Apple-vs-Microsoft-fanok-cover

این روز‌ها سایت‌های خبری تکنولوژی پر شده از طرح‌های اولیه آیفون ۷ و ویژگی‌های اضافه شده به نسخه دهم از سیستم عامل iOS. ویژگی‌هایی که ممکن است خیلی از آن‌ها مدت‌ها قبل‌تر در دستگاه‌های رقیب وجود داشتند. حال امروز قصد داریم به این مسئله بپردازیم که چطور اپل نوآوری‌های دیگر شرکت‌ها را به بهترین شکل ممکن معرفی می‌کند، گویی که این ویژگی‌ها برای اولین بار است که توسط اپل معرفی می‌شوند؛ توانایی که شرکت مایکروسافت در آن ضعف دارد و نمی‌تواند به خوبی در رشد محصولاتش از آن استفاده کند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

اول آوریل ۱۹۷۶ میلادی

استیو جابز به همراه استیو وازنیاک شرکتی را بنا گذاشتند که بشر، بسیاری از پیشرفت‌های امروزی خود را می‌تواند مدیون آن روز باشد. شرکت اپل کار خود را از یک گاراژ خانه شروع کرد و حال، در سال ۲۰۱۶ میلادی؛ یعنی ۴۰ سال پس از تاسیس این شرکت، اپل تبدیل به با ارزش‌ترین شرکت و برند در جهان گشته است.
هر شرکت دانش بنیانی، پیشرفت‌های خود را مدیون مهندسان و طراحان خود است ولی، این موضوع کمی در مورد اپل تفاوت دارد. درست است که این شرکت بدون فکر‌های ناب مهندسان و طراحانش هیچگاه قادر به دستیابی به جایگاه فعلی خود نبود ولی، چیزی که بیش از پیش این شرکت را به این جایگاه رسانده است، نحوه تبلیغات این شرکت است؛ تبلیغاتی که می تواند خیلی ها را شیفته ی محصولات اپل کند.

ماجرا از آنجایی جالب می‌شود که خیلی از محصولات اپل، تماما ابتکار این شرکت نبوده است و قبل‌تر از آن‌ها شرکت‌هایی بودند که دستگاه‌هایی با‌‌ همان نوع کارکرد ساخته‌اند. برای نمونه تلفن‌های هوشمند که خیلی‌ها اولین نمونه از آن را آیفون می‌دانند و تصور می‌کنند که ایده اولیه این نوع از تلفن‌های همراه ابتدا توسط اپل اجرایی شده است، در واقع ایده اپل نبوده بلکه قبل‌تر از آن هم تلفن‌های همراهی بوده‌اند که توانایی انجام کارهایی مانند گشت و گذار در اینترنت و فرستادن ایمیل و… داشتند.

اولین تلفن همراه هوشمند در دنیا توسط شرکت IBM توسعه داده شد که نامش سیمون بود. این تلفن قادر بود تا کارهایی از قبیل ارسال ایمیل و یا اتصال به اینترنت را انجام دهد.

تلفن هوشمند سیمون در کنار آیفون
تلفن هوشمند سیمون در کنار آیفون

این قضیه همچنین دربارهٔ تبلت‌ها و لپتاپ‌ها نیز صدق می‌کند و آن‌ها وسایلی نبودند که از ابتدا توسط اپل توسعه داده شده باشند.

در واقع روش شرکت اپل برانگیخته از نحوه تفکر استیو جابز، بنیان گذار این شرکت است. او به هنرمندان و مشاهیر قرن بیستم علاقه وافری داشت و همیشه زندگی نامه‌ی آن‌ها را مورد مطالعه قرار می‌داد. یکی از افراد مورد علاقه جابز، پابلو پیکاسو بود؛ نقاش شهیری که آثاری به یاد ماندنی از خود برجای گذاشته است. استیو جابز در یکی از سخنرانی‌های خود جملهٔ معروفی از پیکاسو را بیان می‌کند که در واقع بیان گر تفکرات خویش است.

هنرمندان بد کپی می‌کنند، هنرمندان خوب می‌دزدند.

جمله‌ای که می‌توان خیلی از دستگاه‌های امروزی اپل را مدیون آن بود. دستگاه‌هایی که در ذات آن‌ها تفکر شرکت‌های دیگر خوابیده است و تنها اپل آن ایده ها را به خوبی دزدیده و به خوبی آن ها را اجرایی کرده است.
اما ما اینجا قرار نیست تنها در مورد استراتژی این شرکت سخن بگوییم. هدف ما از این مقاله این است که چرا شرکت مایکروسافت با وجود داشتن ایده‌های ناب و بکر خود نمی‌تواند آن طور که باید به پیشرفت و محبوبیت محصولات خویش کمک کند. چه چیزی باعث می‌شود مایکروسافت نتواند محصولات خود را انقلابی جلوه دهد؟

استیو جابز و بیل گیتس در کنفرانس تکنولوژی D5
استیو جابز و بیل گیتس در کنفرانس تکنولوژی D5

یادم می‌آید که جابز هنگام معرفی آیفون از جمله‌ای استفاده کرد که بعد‌ها خیلی معروف شد.

ما با عرضه آیفون، تلفن‌ها را از نو متولد ساختیم.

