پس از انتشار چهار عنوان از سری بازی های هیلو (شامل عناوینی چون Halo: Combat Evolved و Halo 2) انتظار می‌رفت که نسخه‌یHalo: The Master Chief Colction که در سال 2014 برای کنسول اکس باکس منتشر شد، یک موفقیت بزرگ باشد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

با این‌حال  مشکلات زیادی که به دلیل عنوان آن پیش آمد باعث شد که بازیکنان از این مجموعه دلخور شوند. استودیو 343، توسعه دهنده‌ی بازی Halo، برای حل این مشکلات بسیار تلاش کرد اما با برطرف کردن هر یک از آن‌ها دو مشکل جدید ظاهر می‌شدند. استودیو 343 که در‌حال کار بر روی دو عنوان Halo 5 و Horizon است، سرانجام تصمیم گرفت که به طور کامل رو این بازی تمرکز کند و به حل مشکلات این بازی بپردازد.

با این‌ وجود هنگامی که استودیو 343 اعلام کرد که قرار است این بازی را در سال 2018 اصلاح و تثبیت کند، دوباره امید به طرفدارن این بازی برگشت. این کمپانی با یک برنامه آزمایشی که در‌حال انجام است، قصد اصلاح این بازی را دارند. در‌حالی که این بازی تنها چند قدم بااصلاح و تثبیت خود فاصله دارد بسیاری از مردم در فکر این هستند که آیا کاربران PC نیز می‌توانند از این مجموعه استفاده کنند یا خیر. با توجه به چند دلیل زیر است که من فکر می‌کنم که این بازی باید برای کامپیوتر نیز منتشر شود.

فروش کم این بازی برای سایر کنسول‌ها

با وجود اینکه انتظار می رفت که خرید این بازی برای کنسول اکس باکس وان چشمگیر خواهد بود، راه‌اندازی این بازی با توجه به مشکلات پیش آمده باعث شد که به شهرت هم اکس باکس و هم بازی هیلو ضربه‌ی سنگینی وارد شود. تا به امروز بیشتر طرفداران این بازی از این مجموعه دلخورند و به همین دلیل تمامیت توسعه دهندگان این بازی باید برای راه‌اندازی مجدد و اصلاح این بازی محتاط باشند و تمامی تلاش خود را انجام‌دهند.

به‌همین دلیل بسیار غیر ممکن است که فروش این بازی تنها برای یک کنسول درآمد چشمگیری داشته باشد و با توجه به امتیاز انحصاری این بازی در وهله‌ی اول، من دلیلی نمی‌بینم که این بازی را نباید به کامپیوتر منتقل کرد و روی آن به اجرا درآورد.

جامعه ای منتظر برای انتشار این مجموعه

مردم اغلب فراموش می‌کنند که دو عنوان Halo: Combat Evolved و Halo 2 در ابتدا برای PC منتشر شدند. اگرچه حالت مولتی‌پلی برای هر دو پلت‌فرم آفلاین است ولی تقریبا غیر ممکن است که  بتوان Halo 2 را روی ویندوز 10 اجرا کرد و این کار بسییار مشکلی است. در‌حالی که اجرای این بازی برای کنسول مدرن اکس باکس نیز مشکل است، نسخه‌ی Halo: Master Chief Colction این بازی این روند را قطع می‌کند. به جای اینکه نسخه‌ی اورجینال هر سری از مجموعه بازی‌های هیلو را برای اکس باکس خریداری کنید می‌توانید با داشتن Master Chief Colction همه ی آن ها را یک جا برای بازیکردن دراختیار داشته باشید.

با این حال بازیکنانی که پلتفرم PC دارند و افرادی که می‌خواهند بازی Halo برای پلتفرم PC نیز منتشر شود، امید کمی به این پروسه دارند. انتقال این مجموعه به کامپیوتر نه‌تنها باعث اجرای این نسخه روی کامپیوتر می شود بلکه نسخه‌های دیگری چون Halo 4، Halo 3، Halo: combat Evolved و halo 2 را نیز در دسترس کاربران PC قرار می‌دهد تا به بازی آن‌ها بپردازند که همه‌ی این بازی منحصر به گروه اکس باکس است.

تقاضای کاربران PC

تنها باید به موفقیت بزرگی که EIDewrito، که یک مود آنلاین این بازی روی PC می‌باشد، چشم دوخت  که هدف آن از بین بردن این روند واستفاده از روش بازی Halo 3 است تا ببیند که این چیزی است که مردم می خواهند یا نه. این مود در فهرست هشت بازی محبوب سایت Twitch قرار گرفته و به طور میانگین هزاران بازیکن را به خود مشغول کرده است.

من اخیرا با یکی از توسعه دهندگان این مود بازی درمورد دلایلی که آن ها این مود را ایجاد کردند،صحبت کردم و او این‌چنین پاسخ داد:

ما می‌خواستیم که تجربه‌ای کلاسیک از بازی هیلو را برای طرفداران این مجموعه ایجاد کنیم، بنابراین تصمیم گرفتیم که تغییراتی در این بازی(Halo Online) ایجاد کنیم و این مود را ارائه‌دهیم. این نسخه‌ی مود شده‌ی این بازی صرفا برای طرفداران Halo ساخته‌‌شده است.

استفاده از یک پروژه‌ی طرد‌شده مانند Halo 3 برای امتحان کردن آن روی PC تاثیر فوق‌العاده‌ای روی طرفداران این بازی داشته است. اگر یک مود که با درخواست افراد جامعه و با منابع کمی ایجاد‌شده توجه بیش‌از 20 هزار نفر را به خود جلب کند تصور کنید که اجرای این مجموعه‌ی جدید و اصلاح‌شده‌ی این بازی توسط کمپانی مایکرو‌سافت و صنایع 343، روی کامپیوتر چه هیاهویی به راه می‌اندازد.

شما اکنون می‌توانید که مجموعه‌ی Halo: The Master Chief Colction را با قیمت 29.99 دلار برای کنسول اکس باکس وان در  سایت آمازون یا اکس باکس وان بدست آورید.

منبع :

WINDOUSCENTRAL

88 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,