چرا شما باید از برنامه ویندوز اینسایدر بعد از به روز رسانی بهار Creators خارج شوید؟

از آنجایی که مایکروسافت در حال آماده سازی نهایی آپدیت اسپرینگ کریترز یا همان ورژن 1803 (شماره این نسخه به صورت رسمی تائید نشده) است تا آن را در بهار 2018 منتشر و در اختیار کاربران قرار دهد، شاید زمان خوبی برای شما کاربران اینسایدر باشد تا از برنامه ویندوز اینسایدر خارج شوید. اما چرا؟ در ادامه با وینفون همراه باشید تا علت آن را بررسی کنیم.

این برنامه در واقع طراحی شده تا به توسعه دهندگان و علاقه مندان اجازه دهد تا ویژگی های جدید ویندوز را تست کنند و درباره آن نظر دهند و به بهبود ویندوز کمک کنند. اما با اینکه در بیلد های جدید ویژگی های زیادی معرفی شده و بیلد ها بسیار پایدار شده اند ولی از آنجایی که مایکروسافت در حال آماده سازی نهایی ورژن 1803 ویندوز برای آپدیت بزرگ بعدی است، معمولا بیلد های جدید (مربوط به ورژن بعد از 1803 ویندوز) تغییرات مهمی ندارند و می توانند نا پایدار و همراه با باگ باشند.

اگر شما آمادگی برای این موضوع ندارید و میخواهید از ورژنی که در حال حاضر دارید فعلا استفاده کنید و لذت ببرید، می توانید از برنامه ویندوز اینسایدر بدون نصب مجدد ویندوز یا از دست رفتن تنظیمات، اپلیکیشن ها و فایل ها خارج شوید. چرا که توسعه ویژگی های این آپدیت به پایان رسیده و بیلد های پیش نمایش با ویندوز 10 عمومی ورژنی یکی خواهند داشت.

در این قسمت ما به شما آموزش خواهیم داد تا چگونه بدون از دست رفتن اطلاعاتتان یا اجبار برای نصب دوباره سیستم عامل از برنامه ویندوز اینسایدر خارج شوید.

چگونه به صورت امن از برنامه ویندوز اینسایدر خارج شویم؟

با فرض اینکه شما  از گزینه Skip Ahead استفاده نکنید و نمی خواهید فعلا جزو این برنامه باشید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1.  Settnig را باز کنید.
 2. روی Update & Security کلیک کنید.
 3. روی Windows Insider Program کلیک کنید.
 4. روی دکمه Stop Insider Preview builds کلیک کنید.چرا شما باید از برنامه ویندوز اینسایدر بعد از به روز رسانی بهار Creators خارج شوید؟
 5. حال در پنجره باز شده روی گزینه Keep giving me builds until the next Windows release کلیک کنید.چرا شما باید از برنامه ویندوز اینسایدر بعد از به روز رسانی بهار Creators خارج شوید؟
 6. روی دکمه Confirm کلیک کنید.
 7. روی دکمه Restart Now کلیک کنید.

بعد از کامل کردن مراحل بالا دستگاه شما تنها تا زمانی که ورژن جدید ویندوز 10 نهایی شود بیلد های پیش نمایش را دریافت می کند و به محض نهایی شدن ورژن از گردانه اینسایدر خارج  می شود و دیگر آپدیت های مربوط به ورژن بعدی ویندوز 10 را دریافت نخواهد کرد. پس از خارج شدن از برنامه اینسایدر دستگاه شما همانند دستگاه های عادی تنها آپدیت های امنیتی و تجمعی و از این قبیل آپدیت ها را دریافت می کند.

شما هر زمانی می توانید این کار را انجام دهید اما تا قبل از ارائه شدن اولین بیلد مربوط به آپدیت بعد از بهار ویندوز 10 (رد استون 5) این مراحل برایتان کارساز خواهد بود. اما در صورتی که در بیلد های پیش نمایش رد استون 5 باشید باید به سراغ راه حل دوم بروید.

