AndroidvsiOSvsWindowsPhone

شاید بسیاری از شما دوستاران ویندوز ۱۰ موبایل آزمون های سرعت بین گوشی های مختلف، که در قالب ویدیو انتشار می یابد را دیده باشید. در بسیاری از این آزمون ها پرچمداران ویندوز ۱۰ موبایل از رقیبان خود عقب می افتند! ممکن است برخی از شما بابت این موضوع سرخورده شده یا در مقابل دوستان خود که از گوشی های غیر ویندوزی استفاده می کنند، پاسخی نداشته باشید. با ما در وینفون همراه باشید تا به بررسی علل این موضوع بپردازیم.

سیستم عامل ویندوز فون که بعد از انتشار نسخه نهاییِ آن با نام ویندوز ۱۰ موبایل شناخته می شود همیشه در بین عوام به عنوان یک سیستم عامل سبک شناخته می شده است. اما آیا این باور غلط بوده یا اتفاق دیگری در نسخه ۱۰ این سیستم عامل افتاده است؟ شاید بهتر باشد ابتدا با هم یکی از این ویدیو ها را که توسط کانال phoneBuff منتشر شده است، ببینیم تا بهتر بتوانیم عوامل دخیل، در این به ظاهر شکست را بررسی کنیم.

همانطور که مشاهده کردید، گوشی لومیا ۹۵۰ اکس ال آزمون را با ثبت زمانی طولانی تر از رقیبان خود به پایان برد. در ادامه مقاله، ما شما را با دلایلی آشنا می کنیم که چرا نباید این موضوع را یک شکست دانست و لزوما چرا چنین آزمون هایی صحیح نیست.

زمانبندی انتشار ویندوز ۱۰ موبایل:

اگر به خاطر داشته باشید در ماه مارچ امسال فشار بسیاری از سوی رسانه ها و کاربران جهت تاخیر در انتشار نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل بر روی غول ردموند وجود داشت. از طرفی مایکروسافت از زمانبندی انتشار بارها عقب مانده بود و از طرف دیگر بیلدهای سیستم عامل به پایداری تمام و کمال نرسیده بودند. نهایتا شرکت تصمیم گرفت تا پرچمداران خود یعنی لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ اکس ال را با آخرین بیلد منتشر شده از ویندوز برای موبایل در دسترس قرار دهد، که البته هنوز مشکلاتی در آن نسخه وجود داشت. از آنجایی که بسیاری از ویدیو های آزمون سرعت، که درآنها پرچمداران مایکروسافت وجود دارند، زمانی ضبط شده اند که بیلدهای تا حدودی مشکل دار بر روی آنها نصب شده بود، طبیعی است که بهترین عملکرد خود را نمی توانستند به نمایش بگذارند. خوشبختانه مایکروسافت با ارائه آپدیت های پیاپی مشکلات آن روزهای ویندوز ۱۰ را مرتفع کرده است و از این بابت دیگر جای نگرانی نیست.

اختلاف بسیار ناچیز:

درست است که در ویدیو اختلاف بین گوشی ها حتی تا چند ثانیه می رسد ولی بیایید خودمان را در شرایط کاربری فرض کنیم. آنطور که در این آزمون می بینیم تعداد زیادی نرم افزار بدون وقفه باز می شوند و سعی می شود در کمترین زمان ممکن بین آنها جابجایی (سوویچ) انجام گیرد، اما آیا در شرایط واقعی همچین کاربردی برای گوشی همراه خود در نظر می گیرید؟ در این آزمون حدوداً ۱۰ نرم افزار یا بیشتر، بدون وقفه باز می شود و در انتها سعی می شوند که آنها را در پس زمینه امتحان کنند. حالا اختلاف چند ثانیه ای را تقسیم بر تعداد جا به جایی ها بکنید! آیا میانگین چند صدم ثانیه اختلاف برای باز کردن یک نرم افزار یا جابجایی بین دو نرم افزار در دنیای واقعی قابل لمس است؟ در واقع این گونه آزمون ها طوری طراحی می شوند تا برای بینندگان آن جذاب باشند و به اصطلاح ما نویسندگان کامنت خور سایت را افزایش دهند اما در دنیای واقعی اتفاقات به صورت دیگری رقم می خورند.

Windows-10-Mobile-Multitasking

نحوه مدیریت فضای رم:

در این قسمت لازم است که تفاوت های ساختاری مدیریت در سه سیستم عامل موجود در این آزمون را بررسی کنیم. اما قبل از آن بهتر است بدانید رم نوعی فضای ذخیره سازی سریع است که با قطع شدن منبع انرژی متصل به آن تمامی اطلاعات داخل خود را از دست می دهد. تمامی دستگاههای پردازش رایانه ای (از جمله کامپیوترها، گوشی های همراه و…) از رم جهت باز نگه داشتن یک یا چند وظیفه استفاده می کنند.

۱- اندروید: این سیستم عامل، زمانی که شما برنامه ای را در پس زمینه قرار می دهید، آن را به صورت کامل در کش باز می گذارد و این باعث می شود زمانی که آن برنامه را فراخوان می کنید با سرعت هر چه تمام تر آماده به کار باشد. اما این کار در عوض سبب می شود که فضای رم بعد از مدتی پر شده و پردازش با کندی مواجه گردد. در واقع این نحوه مدیریت رم مزایا و معایب خاص خود را دارد. در نسخه های جدید تر، این سیستم عامل سعی می کند با آنالیز کردن برنامه های پر مصرف جلوی فعالیت آنها را مسدود کند اما کماکان یا آنها را به درستی شناسایی نمی کند یا در برخی موارد باعث بسته شدن برنامه در پس زمینه و به دنبال آن زمان بر شدن باز خوانی می شود.

android-sad-e1319074985854

۲- ویندوز موبایل: برخلاف سیستم عامل اندروید که با تمام برنامه های موجود در پس زمینه به یک شکل برخورد می کند. سیستم عامل ویندوز برنامه ها را اولویت بندی می کند تا در اجرا با محدودیت فضا در رم مواجه نشود. به این معنی است که در این سیستم عامل اولویت با نرم افزاری است که در حال اجرا است . به محض آنکه نرم افزاری در پس زمینه طلب فضای اضافی کند، سیستم عامل تصمیم می گیرد که اگر این فضا در اجرای برنامه ی باز کندی ایجاد می کند، آن برنامه در پس زمینه تعلیق (اصطلاحا Suspend) می شود. اطلاعات مربوط به برنامه ی تعلیق شده به صورت یک فایل کوچک در آمده و در حافظه ی دائم گوشی ذخیره می شود. در غیر این صورت بازخوانی برنامه بسیار طولانی تر می بود ولی با این عمل بازخوانی بسیار سریعتر انجام می گیرد. البته این معماری ممکن است تاخیر چند صدم ثانیه ای (طبق محاصبات ابتدای مقاله) در جابجایی بین وظایف ایجاد کند ولی بدون شک از کندی و یا پر شدن حافظه کش بسیار بهتر است.

IOS: این سیستم عامل کد های بسیار زیادی به صورت اشتراکی با OS X (سیستم عامل دسکتاپ متعلق به شرکت اپل) را دارا است. OS X نوعی سیستم عامل یونیکس با رابط گرافیکی است. مدیریت فضای رم در IOS هم به همین دلیل بسیار شبیه به پدر خوانده ی خود یعنی یونیکس می باشد. در این سیستم عامل آبجکت هایی که فضای رم را اشغال می کنند به چند دسته تقسیم می شوند:

۱- آنهایی که از دسترسی به فضای رم منع شده اند (به عنوان مثال بسته شده اند).