البته شاید در ظاهر این جمله ساده به نظر آید ولی تاثیری که همین یک جمله بر قلب و روح مشتریان گذاشت تا آنجایی بود که هر ساله مردم، همزمان با عرضه نسخه جدید آیفون، در جلوی فروشگاه‌های اپل برای خرید این دستگاه‌ها صف می‌کشند تا شاید زود‌تر از دیگران به معجزه جدید اپل دست پیدا کنند. معجزه‌ای که آن چنان هم آش دهن سوزی نیست و خیلی از رقبا ویژگی‌های به مراتب بهتر و کاربردی‌تر از محصولات اپل را در محصولات خود دارند ولی، هیچگاه نمی‌توانند حتی به فروش این شرکت نزدیک شوند.

hololens

حال در نظر بگیرید اگر شرکت اپل قرار بود تا عینک هالولنز را معرفی کند، آن را به چه شکل برای مشتریان جذاب جلوه می‌داد. عینک هالوگرافیکی که قابلیت انقلاب در نحوه تعامل کاربران را دارد و می‌تواند تلفن‌های همراه هوشمند را به کلی کنار بزند. در واقع ایدهٔ این عینک هم از ابتدا برای مایکروسافت نبوده و مایکروسافت هم نوعی از سرقت را برای این ایده انجام داده است ولی، سرقتی که تا به اینجای کار هیچ سودی نداشته است و نتوانسته دل کاربران را به دست آورد. موضوعی که ضعف در بازاریابی و تبلیغات این شرکت را نشان می‌دهد و خبر از حقیقتی تلخ دارد که اگر این شرکت سر و سامانی به بخش تبلیغات خود ندهد، جایگاه فعلی خویش را از دست می‌دهد و با بحران بدی طرف خواهد شد. اگر نمایش معرفی هالولنز را تماشا کنید واقعا از شدت ناراحتی خنده تان می گیرد. در تمام طول نمایش فردی را می‌بینیم که در حال مبارزه با موجوداتی است که دیوار را باز می‌کنند و به داخل می‌آیند. آخر این کجا می‌تواند دل کاربران را به دست آورد و آن‌ها را ترغیب به خرید این دستگاه کند؛ البته این سخنان مبنی بر این نیست که این عینک محصول جالبی نیست بلکه به این موضوع اشاره دارد که بازاریابی مایکروسافت جالب و جذاب نیست.

اگر سری به قسمت هالولنز در سایت مایکروسافت بزنید، عکس‌هایی را مشاهده می‌کنید که پر شده از افرادی که در حال کاوش‌های علمی خود هستند. خب این خود ویژگی مثبتی برای این عینک به حساب می‌آید که افراد را قادر سازد کارهای علمی خود را بسیار ملموس‌تر از گذشته در فضای مجازی انجام دهند ولی، مگر تمام کاربران قرار است به کاوش بر روی مریخ و یا طراحی صنعتی و… بپردازند. افراد عادی می‌خواهند کارهای عادی انجام دهند. برای نمونه اگر تمام سایت مایکروسافت را زیر و رو کنید نمی‌توانید تصویری مانند تصویر زیر را در آن بیابید. تصویری که پتانسیل بالای این تکنولوژی، در زندگی روزمره افراد را نشان می‌دهد.

hololens (1)

نشانه‌ای دیگر از این ضعف را می‌توان در بخش ویندوز موبایل مشاهده کرد. بخشی که علی رغم تلاش زیاد، تا به اینجای کار نتوانسته موفقیتی کسب کند. در واقع ویندوز موبایل ویژگی‌های خوبی دارد که کاربران می‌توانند از آن برای کارهای روزانه خود استفاده کنند اما، ضعف مایکروسافت در تبلیغات باعث گشته این بخش هم مانند بخش‌های دیگر ضربه بخورد. ویژگی کانتینیوم که در ویندوز ۱۰ موبایل وجود دارد خود یک برگ برنده برای این پلتفرم به حساب می‌آید اما، تا به حال این ویژگی نتوانسته کاربران دیگر سیستم عامل‌ها را ترغیب به استفاده از ویندوز ۱۰ موبایل کند، چرا؟ فکر می‌کنم حال جوابش را بهتر از من می‌دانید. بله باز هم ضعف تبلیغات.
چندی پیش مقاله‌ای در سایت منتشر شد که به داستان شکل گیری ویندوز ۱۰ از زبان سازندگان آن می‌پرداخت. در این مقاله، از سختی‌هایی که برای توسعه این سیستم عامل متحمل شدند باخبر گشتیم و آن‌ها در پایان این وعده را دادند که دیگر اشتباه ویندوز ۸ را در قبال ویندوز ۱۰ انجام نمی‌دهند. خب این خودش نقطه عطفی است برای این شرکت و می‌تواند موفقیت این ویندوز را تضمین کند ولی، مایرسون در پایان آن مصاحبه حرفی را به میان آورد که من را به فکر فرو برد. او در آن گفت‌و‌گو بیان کرد که ما تمام حواسمان را به کار می‌گیریم تا کاربران را با ویژگی‌های خوب ویندوز ۱۰، ترغیب کنیم تا از این ویندوز استفاده کنند ولی به نظر من او یک نکته اساسی را فراموش کرد؛ اگر تبلیغات درستی نشود، کاربری نیز وجود نخواهد داشت و اگر کاربر نباشد، توسعه دهنده‌ای نیز وجود نخواهد داشت. (البته تا به اینجای کار ویندوز ۱۰ دسکتاپ موفق بوده و تبلیغات درستی برای آن انجام شده است ولی، در واقع منظور من از مطرح کردن کلمه ویندوز، دیگر نسخه‌های ویندوز ۱۰ بود.)

teamviewer-continuum

بیایید باهم رو راست باشیم. چند سال است که از عرضه‌ی ویندوز موبایل به بازار می‌گذرد؟ چرا در این چند سال توسعه‌دهندگان ترغیب به ارائه برنامه‌های خود برای این پلتفرم نشدند؟ هر چه قدر هم که بخواهید این موضوع را نادیده بگیرید و اظهار عدم ناراحتی بابت کمبود نرم  افزار کنید ولی، باز هم زمانی می‌شود که از خود بپرسید، چرا این برنامه نباید برای ویندوز موبایل وجود داشته باشد؟ تنها کافی است سری به فروشگاه نرم‌افزاری گوگل و اپل بزنید تا عمق فاجعه را دریابید. به‌محض ورود به اپ استور اپل و گوگل با انبوه برنامه‌هایی مواجه می‌شوید که هم از لحاظ کاربردی بودن بسیار کاربردی هستند و هم از لحاظ رابط کاربری بسیار بهتر از برنامه‌های ویندوز موبایل هستند.

