پس از ماه ها و ساعت های بی شمار کار، به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ در حال حاضر نهایی شده است و از امروز، ۱۱ آوریل به طور رسمی برای کاربران عرضه خواهد شد. این به روز رسانی برای رایانه های شخصی و اکس باکس وان در دسترس قرار گرفته است و برای گوشی های ویندوز ۱۰ موبایل در تاریخ ۲۵ آوریل عرضه خواهد شد. در این مطلب قصد داریم بررسی کنیم که چرا الان بهترین فرصت برای انصراف از برنامه ویندوز اینسایدر است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این نسخه ی جدید از ویندوز ۱۰، که مایکروسافت آن را به عنوان ورژن ۱۷۰۳ (تعیین سال و ماه انتشار) می شناسد، تعدادی ویژگی جدید و بهبود هایی برای ویندوز ۱۰ در نظر گرفته شده است تا این سیستم عامل سازنده تر و ایمن ار قبل گردد.

پس از نصب این به روز رسانی، شما با تغییراتی در کرتانا و منوی استارت، به روز رسانی ویندوز، و بخش های امنیتی مواجه می شوید. به روز رسانی کریترز همچنین به معرفی ویژگی های جدید برای دوست داران بازی، مانند قابلیت Game Mode برای بهبود عملکرد بازی و یکپارچه سازی Beam برای استریم می پردازد. مایکروسافت اج نیز مجهز به تجربه ی کتاب الکترونیکی جدید و بسیاری موارد دیگر شده است. برای اطلاع بیش تر در مورد تغییرات به روز رسانی کریترز می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

اگر شما عضوی از برنامه ی ویندوز اینسایدر بوده باشید، مطمئنا با به روز رسانی کریترز بیگانه نیستید، چرا که در سراسر چرخه ی توسعه حضور داشته اید و تمام پیشرفت ها و ویژگی های جدید را آزمایش کرده اید. اکنون که عرضه ی رسمی به روز رسانی آغاز شده، ممکن است به این موضوع فکر کنید که آینده چه خواهد شد.

اینسایدر های ویندوز در حال حاضر به روز رسانی کریترز را دارند

اگر دستگاه شما در حلقه ی Fast، Slow، یا Release Preview برنامه ی ویندوز اینسایدر ثبت شده باشد، شما به احتمال زیاد در حال حاضر در حال اجرای نسخه ی نهایی به روز رسانی کریترز هستید. برای این منظور شما به سرعت می توانید با باز کردن اپلیکیشن تنظیمات و چک کردن صفحه ی About، در داخل بخش Devices، و مشاهده ی شماره نسخه ی ۱۷۰۳، و شماره بیلد سیستم عامل ۱۵۰۶۳.xx از اجرای به روز رسانی کریترز مطمئن شوید.

اکنون زمان انصراف از برنامه است

اگر چه توسعه ی به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ پایان یافته است، ولی این بدان معنا نیست که کار برنامه ی ویندوز اینسایدر خاتمه یافته باشد. اگر شما همچنین عضوی از این برنامه باقی مانده باشید، به زودی پیش نمایش نسخه های بعدی را دریافت خواهید کرد، به طوری که در حال حاضر کاربران کامپیوتر های شخصی حلقه ی Fast بیلد ۱۶۱۷۰ ویندوز ۱۰ را به عنوان نخستین بیلد از شاخه ی به روز رسانی رد استون ۳ که مایکروسافت قصد دارد تا قبل از پایان ۲۰۱۷ عرضه کند، دریافت کرده اند.

مشکل اساسی بیلدهای ابتدایی شاخه های جدید این است که آن ها می توانند بسیار باگ دار باشند و همچنین شامل ویژگی های جدید خاصی نمی شوند. در این مورد، بهترین گزینه برای کاربران، انصراف از این برنامه برای جلوگیری از دریافت بیلد های آینده بر روی دستگاه است.