۲- آنهایی که فعال هستند ولی اطلاعاتی را ارسال و دریافت نمی کنند(به عنوان مثال یک نرم افزار باز است ولی صفحه گوشی قفل شده است).

۳- آنهایی که کاملا فعال هستند.

۴- آنهایی که در پس زمینه هستند اما کدهایی را اجرا می کنند یا آنهایی که سرویس اجرا می کنند (به عنوان مثال پخش کننده موسیقی).

۵- آنهایی که در پس زمینه هستند ولی هیچ کدی را اجرا نمی کنند.

IOS با نظارت کامل و دسته بندی کردن آبجکت ها تصمیم می گیرد که کدام یک از آنها به چه میزان از منابع سخت افزاری دسترسی داشته باشند. همین مسئله باعث می شود کندی و یا تعلیق شدن بی موقع در IOS بسیار نادر باشد.

IPhoneCoreDataStackArchitecture

انیمیشن ها:

زمانی که صحبت از اختلاف زمانی در حد چند دهم ثانیه است، کوچکترین عوامل می توانند نقش تاثیر گذاری داشته باشند. در سیستم عامل های IOS و اندروید جا به جایی بین منو ها به صورت پاپ آپ (Pop Up) صورت می گیرد. یعنی زمانی که جا به جایی انجام می دهید، وظیفه ی فرا خوانده شده به صورت جهشی نمایان می شود. اما در ویندوز موبایل این قضیه کمی متفاوت است. جابجایی بین منو ها در این سیستم عامل با انیمیشن همراه است. وجود این انیمیشن علاوه بر این که به زیبایی بصری رابط کاربری کمک شایانی کرده است، کمی هم در این تاخیر کوتاه نقش بازی می کند.

این نوع آزمون ها ملاک درستی برای اندازه گیری بازدهی در کاربری روزانه به شما نمی دهند:

تمامی گوشی هایی که در این نوع آزمون ها استفاده می شوند غالبا نو هستند و یا استفاده زیادی از آنها نشده است. بگذارید برای شما یک مثال بزنم. بارها شده است که یک لباس از پشت ویترین مغازه بسیار زیبا به نظرتان بیاید ولی وقتی آن را پرو کردید یا بعد از مدتی استفاده متوجه نا مرغوب بودن، رنگ دادن، بد دوخت بودن و… آن لباس می شوید. هر وسیله مصرفی دیگری هم که در نظر بگیرید، از این قاعده مستثنی نیست. بازده و عملکرد گوشی های همراه در طول زمان مشخص می شود به طوری که برخی گوشی ها پس از مدتی دچار کندی و یا لگ در رابط کاربری می شوند و همچنین مصرف باتریِ اعجاب انگیز پیدا می کنند. خوشبختانه در این زمینه گوشی های ویندوز و مخصوصا سری لومیا بسیار سربلند هستند.

نظر شما در مورد نکات ذکر شده چیست؟ تجربه خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

منبع : وینفون
306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
فرشاد بندری
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

واقعا مدیریت رم آیفون فوق العاده ست، شما ۱۰۰ تا برنامه هم باز بذاری بعد بخوای دوباره بهشون مراجعه کنی بدون هیچگونه تاخیری دوباره لود میشن، واقعا آدم کیف میکنه

هادی
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

مزخرفترین تستی بود که تاحالا انجا شده خدا وکیلی

  علیرضا نعیمی
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  سلام ببخشید که پاسخ زدم
  از نظر من نکسیوس و ۹۵۰ توی یه حد بودن….به دلیل اینکه طرف برای ۹۵۰ وقتی برنامه ها لود میشد هر بار یکمی لفتش میداد ولی برای نکسیوس تا برنامه میومد بالا میرفت سراغ بعدی…به نظرم بجای حدود شش ثانیه اختلاف میشد با دو یا سه ثانیه کار رو تموم کرد…درضمن اندورید نسبت به ویندوز ۱۰ موبایل سابقه بیشتری داره و ازش بیشتر انتظار میره….
  ولی در کل دم آیفون گرم…

aminkhs
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

لپ کلام اینه که اونها سیستم عامل هاشون ۶۴ بیتی هست و ویندوز موبایل هنوز ۳۲ بیت! البته با رد استون مشکل حل میشه گویا

  یلدا
  پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

  ببخشید آقا؟
  سیستم عامل ۶۴ بیتی چیه اصلا؟
  چه مزایایی داره؟
  روی همه موبایل ها می شه سیستم عامل ۶۴ بیتی ریخت یا باید سخت افزار پشتیبانی کنه؟؟؟

ATB
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

این مقایسه باطله! دقت کردین طرف واس زودتر بالا اومدن نکسوس چقد هول داره؟دقت کنید موقع اومدن temple run چقد مدام رو اسکرین ضربه میزنه
و واس ۹۵۰ مخصوصا واس برنامه فتوشاپ( ک بالا اومدهه و بیخود لنگش میکنه) یا amazon که وایساده صفحه رو بالا پایین میکنه درصورتی که واس اون دوتا اینجوری عمل نکرد همینطور واس دوربین که بالا اومده و داره نگاش میکنه و میذاره یکم بگذره بعد میره سراغ بعدی

  polarstern
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  شما فرض کن این شخص داره ناجوانمردانه مقایسه میکنه برو بقیه تست هارو هم تو یوتیوب ببین وینفون و ۹۵۰ هیچ حرفی برا گفتن جلو بقیه پرچم دار ها (غیر از دوربین) ندارن!

نمیدونم
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

اپدیت رسمی رد استون تقریبا کی میاد؟؟؟ تابستون میاد؟؟؟

  morteza vasheghani farahani
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  ۲۹ july

پویا آبسالان
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

فیلم تست سرعت بد بود. ولی مقاله بسیار کامل و علمی. ممنون.

AmirEhsan
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

به وضوح معلومه که ویدیو ناجوان مردانه است…اول هم توی دوربین..یارو دوربینی که روی میزه و سعی داره فوکوس کنه و خیلی وقته بالا اومده رو الکی کشش میده..توی بازی هم میخواد فقط نکسیوس زودتر بالا بیا که عقب نمونه کلا بدترین ویدیوی موجوده…نمیگم لومیا توی ویدیو تا سرعتش بیشتره منم دیدم ویدیوهای دیگه رو ولی این بدترینش بود…هرچقدر فکرشو بکنی حرف وینفون درسته کی توی روز از گوشیش اینجوری استفاده میکنه؟؟؟کلا من ویدیوی تست سرعت خالی و اینجوری رو قبول ندارم…گوشی رو باید از همه جوانب سنجید و بعد از یه بازه زمانی خاص..