برای نمونه تنها از شما می‌خواهم به تصویر زیر که محیط برنامه Shareit بر روی iOS را نشان می دهد را با محیط همین برنامه بر روی ویندوز موبایل مقایسه کنید.

shareit for ios

به تفاوت‌ها و نقص‌هایی که در رابط کاربری این برنامه بر روی ویندوز موبایل وجود دارد پی بردید؟ درواقع این نشان‌گر عدم اهمیت توسعه دهنده این برنامه به سیستم‌عامل ویندوز موبایل نیست بلکه این نشانگر عدم توجه شرکت مایکروسافت به جذب کاربران است. همان‌طور که بالاتر اشاره کردم، اگر کاربری وجود نداشته باشد، توسعه‌دهنده نیز وجود نخواهد داشت. درواقع راه جذب توسعه‌دهندگان تنها ارائه ویژگی‌های برجسته برای توسعه‌دهندگان و تمرکز بر روی این ویژگی‌ها نیست بلکه مایکروسافت باید تمرکز خود را بر روی کاربران قرار دهد و به ارائه ویژگی‌هایی بپردازد که کاربران را بتواند به این سیستم‌عامل جذب کند. اگر کاربران جذب این سیستم‌عامل گردند، توسعه‌دهندگان راهی جز ارائه برنامه‌های خود برای سیستم‌عامل ویندوز موبایل ندارند و این خود تبدیل به عامل بزرگی برای موفقیت سیستم‌عامل ویندوز موبایل می‌شود.

می‌دانم که شاید الآن پیش خود بگویید که مایکروسافت با برنامه‌ی ویندوز اینسایدر در حال انجام این کار است. بله درست است! این خود یک نشانه بزرگ از تغییر رویه مایکروسافت نسبت به قبل است ولی ویژگی‌های کاربردی و تبلیغ آن‌ها برای کاربران چه می‌شود؟ همه‌ی کاربران که نمی‌توانند برای مایکروسافت بازخورد ارسال کنند. نگاهی به سیستم عامل های دیگر داشته باشید. تنها راه جذب کاربران برای آن ها تنها و تنها تبلیغات و برجسته کردن ویژگی های سیستم عاملشان برای کاربران است.

دو هفته پیش اپل کنفرانس توسعه‌دهندگان خود موسوم به WWDC را طبق سنت هرساله برگزار کرد و اقدام به معرفی ویژگی‌های جدید در نسخه جدید سیستم‌عامل خود کرد. نکته‌ی جالب در این کنفرانس این بود که خیلی از ویژگی‌های معرفی‌شده در این رویداد، قبلاً وجود داشته بود ولی طرز تبلیغ این شرکت برای نسخه آینده سیستم‌عاملشان به نحوی بود که گویی برای نخستین بار است این ویژگی‌ها بر روی تلفن‌های همراه می‌آید.
wwdc 2016
برای نمونه در این کنفرانس ویژگی‌ای معرفی‌شده که تنها می‌توان با برداشتن گوشی از روز میز و قرار دادن صفحه‌نمایش به‌صورت عمودی، صفحه‌نمایش را روشن کرد و از اعلانیه های خود باخبر گشت. ویژگی‌ای که خیلی قبل‌تر در سیستم‌عامل اندروید وجود داشته ولی کسی از آن صحبتی به میان نمی‌آورد. موضوعی که شرکت اپل در آن تبحر دارد ولی دیگر شرکت‌ها از جمله مایکروسافت حتی نمی‌توانند ابتکارات خود را به درستی معرفی کنند.با این اوصاف به نظر می‌رسد که تنها دشمن و ضربه زننده به هویت محصولات مایکروسافت کسی نیست جز خود این شرکت؛ زیرا با اتخاذ رویه‌های نادرست برای جذب کاربران، نه تنها تا به اینجای کار نتوانستند کاری به پیش ببرند، بلکه به عدم موفقیت محصولاتشان دامن زده و از تعداد کاربران خود کاسته‌اند.در پایان لازم می‌دانم که توضیح دهم، هدف از نگارش این مقاله به‌هیچ‌عنوان انتقاد صرف از این شرکت و محصولاتش نبوده؛ بلکه تنها خواهان بررسی عوامل عدم موفقیت این شرکت در جذب کاربران را داشتم. محصولات مایکروسافت از ویندوز تا هالولنز که مبتکرانه‌ترین ایده‌ی این شرکت است، سرشار از پتانسیل موفقیت هستند. محصولاتی که می‌توانند آینده‌ی روشنی را برای این شرکت تا سال‌ها رقم بزنند اما، همان‌طور که استفاده از ایده‌های ناب، عامل موفقیت یک شرکت هستند، استفاده نامناسب از آن‌ها هم می‌تواند ضربه‌ی مهلکی بر هویت یک شرکت وارد سازند که گاهی، دیگر قابل جبران نیست.
منبع :

وینفون

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
HaMeD
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

