اینجوری و با این سیاستی که شما ها فکر میکنید از بین ببره
ی عده الکی دارن شلوغش میکنن بابا صبر کنید بیلد جدید بیاد این برنامه های مبدل اندروید و ای او اس هم بیاد بعد هی دل مارو خالی کنید والااااااااااا

Kian
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

فک کنم فقط من بودم که وسوسه نشدم! به نظر من برنامه های ویندوز فون هیچ مشکلی ندارن
فک کنم اگه خبر این پروژه رو نمی ذاشتید مشکلی برای کسی پیش نمیومد
ممکنه کسی باشه که ظرفیت عواقب این کار رو ندونه و به کل از ویندوز زده بشه
البته خوشحالم که بارها گفتید که این کار رو انجام ندید

shahram
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

اخه چرا خود مسئولین ماکروسافت نمیان درباره این موضوع توضیح بدن اصلا قضیه چیه

امیر
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

سلام تروخدا کمکم کنید ویندوز اینسایدر رو نصب کردم بعد واسه گوشیم چک اپدیت کردم یه اپدیتی رو دانلود کرد بعدم اینستالو زدم بعد ریست شد شکل اچار اومد بعد تا اخراش پر شد و یهو یه علامت ناراحت گذاشت بعد خاموش شد الانم روشنش میکنم باز اچاره میاد باز خاکوش میشه سافت ریست هم جواب نمیده گوشی هم لومیا 720 هست.باید چیکار کنم؟؟؟کمکم کنید گوشی باالا نمیاد

  hadi
  پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

  باید فلش بشه

  مجید
  پاسخ دهید یکشنبه 26 مرداد 1394

  سلام داداش،منم همینجوری شد،با برنامه ی نوکیا پی سی سوییت دانگرید کردم به ۸.۱ درست شد.:)

محمد رضا
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

اقا خود مایکی میدونه داره چیکار میکنه
یه ابزاری که فعلا ناقص هس لو رفته معلوم نیس چی به چی هس
باور کنید اگه برنامه پورت ای ا اس ناقص هم منتشر میشد با همین کاسه و اش بود والا
اخرین ثیندوز رو نمیاد خراب کنه

ali
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

اقا modern combat 5 یک اپدیت براش اومده نگاه کنی ببینین چی هست

امیر
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

اقا کمک کنید دیگه

Miladsahraie
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

اینا رو ول کننن ، واقعا چرا از اندروید استفاده نکنم ؟ خلم ؟ من که با وجود نفرتم از اندروید متاسفانه باید برم سمتش ، مایکی گند زد

  Sina
  پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

  پس چرا نمیری ؟ خوش آمدی به سلامت.

   Mostafa Panahi
   پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

   اقا چرا با تعصب میگی خو راست میگه الان اندروید کورتانا داره گرو موزیک داره لانچر وینفون داره . خب مایکرو با این کارش داره همرو به سمت سیستم عاملای دیگه میبره تازه برنامه های اونا کاملتره من خودم وینفونیم و سراغ سیستم عاملای دیگه نمیرم تعصبیم حرف نمیزنم

امیر
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

به فکر خودتون سایتتون خیلی باحاله و شاخه حتی ج سوال ادمو نمیدین فقط بمونید ایجا از اندروید و بقیه چرت و پرت بگید.اگه ویندوز خوب بود وسط اپدیت شدن یجور نمیشد که کارایی 1100 هم دیگه نداشته باشه همین اتفاقا حتی تو اندروید یا هنگدرویدتون واس کسی پیش نیومده طبق توضیح اینسایدر که دادین رفتم جلو حالا گوشیم اطل شده حتی نمیتونید بگید چشه