برای متوقف کردن دریافت بیلد های پیش نمایش ویندوز ۱۰، موارد زیر را انجام دهید:

 1. Settings را باز کنید.
 2. بر روی Update & security کلیک کنید.
 3. بر روی دکمه ی Stop Insider Preview Builds کلیک کنید.
 4. گزینه ی Keep giving me builds until the next Windows release را انتخاب کنید.
 5. بر روی دکمه ی Confirm کلیک کنید.
 6. بر روی دکمه ی Restart Now کلیک کنید.

پس از تکمیل مراحل، دستگاه شما در بیلد ۱۵۰۶۳.xx باقی می ماند. بنابراین لازم نیست که شما اقدام به نصب مجدد ویندوز ۱۰ ارتقای دستگاه خود برای دریافت به روز رسانی به منظور رفع مشکلات و بهبود تجربه کلی، کنید.

بازگشت به نسخه های قبلی ویندوز ۱۰

اگر شما کامپیوتر خود را در برنامه ویندوز اینسایدر ثبت شده نگه داشته باشید، امکان متوقف کردن دریافت بیلد های پیش نمایش، حتی پس از گرفتن بیلد جدید نیز وجود دارد، اما مراحل کمی متفاوت است.

شاید مهم ترین چیز این باشد که شما تنها ۱۰ روز فرصت برای رفتن به نسخه های قبلی خواهید داشت. دلیل این موضوع این است که ویندوز ۱۰ یک کپی از ورژن قبلی شما را در داخل پوشه Windows.old، در داخل درایو C نگه می دارد. پس از ۱۰ روز، این کپی به منظور بازیابی فضای دیسک به طور خودکار حذف می شود، که در نتیجه، گزینه ی بازگشت حذف می گردد.

اگر کامپیوتر شما به یک بیلد جدید به روز رسانی شده باشد و اکنون بخشی از نسخه ی بعدی ویندوز ۱۰ باشد، شما می توانید برای بازگشت موارد زیر را انجام دهید:

 1. Settings را باز کنید.
 2. بر روی Update & security کلیک کنید.
 3. بر روی Recovery کلیک کنید.
 4. در زیر بخش “Go back to the previous version of Windows 10″، بر روی دکمه ی Get started کلیک کنید.
 5. دلیل خود برای رفتن به نسخه های قبلی را انتخاب کنید.

 6. بر روی دکمه ی No, thanks کلیک کنید.
 7. بر روی دکمه ی Next کلیک کنید.
 8. مجددا بر روی دکمه ی Next کلیک کنید.
 9. بر روی دکمه ی Go back to earlier build کلیک کنید.
 10. پس از ریستارت شدن کامپیوتر، Settings را باز کنید.
 11. بر روی Update & security کلیک کنید.
 12. بر روی دکمه ی Stop Insider Preview Builds کلیک کنید.
 13. گزینه ی Keep giving me builds until the next Windows release را انتخاب کنید.
 14. بر روی دکمه ی Confirm کلیک کنید.
 15. بر روی دکمه ی Restart Now کلیک کنید.

پس از این که مراحل شما تکمیل شدند، شما به به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ باز خواهید گشت.

اگر شما این گزینه ی عقبگرد را بر روی دستگاه خود نداشته باشید، متاسفانه راهی به جز انجام یک نصب تمیز از به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ نخواهید داشت.

اگر شما نیز از اعضای اینسایدر ویندوز ۱۰ بوده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2224 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
JaNiBeyG
پاسخ دهید سه شنبه 22 فروردین 1396

سلام از اونجایی ک گوشی های قدیمی ویندوزی کریتورز دریافت نمیکنن و بنده هم ۱۵۲۰ دارم خواستم بدونم کی ریلبز پریویو ویندوزفون ارزه میشه!؟
چند وقت پیش نسخه فست آپدیت کردم (اشتباه بزرگی بود) ک باگ داره و گوشی درست کار نمیکنه و از اونجایی ک رجیستری گوشی تغییرات زیادی اعمال کردم و واقعا وقت دانگرید کردن و دوباره آپدیت و …. ندارم اجبارا منتظر حلقه ریلیز هستم.
و تفاوت ریلیز پریویو و نسخه کریتورز اصلی چقدر تفاوت دارن؟!
ریلیز هم باگ داره آیا؟!