  Mostafa
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  اخه از همه جوانب هم بازندست

  hamed nasrollahi
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  دوربین باید کامل عکس بگیره ، فوکوس وینفون بیشتر طول میکشه ناجوانمردیه؟

Mostafa
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

هه
وینفون تو همه تستا میبازه
الان از همون اول جواب همه بخش های مقاله رو میدم
۱.اینکه گوشی با سیستم عامل ناقص و بتا عرضه میشه کاملا بر دوش مایکی هستش
شما تا به حال دیدید گوگل نکسوس با اندروید بتا عرضه کنه
ضمن اینکه چجوری تمام رقبا به برنامه و زمانبندی شون میرسن و فقط مایکی تاخیر داره
گوشی که عرضه میشه یعنی به نظر کمپانی گوشی اماده بوده
و سری ۵۰ وقتی عرضه شدن به نظر مایکی سیستم عامل کامل بوده وگرنه که عرضه گوشی حماقت هستش
۲.یه ضرب المثل تو دنیای مسابقات هست که میگه
برنده برندست چه با اختلاف یک فوت چه با اختلاف یک مایل
اقا وینفون بین سه تا سیستم عامل تو سرعت اخره تمام
حالا چه با یک ثانیه چه با یک ساعت
۳. اینکه یک دستگاه چجوری رم رو مدیریت میکنه اصلا مهم نیست
مهم خروجیه برادر من
و خروجی همه این تکنیک ها تو سه سیستم عامل تو وینفون از همه ضعیف تره
حالا تکنیک مدیریت رمش چجوری هست مهم نیست مهم اینه که دوتای دیگه خروجی بهتری دارند
۴ . شما میتونید انیمیشنی روی گوشی بزارید که برای رفتن به منوی مولتی تسکینگ دو ساعت انیمیشن باشه و بیییینهایت زیبا باشه
اما ایا این خوبه؟
شما وقتی اون دکمه مولتی تسکینگ رو فشار میدی یعنی میخوای سریع سویچ کنی بین برنامه ها دقت کنید سریع
سرعت یه انیمیشن خییلی مهمه
۵.این فرضیه که اندروید بعد یه مدت ضعیف میشه و لگی میشه از اندروید ۴.۴ به این ور کااملا منتفی هستش
این فرضیه رو کسایی قبول میکنند که اندروید رو به ۴.۲ میشناسن
تو ای او اس هم که پایداری خیییییلی بالاس و کلا این وصله ها بهش نمیچسبه

خب حالا من یک سوال دارم
اقا اصلا شما بگو این تست چیزی رو مشخص نمیکنه
اومدیم من خریدار چشممو به روی این تستا بستم
ایا وینفون تو بقیه زمینه ها برتر هستش
خیر تو اکثر زمینه ها همین وضعیته
تازه شما گوشیت معلوم نیست تا کی ساپورت شه
اومدیم و مایکی سال دیگه قضیه سری ۲۰ رو دوباره در اورد

  آرش
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  واقعا و کاملا درست گفتن این دوست عزیز و جای هیچ حرفی نمیمونه
  نحوه مدیریت رم غیره هرچی میخواد باشه ، برای کاربر سرعت و کارایی مهم هست
  و در تمام تست هایی که وجود داره ، اکثرا ویندوز فون نفر آخره …

  کیارش
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  آقا مصطفی در نظر داشتم چیزهایی که شما گفتید رو بنویسم بعد که اومدم تو بخش نظرات دیدم شما کامل توضیح دادید.
  چند تا مورد هم من بگم :
  اگه این لگ و هنگ و تاخیر مال اندروید بود بعضی ها این قدر از لگروید و هنگروید و این چیزا استفاده می کردند که حالت تهوع به آدم دست میداد ، اما حالا که ماله ویندوزه چیز مهمی نیست !
  من کاربر در ازای پولی که میدم حق دارم کامل ترین و بالغ ترین جنس موجود در بازار رو بخرم. این که مایکی به زمان بندی هاش نمی رسه به من هیچ ربطی نداره . اگه مایکی اولویت دیگه ای داره بهتره به صورت عمومی منتشر کنه . مثلا تکلیف اون بنده خدایی که نظرات یک سری متعصب وینفونی رو میخونه و بعد دو میلیون تومن واسه پرچمدار مایکی خرج می کنه و در نهایت با کلی مشگل مواجه میشه چیه ؟ شما متعصبان جوابگوی هزینه ی ایشون هستید ؟

  majid_640xl
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  یباری ی عشق سامسونگ و اپل اومد این ویدئو رو بمن نشون داد مزخرفات شما رو هم بمن گفت من جوابمو بهش دادم دهنشو بست سپس شرو کرد ب چرت و پرت گفتن ب شمام میدم جوابمو لطفا خوب فک کن سپس اصلا ج نده نمیخام جوابی بشنوم. عزیزم زمانی ک شما نمیدونستی اپل ینی چی من ایفون ۴ داشتم بعدشم فایو اس گرفتم یجوری از ای او اس میحرفی انگار هیشکی ندیده همینطور اندروید والا بلا بخدا ب پیر ب پیغمبر ب آدم ب هوا ب داعش ما ویندوزی ها همه گوشیایی ک شما اسم میبرید رو دیدیم یا داشتیم یا دست دوستان دیدیم و کار کردیم درمورد کند شد اندرویدی ها اصلا بیخی حرف نزن من خودم g3 داشتم با ۴.۴ بعدشم ۵ ی دنیا عوض میشه عملکرد گوشیای اندروید ولش بحثی ندارم. در مورد آیفونم فک کنم تا الان از نزدیک ندیدی ک انقد بالا میدونیش نخیر داداشم ایفون ۴ من اصلا نمیتونست اسفالت رو بیاره بالا درحالی ک ویندوزی های ۵۱۲ میکشن اسفالت رو ظمنا بارها ایفون خودم و خواهرم هنگیده یا قفل کرده مجبور شدم ریست کنم ولی باز میگم ایفون خیلی سیستم خوبی داره ولی این سیستم از اول خوب بود تو این همه سال بهینه تر هم کرده نیومده از اول بسازه چیزی رو من ای او اس ها رو مقایسه میکنم میبینم جز پنتا قابلیت هیچی بهش اضافه نشده. اما ویندوز اصلا بیخی ک چقدر عوض شده. در پایان من میدونم اندروید و ای او اس با امکانات تر و پخته تر و اصلا بروسلی تر از ویندوز هستن خودمم کار کردم و دیدم کیفیت اپهای اپل بالاتر از ویندوزه کاملا ولی من نمیتونم محیط کاربری اونا رو تحمل کنم مخصوصا اون اندروید مسخره رو وااااقعا برا دختر بچه طراحی شده از اسم هاش معلوم من ویندوز رو دوستدارم بدلیل اینکه سریعه شما میگی اونا سریعترن من میگن باشه اونا سریعتر ولی ایا من انقد سرعت نیاز دارم.؟؟ ن من ندارم شما راننده فرمول ۱ برو سمت اونا من تنها خاستم از ویندوز فقط فقط گسترش اپهای یونیورساله ک بنظر من تنها کاستی ویندوز رو پر میکنه بعدش ویندوز تقریبا کامل میشه و دهن ی عده رو میبنده ما رو هم راحت میکنه البته ی مشت … اصلا ویندوز ندیدن میان میگن اله و بله!!!! بعدشم صبر میکنم سرفیس بیاد تا ایشالا انقلاب و تحول بزرگی تو کاربری گوشی باشه چون واقعا از این کاربری خسته شدم

