nadella-768x510

امروز نشست بین سهام داران و مدیرعامل عامل مایکروسافت برقرار بود که سهام داران اعتراضات متعددی نسبت به عملکرد ساتیا نادلا در زمینه موبایل داشتند و حتی در ابتدای جلسه گفتند ” لطفا تمام دستگاه های ویندوز فونی و دیگر دستگاه ها را خاموش کنید”.  این صحبت بیشتر به مانند کنایه ای به مدیرعامل این شرکت بود تا اوضاع را متوجه شود. ساتیا نیز در پاسخ به آن ها که به نوعی کاربر نیز محسوب می شوند، حرف هایی زده است.

از نگاه دیگر این صحبتی که در ابتدای جلسه ی سهامداران مطرح شد بیشتر به یک شوخی و مزاح یا کنایه می ماند و نشان از اهمیت این بخش از مایکروسافت برای آن ها دارد. از طرفی تصاحب ۷ میلیارد دلاری نوکیا و عدم دستبابی به سهم بیشتر بازار و ارائه ی نرم افزارهای مختلف مایکروسافت برای پلتفرم ها صدای اعتراض سهام داران را بلند کرده است. بعضی از آن ها سوالاتی از ساتیا نادلا مطرح کردند تا او جوابگو باشد.

Dana Vance یکی سهام دارانی که تلفن ویندوز فونی و مایکروسافت بند دارد از نادلا درباره ی ارائه نرم افزارهایی مثل پیکس برای اندروید و ای او اس و عدم عرضه برای ویندوز فون و عدم عرضه ی نسل بعد دستبندها توضیحات خواست. ساتیا نادلا در بخشی از پاسخ به او، نرم افزارهایی مثل ویندوز کمرا و ایمیل را مثال زد که همان ویژگی های پلتفرم های دیگر را دارد، او در بخش دیگری از صحبت هایش عنوان کرده است:

” وقتی ما چیزهایی را می سازیم به این فکر می کنیم چگونه می توان این تجربه را ادغام کرد. مایکروسافت دستگاه های منحصر به فرد و متفاوتی مثل سرفس استودیو، هالولنز، تبلت های سرفس یا تلفن ساخته که بالاترین قابلیت های نرم افزاری ما در آن ها گنجانده شده است. در کنار آن نرم افزارهای خود را برای اندروید و iOS و دیگر پلتفرم ها نیز در دسترس قرار داده ایم. من فکر می کنم ما نیاز به این داریم که به شما بعنوان یک کاربر برای بهره وری بیشتر از نوآوری هایمان کمک کنیم.”

سهامدار دیگری نیز با اشاره به اینکه حدود ۱۸ ساعت از دستگاه ویندوزی خود استفاده می کند و اخباری حاکی ازخارج شدن این شرکت از بازار موبایل شنیده، از نادلا درخواست کرد تا به گونه ای عصبانیت او را با پاسخ هایش ارام کند و چشم اندازش را برای موبایل بازگو کند.

ساتیا نادلا در پاسخ به او به موبیلیتی اشاره کرده است و اینکه مایکروسافت می خواهد موبیلیتی در تمام دستگاه ها جریان داشته باشد و نه فقط یک دستگاه خاص! او با اشاره به اینکه از موبایل خارج نشده اند و بر روی آن متمرکز هستند، بیان کرده است:

” می خواهیم تمرکزمان را در جایی قرار دهیم که ما را متمایز می کند.اینکه اگر شما یک دستگاه ویندوز فون بگیرید ، در چه جایی شما را در قابلیت مدیریت متمایز می کند. امنیت، کانتینیوم که باعث می شود موبایل شما همانند رایانه عمل کند، این دو نقطه ایست که ما را در مسیر تمایز قرار می دهد”

او در ادامه با اشاره به عملکرد عالی دستگاه HP Elite X3 و نمونه ی استراتژی فعلی این شرکت گفته است:

” ما به راه خود در مسیر فرم متفاوت و عملکرد متفاوت در دستگاه های موبایل ادامه خواهیم داد درحالی که همچنان پشتیبانی نرم افزاری  در دستگاه های مختلف را ادامه می دهیم. بدین ترتیب ما پشتیبانی خود از کاربران ویندوز فون را قطع نخواهیم کرد و در همان زمان به پلتفرم هایی که سهم بیشتری دارند نیز توجه می کنیم تا به خدمات ما دسترسی داشته باشند”.