  hadi
  پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

  باید فلش کنی

  Sina
  پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

  راه حل شما :
  نرم افزار windowsphone recovery tools

  Static-X
  پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

  دوست عزیز بکم سرچ کردن تو اینترنت بد نیست.چرا همش دنبال لقمه اماده میگردید.شما با نرم افزار های دانگرید گوشیتونو فلش بزنید برگردید به نسخه ۸/۱.تمام مراحل مو به مو در سایت هست.من چجوری بیام تو یه کامنت برای شما توضیح بدم چیکار کنید؟چه توقعان نا بجایی دارید.ویندوزفون عالیه.هر گوشیی با هر سیستم عاملی مشکلاتی از این دست داره.نسخه ویندوز ۱۰ هنوز پیس نمایشه و بهینه نیست و ممکنه رو گوشیای مختلف عملکرد مختلفی داشته باشه که به سخت افزار مربوطه.یکم منطقی باشید

  behta
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  خوب مگه کسی مجبورت کرده که نسخه ازمایشی بگیری که اینطور بشه، تویی که دم از اندروید میزنی بگو ببینم کی نسخه ازمایشی اندروید نصب کردی که الان مقایسه میکنی. جم کنید این افکاره پوچ و خاله بازیارو، ادم زده میشه از کامنتها

امیر
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

عزیز من اصلا اپدیت نشده به 10 که بخوام دانگرید کنم به 8.1

  Sina
  پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

  ببینید دوست عزیز. فرق نمی کنه شما به 10 آپگرید کردید یا نه !! مهم اینه که گوشی شما فلش زده بشه. والسلام

  hadi
  پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

  من هم همین مشکل داشتم با فلش مشکلم حل شد اموزش فلش تو سایت هس

mozahem
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

یه چیه جالب اینجاست همه واقعیت رو میبینن اما انگارش میکنن من چندتا سوال میپرسم خودتون جوابشو بدین ؟

چه دلیلی داره مایکروسافت شبیه سازی مثله اندروید داخل اپدیت پیش نمایش ویندوز 10 پیاده کنه ؟

چه دلیلی داره مایکروسافت اجازه بده که به هر روشی چه خود گوشی چه از طریق محیط داس فایل apk روی گوشی ویندوز فونی نصب شه ؟

چه دلیلی داره که مایکروسافت پروزه استوریا که مربوط به ویندوز فون 10 میشه و اخرین تیرش تو تاریکی هست رو همزمان با یونیورسال اپ معرفی نکرد؟

  nobody
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  دلیل خاصی نداره ولی تو مطمئن باش تا کمتر از
  دو ماه دیگه ورق برمیگرده.

   mozahem
   پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

   فعلا که ورق برنمی گیرده تو این بازی یا بازم اندروید حاکم میشه یا حاکم همیشگی ایفون چون مایکروسافت خود سیستم عاملش هیچی واسه گفتن نداره اگه داشت دست به دامن سیستم عامل های دیگه نمیشد

  sina
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  من نمیفهمم چرا هرجا میری کامنت میذاری و میگی تو ویندوزفون شبیه ساز اندروید رو پیاده کردن ؟ کی این حرفو زده کجا نوشته ؟ پروژه استوریا مربوط به پورت اپلیکیشنه.
  اطلاعاتت رو اصلاح کن. اون برنامه ای که لو رفت برنامه هارو واقعا پورت می کنه و نصب می کنه فک کردی فایل apk رو میریزه رو گوشی و نصب می کنه ؟ اشتباهه. اصلاح کن این اطلاعات غلطت رو. شبیه سازی درکار نیس.
  اگرم باشه اون تو محیط خود ویندوز نصب میشه به عنوان یه نرم افزار پیش نیاز برا پورت اپلیکیشن به ویندوزفون

   mozahem
   پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

   دانشمند گرامی پورتی صورت نمیگیره شما یه فایل منیجر نصب کن تا فایل های سیستمی اندروید رو ببینی حالا برو یه زحمت بکش خودت یکم اطلاعاتت رو زیاد کن و خواهشا درمورد چیزی که نمیدونی اظهار نظر نکن