   Mostafa
   پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

   دوست عزیز کامنتت به چهار قسمت تقسیم میشه
   قسمت اول که من فلان گوشی رو داشتم و ایناست که اصلا مهم نیست
   قسمت دوم دارید میگید که اندروید و ای او اس بهتر هستن ولی شما سلیقتون رابط کاربریشون رو نمیپسنده
   جواب این قسمت اینه که اگه پست رو بخونید میبینید نویسنده از یک دیدگاه منطقی و نه سلیقه ای به موضوع نگاه کردند
   پس اینجا بحث سلیقه مطرح نیست
   بحث اینه که خارج از سلایق و علایق و از نظر منطقی کدوم سیستم عامل بهتره
   شما هم تو کامنت من بحث سلیقه ای نمیبینید
   قسمت سوم گفتید که ایا من این همه سرعت لازم دارم
   دوست عزیز عقل ادم حک میکنه بین سریع و سریع تر سریع تر رو انتخاب کنی
   داشتن سرعت بیشتر مزیته
   حالا شما دوست داری کارهاتو کند انجام بدی بحثش جداست
   قسمت چهارم هم همون بیماری معروف طرفدارای وینفون و سونی موبایله
   یعنی در زمان حال امکانات بیشتر رو ول میکنن و همش امید به اینده
   یکسال و نیم پیشه هم میگفتن وین ۱۰ بیاد اندروید تمامه
   از این امید های به اینده توی فنای مایکی زیاد دیدیدم
   ولی هیچ وقت مایکی کاملا به حقیقت تبدیلش نکرد
   شاید سرفس فون هم نتونه کاری انجام بده
   به عنوان یک نکته هم جاداره بگم
   هوا غلطه
   حوا درسته

    majid_640xl
    پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

    برا همین میگم ج نده چون نمیتونی در کنی ک منظوم چیه. پرچمدارهای همه سیستم عاملا تقریبا تمام و کمال هستن تو سیستم خودشون و تنها مقایسه میره رو سیتسم عامل ها اختلاف بین کد نویسی و عملکرد سیستم عاملها ب کنار بزاریم مهمترین دلیل برای من تو انتخاب سیستم عامل اینه ک میتونم تحملش کنم یا ن. من ویندوزی نمیشناسم ک بتونه با اندروید ارتباط بر قرار کنه همون اس او اس هم همینطور کسی ک با ویندوز کار کنه ب مقدار کافی دیکه نمیتونه با اون یکی ها حال کنه هر چند ک ویندوز کمبود هایی داره م اونا ندارن و صد البته ویندوز خوبی هایی داره ک اونا ندارن یکیش همین ک ویندوزه!! شما میگی عقل حکم میکنه بین سریع و سریعتر سریعتر رو انتخاب کنیم!!! میشه بمن بگی کدوم عقل؟؟ عقل شما؟؟ کاربرد تعیین میکنه چ سرعتی استفاده بشه ن عقل!! اون سرعت عمل ک شما میگید فقط توی این تست نشون میده خودش رو شما یبار ۹۵۰xl گیر بیار یه آیفون هم گیر بیار یه نکسوس هم همینطور باهر سه تا کار کن ببین کندی توی ویندوز میبینی؟؟ تو محیط خود سیستم عامل ها ن تو اپلیکیشن هاش. من اینکارو کردم ۶۴۰ ایکس ال با ۶اس ای او اس ۹.۲ تو محیط خود سیستم عامل ها ویندوز من با ایفون برابری میکرد با اینکه پردازنده ایفون خیییلی قویتر از گوشیه من بود ولی توی برنامه ها ایفون سرتر بود برا همین میگم تنها مشگل ویندوز بعضی برنامه های بی کیفیته ک با اومدن یونیورسال ها تمامی مشکلاتش حل میشه. خدا وکیلی دوستای ویندوزی تا الان این امتحان رو انجام دادین؟؟؟ بدین ببینین منظور من چیه. حالا ی عده میان اصلا ویندوز ندیدن فقط این ویدئو رو دیدن هی میگن ویندوز ریده اله بله بابا خسته شدم از بس با افرادی بحث کردم ک ی جو اطلاعات ندارن

     کیارش
     پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

     اصن شما خدای کاربران و کارکرده ها هستید !
     حرف های شما نه سند دارند نه حتی به دل می شینه.
     کدوم عقل سلیمی میگه سریع تر بده ؟ حتما عقل فوق العاده مزخرف شما !
     “مهمترین دلیل برای من تو انتخاب سیستم عامل اینه ک میتونم تحملش کنم یا ن” مگه قراره همه ی دنیا مثه شما باشند ، خیلی ها هستند که از محیط یکنواخت سیاه و بی روح و بدون انیمیشن و … ویندوز حالشون بد میشه . اصلا بهتره یه نظر سنجی گذاشته بشه ببینیم فارغ از این که هر کسی چه گوشی داره ، از محیط کاربری ویندوز خوشش میاد یا ن.
     “هر چند ک ویندوز کمبود هایی داره م اونا ندارن و صد البته ویندوز خوبی هایی داره ک اونا ندارن یکیش همین ک ویندوزه!! ” به این میگن تعصب کامل ! ، یه مزیت گوشی های ویندوزی رو (به جز کانتینیوم که فعلا کاربردی نیست) رو میشه برامون نام ببری ؟
     در ضمن جوری حرف نزنید و وانمود کنید که فقط شخص شخیص شما هست که همه اطلاعات رو داره و مخالفان شما گاو هستند ! . برای این که بهتر شیر فهم بشی نزدیک به دو ساله اینجا سر میزنم ، از ویدوزفون ۸ ، آپدیت آمبر ، بلک ، سایان ، دنیم ، تا دولوپر شدن برای ویندوز۸.۱ ، و بعد از اون اینسایدر شدن و دل خوش کردن به اندک تغییرات مزخرف بیلد رو تجربه کردم. فک کنم بیشتر از این وقت لازم نیست تا بتونی کل سیستم عامل رو با توانایی ها و ضعف هاش بشناسی.

   peiman
   پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

   majid 640xl خیلی گاگولی . باسنم میسوخت نمیگفتم :))

   majid_640xl
   پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

   آقا من پشیمونم از بحث کردن با شما. اصلا چرا باید آدمی ک نمیفهمه منظورم از من منه نوعیه و مطمعنم تا الان ۱ ساعت پیوسته با گوشی ک انقد شاخ میدونتش کار نکرده و براش رویاس بحث کرد.بیا اینم میگم آیفون بهترین و سریعترین گوشی بازاره و ویندوز و گوشی ویندوزی هیچ برتری نسبت ب آیفون نداره خوب شد این ی حرف مستند و با رفرنسه!! تجربه کاری رفرنس نیست ولی ادعای ی سایت چون خارجیه رو هم نمیشه رفرنس مطلق دونست!! خلاصه کلام حرف شما صحیح و بنده بی تجربه اصلا بقول اون پسر بچه گاگول خخخخ خدایا شکرت. کاش پول داشتم خیریه بهش آیفون میدادم ب آرزوش برسه.

  mojtaba KA
  پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

  برادر همچین سیاه نمایی هم که میکنی نیستا!
  هر گوشی مشکلات خاص خودشو داره!
  شما مشکلات ویندوزو گفتی بزار منم مشکلات بقیه رو بگم:
  گوشیای اندرویدی که میگی از ۴.۴ هیچ مشکلی ندارن خودم به شخصه با جی۳ ۴.۴ کار کردم نو توی فروشگاه بود توی سوویچ بین صفحات لگ داشت 😐
  شما مث اینکه اندروید ۵.۰ اومد با گوشی نکسوسی کار نکردی! نکسوس ۵ رفیقم ریست میشد، دوربینش درست کار نمیکرد، لگ داشت و هزار مرض دیگه.
  گوشی اندرویدی معمولن اگه ویروسی بشه با هارد ریست هم درست نمیشه و باید فلش بشه!
  و اینکه اندروید رو اگه از پرچمدار و بالارده (این دو تا با هم فرق میکنن) بیای پایین افتضاح میشه….
  از گوشیای اپل نگم که طومار در میاد!
  البته اگه شما باز نیای نگی اینا که ایراد نیست :))
  تو گوشی اپل از بلوتوث نمیتونی برای ارسال فایل استفاده کنی.
  هر فایل، آهنگ، ویدئو یا هرچیزی رو با هر اپی دانلود کردین باید با همون اپ استفاده کنین 😐 ینی نمیتونی این آهنگو با رادیو جوان دانلود کردی با چیز دیگه باز کنی!
  یه فایل منیجر نداره!!!!! (این غیر قابل تحمله ناموسن)
  برای ارتباط با کامپیوتر باید (!) آیتونز نصب باشه! ینی شما یجا کارت گیر باشه نمیتونی مث بقیه گوشیا با کابل وصل شی به لپتاپ و فایلو بریزی!
  برای اپل گوشی دو سیم تعریف نشده!!! رفیقای بیچاره اپلی من همشون یه نوکیا ساده کنارش دارن 😐
  اپل گوشی با امکان نصب حافظه جانبی نداره، ینی هرچی گرفتی همونه و تماااام….
  شخصی سازی تقریبن صفر!
  و ….
  خسته شدم از تایپ
  به شخصه سمت گوشی اندرویدی شاید برم ولی با این استراتژی تولید اپل عمرن سمتش نمیرم