مقاله عالی بود، ازونجایی هم که حقیقت بود تلخیش محسوس بود متاسفانه

پروفسور زووم
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

اینرو قبول دارم که تبلیغات ماکروسافت مخصوصا واسه موبایل ضعیف هست ولی دقت کنید سود ماکرو در بخش های دیگه مخصوصا در تجارت ابری با شرکت های بزرگ محصول افیس و ویندوز هست که تبلیغات زیادی هم واسه اش میشود. حتی فروش بالای سرفیس انقدر سودهی بالایی نداره و بیشتر برای تحریک سازندگان لپ تاپ وتبلت هست که با تولید محصول ویندوز و سایر محصولات ماکرو باشون بفروش میرسه که سود خوبی نصیب این شرکت میکند. انقدر سطحی هم درباره شرکت بزرگی مثل ماکرو نباید فکر کرد. بله اپل سودش در محصولات سخت افزازی و موبایل هست و باید بلیغات زیادی داشته باشه همونطور مکرو واسه ویندوز و تجارت ابریش داره

میلاد
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

یه نسخه ترجمه شم بفرست به نادیا

مصطفی
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

جا داشت در عین حالی که مایکروسافت رو می کوبید، کمی هم از نقاط قوتش بگید.

من عاشق سینه چاک مایکروسافت نیستم، ولی هرکسی ندونه مایکروسافت کیه و چیه و این مطلب رو بخونه، تا عمر داره دیگه طرفش نمیره.

در ضمن، یه کم مطالب خلاصه ترم بذارید بد نیست. مردم وقت زیادی ندارن بشینن مطلب شما رو بخونن که یه جمله توش چندبار هی تکرار میشه.

کلا سایتتون عشق اینو داره که هی مطالب روگنده کنه یا گنده نشون بده.

اصلا نیازی به این کار نیست.

  كيان زرعكاني
  پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

  با تشکر از دیدگاه شما

  دوست عزیز همونطور که از تیتر این مطلب معلومه، قرار نبوده در این مقاله من به نکات قوت مایکروسافت بپردازم.
  این مطالب به هیچ عنوان قصد تخریب شرکت بزرگی مثله مایکروسافت رو در نزد کاربران نداشته؛ همانطور که در پایان متن از نکات قوت و پتانسیل محصولات فوق العاده این شرکت هم گفته شده.
  هدف، تنها بررسی دلایل عدم موفقیت این شرکت در جذب کاربران بوده که به تبلیغات نامناسب این شرکت مربوط میشه.

   مصطفی
   پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

   من نگفتم که ازش تعریف و تمجید کنید، ولی شدت انتقاد یه مقداری افراط درش دیده میشه.

   میشد با ذکر برخی نقاط قوت اینجوری نتیجه گرفت که شرکتی مثل مایکروسافت نباید نقاط ضعف و قوتش در زمینه ای خاص برابر باشه.

   اینجوری بهتر بود.

   مهیار
   پاسخ دهید سه شنبه 7 تیر 1395

   مقالت افتضاح بود. متاسفم این همه وقت صرف نوشتن دیدگاه خودت کردی که کاملا بی ارزش و منطق بود

  عباس
  پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

  اتفاقا خیلی مقاله عالی ای بود. اگر کانتینیوم رو اپل اجرایی کرده بود قطعا جوری تبلیغ می کرد که انگار داره زلزله ده ریشتری تو تکنولوژی راه میندازه. کلی توسعه دهنده هم میرفتن طرفش که به هر قیمتی برنامه هاشون رو با این امکان سازگار کنن. جالب اینجاست که مثلا تو مراسم کنفرانس یک بازی رو هم همزمان روی یه مانیتور یا مثلا تلویزیون بزرگ با استفاده از گوشی اجرا میکردن که حضار صدای تشویقشون گوش فلک رو کر کنه. مطمئن هستم اپل داره روی کانتینیوم کار میکنه و بالاخره اون رو به اسم خودش معرفی میکنه. کاری که با سرفیس کرد و البته اونجا واقعا کم آورد. نوت بوک پرو که تو بازار فروش کمتری نسبت به سرفیس بوک و سرفیس های چند گانه داره. ولی همونجا هم ضعف تبلیغات مایکروسافت خیلی مشهوده. تو تبلیغ معرفی نوت بوک پرو یه خانوم خندان میاد با نوت بوک چند تا برنامه باز میکنه. نوع تصویر برداری که انگار دوربین بین صفحه نوت بوک و دنیای واقعی پیرامون اون خانوم در نوسان هست. وقتی خانوم کارهای شغلی اش رو با نوت بوک تموم میکنه یکباره برای ثبت عکس بچه اش نوت بوک رو از صفحه کلید جدا میکنه و از بچه اش عکس میگیره. بعد هم با قلم مشغول ویرایش عکس بچه میشه و اون رو برای اطرافیانش میفرسته. حالا اینو مقایسه کنید با تبلیغ سرفیس پرو که فقط دوربین دور سرفیس میچرخه که رنگ و لعاب نشون بده. آخر هم یهو با یه لرزش دروبین و تغییر تو موسیقی صفحه نمایش از کیبورد جدا میشه. انگار چی شده؟ یه سرمایه دار آمریکایی میگه سی درصد از هزینه یک کالا باید صرف تولید و هفتاد درصدش باید صرف تبلیغات بشه. تبلیغ کرم حلزون و اون دستگاه دراز نشست مسخره از تلویزیون خودمون رو یادتونه؟ کار سه تا پسر بود. الان میلیاردر شدن. فروش اون کارها خوابیده. ولی پول خیلی خوبی داشت براشون

mohsen
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

تبلیغات متوسط و پشتیبانی ضعیف
الان ۳ ماهه از انتشار رسمی ویندوز ۱۰ میگذره هنور اونطور که باید نیست هنوزم ماها که میان رده گرفتیم به خاطر مایکرو سافت اکه معلوم نیست نوکیا بدبخت چه هیزم تری فروخته منتظر آپدیتیم!

mohsen
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

تبلیغات متوسط و پشتیبانی ضعیف
الان ۳ ماهه از انتشار رسمی ویندوز ۱۰ میگذره هنور اونطور که باید نیست هنوزم ماها که میان رده گرفتیم به خاطر مایکرو سافت که معلوم نیست نوکیا بدبخت چه هیزم تری فروخته منتظر آپدیتیم!

