Why we users

باید بدانید که همه ی ما کاربران و مصرف کننده های لوازم رایانه ای یک شکل نیستیم. افراد با سطح اطلاعات، انتظارات و درک های متفاوتی از تکنولوژی وجود دارند. اما متاسفانه چیزی که در جامعه ی ما مشهود است، اطلاعات کم، درک های نادرست و انتظارات نا بجای اکثر کاربران از شرکت های سازنده است. خوب است کمی برای پیشرفت و رفع عیوب، از خودمان انتقاد کنیم. با وینفون همراه باشید تا خودتان متوجه شوید.

سطح پایین سواد الکترونیکی ما:

ما ایرانی ها به عنوان متمدن ترین مردم جهان ادعا داریم که بزرگترین استعداد های جهان، بهترین هوش و بالا ترین فرهنگ و سبک زندگی مخصوص ماست. اما متاسفانه شواهدی وجود دارند که تمام این ادعا ها را به زیر سوال می برند. به طور مثال اگر یک فرد خارجی به عنوان توریست وارد کشور ما بشود و به زبان انگلیسی از ما سوال بپرسد و یا کمکی بخواهد، در آن لحظه چند نفر هستند که بتوانند به او کمک کنند و حداقل بفهمند که او چه می گوید؟ اگر فکر می کنید که یادگیری عمومی زبان انگلیسی مخصوص کشور های پیشرفته است، باید بدانید که در بسیاری از کشور های فقیر تر از ایران، رانندگان تاکسی ملزم هستند که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. همچنین آماری حیرت آور نشان داده است که تعداد چینی هایی که آمریکایی بلند هستند از تعداد خود آمریکایی ها بیشتر است. بهتر است این را هم بدانید که ریشه ی اصلی زبان های انگلیسی و فارسی یک زبان باستانی به نام آریایی یا “هند اروپایی” است. یعنی وجه اشتراک زیادی بین این دو زبان وجود دارد. در حالی که زبان چینی هیچ ارتباطی با انگلیسی و فارسی ندارد.

متاسفانه چند عامل باعث عقب افتادگی ذهنی مردم ایران نسبت به مردم سایر کشور ها شده است:

 • عدم یادگیری زبان انگلیسی
 • عدم تحقیق و مطالعه ی افراد
 • عدم جرات و شجاعت افراد در انجام کار ها

این سه مورد را با یک مثال برای شما روشن می کنم:

نصب کردن ویندوز بر روی رایانه یک کار کاملا کاربر محور است. یعنی مایکروسافت محیط کاربری نصب ویندوز را طوری ترتیب داده است که هر کس حتی با سواد پایین هم بتواند از پس آن بر بیاید. در واقع وقتی شما شروع به اجرای نصب ویندوز می کنید، رایانه دارد با شما به صورت مستقیم سخن می گوید و تمام مراحل را ریز به ریز به شما توضیح می دهد. اما همه ی ما بار ها و بار ها دیده ایم که بسیاری از مردم ایران خودشان نمی توانند یک ویندوز را روی رایانه نصب کنند. حتی با اظهار نهایت تاسف، بنده کسانی را می شناسم که خود مهندس IT و نرم افزار هستند، یعنی خودشان باید بتوانند نرم افزار بسازند، اما از نصب کردن یک ویندوز ساده عاجز اند! حالا خودتان وضع سایر مردم را ارزیابی کنید. به همین خاطر ما شاهد اعلامیه های زیادی مثل اعلامیه زیر در خیابان ها هستیم که عده ی زیادی با انجام این کار بسیار ساده، در حال کسب درآمد هستند:

windows

این کار ما را به یاد زمانی می اندازد که مخابرات و تلگراف خانه افرادی را تحت عنوان “تلفن چی” یا مامور تلگراف استخدام کرده بود و چون مردم نمی دانستند که چگونه باید با تلفن و وسایل ارتباطی کار کنند، به آن ها می گفتند که فلان شماره را برایشان بگیرند یا فلان پیام را بفرستند. این افراد هم از تمام مکالمات و پیام های خصوصی مردم مطلع می شدند و به نوعی وارد حریم شخصی مردم شده بودند. فرض کنید که الان یک نفر را در یک باجه بگذارند و شما مجبور باشید برای یک تماس تلفنی ساده به او مراجعه کنید. اصلا خنده دار به نظر می رسد. ولی متاسفانه ما هنوز هم کار خنده دار نصب ویندوز را به افراد دیگر می سپاریم.