   majid_640xl
   پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

   میدونی مشگل اینا کجاست؟؟ مشگلشون تو اینه ک اصلا آیفون ندارن و نمیدونن چ مشگلاتی داره شنیدن آیفون خوبه ویندوز بده اومدن اینجا میگن ویندوز اله و بله ایفون بروسلی. حالا بزا من یچی بگم از ایرادهای آیفون ک وقتی فهمیدم بخدا از چشم افتاد شما بهیچ وجه نمیتونی با گوشیت یه چی مثلا یه فیل زیپ از نت دانلود کنی باید بری با ی روش دیگه دانلود کی!! بلوتوث نداره بجاش ایر دراپ گذاشته ک ادعاشونم میشه خیلی سرتر از بلوتوثه درست سرتره ولی اینو نمیگن ک فقط بین اپلی ها میشه ازش استفاده کرد!! بابا هزارتاا ایراد داره اینا فقط ظاهرشو دیدن.

   هاتف
   پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

   من نمیدونم راجع به چی داره بحث میشه 😐
   تو آیفون هنوز نمیتونی وسط فیلم گرفتن پاز بزنی ( فاجعه اس …البته واسه اونایی که اصلا فیلم نمیگیرن با گوشیشون بحثی ندارم … آخه فیلم گرفتن با گوشی یه قابلیت بدون استفاده اس)
   تو آیفون فایل منیجر نداره که قید شد توسط دوستان ( که اینم مهم نیست )
   از اون جالبتر قابلیت گلنس هستش که شرکت های دوست و همسایه تازه به عنوان یه قابلیت جدید دارن تو گوشیاشون ابلاغ میکنن … 😐
   اندروید رو که کلا بجثی ندارمم باهاش. . . مثل بازی هایی میمونه که گرافیک جالبی دارن ولی گیم پلی و سناریوی خوبی ندارن ( گیمر ها حرفم رو میفهمن ) اینجور بازی ها بعد یه مدتی خسته کننده میشن همونطور که خود اندرویدی ها مجبورن هی برن اپ جدید بگیرن تا از گوشیشون خسته نشن وگرنه دلشون رو میزنه بعد یه مدت
   یه نکته هم که واسه من خیلی مهمه و واسه خیلی ها شاید نباشه اسمش دوس دارین بذارین تعصب بحث طراحیه خود گوشیه !
   به شخصه خیلی دیدم که میگفتن طراحی لومیا ها داغونه مخصوصا جدیدا !
   من یه خواهشی از آیفونی ها و اندرویدی ها ( مخصوصا سامسونگی ها ) دارم
   برین گوشی دو سال پیشتون رو نگاه کنین
   بذارین کنار تمام گوشیایی که عرضه کردن این شرکتا تا الان
   خدایی طراحیاشون هیچ فرقی خاصی نکرده !
   من این تست رو کردم
   به یه دوستم که سامسونگ ۳ تا عکس از ۳ مدل سامسونگ نشون دادم
   گفتم میشه مدلاش رو حدس بزنی؟
   همه رو اشتباه گفت !
   خداییش خیلی مهمه طراحی خود گوشی …. شما مقایسه کنین گوشیای جدید رو میفهمین منظورمو … لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰ xl و ۶۵۰
   با آیفون ۶ و ۶ اس و اس ای
   با نوت ۵ و اس ۷ و اس ۶

  یلدا
  پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

  راجع به سیب اصلا حرفی نمی زنم
  چون پول زور می گیرن
  محدودیت داره
  رابط کاربریش هم مثل اندروید و دوسش ندارم
  اندروید
  هنگ می کنه بعد از چند ماه
  رابط کاربریش رو هم دوس ندارم
  امنیت در حد گلابی
  مایکروسافت
  همه چیزش خوبه به نظر من
  امکانات خاصی داره که اونا ندارن
  کاشی هاش رو هم خیلی دوس دارم…

homan
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

از همچی بگذریم حرف آخر خیلی مهمه اینکه اخلاف اونقدرا نیست اما بعد از یه مدت این ویندوزه که کاراییش ثابت میمونه و اندروید کند میشه شما میگی ۴.۴ به بعد خوبه کاملا اشتباهه من فروشنده و تعمیرکار گوشیم همه گوشیای ساخت ۲۰۱۶ اندروید ۵.۱ هستند حداقل روزی ۱۰ تا تو محدوده ما فلش زده میشه جوری کند میشن که باز کردن دو برنامه باهم ۳۰.۴۰ ثانیه طول میکشه .من چند ماهه ۶۴۰ ایکس ال دارم با رم ۱ گیگ ۶۸ تا برنامه و بازی روش دارم اصلا احساس نمیکنم از روز اول ذره ای کند شده باشه
اینکه تو تمام تستا ضعیفتر بوده درسته و همه تستا با همون ویندوز ۱۰ اولیست
۱. از اندروید واقعا سرتره
۲. گمانم اینه با سرفیس فون به اپل میرسه شایدم رد شه

homan
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

اینم در نظر بگیرین مدیریت رم و سرعت و کارایی ویندوز تو اپ های یونیورسال دو برابر بقیه اپ هاست

  sadegh
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  مهمترین نکته همین بود که کسی بهش اشاره نکرده!! جتی توی ویندوز فون ۸.۱ هم اپ های ویندوز فون ۸ که با فرمت XAP بودن، عملکرد افتضاحی داشتن نسبت به برنامه هایی که با فرمت APPX‌ بودن و برای ویندوز فون ۸.۱ ارائه شده بودن (بعدش یه سری میگفتن چرا ریزومینگ داره… مشکل از توسعه دهنده ها بود)
  اینجا هم همینه
  من خودم iPhone 6s رو با ۶۴۰XL خودم مقایسه کردم… هیچ تفاوتی بین UWP ها و اپ های iOS نیست! (تنها مشکل انیمیشن های به نسبت کند ویندوز۱۰ موبایل هست)
  از طرفی توسعه دهنده اومده بازیشو برای همین چند مدل محدود آیفون بهینه کرده ولی واقعا اومده برای لومیا ۹۵۰ بهینه کنه؟؟
  مشکل توسعه دهنده ها که به طور کامل برطرف بشه دیگه سویچ کردن تو اپ اینستاگرام (که اسلوموشن کار میکنه!) آرزو نیست برامون! (تو اکثر موارد برنامه رو از اول باز میکنه!)
  و از طرفی قبول دارم اگه صرفا خروجی براتون مهمه از پلتفرم اپل استفاده کنید (چون همه ی اپ ها اول برای iOS و به بهینه ترین شکل ممکن ارائه میشه)

yasha
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

سلام.من حدود سه ماه که وینفونی شدم.گوشیم لومیا ۶۴۰xl من نمیدونم عزیزان به چی ایراد میگیرن فوق العاده است ویندوز ۱۰ دوربین این گوشی خیلی خوبه سرعتش تو سوئیچ کردنا خیلی عالیه.دوستم iPhone 6s داره داره دق میکنه وای فای گوشی از این ضعیف تره انتن دهیش همچنین دوربینش همچنین.ما فقط اعتراض کردنو یاد گرفتیم همین.خانمم ال جی جی۳ داره حالم بهم میخوره باهاش کار میکنم انقدر لگ داره