منبع :

GEEKWIRE

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
saman
💔 37 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

یکی به نعل میزنه یکی به میخ!

امیر عباس
💔 40 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

چرت و پرت گفته تو موبایل اصلا خوب نیست حال و روزشون فقط اسکایپ که برای مایکروسافت هستش رو اندروید و ای او اس بهتر هستش برنامش هر هفته اپدیت میشه این یه نمونه اش هستش برنامه های دیگه مثل اون برنامه جدید Microsoft selfie که با هوش مصنوعی کار میکنه رو ویندوزفون یه لومیا سلفی مسخره هستش که تو زمان نوکیا glam me بودش ؛ تا موقعی که نتونن برنامه های دسکتاپ رو روی موبایل از طریق کانتینیوم اجرا کنن ویندوزفون رو کامل کنن و برنامه ها کامل شه همین طور درجا میزنن . Idc گفته اگه همینطوری پیش بره تا سال ۲۰۲۰ یاد و خاطره ای بیشتر از ویندوزفون باقی نمیمونه.

  alireza
  💔 2 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

  بعضی از صحبت های شما درسته ولی بعضی هاش نه
  من اسکایپ رو روی اندروید دیدم به نظرم اسکایپ ویندوز خیلی بهتره هم روون تره هم کاربردی تر
  به پیش بینی های idc اصلا توجه نکن.پارسال میگفت ایکس باکس وارد رکور میشه و فروشش کم خواهد شد!!ولی اللن داریم میبینیم که ایکس باکس خیلی پر فروشه. با این که ps 4 pro معرفی شده ولی هنوز فروش خیلی خوبی نداشته. توی جمعه سیاه ایکس باکس جزو پنج تای پر فروش بود ولی ps4 pro حتی اسمش هم نبود.دوسال پیش همین icd پیش بینی کرده بود سهم ویندوز فون ۳ درصد خواهد بود ولی الان به زحمت ۲ درصد داره. یادمه پیش بینی کرده بود ویندوزفون اندروید و آی او اس رو زیر خودش میبره!!!ولی الان هیچ کدوم از پیش بینی هاش درست از آب در نیومد.

siamak
💔 16 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

بنده خدا سهام دارها حق دارن بخدا…

  سیامک
  💔 2 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

  مگه اینکه همین سهام داران بتونن کمی به مایکروسافت فشار بیارن برای ویندوز موبایل!

mehRan
💔 7 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

سهامداران نگران نباشند، متعصبان نوجوان ایرانی نمیگذارند ویندوزفون سقوط کند

omid
💔 2 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

اینقدر پنهان کاری اصلا خوب نیست.د آخه لامصب حداقل یکم از پروژه سرفیس توضیح بده شاید گول خوردیم 😂 و دوباره به این سیستم عامل وفادار موندیم