    Sina
    پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

    واقعا که هیچی بلد نیسی. با نصب یه برنامه فایل منیجر آندروید نتیجه گرفتی فایل های سیستمی آندروید داخل ویندوزفونه. 😀
    بپا ترورت نکنند عقل کل 😀
    در ضمن یکم اطلاعاتت رو در مورد برنامه نویسی اپلیکیشن بروز کن.

     mozahem
     پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

     همین که شما بر.ز هستین واسه ملت کافیه … اقای محترم اگه فکر میکنی پورت کردن یعنی نصب apk اونم داخل محیطی شبیه به محیط بلوستاک واقعا متاسفم وباید همین الان از جامعه موبایل و دنیاش خداحافظی کنم و تو افق محو شم … پورت کردن یعنی apk تبدیل به فرمت appx شده و دیگه چیزی به اسم گوگل پلی و اکانت گوگل در میون نباشه نه اینکه همون apk نصب شه … مینا سعی کن به روز باشی که قول میدم درمورد چیزی که گفتم هیچی نفهمیدی تا فهمت بالا بره

     َSina
     پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

     پورت کردن یعنی تبدیل سورس ها و API های اپلیکیشن (لزوما نه همگی) به سورس ها و API هایی که مطابق با سیستم عامل جدید باشه. خودم خوب میفهمم معنی و مفهوم پورت کردن یعنی چی. من با ویژال استودیه و محیط برنامه نویسی آشنام.
     مشکل شما هم اینجاست که فکر می کنین چون این برنامه ای که لو رفته ، فایل APK رو به XAP و APPX تبدیل نمی کنه و مستقیما نصب میشه روی گوشی. بعد نتیجه گرفتین که فایل APK داره مستقیم روی ویندوزفون نصب میشه در صورتی که اینطور نیس و اشتباه فک می کنین.
     تقصیری هم ندارید. این نرم افزار اینقد قشنگ و کامل عملیات پورت رو انجام میده که بنظر میاد خود APk داره نصب میشه ولی عملیات پورت صورت می گیره. یعنی طبق تعریفی که عرض کردم سورس ها و API ها در تطبیق با ویندوزفون پورت میشه. اگر مطالب همین سایت رو پیگیری کرده باشید بارها و بارها تکرار شده که نرم افزارا پورت میشند.
     تنها چیزی که باقی میمونه سرویس های گوگلیه که توسعه دهنده ها خودشون باید به صورت دستی اونا رو با سرویس های مایکروسافتی جایگزین کنند. این برنامه ای که لو رفته درواقع پروژه ناقص آستوریاس. به همین دلیل اون محیط متن بازی که ازش صحبت به میان اومده داخلش موجود نیست.

     امیدوارم متوجه عرایض بنده شده باشید ( گرچه فک نکنم !! ) ظاهرا مرغ شما یه پا داره و اصلا یک درصد هم احتمال نمیدین که دارین اشتباه می کنید. فک می کنید هر چی که خودتون میگین همونه و درسته !!
     بارم میگم هدف مایکروسافت ایجاد نرم افزاری برای پورت کردن اپلیکیشن های آندرویدی و IOS ای به ویندوزفون بوده نه آوردن شبیه ساز اونها به ویندوزفون. مطمئن باش داری اشتباه می کنی. شبیه سازی در کار نیس.
     من 10 سال از عمرمو پای دنیای مجازی و این چیزا طلف کردم. بی خود حرفی نمیزنم.