  کیارش
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  لطفا کمتر جوک بگید !
  آیفون ۶s از لومیا ۶۴۰ شما ضعیف تره و دوست شما حسرت گوشی شما رو میخوره ؟!
  واقعا چه اطلاعات جالبی آدم اینجا میخونه . دقیقا میشه توضیح بدید چی میشه که ده میلیون نسخه از یه گوشی در تنها یک هفته فروخته میشه ولی کل تعداد محصولات ویندوزی فروخته شده در سه ماه حتی به ده میلیون عدد هم نمیرسه ؟ (این ارقام رو جست وجو کنید تا به صحت شون پی ببرید)

   yasha
   پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

   کیارش عزیز شما خیلی جالبید من به شما تبریک میگم واقعا.شما دو خط جمله منو نتونستین درست بخونین.شما تو جمله من کلمه حسرت دیدین؟عرض کردم وای فایش ضعیفتره داره دق میکنه ما چون شرکتی کار میکنیم و داخل سایت کارگاهی بعضا ۳۰ متر با مودم فاصله داریم دوست بنده کلا گوشیشو میذاره تو جیبش چون هیچوقت کانکت نمیشه.و دوربینش واقعا محسوسه خوب بودنش.با این اپدیت اخری که اومد گوشی خیلی روونتر شده.و گوشی جی ۳ خانمم که دارم باهاش کار میکنم دیگه من حرفهای شمارو متوجه نمیشم.تنها ایراد ویندوز ۱۰ موبایل تلگرامشه.خوب بخون دوست عزیز به مخالفت نمره نمیدن

محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

آقا تقصیر خوده مایکیه
خب لامصب ویندوز موبایل ۶۴ بیتی رو کامل می کردی با پرچمدارت می دادی بیرون نه اینکه ۳۲ بیتشو با کلی باگ اونم با پرچمدار بدی بیرون(وات د فاز؟)
تازه میاد گوشیه لومیا ۶۵۰ رو با اسنپدراگون ۲۱۰ (فاجعه) میده بیرون.
خب معلومه اندروید ۶۴ بیتی از ویندوز موبایل ۳۲ بیتی سریعتر و حتی قوی تره.(ای او اس رو که حرفش رو نزن)
تازه به جای اینکه ویندوز موبایل چند تا قابلیت منحصر به فرد داشته باشه میاد همین قابلیت هارو برای اندروید و ای او اس میده بیرون( کرتانا آفیس و…)

  majid_640xl
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  بخش آخر حرفت رو شدیدا قبول دارم. میدونم پشت این کاراشون سیاست دارن اونم احتمالا سیاست کثیف ولی واقعا لذت بخشه وقتی میبینی ی برنامه خوب هست گوشیای دیگه ندارن و تو داریش.

hamid
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

سلام
دوست عزیز شما ک میگی برنده برندست چه با اختلاف یک ثانیه چه اختلاف یاد اخه ادم سالم همچین کاری با گوشی نمیکنه تند تند برنامه باز کنه که من تو یوتیوب مقایسه بین ایفونو ۹۵۰م دیدم خدایی تو ۴۰ درصد وینفون برتری داشت ۶۰ درصد اپل اونم اینو باید در نظر داشت که برنامه ها برا ios بهیتست خیلی زیاد ویندوز انیمیشن داره و با ابن حال شمایی که سرعت برات مهمه با ۹۵۰ هیچ مشکل سرعتی نداری به نسبت ایفون ایفون دکمه داره این طرف برا لومیل هی مجبوری صفحرو بده بالا بعد بیاد بیرون اما برا ایفون دکمرو مبزد اصلا اینا مهم نیس بیخیال تست ولی خدایی هیچ کدوم ازین گوشی ها رو ک بگیری با کندی مواجه نمیشی و تموم کارت به نحو احسن و سر وقت انجام میشه هیچوقت ما به این طریق استفاده از گوشی نمیکنیم که اینطوری قضاوتشون کنیم ..هر ۳ تا بهترینن هر ۳ تا تو زمان مساوی کار ادمو راه میندازن اکه درست استفاده کنیم نه مثل ویدیو بالا حالا یکم اختلاف زیاد مهم نیس ک بگیم اوه وینفون باخت اشغاله فلانه چنانه..اخرش برمیگرده به سلیقه کاربر..همه از یه سیستم راضی نیستن..اپل کار یکیو راه نمیندازه ویندوز میندازه گاهی اوقات.الان ک شما انتقاد کردین ۵ نفر باهاتون مخالف بودن پس اون ۵ نفر مشکلی ندارن ..با تشکر
به امید موفقیت مایکی

r0ss0neri
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

مقاله علمی بود ولی قضاوت شخصی و وارد کردن نظر شخصیتون به نفع ویندوز نکته ی منفیش بود .{

اون چند ثانیه زمان تاخیر که بنظر شما اهمیت نداره برای من خیلی اهمیت داره ، چون حس بروز بودن و ساینس بودن بهم میده و این تاخیر برام قابل قبول نیست .

در مورد مدیریت رم ، چیزی که هست هرچه بیشتر قضیه رو پیچیدش کنی سرعت کند تر میشه ، منظورم استفاده از الگوریتم های اولویت هست .
و تو این مورد اندروید و ios و کلا unix خیلی بهتره .

در کل هر کسی میتونه قضاوت خودشو داشته باشه و این مقاله هم قضاوت شما بود .

Mostafa
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

دوستان برای بار هزارم عرض میکنم
لطفا نکید ما فلان گوشیو داشتیم اینجوری شد و فلان گوشی نشد
حرف باید مستند و یا منطقی باشه
اگه به حرفه بنده هم بلدم حرف بدون پشتوانه بزنم
(اقا ما یک لومیا داشتیم نصف شب وقتی خواب بودیم رفت چوب برداشت اومد شروع کرد به زدن)
دیدید
اینکه من گوشی فلان داشتم اینجوری بود قابل قبول نیست
اگه این گفته رو یک مرجع معتبر یا یک فرد معتبر مثل مارکوس براولی تایید کردن که رفرنس بدین
وگرنه لطف کنید اگر مثل این دوستمون که بالا تر اومده هفت خط گفته که ای من از قدیم ایفون داشتم و فلان بود و بعدش جی ۳ داشتم فلان بود میخ اد نظر بدید همون نظر ندید بهتره
حرف باید منطقی و یا با رفرنس باشه

r0ss0neri
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

در مورد انیمیشن هم این نکته رو نگفتید که این انیمیشن رو به عمد به قدری طولانی میکنن که کاربر احساس کندی تو سیستم نکنه …
پس این دلیل خوبی نیست .

Mahmoud Dehghan
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

در نهایت باید گفت : SHAME ON U MICROSOFT

hamed nasrollahi
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

شما این ویدیو رو قرار دادین باید عدالت رو هم رعایت کنید ، هی میگید تفاوت چند صدم ثانیه ای مهم نیست این صحبت ها ، واقعا ویدیو رو ندیدید تو یه ویدیو ۲ دقیقه ای ویندوز نسبت به آی او اس ۱ دقیقه تاخیر داره یعنی آیفون دو برابر سریع تره ، چطور میتونید این بهانه ها رو بیارید!