محمدرضا
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

چون اپل خیلی وقت مشکلات ios رو گرفته و دیگه کمتر باگ سیستمی داره.

چون اپل واقعا سریعه و اصلا بین لمس و اجرا فکر نمیکنه.

چون تاچ آی دی رو اول اپل رو گوشی هاش بدون نقص اورد و بعد همه زد ن تو کار اثر انگشت.

اگه امریکا باشی بهترین گزینه اپله چون واقعا با اقتصاد اونجا و نقشه و امنیت و ادرس خونت هماهنگه. تازه قسطی هم میشه خرید.

سینا
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

یهمدته میخوام ۹۵۰ xl بگیرم
اما حتی خود این سایت که مال وینفون هست هم داره بدشو میگه!!!!
دوستان من واقعا موندم بین ۹۵۰xl و htc10
بنظرتون کدومو بگیرم؟؟
تا حالا ویندوز موبایل نداشتم ولی همنیکه ۹۵۰xl دست میگیرم و اون محیط وینفون یه دل نه ۱۰۰دل عاشقش میشم
htc10 هم خیلی دوسدارم
واقعا موندم
لطفا با دلیل راهنماییم کنید. با تشکر فراوان

  sazhen
  پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

  htc10 ؟ احداقل میخوای ویندوز نخری یک گوشی بهتر بخر اچ تی سی ۱۰ ؟

   SiNa
   پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

   @sazhen دوست عزیز شما گوشی بهتری سراغ داری؟؟؟
   گفتم راهنمایی کنید راجب سیستم عامل نگفتم به HTC گیر بدی
   من الان نزدیکه ۳ساله One m8 دارم و خیلی هم ازش راضیم. فکر نکنم بهتر از HTC 10 هم وجود داشته باشه

   رضا صالحی
   پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

   میدونی htc10 چیه?

    SiNa
    پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

    بله دقیقا دوست عزیز
    حالا بنظر شما بین این ۲ کدومشو بگیرم؟؟؟ شمایی ک ویندوز داشتی چی میگی؟

  حامد
  پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

  ویندوز فون از نظر سرعت و عملکرد تکه،هیچ حرفی توش نیست و حتی ویندوز ۱۰ که الان هنوز بالغ نشده و احتمالا تو سالگرد خوب و روون بشه راضی کنندس.من رو لومیا ۵۳۵ ویندوز ۱۰ داشتم،مشکلی که مجبورم کرد برگردم ب ۸.۱ باطری بود که واقعا خیلی خیلی ضعیف عمل کردن تو این مساله،،البته برنامه دوربین هم خیلی داغون شده و لومیا کمرا واقعا قوی تره.ولی اینترفیس و خود سیستم عامل ب نظرم بدون ایراد میاد
  از خود سیستم عامل که بگذریم میرسیم ب برنامه ها…کیفیت زیر خط فقره.واقعا نا امید میشی از خریدت.
  یک و خورده ای پول گوشی بدی ولی حتی تلگرامت درست وحسابی کار نکنه!!یا اینستاگرام،من تا حدود ده روز پیش ک ویندوز ده داشتم واقعا باگهای زیاد و رو مخی داشت.البته پروژه یونیورسال ظاهرا داره خوب عمل میکنه ولی هنوز زوده واسه تصمیم گیری
  ب نظرم اگ واقعا ازین سیستم عامل خوشت میاد یکم دیگ صبر کن ببین وضعیت برنامه هاش چطوری میشه.اون موقع تصمیم بگیر.یا میتونی ی ۶۴۰ بگیری ک پشیمون هم شدی ازخریدت ضررت کمتر باشه.
  من ب شخصه از گوشیم راضیم و تنها مشکل اساسیم برنامه هان….ضعیف و بی کیفیت!!

  سعید
  پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

  اگه پولشو داری که یکی دو سال بعد عوضش کنی ۹۵۰ بگیر . اما اگر مثل من بی پولی که با یه گوشی ۴سال سر کنی ، یا یه رده متوسط ویندوزی بگیر یا همون رده بالای اندروید بگیر حالشو ببر . متآسفانه باطن ویندوز فون به خوبی ظاهرش نیست 😐

  hadi
  پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

  من لومیا ۶۴۰اکس ال داشتم.یعنی تا بفروشمش‌پدرم درومد .فروختم هانر ۵اکس خرییدم.عااالی.ازش رااضیم خیلی.خیلی سرتر از ویندوز.اشتباه نکن عاشق محیط ویندوز شی.اچ تی سی ۱۰ رو‌بگیر و لذت ببر.من خیلی خلاصه خدمتت عرض کردم.ماجرا وخیم تر ازین حرفاست

  ariamehr
  پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

  سلام
  من هم قبل پرچمدارای سیستم عامل اندروید و ای او اس و داشتم اولین تجربه ویندوزیم گوشی ۹۵۰ایکس ال هستش
  میتونم بگم گوشی خوش دست و قشنگیه و نسبت به ۵.۷ اینچش کوچیکتر به نظر میاد که این خیلی عالیه
  من از ویندوز ۱۰ رسمی دارم استفاده میکنم بدون هیچ باگی و با یه سیستم عامل روون سرکار دارم
  اگه برات اپیلکیشن و بازی های زیاد مثل گوگل یا اپ استور باشی دنبال ویندوز نیا
  من با این گوشی دارم حسابی حال میکنم
  عالیه