  Payam303
  پاسخ دهید سه شنبه 22 فروردین 1396

  دوست عزیز ، سوابق گذشته نشان می دهد که مایکروسافت پس از عرضه نهایی یک ویندوز ( مثلا ویندوز فوق نسخه کریترز ) ، جهت رفع باگهای موجود و ارائه آپدیت های ماهانه ، قبل از عرضه عمومی این آپدیت ها آنها را در گروه ریلیز پرویو به منظور آماده سازی و رفع باگ های احتمالی ارائه میدهد. در نتیجه اگر شما در این شاخه بمانید ، اصولا باید این آپدیت های کوچک را دریافت نمایید که حتما در تجریه کاری شما و کارکرد دستگاه موثر خواهد بود .
  ریلیز پریوو به دلیل ماهیت ایجاد این گروه ، دارای باگهایی نیز هست ولی این باگها شاید چندان ( مانند باگهای موجود در گروه فست ) آزاردهنده نباشند .
  نسخه ریلیز پریوو زودتر از نسخه اصلی آپدیت ها را برای رفع باگ دریافت می کند و در حقیقت یک قدم به روز تر است ولی چون احتمالا تغییرات اعمال شده در آپدیت های ارائه شده این نسخه دارای باگ و اشکال باشد ، از این لحاظ ورژن اصلی مطمئن تر می باشد .

   JaNiBeyG
   پاسخ دهید چهارشنبه 23 فروردین 1396

   گوشی من الان اًپدیت فست ۱۵۰۶۳.۲ داره یعنی ریلیز پریویو نسخه بالاتر از این میشه؟
   اگه از این نسخه پایینتر باشه ک گوشی نمیگیره.
   ۱۵۲۰ دارم و نسخه اًپدیت سالانه کریتورز طبق گفته ها براش نمیاد

!M!
پاسخ دهید سه شنبه 22 فروردین 1396

سلام گوشی لومیا ۸۳۰ یه اپدیت اومده ۱۰.۰.۱۴۳۹۳.۱۰۶۶ همین اپدیت کریترز هست؟اطلاع رسانی میکنین لطفا

mrmas
پاسخ دهید سه شنبه 22 فروردین 1396

سلام اقای زمانی یه آپدیت تجمعی برای موبایل و کامپیوتر اومده اطلاع رسانی کنید . اول فکر کردم برای کامپیوتر اپدیت کریترزه بعد دیدم ورژنش زده ۱۶۰۷

Iman Balaa
پاسخ دهید سه شنبه 22 فروردین 1396

واسه من آپدیت اومده به اسم
Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB4015217)
. همینه یا واسم نیومده؟

  mrmas
  پاسخ دهید سه شنبه 22 فروردین 1396

  فکر کنم اپدیت تجمعی باشه

SJ
پاسخ دهید سه شنبه 22 فروردین 1396

من که دیشب با ۱۵۲۰ رفتم رو ریلیزپریویو اما تو بخش آپدیت همچین چیزی با رنگ زرد نوشته بود
تو بخش آپدیت کامپیوترمم همین نوشته
Some setting are managed by your organization

hussein_beygi
پاسخ دهید سه شنبه 22 فروردین 1396

سلام
لطفا برای مبایل هم اموزش بدید.مرسی

ayonovember
پاسخ دهید چهارشنبه 23 فروردین 1396

سلام دوستان و مدیران عزیز،خواهشاً کمکم کنید هنوز ویندوزم تو بروز رسانی ها داره این خطا رو میده:

Your device is at risk because it’s out of date and missing important security and quality updates. Let’s get you back on track so Windows can run more securely. Select this button to get going:

Esmaeil1990
پاسخ دهید چهارشنبه 23 فروردین 1396

خیلی عذر میخوام ولی این مطلب خیلی بی معنی و غیر منطقی هست
خب کسی که رفته حلقه فست، یعنی اینو پذیرفته که قبل از گروه های دیگه ویژگی های جدید بگیره و تست و تجربه کنه
قبل از عضویت در حلقه ها، قوانینش هم ذکر شده
ریطی هم به زمانش نداره ، چه امروز باشه چه فردا

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,