مهدی حسینیان
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

خواهش می کنم متن زیر را بخوانید این تقاضاس من است ، امید وارم حوصله داشته باشید چون پشیمان نخواهید شد .
***** نظرتان راجب ویندوز عوض خواهد شد با خواندن متن زیر ******
بحث داغی و حساسی شده و به نظر من در این دوره هر کسی که یه گوشی ویندوزی می خره یه تکلیف هم می گیره و این دفاع از اونه ؛ دوستان وینفونی خوب دارن ازت ویندوز فون دفاع می کنن ولی باید تمامی ویندوز فونی های بجنبند و اینو بدونید که نه اندروید نه آیفون از این جنبش برخوردار بودن . اینو به دیگرانن نیز بگویید .
اما نظر شخصی خودم :
ویندوز فون بی نظیره و اگه ۱۰۰ سال هم بگذره با همین وضعیت بازم من ویندوز فون خواهم داشت .
این کلیپ همانطور که برخی ها گفتند به دلایلی همچو صبر در فوکوس کردن دوربین لومیا ۹۵۰xl و صبر نکردن در فوکوس دگر گوشی ها ، نا جوانمردانه بود . اما بیایید کلی بنگریم :
———————————————————————-
۱- اندروید نزدیک به ۱۰ ساله اومده و چندین آپدیت داد تا تونست به نسخه هایی که حداقل بگیم کمتر هنگ می کنند برسد . آیفون نیز چند سال سابقه دارد اما ویندوز تنها ۳ سال ! یا کم و بیش
۲-کجا دیدید گوگل به خودش گوشی بزنه که مایکروسافت می زند .
۳-برای من عادتی شده که حداقل هر ماه یا ۱۵ روز درمیون یه آپدیت بیادشو و از چیزای جدید استفاده کنیم . این ینی همیشه تنوع و باعث میشه هیچ وقت خسته نشیم . برای مثال همین امروز من یه موس وصل کردم و عین کامپیوتر شد . بزودی فیلمی می گیرم و تحویل وینفون میدم .
۴-حسگر عنیبه در مقایسه با اثر انگشت اندروید : شما باید انگشتتان را روی گوشی بزارید و مقداری صبر کنید و ممکن است برخی اوقات عمل نکن اما حشگر عنیبه ویندوز اینطور نیست . همیشه از راه دور حتی اگر بردار دوقولو داشته باشید تنها عنیبه شما را تشخیص می دهد و قفل را باز می کند .
۵-مهم ترین چیز بر خلاف گوشی های اندروید استحاک و مقاوت بسیار در لومیا هاست که حتی اگر ماشین از روی آن رد شود اتفاقی برایش نمی افتد . ( ویدئو آن نیز در آپارات و یوتیوب قابل مشاهده است . )
۶-همان طور که در بالا گفتم اندروید و آیفون سابقه زیادی دارن شما بیایید سومین سالی که اندروید اومد با الان لومیا مقایسه کنید ! اصلا اندروید رو نمیشه باهاش مقایسه کرد . تعداد اپلیکیشن هاشم که داره خیلی زیاد میشه در عرض همین مدت کم .
۷-کانتینیوم چیزی که کل اینهمه اجزای کیس رو به یک گوشی قابل حمل تبدیل می کنه این باور نکردنی و شگفت انگیزه .
۸-کیفیت دوربین بالاتر ، من خودم با گوشی آیفون ۵ و گلگسی s5 رو با گوشیم ۶۴۰xl مقایسه کردم ، چیزی که خود دارندگان آنها نیز اعتقاد داشتند چیزی شد برتری دوربین لومیا نبود .
۹-زیبایی برتر ، در ویندوز ۱۰ رابط کاربری زیباتر شده و ضمن حفظ رابط کاربری ویندووز ۸ و ۸.۱ باعث شده تا تعداد نوع ها مطلوب ظاهر گوشی افزایش یابد این در حالی است که دو پلتفرم دیگر تنها یک ظاهر را دارند و تنها با اپلیکیشن های جانبی توانایی تغییر آنها وجود دارد .
۱۰-آزمایشی بودن ویندوز ۱۰ موبایل ، قبول دارم مایکروسافت در این زمینه کوتاهی کرده و شاید دلیل اصلی کاهش طرفداران ویندوز فون بوده باشه . اما با بیلد های قوی و قوی تر لومیا ها جایگاه واقعی خود را بیشتر در می یابند .
۱۱-حسگر های زیاد در یک گوشی ، در حالی که برای اندروید یک گوشی باید گوشی بالاتری را خریداری ، اما در ویندوز یک گوشی ۵۰۰ تومنی با یه گوشی ۲۵۰۰ تومنی تنها چند حسگر جزئی مانند حسگر عنیبه فرق داره و الا آن گوشی ها به علت رم و پردازنده و … بالاتر گران تر هستند .
۱۲-آپدیت های گوشی ، اگر شما اولین لومیا خریداری کرده باشید می توانید جدیدترین نسخه ویندوز را آپدیت کنید این در حالی است که اگر اندروید ۱.۱ تا ۴.۳ را بخواهید آپدیت کنید اولا نمیشه دوما اگه با فلش یا … اینکار را بزور کنید باعث کاهش کیفیت دوربین خواهد شد و در ۴.۴ تا نسخه های جدیدتر آن نیز با مشکلاتی همچو هنگ روبرو خواید بود . در نتیجه آپدیت های پی در پی و بی نقص ویندوز یکی از دلایل برتریر است .
۱۳-کورتانا که یکی از جذاب ترین بخش است ، پلتفرم های دیگر این برنامه را تنها از سوی مایکروسافت دارند .
۱۴-قدرت GPS بی نظیر ، عید همین امسال من خانواده ام کل اصفهان رو که بلد نبودیم با نقشه ویندوز گشت زدیم و باید بدونید خیلی راضی بودم و حتی یکبار نقص نداشت . جالب تر از همه اینکه بر خلاف نقشه دیگر پلتفرم ها از گوینده صوتی فارسی پشتیبانی می کرد .
۱۵ و ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ و …
همه اینها دلایل برتری ویندوز هستند که نهایتی ندارد .
از اینکه این متن را خواندید سپاس گزارم . نظرتان چیست ؟ اگر یه کلمه اشتباه یا نادرست گفتم بگید ! کجا را الکی گفتم ؟
آیا این چیزی یجز حقیقت است ؟
با تشکر ، مهدی حسینیان

  محمد
  پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

  دوست عزیز
  شرکت ماکروسافت قریب به ۱۶ سال در زمینه سیستم عامل موبایل کار میکنه
  از سال ۲۰۰۰ با پلتفرم ویندوز موبایل اومد تا ۲۰۱۰ با همین اسم بوده از سال ۲۰۱۰ با معرفی ویندوز ۷ موبایل اسم سیستم عامل رو از ویندوز موبایل به ویندوزفون تغییر داد دوباره با معرفی ویندوز ۱۰ موبایل ، از ویندوز فون به ویندوز موبایل تغییر نام داده.