  majid_640xl
  پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

  این ک بین ویندوز موبایل و اندروید کدوم بهترین باید ببینی چی میخای عملکرد قدرت کیفیت اینترفیس وووو ویندوز عااالیه اما تعداد برنامه ها و آزادی عمل اندروید خیلی بالاتره. اینکه بین اچ تی سی و لومیا کدوم رو انتخاب کنی باید ببینی چی نیازته. گوشی های اندرویدی مخصوصا همین اچ تی سی بعد از یه سال یا نهااااایت دو سال واااقعا کند میشن. مایی ک ویندوزی هستیم غالبا هم تجربه اندروید داشتیم هم ای او اس. بعضا جوری از اندروید تعریف میشه اینجا ک من خندم میگیره. والا همین الانش تو خونه ما یه جی تری هست یه آیفون۶ و لومیای من منظورم اینه زیاد ب نظرات این سایت تکیه نکن. اگه آدم دوربین محوری هستی باید بگم اصصلا شک نکن رو لومیا چون بطور مثال برای من خییییلی مهم بود عملکرد دوربین بعد از اپدیت به ۱۰ ابتدای کار واااقعا نا امید شده بودم ولی الان با اومدن اپدیت های مختلف عالی شده باز. اگه فردی هستی ک کاتینیوم ب کارت میاد باز هم لومیا میتونه انتخاب خیلی خوبی برات باشه. من نزدیک دو سال ویندوز موبایل دارم اگه نظر منو میپرسی برای خریدت یه چند ماهی صبر کن از و نظر میگم. یک اینکه ویدندوز ده واااقعا عالی شده اون هادی ک میگه داشتم و فروختم بیرون از قضیس چون بطور مثال حتی نمیدونه ک اینستاگرام رسمی اومد و عملکردش خیلی هم خوبه. فردی نیست ک الان عملکرد گوشی منو ببینه و مجذوبش نشه ولی من میگم صبر کن تا بروز رسانی تابستونی بیاد چون برا فردی مثل تو ک تازه داری با ویندوز آشنا میشی اصلا خوب نیست اینسایدر باشی برا همین میگم صب کن رد استون رسمی بیاد ببینی چ شاهکاری میشه ویندوز. از طرفی تقریبا دیگه تمامی نرم افزارهای پر کاربرد بصورت یونیورسال برای ویندوزاومده. شک ندارم تا رسیدن تاریخ بروز رسانی تکمیل میشه تقریبا. تو اون تاریخ وقتی مایکروسافت آمار جدیدی از سهم ویندوز ده بده سیلی از نرم افزارهای یونیورسال روانه استور خواهد شد. همین تلگرام بیاد دیگه تقریبا من هیچ نرم افزار بی کیفیتی تو گوشیم نخواهم داشت. امیدوارم هر چی میخری راضی بمونی ازش

   SiNa
   پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

   خیلی خیلی ممنون از همه دوستان. والا تا حالا موندم. البته عجله ای نیست. فقط چون باید این گوشیمو بدم به خواهرم یکم عجله هست وگرنه خب الان قیمت HTC10 هم خیلی بالاست نسبت به ۹۵۰xl.
   و اینکه نه من چندان اهل بازی نیستم. یعنی اصلا نیستم و اینکه بله من عاشق عکاسی م و کارم بیشتر با صداست که همین دلیل HTC یم هست ولی خب صدای ۹۵۰xl هم شنیدم که بد نیست و خیلی خوبه.
   پس با این حساب به حرف شماها گوش میدم و فعلا منتظر این رد استون میمونم. فقط تاریخش دقیقا کیه؟؟ و اینکه بعدش که بیاد تا کی باید صبر کنم؟ چون ۱۰۰% فرداش که نمیشه تصمیم گرفت!

    majid_640xl
    پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

    ببین همین الانشم رد استون هست من الان اخرین بیلد رد استون رو نصب دارم رو گوشیم همین الانشم عملکردش راضی کننده و مناسبه ولی خب بعضی باگ ها داره ک باید رفع بشه. زمان اپدیت سالانه باید تو یکی دو ماه اخیر باشه نهایتا بعدشم زمان زیاد نمیبره برا انتشار چون این اپدیت سالانه هستش ن معرفی سیستم جدید ک زمان زیادی ما بین معرفی و عرضه باشه. ظمنا من خودم هم زیاد اهل بازی نیستم گاها یه بازی نصب میکنم بعد ی مدت هم پاک میکنم. بیشتر نرم افزارهای اجتماعی برام مهمه ک چش شیطون کر دار همشون یونیورسال میشن. اگه علاقت به دوربین و عکاسی هستش مطمعن باش لومیا برای این کار بهترین گزینس.