     mozahem
     پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

     من هر چی میگم شما حرف خودتون رو میزنید دوست عزیز درک این موضوع اصلا نیازی ب زبان برنامه نویسی نداره ولی خدمت شما عرض کنم فایل apk که بر اساس جاوا نوشته میشه چطوری بدون تغییر در سورس که اونم توسط دوولوپرش باید انجام شه به یک زبان دیگه پورت شده ؟ چه دلیلی داره که فایلهای سیستمی اندروید بعد از پورت شدن فایل آپدیت ویندوز 10 باشه مگه برنامه پورت نمیشه؟ دوولوپر اگه نیاز به تست برنامه پورت شده روی ویندوز 10 داره دیگه چیکار به فایل های سیستمی اندروید داره ؟ بعد دوست گلم بازم میگم پورتی صورت نگرفته چون برنامه های اجرا شده مثل کلش او کلنز به گوگل پلی و گوگل اکانت نیاز دارن و این یعنی هنوز api تغییر نکرده البته api باید توسط خود دوولوپر تغییر کنه نه این برنامه ….

     Sina
     پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

     اینکه برنامه ها با چه زبانی نوشته شدن اصلا مهم نیس. هر زبان برنامه نویسی یه سری کد های مخصوص به خودش رو داره. حالا مسله سر اینجا بوده که کسی که برای آندروید برنامه نویسی می کنه یعنی با جاوا سر کار داشته و دستورات و کدهای اون رو بلده. ولی همونطور که بیشتر برنامه نویسا معمولا یک نوع زبان رو یاد میگیرن پس کسی که جاوا بلده دیگه نمیاد بره رو سی شارپ کار کنه. پس نمی تونه کدهای جاوا رو با دستورات و کدهای C# جایگزین کنه. براشم نمی صرفه یاد بگیره چون کاربرای ویندوزفون خیلی خیلی تعدادشون کمتر از آندرویده.
     حالا مایکروسافت میاد چیکار می کنه ؟ میاد روی یه پروژه گسترده کار می کنه که توسط یه نرم افزار بتونن کد ها و سورس ها و کتابخونه های مثلا جاوا رو با کد ها و دستورات سی شارپ جایگزین بکنه. اینکار واقعا یه شاهکار به حساب میاد. واسه همین سختی و امکان ناپذیر بودنش هم بوده که اسم در کرده.
     قاعدتا نیازی نیس که خود دولوپر بیاد توی سورس هاش تغییرات ایجاد کنه. الان شما برید یه امتحان بکنید با وینرار راحت میتونید یه فایل apk رو باز کنید و فایل های سیستمی داخلش رو ببینید !!! دسترسی به سورس همچین فایلی برا مایکروسافت کار سختی نیس.
     اون فایل منیجر آندرویدی که ذهن شمارو درگیر کرده ممکنه اینطور براش تعریف شده باشه که بعد از باز شدن برنامه این لیست پوشه ها رو نشون بده یا شاید بعد از نصب چون همچین پوشه ای وجود نداره خودش ایجاد می کنه همرو. یا میتونه عملکردش اینگونه باشه که لیست فایلا و پوشه ها به صورت مجازی باشه نه واقعی که شما بعد از ادیت کردن اون فایل مجازی (اگر باشه) ، بعدش جایگزین فایل سیستمی واقعی بشه !!
     بله سرویس های گوگل بعد از پورت کردن هنوز داخل اپلیکیشن ها موجوده مثل کلش او کلنز. چون طبق گفته خود مایکروسافت باید خود توسعه دهنده سرویس های مایکروسافت رو جایگزینشون کنه. APi ها هم بیشترشون با نمونه ویندوزفونی جایگزین میشن هر چقدرش که این امکان رو داشته باشه انجام میشه (برای اپلیکیشن های ساده میتونه همشون پورت بشه). ولی بخشی از اون طبق اظهارات مایکروسافت باید توسط خود توسعه دهنده انجام بشه که صد البته این مورد برای اپلیکیشن پیچیده صدق می کنه مثل بازیهای سنگین و اپلیکیشن های ساده میتونند نیازی به هیچگونه تغییراتی نداشته باشند و تمام و کمال پورت بشند. کماکان که نمونه هاشو دیدیم مثل اینستاگرام یا یه ماشین حساب ساده.
     پروژه آستوریا و ایلندود اپلیکیشن ها رو پورت می کنند. یا ناقص یا تمام و کمال.
     این نرم افزار لو رفته یه چشمه ی کوچیک از آستوریا بود نه خود اون.
     بهترین کار صبر کردن تا پاییز و مشخص شدن ابهاماته. وقتی در پاییز پرده از پروژه آستوریا برداشته شد همه چی مشخص میشه که ویندوزفون شبیه ساز آندروید رو به همراه داره یا خیر. من بالای 90% میگم نه و دلایل خودمو دارم.
     ختم کلام.