photo-2015-11-03-17-37-04

دلیل بیان سه موردی که در بالا به شما اشاره کردیم را باید تا الان فهمیده باشید. کسانی که زبان انگلیسی بلد نیستند، یا مطالعه و آگاهی ندارند و یا جرات عمل کردن ندارند دقیقا همان کسانی هستند که نمی توانند یک برنامه یا یک ویندوز را روی رایانه شان نصب کنند. یعنی نمی فهمند پیام های رایانه چه می گویند، نمی دانند باید چکار کنند و فکر اگر خودشان وارد عمل شوند رایانه شان منفجر می شود.

راحت طلبی ما:

اصولا نمی توان گفت که زندگی راحت خوب است یا نه. چرا که راحتی و رفاه از یک طرف می تواند باعث سریع انجام شدن کار های روزمره ی ما می شود و از طرف دیگر باعث تنبلی، ضعف جسم و کند ذهنی ما می شود. بگذارید این مساله را طور دیگری برای شما بیان کنم:

MC_PC[1]

زمانی که رایانه وارد زندگی مردم شد، یعنی اوایل دهه ی ۶۰، رایانه یک وسیله ی کاملا اداری و جدی بود. یعنی هیچ کس فکر نمی کرد که روزی بتواند خود را با کامپیوتر سرگرم و با آن بازی کند. کمی که رایانه در میان خانه ها ترویج یافت، حدودا اوایل دهه ۸۰، همچنان رایانه یک وسیله برای انجام اموری مثل تایپ کردن و پردازش های اداری ، آمار گیری ، سیستم های حسابداری و … بود. افرادی که صاحب رایانه های شخصی بودند، به ندرت از آن به عنوان یک کنسول بازی یا یک دستگاه پخش فیلم و آهنگ استفاده می کردند. پس افراد در آن زمان، چه کودک و چه بزرگ، وقتی می خواستند با کامپیوتر کار کنند، فقط می توانیستند نرم افزار ها و قسمت های مختلف دیگر را دستکاری کنند. طی این روند، خود به خود بسیاری از نکات را یاد می گرفتند و می توانستند کار هایی حرفه ای با کامپیوتر انجام دهند.

tablet_gaming[1]

اما از زمانی که بازی های کامپیوتری، کنسول ها، تبلت و گوشی های هوشمند رواج پیدا کرد، افرادی که برای اولین بار می خواستند با یک وسیله ی الکترونیکی هوشمند مثل این ها کار کنند، به خاط سادگی کار با این وسایل، نیازی به یادگیری قسمت های مختلف آن نداشتند. از طرفی این وسایل مثل تبلت و موبایل، نمی تواند شامل قسمت های پیچیده ای در محیط کاربری خود باشد. این واقعه مردم را از یادگیری باز نگه داشت و آن ها را به یک مصرف کننده ی محض تبدیل کرد. طوری که حتی یک کار ساده را با رایانه به سختی انجام می دهند. در نتیجه پیامد بسیار بدی که داشت این بود که این نوع از کاربران، وسایل رایانه ای را ابزاری برای سرگرمی، آهنگ گوش دادن و بازی کردن می دانند، نه یک وسیله که بتوان زندگی را با آن بهبود بخشید.

گزارش از فروشندگان:

parviz-mohammadiآقای پرویز محمدی (فروشنده کنسول های بازی) می گوید:

علت این که PS4 طرفدار بیشتری نسبت به XBOX ONE دارد این است که کار کردن با آن راحت تر است. مردم نیاز ندارند تا اکانت بسازند و مراحل دیگر کنسول را پشت سر بگذارند. مردم می خواهند دیسک بازی را بگذارند و بلافاصله بازی کنند. مثل کنسول بازی SEGA. از طرفی بازی های XBOX ONE قابل کپی شدن نیستند و خیلی از مردم نمی خواهند برای نسخه ی قانونی پول بپردازند.