رضا صالحی
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

کیفیت بدنه و صفحه نمایش htc عالیه چیزی از رقبا کم نداره تنها مشکلش دوربینش بوده تا همین نسخه ۱۰ اما فاجعه نبوده… اسپیکراش فوق العاده سیستم عامل اندروید با سنس ۷ و ۸ که به نکسوس ها شبیه و سرعت باور نکردنی داره
آره چشماتونو رو حقیقت ببندید
طرف ۴۰ تا دراپ زد تا صفحه نماشش شکست در صورتی که اس۷ تو دراپ اول خاموش شد

مرتضي
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

سلام .واقعا عالی بود.انتقاد سازنده ای بود اگه یه نسخه از این مقاله به زبان انگلیسی ترجمه بشه و به نادیا فرستاده بشه عالیه.خودم محصولاتشو دوس دارررم اما برنامه ای تو فروشگاهش که به درد بخوره نیست.۹۲۰ خریده بودم باطریش خراب شده بود واسش باطری پیدا نکردم.مجبور شدم بندازمش دور.اپل و گوگل واقعا غوغا میکنن.حتی به غیر از تبلیغات.وقتی میگن فلان روز فلان کارو میکنیم واقعا انجام میدن مثل ماکرو نیستن با تاخیر کار انجام بدن

mostafa
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

مقاله رو طوری نوشتید که علاوه بر انتقاد به مایکی اپل رو هم تخریب کنید
جوری جلوه دادید که انگار همه محصولات و خدمات اپل دزدیه
خیر
اپل شاید همون کاری که بقیه قبلا انجام دادنو انجام بده
ولی به بهترین شکل انجامش میده
مثلا همون تسمارت فون های قبل ایفون رو با ایفون مقایسه کنید
اپل به بهترین شکل اسمارتفون رو ساخت
ضمن اینکه هیچکدوم از این چیزایی که اپل اضافه میکنه هرسال و قبله وجود داشته تو سیستم عامل وینفون نبوده
به عبارتی اگه اپل چیزی دزدیده از گوگل و سامسونگ و اینا دزدیده
نه از مایکی
حداقل تو سیستم عامل موبایل اینجوریه
مایکی نه چیزی برای عرضه داره و نه نحوه ارایه اون رو بلده
مثلا همین کانتینیوم به هیچ عنوان چیز انقلابی و بدرد بخوری نیست
الان لینوکس همچین چیزی ارایه کرده
گوشی رو با یه کابل به مانیتور وصل کنی نسخه دسکتاپ کامل لینوکس بالا میاد
نه مثل کانتینیوم که فقط یکم از کست اسکرین فراتره

  كيان زرعكاني
  پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

  خیر دوست عزیز. بنده به هیچ عنوان قصد تخریب شرکت بزرگی مثله اپل رو نداشتم. اگه مطلب رو کامل خونده باشید من در اوایل متن اشاره کردم که بشر امروزی می تواند خیلی از پیشرفت های خودش رو مدیون این شرکت باشه. در واقع هدف من از به کار بردن کلمه سرقت ایده ها توسط اپل به این دلیل بود که خود جابز هم به سرقت ایده ها باور داشت؛ همانطور که در متن سخنی از پابلو پیکاسو در این مورد توسط جابز بازگو شده بود و همچنین این را هم اضافه کرده ام که شرکت اپل علاوه بر سرقت ایده ها به خوبی، آن ها را به بهترین شکل ممکن نیز به اجرا در می آورد.
  در ضمن بنده نگفتم که ویژگی های اضافه شده در سیستم عامل iOS قبل تر در ویندوز موبایل وجود داشته.

  با تشکر از دیدگاه شما

  morteza66
  پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

  عزیزم خودت و کنترل کن این جور که تو داغ کردی کار دسته خودت میدی

ایمان
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

استیو جابز کلا از اولش فقط ایده دیگر شرکت هارو با اب و تاب فراوان به اسم اپل معرفی میکرد، توی تاریخ شرکت مشخصه. از ایده دزدی در مورد سیستم عامل گرافیکی تا گوشی ایفون.

mrmas
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

ویندوز ۱۰ موبایل که دو سه ماه بیشتر نیست اومده بعد نوشتید چند سال . یه نکته ای هم بگم که این اپدیت رد استون ۱ در اصل اپدیت سالگرد ویندوز دسکتاپ هست نه موبایل سالگرد ویندوز موبایل رد استونه ۲ هست

  كيان زرعكاني
  پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

  دوست عزیز من کلمه ویندوز ۱۰ موبایل رو به کار نبردم. بنده از کلمه ویندوز موبایل استفاده کردم که اولین نسخه ها از سیستم عامل موبایل مایکروسافت با این نام عرضه می شد تا به اینجا که این نام به صورت رسمی ویندوز موبایل نام گرفته.
  با تشکر از دیدگاه شما

w8-winp
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

بر خلاف دیدگاه شما تبلیغات مایکروسافت بسیار قوی و هوشمندانه است
اپل بازار هدفش کاربران عادی و طبیعتا باید در تبلیغاتش جذابیت های کاربر پسند در اولویت باشد ولی بازار هدف مایکروسافت زیرساخت ها و سازمان ها که بخش اعظمی از درامدش مربوط به همین بخش است و کاربران عادی اولویت اخرش است
هولولنز بعید است برای کاربران عادی منتشرشود چون برای انها طراحی نشده است شاید نسخه بعدی اش شامل کاربران عادی شود
سرفیس را معرفی کرد که قاتل محصولات بالای رده اپل باشد که در این امر موفق بود و دنبال فروش بیشترسرفیس نیست
تمرکز تیم تبلیغات و بازاریابی مایکروسافت روی پلتفرم است نه محصولات سخت افزاری
مایکروسافت اعلام کرده تا سه سال اینده پلتفرمش روی یک میلیارد دستگاه (ابزار) اجرا می شود که درامدش از کاربران عادی ناچیز است ولی وقتی پای زیرساخت ها وسازمان ها وسط می اید درامد عظیمی می تواند کسب کند که این درامد خیلی بیشتر از سود فروش سخت افزای است
مایکروسافت در بیلد ۲۰۱۶ رسما اعلام کرده روی بخش موبایلش تمرکز نکرده است پس نباید انتظار تبلیغات در این بخش بود

force
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

ویندوز فون و ایکس باکس و دیگر محصولات اینچنینی مایکروسافت خود تبلیغاتشه !!! تجارت اصلیش که هممون میدونیم جا های دیگس . بنابراین تبلیغاتش خیلی حرفه ای و خوبه !