محمود
💔 8 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

دوستان در جریان لاشید تمامی سهامداران به غیر از دو نفر ویندوز فون دارن فقط دو نفر هستن که اپل دارن ما بقی بیشتر ۹۵۰ دارن ۱۵۲۰،۹۳۰، یک نفر ههم اچ پی این قضیه هم شوخی نبوده وکل بحث کاملا جدی بوده مخصوصا ارایه نرم افزار واسه پلتفرم رقیب که ساتیا حتی موقع جواب دادن احساس میکنه البته به گفته خودش میون یه مشت طرفدار افراطی ویندوزی نشسته که اگه حرف اشتباهی بزنه کارش تمومه ولی با ادامه صحبت و روشن کردن مسایل مربوط به گوشی اینده و متمایز بودن از بقیه پلتفرما همگی به حرفاش بادقت گوش میکنن و در اخر بازم تاکید میکن بازار موبایل ابدا رها نخواهد شد ما گوشی ویندوزی متمایزی رو خواهیم ساخت سرفیس فون در کارخانه چین به ۶ مدل جدید ارتقا پیدا کرده این وحشتناکه یه شرکت انقدر یه گوشی عجیبی رو بخواد بزنه که واسه گوشی ازمایشی به ۶ مدل مختلف با ۶ سخت افزار و قیافه مختلف میرسه و این یعنی وقت گذاشتن واسه گوشی که قراره دنیای تمامی گوشیها و پردازنده های موبایلی رو عوض کنه و به دنیای جدیدی مثل رایانه ها ببره و اینهکه باعث پیروزی مدل های سرفیس فون حال حاظر پردازنده ها به غیر از یک مورد که اسنپدراگون هست مابقی اینتل هست رم اسنپ دراگون ۴ هست مدل های اینتلی مدل ال اچ وان که من نمیفهمم اسم رنز چه پروژه ای هست البته مختص خود این گوشی که قدرتمندترینشونم هست رم ۱۰ رو داره و پردازنده گرافیکیش هم با کمال تعجب باز هم اینتل هست من نمیفهم قراره گوشی باشه یا لپ تاپ این سخت افزار باتریرو با جاش قورت میده باید دید که این سخت افزارها چگونه قراره اضافه بشن اطلاعات تکمیلی به محض اضافه شدن اعلام میشه

  داریوش
  💔 2 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

  نمیدونم چرا وقتی پست محمود رو میخونم بی اختیار چشام پره اشک میشه….

Ali
💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

سهام دارا حق دارن اپل و سامسونگ چی کار برای ویندوز کردن ؟ که ساتیا برنامه میسازه میده بهشون رایگان کسی نمیگه نسازه ولی اول برا ویندوز بده بعد هر کاری خواست بکنه مشخصه که ساتیا جواب قانع کننده ای نداره بده همش داره جواب سربالا میده جدا مثل اینکه خوابه اکشن سنتر ویندوز مثل بیابونه هیچی توش نیست بعد دنبال کانتینیوم میگرده 😐 چهار تا تغییر ظاهری نمیدن الان چیزی به کریسمس نمونده هیچ ویژگی قابل قبول و جذابی تا الان برای رد استون ۲ منتشر نشده حداقل برای موبایل مایکروسافت با اینکه خیلی تو زمینه های دیگه عالی کار کرده ولی تو موبایل هنوز خیلی عقب تر از رقبا است شما هم زمان واتس آپ یا تلگرام رو توی اندروید و ویندوز باز کنید تا متوجه بشید اگر انتقاد نکنیم پیشرفت نمیکنیم من الان ۲ سال گوشی ویندوزی دارم و از اول اینسایدر بودیم به امید پیشرفت پلتفرم ویندوز

  سیامک
  💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

  کاملا درسته…
  همین گوگل هیچکدوم از سرویسهاش رو برای ویندوزفون قرار نداده. بقوله یکی از منتقد ها کم کاری از خود گوگل هست و حالا متاسفانه میبینیم که اینقدر راحت مایکروسافت در اختیار سیستم عامل های (موبایل) دیگه قرار میده.

   سعید
   💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

   اجازه بده یه مثال بزنم . شما وقتی دوچرخه سواری میگیری به یه موتوری که سریع تر بری , اما هیچ وقت یه موتوری یه دوچرخه رو نمیگیره که خودش سریع تر بره . حکایت گوگل و ماکروسافتم همینه و البته اپل و ماکروسافت . حداقل تو زمینه موبایل !

داریوش
💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

میمیری اگه بگی در حال ساخت سرفیس فون هستیم؟!!!….

محسن
💔 6 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

حق دارن سهامدارای بیچاره خب این شرکت به جای اینکه دستی به سر و گوش سیستم عامل بکشه فقط بیلد میده بدون هیچ پیشرفتی تازه یه باگ برطرف میکنن ده تا اضافه میکنن.توی بیلد رسمی الان گوشی من مشکل تاچ پیدا کرده درصورتی که اینجوری نبود توی بیلد قبلش.غول نرم افزاری دنیا به جای اینکه تند تند اپ بسازن تا ضعف استور رو برطرف کنن رفتن دنبال چرت و پرت.آقا یا جمعش کن یا بچسب بهش.اون دونا سرکار هم که بهش توییت میدی اصلا اهمیت نمیده.گرفتار شدیم یک میلیون و نیم پول گوشی دادیم همش باید چشم انتظار باشیم.نوکیا برگرده بای بای مایکی حالا هی تو بیلد بده مشتریاتو اسکل کن.از سرفیس فون هم آبی گرم نمیشه وقتی استور ضعیفه از الان بگم امیدوار نباشید