Hassan-Ghfarriآقای حسن غفاری (فروشنده ی موبایل) می گوید:

افت فروش ویندوزفون در بازار های مختلف بخاطر عدم توانایی مردم در برابر استفاده از آن هاست. مردم نمی دانند که چگونه باید گوشی ویندوزفونی خودشان را راه اندازی کنند و اکانت مایکروسافت بسازند. نمی دانند چگونه نرم افزار نصب کنند. بخاطر همین، به سراغ سیستم عامل اندروید می روند تا نه نیاز به اکانت داشته باشند و نه نیاز به خرید قانونی برنامه ها. مردم می خواهند بتوانند هر برنامه ای را به صورت دستی روی گوشی نصب کنند.

همه ی ما بار ها توصیه ی پزشکان و متخصصان فیزیولوژی را شنیده ایم که افراد را به ورزش کردن و تحرک توصیه می کنند. آن ها می گویند تا می توانید به جای اتومبیل از دوچرخه استفاده کنید. به ما گفته اند که علت اکثر بیماری های قلبی و عروقی، چاقی، قند خون و بسیاری از مشکلات جسمی ما به خاطر تنبلی ماست. ما که از در خانه وارد آسانسور می شویم، سوار ماشین شده و با ریموت در را باز می کنیم، به محل کار می رسیم و نصف روز را روی یک صندلی می نشنینیم. راه برگشت را هم به همین صورت می آییم و در خانه می خوابیم تا فردا صبح که دوباره به سرکار برویم. این تمام نشان دهنده ی راحت طلب بودن ماست.

 باید بدانید که عدم سواد کافی ما نیز به خاطر همین راحت طلبی ماست. ما نمی خواهیم خودمان را با مشکلات رو برو کنیم. می خواهیم همه چیز با سرعت بیشتر و به راحت ترین شکل ممکن صورت بگیرد. در نتیجه ما به یک فرد کم سواد و یک مصرف کننده ی محض تبدیل خواهیم شد.

و بد ترین حالت این است  که با این وجود خودمان را دانشمند محض بدانیم و افراد پر تلاش را سرزنش کنیم!

منبع : وینفون
241 پست
محمد مهدی هوشیار بخش
24mmhb@gmail.com
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Parsa
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

مقاله ی خوبی بود ولی هدف مقاله چیزی به جز عنوان بود. ضمنا افت فروش وینفون به دلایل گفته شده نیست ، حالا تو ایران هم اینجور باشه تو کشور های دیگه اینطور نیست یعنی میشه گفت جزو علل عمده محسوب نمیشه.

  asa
  پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

  یکی‌ از خام‌ترین مقالات این سایت بود.نویسنده عزیز آخه اینم شد استدلال????.با این کیفیت پین آموزش و تحریمها مردم ما خیلی‌ از جاهای دیگه که این همه مشکلات نیست به روز ترن فهمشون بالاتره

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

تکبیر !

شادان غمگسار
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

حقیقتی بود که گفته شد…
#سکوت

naryhd
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

بنده عقاید ایشون رو “آقای پرویز محمدی (فروشنده کنسول های بازی) ” رو بشدت نمی پذیرم.
من خودم شمال غرب دستمه برا کنسول
مردم قدرت و شهرت براشون مهم و قدرت و شهرت پلی استیشن ۴ بسیار بیشتر از ایکس باکس وان هست.
نویسندگان وینفون هم بی زحمت بیشتر تحقیق کنید و اطلاعات گمراه کننده ندید
اطلاعات خواستید بهتره از هر طرف و از هر نوع و از هر سطح بازار جویا بشید و بعد نتیجه گیری کنید.
من خودم همونطور که می دونید شدیدا فن مایکروسافتم ولی (یک ولی بزرگ) بشدت از پلی استیشن خوشم میاد بخاطر قدرت ، بازی های انحصاریش ، نوع کنترلرش ، و بخاطر خاطره سازیش در هر لحظش.
ممنون