محمدرضا د
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

کلا اونهایی که کمی سن و سالشون بالاتر از نوجوان هست، اپل و ویندوز یا حتی بلک بری رو دوست دارند.
برای این افراد امکانات پایه ، برنامه های خبری ، تجاری کتاب و … همراه با امنیت قابل اتکا مهمه و کاملا هم کافیه

برای اونها خیلی مهمه که یه بد افزار از داخل گوشی به لیست تماسها، sms و ایمیل های عجیب غریب نفرسته! مثل گوشی اندرویدی دوستم که پیغام تبلیغ قرص های روابط جنسی و … به لیست تماس ها از جمله من می فرستاد! حیثیت واسش نموند ! 🙂
براشون مهمه همه چیز کنترل شده، محدود و متمایز از دیگران باشه. (اپل یه زمانی تا آیفون 5s اینجوری بود اما الان پس از آیفون 6 که صفحه تصویر بزرگ شده اکثرا نوجوان ها و دختر خانم ها طرفش می رند)
من به شخصه هیچوقت برنامه ای رو غیر از اونهایی که بر روی استور مایکروسافت بصورت رسمی و مطمئن قرار داده نشده اند رو دانلود نمی کنم و نخواهم کرد وگرنه بجای ویندوز فون گوشی اندرویدی می خریدم. به همین سادگی.

ایکاش سهم گوشی های ویندوزی همیشه در همین حد 3 الی 5 درصد بازار باقی بمونه! نهایتا بشه 10 درصد. اینجوری هم خاص خواهیم بود و هم امنیتمون حفظ میشه. کسی واسه 3 درصد از بازار برنامه مخرب و مزاحم نمی نویسه بویژه که باید از طریق سایت مایکروسافت هم بررسی و پالایش بشه!

محمدرضا د
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

درضمن اصلا موافق این وضعیت در آستوریا که بشه توسط کاربر (نه صاحب برنامه) اپ های اندرویدی رو وارد گوشی ویندوزی کرد نیستم. پروژه آیلند وود ios رو درست و اصولی می دونم که همه چی با اقدام صاحب برنامه ، تایید مایکروسافت و از طریق فروشگاه رسمی مایکروسافت به دست کاربر میرسه .
امیدوارم این قضیه پروژه آستوریا یه باگ باشه که به زودی جلوش گرفته میشه.

mostafa
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

ذکر دو نکته رو ضروری میدونم
بندهدحقیر تا دیروز به هرکی تو سایت میگفتم وینفون کمبود برنامه و بازی داره میگفت نه چه برنامه ای هست که نداره
خب پس اگه خوب بود چرا الان همتون دسته جمعی دارین برا برنامه ها و اپ ها و چارتا ای پی کی سینه خیز میرین؟
شما که نیازاتون براورده میشد
چرا دوروزه هی فرت و فرت پورت میکنین ای پی کی هارو
برین از استور سریع و با سرور های قدرتمند و بدون قطعی که توایرانم خییییلی خوب جواب میده (الکی مثلا) وینفون استفاده کنین و انبوه برنامه های کار بردی تونو دان کنید
پس دفه بعد که بحث برنامه شد دوستان لطفا چرت نگین
همین که مایکی هم داره برای برنامه های اندروید سینه خیز میره خودشو به در و دیوار میزنه خودش نشون دهنده همه چیزه