sayan
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

چون مایکی تو سبستم عاملش ویروس داره اونم ویروسهای اساسی
مثلا” هنگام اجرای اسکایپ ویدئو سیستم راه اندازی میشه بزرگتر از این ویروس سراغ دارید اپلیکیشن خودش پر از ویروسه دیگه چه انتظاری از پیشرفتش دارید .

  sayan
  پاسخ دهید سه شنبه 7 تیر 1395

  چرا منفی میدید راست میگم دیگه ویندوز موبایل تو خیلی از قسمتهاش ویروس داره ، حالا شما اسمش رو میگی باگ ، باگ اونی هست که با یکبار آپدیت درست بشه ولی ویروس اونیکه هر دفعه یکی درست بشه عوضش چند قسمتش دوباره از کار بیفته ویروس خواهد داشت که بایستی بره تو قرنطینه و هیچکس دوست نداره یکسال گوشیش رو خاموش کنه و بعد از یکسال بیاد آپدیت بزرگ رو انجام بده تا گوشیش از قرنطینه بیاد بیرون ، من خودم ویندوز رو دوست دارم و گوشیم ویندوزیه ، همینکه مایکی ویندوز ۸ کامل نکرده ، رها کنه و یکدفعه دو پله رو با هم بره جلو این کار مایکی خودش ویروسی است و یکنوع کلاه برداری است ، حرف و حدیث در این مورد زیاد است بلاخره رقابت سالم تو دنیا حرف اول رو خواهد زد ،

sabzoghab.so
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

سلام به همگی.
ویندوز عالیه فقط مایکروسافت باید سرعتش رو ببره بالاتر.
کاربرای همکار ویندوز هم بهتره با فیدبک هاشون همکاری بکنن.
Shareit and loadkit download manager and Ezdictionary and metro file manager and ccplayer pro and store and cellular network
تبلیغاتش هم تا به ابنجای کار حرفه ای بوده فقط توسعه دهنده ها به جای ایجاد باگ و رفع باگ های طاقت فرسا راه حلی برای بدون باگ بودن سیستم و برنامه ها پیدا بکنن.
روند آپدیت ها هم باید حرفه ای و سریع بشه.

علي
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

اخه تبلیغ چی رو بکنه مایکی ؟ وینفون که هنوز خامه و به بلوغ نرسیده. اصلا قابل مقایسه با ای او اس نیست. اپل سیستم عامل فوف العاده رو ارائه کرده و هرروز بهش امکانات جدید اضافه میکنه ولی مایکی هنوز توی چارچوب و بیس اصلی سیستم مونده. تفاوت وینفون و ای او اس رو با یه مثال توضیح میدم : وینفون مثل یه پیکان مدل ۴۶ هست که هی صاحبش خرج ظاهر و بزکش میکنه. هر کاریش کنی اخرش هم از سواریش لذت نمیبری. ولی در عوض ای او اس مثل یه ماشین مدرنه که شاسی و موتوری و فنیش عالین. و صاحبش هم هرروز یه اپشن ظاهری برای زیباسازیش بهش اضافه میکنه. حالا اگه دوروز دیرتر از وینفون و اندروید این اپشنها بهش اضاف بشن بازم کاربرهاشو خوشحال میکنه. ولی وینفون …. . هرچی بزکش کنن بازم یه پاش میلنگه. مشکل موتوره نه رنگ و لعاب

farhad delavar
پاسخ دهید سه شنبه 7 تیر 1395

مقاله ی خوبی بود…
خوشمان آمد…

sayan
پاسخ دهید سه شنبه 7 تیر 1395

علت اینکه مایکی فکر میکنه بیست ساله پیش هست و سیستم عاملش تکه و رقیبی نیست پولهای زیادی از انحصارگری ویندوز و آفیس تو این بیست سال به جیب زد واسه همین زورش میاد یکمی تبلیغ کنه و هم چنین مایکی تو ویندوز پی سی هم قبلا”از امکانات ساده خالی بود و برای آنها بایستی از نرم افزارهای دیگری استفاده میکردی همین اکسپلورش که کاربران بیشتر از موزیلا استفاده میکردند تا بروزر مایکی یا همین نورتون کامندر بیشتر استفاده میشد تا مدیریت پرونده ها و فایلها نسبت به خود ویندوز ، چون مایکی تنها سیستم عاملش برای کاربران شناخته شده بود و یک انتخاب جلویشان بود نمی توانستند دیگری رو انتخاب کنند البته سیستم عامل مکینتاش هم بود ولی به خاطر پولی بودن در کشور ما کاربران زیادی نداشت ولی الان اندروید یک سیستم عامل رایگان با امکانات فراوان و با کاربران زیاد است . همین اتومبیل بنز رو نگاه کنید شرکتش قبلا” خودرویی که میداد بیرون حداقل ۳۰ سال عمر مفید براش بود ولی حالا دیگه همون عمر مفید حداقل به نصف کاهش داده شده و مایکی عوض اینکه کاربرانش رو زیاد کنه به فکر کاربران کسب و کار و تجاری است در حالیکه از قدیم گفته اند سیستمی که همه گیر باشد می تواند شناخته شده و پر کاربر باشد انگار کسی بیاید آموزشگاه زبان خارجی مثلا ” پرتغالی دایر کنه در حالی که آموزشگاه زبان خارجی انگلیسی صدتا هم باز بشه باز مشتری براش است پس مایکی بایستی از این دید به قضیه نگاه کنه و بیشتر اپلیکیشن هایی که در دیگر سیستم عاملها دارند رو با بهترین خدمات در ویندوز موبایل پیاده کنه تا مشتری جمع کنه ،

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,