Static-x
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

بله کاملا با این مطالب موافقم.البته با نظر اقا پارسا هم کاملا موافقم.تو قسمتی از متن که گفته شده دلیل فروش کم ویندوزفون نداشتن اگاهی مردم از ویندوزفون رو اصلا قبول ندارم.حالا فرضاً ما نمیفهمیم و نمیشناسیم خارجیا،خود اون امریکایه یا اروپاییه چشه که ویندوزفون نمیخره؟اونام اگاهی ندارند؟کار با ویندوز فون که خیلی سادتر از سیستم عاملای دیگست.حداقل از ایفون که زبان فارسی نداره که خیلی بهتره پس چرا فروش ایفون تو ایران بیشتر از ویندوز فونه؟به نظر من یکی از دلایل فروش کم ویندوزفون تو ایران به غیر از مشکلات نرم افزاری و محدودیتهای سیستم عامل اینکه سییتم بسیار وابسته به اینترنته و به ببان علمی سوری بسته هست و هرکاری بخوای بکنی و هر برنامه ای بخوای بگیری اینترنت میخوای که با این وضع اینترنت ایران یکم سخته.
ولی اینکه مردم ما خودشونو علامه دهر میدونند ولی در عمل چیز زیادی نمیدونند واقعیت داره.حالا چیزی ندونستن عیب نیست اینکه نمیدونی ولی ادعا کنی که میدونی خیلی بدتره.مشکل ما اینه.ادعا کردن مشکل بزرگتریه

MOSTAFA RASHIDSALEHI
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

Many people in USA don’t know how to install windows too, Don’t worry

mostafa
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

همشو قبول دارم به غیر از نظر دو فروشنده
دلایل فروش بیشتر کنسول سونی ایناست
قدرت بیشتر
کوچیک تر و شیک تر بودن
رزولوشن و فریم ریت بهتر تو بعضی بازی ها
تحریم نبودن ما از طرف سونی و راحت بودن خرید بازی دیجیتالی
خرید و فروش راحت تر بازی های دست دوم
انحصاری های شاهکاری مثل انچارتد و لست اف اس
و دلایل فروش کم وینفون
کم تر بودن امکانات و نرم افزار و ناقص بودن سیستم عامل و بی اعتبار بودن مایکی و سیاست هاش در زمینه موبایله
دقت کنبد هیچکی الکی نمیره بازار گوشی بخره
همون افراد عادی هم از افراد متخصص و گیک راهنمایی میگیرند
پس نظر این گیک ها نهایتا فروش رو تو بازار تعیین میکنه
و البته تبلیغات
و اعتماد مردن نسبت به برند

سامان
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

هممون میدونیم ما(ینی همه ایرانیا)چرا انقد از دنیا عقبیم!!
دلیل اصلیو کسی جرأت نداره بگه😁😁😁

miladv
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

تا اواسط مقاله بد نبود ولی اون قسمت نقل قول ها واقعا خنده داره.
اوضاع کنسول و موبایل توی خارج از کشور و داخل کشور هیچ فرقی نداره. پس این یه مساله جهانی هست. بماند که فروش کنسول ps4 بدلیل انحصاری های بیشتر و بهتر و گرافیک قوی تر هست.
فروش اپل رو چجوری توجیه میکنید؟ اون که دیگه Apple ID میخواد.

  امید
  پاسخ دهید یکشنبه 8 خرداد 1395

  سلام دوست عزیز Apple ID رو هم معمولا فروشنده ها موقع فروش میسازن و یا نهایتش شما میرید پیش یه دفتر فروش و یا تعمیرگاه میگید که براتون میسازن!

  و اون دوستی که اولین نظر رو نوشته و فرموده که تعدادی از آمریکایی ها هم نمیتونن ویندوز رو نصب کنند، باید بگم خدمتشون که چند نفر خیلی تفاوت داره با همه!!!!!!!!
  و اون دوستی که فرمودن ویندوز فون تو امریکا فروش نداره باید خدمتشون عرض کنم که اصلا اینطوری نیست و اونجاهم فروش خوبی رو داره بدست میاره! تنها مشکل رقیب قویی همچون Apple هست.

