MS-Linkedin-2016-06-12-1

به تازگی خبر تصاحب لینکدین توسط مایکروسافت، با مبلغی بسیار سنگین، در رسانه ها انتشار پیدا کرد. اما در این مقاله می خواهیم به انگیزه های پشت این خرید هوشمندانه پرداخته و پیش بینی کنیم که قدم بعدی مایکروسافت در این زمینه چه خواهد بود. این مقاله به قلم آقای Michael Lazerow مدیر اجرایی سابق شرکت SalesForce به نگارش در آمده و در شبکه لینکدین منتشر شده است.

اهمیت لینکدین

دو کلمه: هویت و شبکه ها

لینکدین صاحب اطلاعات مربوط به هویت شغلی شما است. شما به لینکدین محلی که در آن قرار دارید را گفته اید، مدرسه ای که می رفتید، کار هایی که پیش تر انجام داده اید، جاهایی که در آن ها مشغول به کار بوده اید، علایق تان، مهارت های تان و بسیاری اطلاعات دیگر را برای این شبکه افشا کرده اید. و البته ۴۳۳ میلیون نفر دیگر هم غیر از شما این کار را انجام داده اند. لینکدین در واقع نقشه ژنتیکی حرفه ای بشر را در اختیار دارد. یک نقشه زنده که حاوی اطلاعات کسب و کار های توسعه داده شده جهان است.

به همراه دارا بودن و ثبت هویت کاری افراد، لینکدین همچنین دارای بزرگترین پایگاه داده از بزرگترین دارایی شرکت ها یعنی کارمندان آن ها است که اتفاقا همیشه در حال به روز رسانی خواهد بود. با استفاده از این پایگاه داده، لینکدین سال ها در حال دادن ترتیب و توالی به بازار کسب و کار بوده است.

اطلاعات هویتی، همان چیزی است که می تواند، مایکروسافت را در همه جنبه های کسب و کار خود قوی تر کند. محصولات مهم هستند اما مردم بسیار مهم هستند! احتمالا اطلاعات هویتی که مایکروسافت به دست آورده است، به تنهایی ۲۷ میلیارد دلار ارزش دارد. در واقع دارا بودن بزرگترین شبکه حرفه و کسب و کار جهان خود به تنهایی مبلغی که مایکروسافت هزینه کرده است را، توجیه می کند.

Linkedin and microsoft

فیسبوک با کمک شبکه اجتماعی خودش توانست تبلیغات را مجددا اختراع کند و ۱۵ درصد از درآمد تبلیغات موبایلی و ۲۰ درصد از درآمد کل تبلیغات دیجیتالی جهان را به جیب بزند. مایکروسافت نیز با تصاحب شبکه اجتماعی کسب و کار خواهد توانست همین کار را در فرآیند ابزار های تولید، تجارت، سرمایه گذاری و پردازش ابری انجام دهد. مالکیت نقشه ارتباطات تجاری مردم در جهان یک مزیت بی سابقه در رقابت نرم افزار های کسب و کار برای مایکروسافت فراهم خواهد کرد.

مایکروسافت با ادامه این مسیر تبدیل به آن شرکتی می شود که شما برای یافتن استعداد، ایجاد راهبرد، ایجاد و انتشار رهبری خود مجبور به استفاده از محصولات اش خواهید شد. با خرید لینکدین، مایکروسافت رسما مسیر کاری خود را از پردازش رایانه ای شخصی به سمت پردازش ابری تجاری و شبکه های اجتماعی تغییر داده است و راه برگشتی هم ندارد!

آینده

مایکروسافت و لینکدین قرار است به شرکت ها برای پیدا کردن ارتباط کاری باهم (B2B یا Business to Business) و ارتباط با مشتریان خود کمک نمایند. اما برای بهره بردن از این پتانسیل فوق العاده، مایکروسافت بایستی بهترین ابزار CRM (نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری-م) را فراهم کند. این یعنی بازاریابی، فروش و خدمات فناوری به مشتریان کمک خواهد کرد، تا از ارتباطات تجاری خود بیشترین بهره را ببرند. همچنین در زمنیه پیدا کردن راهکار ها، چشم انداز ها و بازار های جدید بسیار سود بخش خواهد بود. امروزه صد ها میلیون نفر از اعضای لینکدین از آن به عنوان یک رزومه فعال و شبکه اطلاعاتی بهره می برند. در آینده نزدیک همین افراد با لینکدین همکاری خواهند کرد! لینکدین در آینده تنها به عنوان یک رزومه فعال نخواهد بود بلکه نقش یک داشبُرد حرفه ای را برای مشتریان ایفا خواهد کرد.

تا کنون در حق محصول CRM مایکروسافت با نام Microsoft Dynamics  ظلم شده است. در حال حاضر این نرم افزار مورد بی توجهی فراوان قرار گرفته است. بایستی برخورد گرم تری با این محصول شود و آن را که تا کنون مهجور مانده است باید در مرکز توجه قرار دهند.

مایکروسافت با خریدن لینکدین تغییر مسیر از پردازش شخصی به پردازش اجتماعی را آغاز کرده است. از من به ما شدن، از تمرکز بر روی ابزار ها به سمت نرم افزار های متصل و اکوسیستم ها. مایکروسافت رویای بی نظیر هر خانه یک رایانه را محقق کرد. کاری که تا سال ها الهام بخش بسیاری از شرکت های فناوری بود. مایکروسافت سال ها فرمانروای یک انحصار واقعی در جذاب ترین صنعتِ نسل ما بود.  حالا و با تصاحب غیر منتظره بزرگترین پایگاه داده هویت حرفه ای در جهان، قصد دارد نیروی خود را برای  ادامه حکومت در چند نسل آینده، جهت دهی نماید.

منبع :

LINKEDIN PLUS

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,