چگونه بعد از نصب یک بیلد از ورژن بعدی از برنامه ویندوز اینسایدر خارج شویم؟

اگر شما هنوز در جریان برنامه ویندوز اینسایدر هستید و یک بیلد از آپدیت بعدی ویندوز 10 روی کامپیوتر شما نصب شده، هنوز هم می توانید بدون از دست دادن تنظیمات، اپلیکیشن ها و فایل هایتان به ورژن قبلی برگردید و از برنامه خارج شوید.

برای برگشتن به ورژن قبلی ویندوز 10 و حذف دستگاهتان از برنامه ویندوز اینسایدر، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1.  Settnig را باز کنید.
 2. روی Update & Security کلیک کنید.
 3. روی Recovery کلیک کنید.
 4. در زیر قسمت Go back to the previous version of Windows 10 روی دکمه Get Started کلیک کنید.چرا شما باید از برنامه ویندوز اینسایدر بعد از به روز رسانی بهار Creators خارج شوید؟
 5. یک دلیل برای اینکه می خواهید به بیلد قبلی برگردید انتخاب کرده و روی دکمه Next کلیک کنید.چرا شما باید از برنامه ویندوز اینسایدر بعد از به روز رسانی بهار Creators خارج شوید؟
 6. حال روی دکمه No, thanks کلیک کنید.چرا شما باید از برنامه ویندوز اینسایدر بعد از به روز رسانی بهار Creators خارج شوید؟
 7. روی دکمه Next کلیک کنید.چرا شما باید از برنامه ویندوز اینسایدر بعد از به روز رسانی بهار Creators خارج شوید؟
 8. مجدد روی دکمه Next کلیک کنید.چرا شما باید از برنامه ویندوز اینسایدر بعد از به روز رسانی بهار Creators خارج شوید؟
 9. حال روی دکمه Go back to earlier build کلیک کنید.چرا شما باید از برنامه ویندوز اینسایدر بعد از به روز رسانی بهار Creators خارج شوید؟
 10. بعد از برگشتن به بیلد قبلی، Setting را باز کنید.
 11. روی Update & Security کلیک کنید.
 12. روی Windows Insider Program کلیک کنید.
 13. روی دکمه Stop Insider Preview builds کلیک کنید.چرا شما باید از برنامه ویندوز اینسایدر بعد از به روز رسانی بهار Creators خارج شوید؟
 14. حال در پنجره باز شده روی گزینه Keep giving me builds until the next Windows release کلیک کنید.چرا شما باید از برنامه ویندوز اینسایدر بعد از به روز رسانی بهار Creators خارج شوید؟
 15. روی دکمه Confirm کلیک کنید.
 16. روی دکمه Restart Now کلیک کنید.

بعد از انجام مراحل بالا دستگاه شما بیلد های بعد از از آپدیت موسوم به اسپرینگ کریترز ویندوز 10 را دریافت نخواهد کرد و تنها آپدیت هایی عادی مثل آپدیت های امنیتی، بهبود عملکرد، رفع باگ ها و آپدیت های تجمعی دریافت می کند.

البته به این نکته توجه کنید که شما باید مراحل بالا را در همان 10 روز اولی که بیلد پیش نمایش ورژن بعدی ویندوز 10 را نصب کرده اید دنبال کنید و به ورژن قبلی برگردید. چرا که ویندوز 10 پس از 10 روز به صورت خودکار پوشه Windows.old را که شامل فایل های نصبی ورژن قبلی ویندوز است حذف می کند و وقتی این اتفاق بیفتد گزینه برگشت به بیلد قبلی دیگر نمایش داده نمی شود.

اما در این مورد نادر که گزینه برگشت به ورژن قبلی ویندوز را مشاهده نکنید تنها راهتان برای خروج از برنامه حذف ویندوز فعلی و نصب آخرین به روز رسانی ویندوز 10 خواهد بود.

بعد از عرضه چند بیلد وقتی که مایکروسافت ویژگی های جدید را به بیلد های اضافه کرد و پایداری بیلد ها هم بالاتر رفت شما می توانید مجدد به برنامه ویندوز اینسایدر خود برگردید و بیلد های پیش نمایش آپدیت بعدی را دریافت کنید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

147 پست
امیرحسین شعبانی نژاد
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,