Mamad
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

سلام
نویسنده این مطلب یهو پیش خودش گفت بیا از محصولات مایکروسافت تعریف کنیم. بعد نشست چیا نوشت. آخه اینا چیه نوشتی عزیز من. اینا شد دلیل؟؟؟؟ تو ایران زندگی میکنی شما؟
زبان انگلیسی رو بله، قبول. اما بقیه ش همه ش حرفا خنده داری بود.
خودم ایکس باکس دارم، اما نظر اون آقای فروشنده هم خیلی جالب بود!
تو رو خدا اینجوری تو این سایت ننویسین. بذارین یه سایت با محتوا باشیم. نه هر چیزی در وصف خوبی های مایکروسافت!!!

sayan
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

مقاله تان در کل خوب بود ولی اینکه نصب ویندوز به آسانی که اگر زبان انگلیسی بدونی راحت میتونی نصب کنی بله اگراطلاعات کامپیوتر برات مهم نباشه با راهنمایی یک حرفه ای پشت تلفن هم میشه با ادامه دادن و فشار دادن دکمه نکست به نصب ویندوز براحتی رسید من کسانی رو که مدرس زبان انگلیسی بودن رو هم دیدم که اگر علاقه ای نداشته باشند برای کارکردن با کامپیوتر نمی تونند چه نصب ویندوز و چه کار با کامپیوتر اما زمانی که علاقه برای کار برای هر وسیله باشد حتی طرف زیر دیپلم هم باسد و یا حتی کودکی که دوره ابتدایی است راحت می تواند بصورت حرفه ای با کامپیوتر کارکند . در قسمت سونی و ایکس باکس هم قضیه بر میگرده هم به قدمت سونی که ایکس باکس تازه کار است همچنان که مردم گوشی رو با نوکیا و سپس با سامسونگ میشناختند و اما در مورد ویندوز موبایل کمبود نرم افزار ، عدم او تی جی ، و هم چنین قیمت بالای گوشی ها در چند سال پیش و ارایه گوشی های شبه اندرویدی که گوشی دو میلیونی رو به قیمت سیصدتومان میتونستی بخری و ظاهرش مردم فریب میداد ولی گوشی شبه ویندوزی نداشتیم تا مردم با آن آشنا شوند و متنوع بودن مدلهای مختلف با برندهای گوناگون از جمله پیشرفت اندرویدی ها است . رایگان بودن نرم افزار در ایران باعث پیشرفت کاربران حرفه ای نسبت به دیگر کشورها می باشد ولی در حال حاضر عدم محیط کاری و هم چنین عدم ارزش گذاشتن به اطلاعات و عدم استفاده از تکنولوژی پیشرفته و عدم درآمد مناسب برای افراد حرفه ای از جمله عدم پیشرفت و تبدیل جامعه ما به سمت مصرف گرایی می باشد . کسانی که درآمد مناسب برای تهیه تکنولوژی پیشرفته دارند هم دانش کافی جهت استفاده از آن را ندارند بطور مثال آنهایی که گوشی اپل یا پرچم دار اندرویدی دارند بیشتر بخاطر شهرتش گرفته اند و حداکثر استفاده از گوشی را ندارند چون دانش کافی و هم چنین زحمت یاد گیری رو به خود نمی دهند داشتن تکنولوژی پیشرفته رو یک نوع پوشیدن لباس مدل جدید میدانند که فکر میکنند ارزش انسان با داشتن آنها سنجیده میشود .البته زمانی چت کردن با یاهو مسینجر و تصاویر و فیلم و موسیقی باعث شد تا خیلی از مردم با کامپیوتر آشنا شوند حال گوشی های هوشمند مردم رو از کامپیوتر فراری دادند چرا که اکثر نیازهای کاربران رو گوشی ها انجام میدهند دیگر نیازی به کامپیوتر ، لپ تاپ و حتی تبلت نیست .