   مهدی حسینیان
   پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

   عزیزم تا سال ۲۰۱۲ که حساب نمیشه چون مایکروسافت توجهی بهش نداشته و اینکه کلا از ویندوز فون ۸ نقشه عوض شده و یک سری جدیدی از سیستم عامل موبایل رونمایی شد .

    r0ss0neri
    پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

    اینا دیگه توجیهاتیه که شما برا خودتون بکار میبرین …

    کیارش
    پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

    دقیقا چرا تا قبل از ۲۰۱۲ قبول نیست ؟ اتفاقا قبل از اون بود که سهم مایکی ۱۵ درصد گوشی های فروخته شده بود. یعنی بدون که هیچ توجهی داشته تونسته بود این قدر فروش داشته باشه ؟ و حالا که کلی توجه داره فقط سه ورصد سهم داره ؟

رسول جمالی
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

من همشو تقریبا خوندم
اولا با دوستمون موافق هستم مطلب علمی بود ولی متاسفم که تعصب خشک خیلی زیاد داشت و یه هشدار به مدیر سایت که رفیق تعصب تو سایت شما جایی نداره خودتون گفتین و بهتره بهش پایبند باشید
اما تجربه من
اولا نظرم اینه که ۹۵۰ اصلا پرچم دار نیست یه شعر بدرد نخوره از آزمایشگاه آزمون خطای مایکرو سافت پرچمدار وین فون هنوزم ۱۵۲۰ نوکیا ست و اگه مشکلی هست در سخت افزار و اشتباهات طراحی سخت افزاری مایکرو سافت باید دنبالش باشید نه اشکال نرم افزاری
دلم می خواد یکبار هم همچین تست هایی را با گوشی های میان رده یا پایین رده انجام بدن ببینیم چی میشه من با یه لومیا ۵۲۰ میام و شما با هر گوشی که می دونید تو رنج قیمت ۵۲۰ هر تستی خواستید انجام بدید تا قدرت نرم افزار ها معلوم بشه نظرتون چیه؟
من یکی از دلایل وین فونی شدنم همین قیمته مثلا الان ۵۴۰ دارم روز خرید نهایتا بین ۵۴۰ و جی ۵ سامسونگ مونده بودم نهایتا دیدم امکانات ۵۴۰ بیشتر بدردم می خوره قیمتشم پایین تره.

rezaya_67
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

سلام ، اینایی که میخوام بگم بهیچ وجه قصدم تخریب ویندوزفون و خوب جلوه دادنه گوشی یا سیستم عامل دیگه ای نیست ، در حقیقت فقط تجربه شخصی خودمو در مدتی که از این گوشی استفاده کردم میگم .
من قبل از اینکه لومیا ۹۵۰xl بگیرم ، یه نوت ۴ داشتم که واقعا برام گوشیه خوبی بود و تمامه نیازامو برطرف میکرد ولی یهو برای تنوع تصمیم گرفتم که لومیا ۹۵۰xl بگیرم ، با وجود مخالفت اطرافیان ، من این گوشی رو گرفتم ولی خیلی زود از اینکارم پشیمون شدم . اگه بخوام از اصلی ترین مشکلاتش بگم ، سرعت پایین سیستم عامل به نسبت اندرویدی که من قبلا با نوت ۴ کار کردم ، بود . مشکل بعدی پایین بودن سطح برنامه ها و همینجور کرش تو برنامه و لگ و هنگ بسیار بود که من رو کلافه کرده بود ، به نحوی که گاهی اوقات چنان کرش میکرد که باید باتریه پشتشو در میاوردم و دوباره میزدم جا …. چندبار هم آپدیت براش اومد که آپدیت میکردم ولی هیچ فایده ای نداشت . مورد بعدی دوربینش بود که به نسبت تعریفی که من ازش اینور و اونور شنیده بودم ، اصلا نبود ، مخصوصا در شب . به جرات میتونم بگم که دوربین نوت ۴ خیلی خیلی بهتر عمل میکرد ، در جاهای کم نور که عکس میگرفتم ، عکسها پر از نویز بود ، مخصوصا از آسمون که واقعا آسمون در شب افتضاح میفتاد و واسه هر عکسی که میگرفتم ، باید نزدیک به سی ثانیه یا بیشتر صبر میکردم تا اون عکس لود بشه و در آخر هم یه افکتی بهش بصورت اتومات اضاف میشد که عکس رو کلا خرابتر و بدتر میکرد . در همه حالات هم عکس گرفتم ، با hdr خاموش ، با hdr روشن ، همش یجور بود ، هر روز هم واسه اپلیکیشن دوربین یه آپدیت میومد که هیچ فایده ای هم نداشت . باتریش هم که اصلا نسبت به حجمی که داشت خوب عمل نمیکرد . همین مسایل باعث شد که من بعد از یه هفته از انتخابی که کردم ، سخت پشیمون بشم . همش فکر میکردم که چرا دو تومن پول پای این گوشی دادم . خلاصه به کمک اپلیکیشن دیوار به هر زور و زحمتی و بدبختیهی که بود گوشی رو زیر قیمت فروختم ، چون طرفدار ویندوزفون خیلی خیلی کمه و خیلی خیلی کم پیشنهاد داشتم . حالا بماند که اون یارویی که خریدش هم دو روز بعد باهام تماس گرفت و گفت بیا گوشیتو بگیر که کلافه ام کرده و پولمو پس بده ولی من دیگه محلش نذاشتم . چون واقعا تحمل اینکه باز برگردم به این گوشی رو نداشتم . خلاصه با همون پول و یذره پس اندازی که داشتم ، رفتم یه نوت ۵ گرفتم و فقط میتونم بگم که دارم به معنای واقعیه کلمه ازش لذت میبرم . سرعت بالا ، روونی ، نبوده لگ و هنگ و کرش و از این قبیل مشکلات عجیب غریب ، وجوده برنامه های باکیفیت ، قلم s pen که واقعا کاربردیه ، باطریه خیلی خوب ، دوربین فوق العاده باکیفیت مخصوصا در شب که هیچگونه نویزی نداره …
خلاصه با تجربه ای که از وینفون داشتم ، دیگه فکر نکنم که هیچوقت باز برم سمتش .
با تشکر از اینکه نظرمو خوندید ، تمامه اینچیزاییکه گفتم ، همگی عین حقیقت و تجربه شخصیه بنده بود …

rezaya_67
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

در ادامه صحبتهام عرض کنم که حالا شاید بعضیا بیان بگن که اندروید که به هنگروید معروفه و از این حرفها ولی من خداییش دارم میگم هنگ و کرش و لودینگی که واسه باز شدن برنامه ها توی ویندوزفون دیدم و تجربه کردم رو به هیچ وجه توی اندروید ندیدم و خداییش الان که نوت ۵ دارم ، میتونم بگم به معنای واقعیه کلمه سریع و روون و نرم و لذت بخشه کار باهاش .
تو وینفون همیشه باید منتظر باشی تا این درست بشه ، اون درست بشه ، این مشکل حل بشه ، اون مشکل حل بشه . این بیلد بیاد ، اون بیلد بیاد ، واقعا خسته کننده است …
هرکس هم که بگه این مشکلات رو نداره ، پیداست که از سر تعصبه وگرنه من تک تک اینچیزارو دیدم و تجربه کردم . از هنگ و کرش بگیر تا کیفیت و سرعت لود برنامه ها که نسبت به گوشیای پرچمدار دیگه در سطح خیلی پایین تری قرار داره .

arashlumia
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

ویندوز یعنی هیجان، عشق
برای انقلابی بزرگ باید از خودگذشتگی داشته باشیم
آینده ی روشن و پیشرفت کاملا محسوس پیداست
زندگی وقتی خوبه که دیوایس های ویندوز داری، بدون هیچ مشکلی با هم سینک میشن
ویندوز رو هیچ وقت نمیتونی کنار بزاری، چون بهش نیاز داری
همیشه سرعت ملاک نیست
مایکی که سرفیس بوک خلق میکنه باید …
حرف دوستان درست، همه که اعصاب و درک یک اندازه ندارن
ولی من واقعا با یه لومیا ۹۳۰ و یه سرفیس پرو ۳ دارم زندگی میکنم، عشق میکنم
همین که تعداد معدودی طرفدار ویندوز هستند و جمع صمیمانه تر و صادقانه تری دارند خیلی کیف میده
لامصب یه مایکروسافت بند کم دارم 😁😜

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,