  mozahem
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  من از همینجا اعلام میکنم بنده چنین چیزی نگفتم من میگم که استور واقعا وضعش داخل ایران فاجعس یه فایل میخواد دانلود کنی پدرجدت رو توی گوشی جلو چشمات میبینی خدا نکنه گوشی رو بزاری کنار اونوقت فکر کنی استور فایل رو خودش دانلود میکنه کاملا با قیافه ضایع صفحه گوشی رو باز میکنی و به ارور زیبای اتنشن ریکوایر برمیخوری … همه میگن اپهای ویندوز فون کامله کدوم کامل بودن اونقدر خود ویندوز فون محدوده که هیچ اپلیکسیشنی نمیتونه کیفیت داشته باشه ابزارهای اجتماعی همیشه از نسخه ی سیستم عاملهای دیگه عقب تره اونقوت واسه قوت قلبشون میگن کی از اپلیکیشن های اجتماعی استفاده میکنه بازی ها هم که هیچی بهترین بازیها بعد از صد سال به ویندوز فون میاد یا نمیتونی دوتا کد تقلب یا ترینر رو بازی ها استفاده کنی مثلا بازی اسفالت واسه باز کردن کل مراحل نیاز به خیلی وقت داره و پول زیاد اما ما هیچ کدومشو نداریم اما داخل سیستم عامل های دیگه کرک کن و حالشو ببر … نرم افزارهای ارسال فایل از طریق فایل همه ناقص مثلا زاپیا داخل ویندوز فون تا به وای فای وصل نباشی کار نمیده حالا فرض کن این مشکل برطرف شده اما اجازه ارسال نرم افزاری که از استور دانلود کردم و روی گوشی نصبه رو نداره خوب این نهایت محدودیته

HaMiDjC
پاسخ دهید پنجشنبه 23 مرداد 1394

ما که داریم میریم لومیا 535 مون رو با یه ال جی معامله کنیم.دیگه طاقت نداریم از بس صبر کردیم و لقمه تو خون زدیم و چرت و پرتای شمارو گوش کردیم که صبر داشته باش… خوب میشه و از این چرتا…فعلا که چیزای خاص وینفون رو اشتراک گذاشته …اندروید کورتانا داره -.- ویندوز هم که میتونن اضافه کنن.مطمین باشید در آینده هم مایکی هرجی بسازه واسه اندروید اینا هم منتقل میکنه.فوق فوقش اگه عالی از کار در اومد بر میگردیم و یه گوشی مدل بالاشو میخریم -.-

  HaMiDjC
  پاسخ دهید پنجشنبه 23 مرداد 1394

  راستی کی گفته که ویندوز فون هنگ نمیکنه؟بنده کمتر 2ماه این گوشی رو داشتم و 6 بار گوشیم هنگ کرد(از جیبم که بیرون میاوردم نور صفحه کم رنگ شده بود و هیج کاری نمیشد کرد.مجبور میشدم باتریش در بیارم و جا بزنم)خلاصه پس اینقدر هنگروید هنگروید نکنید.خودتون هم میدونید گوشیاتون هنگ میکنه ولی اصلا دم نمیزنید که خراب نشه!!!اگه واسه کشورتون اینقدر تعصب داشتید عالی میشد!!! خلاصه همه گوشیا هنگ میکنه.منتها کم و زیاد داره.بستگی داره چقدر پول دادی بابتش…
  گوشی هم میخوای هنگ نکنه برو 1100 بگیر خیال خودتو راحت کن

   sina
   پاسخ دهید پنجشنبه 23 مرداد 1394

   گوشی خراب بت انداختن. من با ۵۲۰ ام هنگ ندیدم ازش دیگه چه برسه به ۹۳۰ الانم. تعجب می کنم ازین حرفتون.

    HaMiDjC
    پاسخ دهید پنجشنبه 23 مرداد 1394

    خیلی جالبه..بم انداختن….یعنی مایکی میندازه؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,