علیرضا
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

دقیقا موافقم مردم ما با بکارگیری مخشون مشکل دارند
کلا امانتدارهای خوبین مخو آکبند میگیرن آکبند هم تحویل میدن

کیارش
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

این جاست که دوباره باید پی ببرید به ارتباط گوزن و شقیقه !
از کجا به کجا رسیدید دقیقا ؟
چند ایراد بزرگ متن :
متن شما داره خودشو نقض می کنه : “و بد ترین حالت این است که با این وجود خودمان را دانشمند محض بدانیم” ؛ با این حساب ، مگه شما جامعه شناس هستید که به بررسی این مسائل می پردازید ؟ شما که در این زمینه تحصیلات و سواد ندارید ، بر اساس گفته خودتون نباید بحثی هم بکنید.
” این واقعه مردم را از یادگیری باز نگه داشت و آن ها را به یک مصرف کننده ی محض تبدیل کرد.”
قرار نیست که ما در همه ی زمینه ها متخصص باشیم ، این که هر کسی بره سمت تخصص خودش اصولی تر به نظر می رسه ، مثل این می مونه که هر کسی چون ماشین میخره باید تعمیر کردن کامل اونو هم خودش انجام بده و اگه بره پیش مکانیک ، کار مضحکی کرده !
سخن های این دو شخص که شدیدا مشکل داره : “مردم نیاز ندارند تا اکانت بسازند و مراحل دیگر کنسول را پشت سر بگذارند” خب اگه نیاز به امکانات بیشتر واسه پلی استیشن ۴ هم داشته باشید نیاز به اکانت دارید و ؛ ” از طرفی بازی های XBOX ONE قابل کپی شدن نیستند ” مگه بازی های پلی ۴ قابل کپی شدنه ؟
دلایل ویندوزفون هم خیلی تا حالا بحث کردیم ، دیگه بسه .
یه نکته دیگه هم بگم ، خیلی از سایت ها ، رابط های کاربری و … ، از چندین زبان مثه چینی و عربی پشتیبانی می کنند ، و این که مردم اون زبان راحت تر از وسایل استفاده می کنند شاید به این دلیل هم باشه.
البته با این قسمت متن شدیدا موافقما ! :”ما ایرانی ها به عنوان متمدن ترین مردم جهان ادعا داریم که بزرگترین استعداد های جهان، بهترین هوش و بالا ترین فرهنگ و سبک زندگی مخصوص ماست. “

M.N
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

اصلاً حرف فروشنده هارو مخصوصاً اولی رو قبول ندارم
وقتی یکی پلی فور یا اکسباکس میخره حتماً یه گیمره
یعنی یه گیمر نمیتونه یه اکانت ساده بسازه؟
حرف نویسنده هم قبول ندارم ، درسته ایرانیا تو زبان خیلی اشتباه میکنن و فک میکنن درست میخونن و مینویسن ولی از خیلی کشور ها زبانشون بهتره و بدون لحجه صحبت میکنن.
ادم های باسواد و بی سواد همه جا هستند، چه کانادا باشه چه ایران ولی صددرصد اونا جلوترن، به خاطر فرهنگ بالاتر و فراگیر شدن زودتر تکنولوژی

جواد
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

سلام
یه قسمت خیلی کوچیکش قابل قبوله ولی کلیاتش اغراق آمیز و میشه گفت توهینه
وقتی گوشی من یه ساعت طول میکشه تو تلگرام کانکت بشه. وقتی گوشی من گاهی کیبوردش میاد گاهی نمیاد. وقتی گوشی من سرعت اینترنتش نسبت به سیستم عاملای دیگه کمه. وقتی گوشی من نرم افزار های کمتری ساپورت میکنه. وقتی گوشی من نرم افزار هاش محیط بی روح داره. وقتی گوشیم از وقتی ویندوز ده شده صفحه ش خاموش روشن میشه. وقتی از وقتی ویندوز ده شده صدای آلارم و پیامکش قطع شده و خیلی مشکل دیگه ….
چه انتظاری دارین؟ برم به دوست و آشنا معرفی کنم اونم استفاده کنه بیاد یچیز بارم کنه؟
چطور میشه کاربرای آیفون انقد راضین؟ اونا سوادشون بیشتره؟ یا مسلط به زبان انگلیسی ان؟ یا اونا هیچی از سیستم عامل و این چیزه سرشون نمیشه
متعصب نباشین بابا
ممنون

force
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

یادش بخیر ۹ سالم بود معاون فناوری مدرسه بابام نمیتونست مشکل یو اس بی رو تو ویندوز اکس پی رفع کنه ! هی منو میبرد مدرسشون ! پروژکتور نصب میکردم ! درود بر پدر که زود تر از همه برام کامپیوتر خریدو گفت هرچی میخوای خرابش کن من پولشو میدم

آشوب
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

مقاله در سطح متوسطی بود به نظر من. درسته ویندوز نمیتونن نصب کنن و خیلی راحت طلب هستند اما مشکل ما اقتصاد و کشوریه. یعنی به مردم زیاد ربطی نداره. وقتی دم به دم از ترک موبایل حرف زده میشه. و هیچ سنی معین نمیشه برای استفاده از تبلت و موبایل و وقتی میرین برنامه ریزی کنین فقط و فقط بازی میریزن. و راه های استفاده ی درست از تکنولوژی رو به مردم توضیح نمیدن و میخوان صورت مسئله رو پاک کنن بهتر از اینم نمیشه. راحت طلبی یه بخش کوچیکشه. ما نوجوونا وارد دبیرستان میشن همش تو گوششونه که گوشی رو جمع کن. میدونید به اینا فکر کنیم بهتره ولی توی این وبسایت نمیشه چون فیلتر میشه. متاسفانه.

M.N
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

از وقتی نویسنده جذب کردین پست های سایت خیلی زیاد شده
امید وارم نویسنده ها با هم مسابقه ندن و کمیت رو قربانی کیفیت نکنن

  mahdi12345
  پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

  الان که پست ها زیادشده خیلی بهتر شده.قبلا مثل کوچه بن بست بود.سکوت و خلوت فرا گرفته بود سایتو.
  دمه نویسندگان گرم

امیرمحمد
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

بلاخره کاربرای این سایت هم نسبت به ویندورفون واکنش نشون دادند و بعضیا نیومدن منفی بدن!خوشحالم!چون دیگه کمی سهم ویندوزفون مشخصع که لااقل علتش کیفیت ساخت گوشی ها نیست!چون یه گوشی ۶۰۰ تومنی ویندوزی کیفیت ساختش از گوشی های دیگه بهتره!ولی علت ضعفه جایی دیگست که مردمم ازش آگاهن

مهدی
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

خرید بیشتر ps4 ، کاملا به دلیل بهتر بودنشه و لایق فروش بیشتر به نسبت x1 به خاطر انحصاری های بهتر ، قدرت بیشتر ، ساپورت بهتر و …
ویندوزفون هم این وضعی که الان داره کاملا برازندشه ، منی که یه گوشی میگیرم میخوام یه سری خدمات بهم بده ، قرار نیست من به ماکروسافت خدمات و فیدبک بدم ، یکی از مشکلات اساسی ویندوزفون نبود مولتی تسک واقعی ، کمبود نرم افزار ، سرعت پایین به نسبت رقبا ، رابط کاربری خسته کننده و خاص پسند و…

ایمان
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

بخش زیادیش رو قبول دارم این که مثلا یک جنس بجای اینکه فرهنگ استفادش اول بیاد، خود جنس اول میاد فرهنگش سی سال بعد !
همین که انتظار داریم همه چیز رایگان در اختیارمون باشه به دلیل مسائل اقتصادی شاید باشه ولی توجه نمیکنیم همه جای دنیا اقتصاد مشکل داره .
ولی بخش فروش کنسول و موبایل اصلا قبول ندارم !
مشکل از امورش کشور که از بیخ هیچوقت درست نمیشه ، فقط و فقط همیشه صورت مسئله پاک میشه چند سال یکبار !
وقتی امورش درست نباشه همه چیز دچار مشکل میشه

drjackool
پاسخ دهید جمعه 6 خرداد 1395

در مورد فروشنده ها تو صنف کالای دیجیتال باید بگم یکمی از احمق، احمقتر هستند! و مردم عادی هم که اطلاعات صفر دارن فکر میکنن اونا کی هستند و افسار خودشون رو میدن دست فروشنده 🙂

Hamid
پاسخ دهید جمعه 6 خرداد 1395

به نظر بنده این پست کاملا به جا بود . و طبیعی هست که تو قسمت کامنت همین پست شاهد کامت های تند برخی باشیم اما به عقیده بنده اگر شما نه تنها سایت ویندوز فون بلکه هر وبسایت دیگری از موسیقی و فیلم و سریال گرفته تا کامنت های موجود در نقد بازی ها و سخت افزار ها و… رجوع فرمایید شاهد ترول گرایی افرادی هستیم که بااین که خود از همان سرویس استفاده میکنند اما گونه ای دیگر در ابراز نظر شخصی خود عمل میکنند.

-به عقیده بنده این مشکل فقط از ضعف فرهنگی و سواد ناشی میشه هرچه قدر انسان سواد و مطالعه بیشتری داشته باشد ، فرهنگ غنی تر و درک و تحلیل بالا تری خواهد داشت و
هیچگاه شتاب زده و نسنجیده نظر شخصی خود را به گونه ای که حالت تخریب داشته باشد به کار نمی برد .

حسین
پاسخ دهید جمعه 6 خرداد 1395

“علت این که PS4 طرفدار بیشتری نسبت به XBOX ONE دارد این است که کار کردن با آن راحت تر است. مردم نیاز ندارند تا اکانت بسازند و مراحل دیگر کنسول را پشت سر بگذارند. مردم می خواهند دیسک بازی را بگذارند و بلافاصله بازی کنند. مثل کنسول بازی SEGA. از طرفی بازی های XBOX ONE قابل کپی شدن نیستند و خیلی از مردم نمی خواهند برای نسخه ی قانونی پول بپردازند.”
والا ps4 هم کپی خور نیست. من نمیدونم این به عنوان فروشنده چرا اینو نمیدونه!

  ایمان
  پاسخ دهید جمعه 6 خرداد 1395

  برا پی اس ۴ میشه یه روش که بهش میگن اکانت های ترکیبی استفاده کرد قیمت بازی ها کمتر میشه نسبت به روش اصلی !
  شما میری اکانت خریداری میکنی توی کانال های مختلف تلگرام هم هست ، مثلا یه اکانت ۱۰ بازی توشه صد هزارتومن ، بعد میری از طریق سایت پلی استیشن غیر فعالش میکنی بعد میری رو کنسولت میزنی فعالش میکنی بازی رو از طریف اینترنت دانلود میکنی روی پیسی البته ، از طریق برنامه PSX میریزی روی کنسولت و تمام !
  ولی کنسول ایکس باکس وان همچین چیزی رو نداره !
  به این روش نمیشه گفت کپی خور ولی خوب با قیمت صد هزارتومن شما م میتونی psn plus سه ماه بخری هم بازی !

داریوش
پاسخ دهید جمعه 6 خرداد 1395

خیلی خوب بود ولی اون عقب افتادگی ذهنی زیاد جالب نبود آدم یاد عقب مونده ذهنی میفته 🙂

سعید(وبلاگ تلنگر ترانه)
پاسخ دهید جمعه 6 خرداد 1395

بله به نظر من کاملا درسته…
من خودم با علاقه ای که به موضوعات کامپیوتری داشتم خیلی چیزا یاد گرفتم…
بله منم موافقم که مردم با این گوشیا سخته براشون کارکردن…
بله این راحت طلبی باعث این همه مشکل شده…
همه چیز داره به سمتی پیش می ره که ما از جامون تو خونه تکون نخوریم…
واسه همه چی الان کنترل از راه دور اومده حتی واسه روشن کردن خونه…
اینا یعنی اینکه شما بشین و از جات تکون نخور همه چی خودش حل می شه…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,