reza
💔 6 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

عجله نکنید اخرش بالاخره یه چیزی میشه

Alireza
💔 11 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

سهام داران حق دارن ولی فعلا .باید صبر کنن
وقتی نادلا میگه ما به دنبال راهی متفاوت در موبایل هستیم یعنی باید صبر کنید تا نتیجه متفاوت ببینید

DaRK_Ranger
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

خوبه بلاخره یکی پیدا شد حرف دل ما رو به این نادلا برسونه، نمیدونم چرا اینقدر اصرار داره که ویندوز موبایل رو ضعیف نگه داره، همه‌ی بخش‌ها به خوبی پیشرفت میکنن، به جز ویندوز موبایل که خیلی خیلی کند پیشرفت میکنه

فرهاد
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

ما تنها کاری که تو زندگی خوب بلدیم انجام بدیم صبر کردن مارو از صبر کردن میترسونین؟

  alireza
  💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

  اینو خوب اومدی😃

💔 2 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

من الان یه سوال دارم
نادلا میخاد روش و نگرش رو نسبت ب گوشی تغییر بده و تقریبا میخاد ک رایانه همراه بسازه..این خیلی عالیه..
اما سوال من اینه ک اون ب اینم فکر میکنه ک چند درصد مردم توانایی خریدش رو خواهند داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  alireza
  💔 3 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

  دوست عزیز شما نگاه به ایران نکن
  مطمئنا کسی که ۱۰۰۰ دلار میده آیفون همین پولو میتونه بده سرفیس فون.

   💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵

   خب پس ما کاربرای عادی ک تواناییشو نداریم چیکار کنیم داش؟
   گوشیمونو بزنیم ب دیوار؟

    alireza
    💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵

    سرفیس فون سه مدل داره قیمت هر سه تا مدلش زیر ۷۰۰ دلار نیست احتمالا
    ما اگه بخوایم ویندوزی بمونیم باید تو فکر گوشی های اچ پی و…. باشیم
    سایت وینفونم انگار در نظر داره این گوشی های اچ پی رو هم بیاره

Ss
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

گاهی اوقات فکر میکنم که از این که مایکروسافت بخش موبایل رو ضعیف نگه داره سود میگیره از اپل و گوگل انگار البته امکانش نیست ولی رفتار مایکروسافت اینطوریه

برنامه نويس اهواز
💔 0 پاسخ دهید شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵

همیشه اعضای خانواده سرفس در زمان عرضه، نواوری داشتند مثل سرفس و سرفس پرو که انقلابی در تبلتها ایجاد کرد و یک چیزی بین تبلت و لب تاب هست، یا سرفس بوک که واقعا نواوری داشته، و یا سرفس استودیو که سرشار از نواوری و کاربرده، لذا سرفس فون از این قانون مستثنا نیست، یعنی اینکه نواوری روز عرضه کانتینیوم نیست چون این قبلا عرضه شده و سری ٩۵٠ و ٩۵٠ ایکس ال اینو داشتند ، و حتی اچ پی و الکاتل و چیز جدیدی نیست.
نتیجه میگیرم که روز عرضه سرفس فون نواوری جدیدی بهمراه این گوشی عرضه میشوند. حالا ممکنه در زمینه هوش مصنوعی باشن، تعریف جدیدى از کانتینیوم و یا شاید یکپارچگی بیشتربا هالولنز یا چیزهای دیگه.
منتظر روز عرضه هستیم و ممکنه هم عرضه این گوشی به سال ٢٠١٨ کشیده بشه، البته احتمال زیاد در همان کنفرانس اخر سال میلادی ٢٠١٧ باشد، که ما عادت داریم اعضای خانواده سرفس رو در همین کنفرانسهای اخر سال مایکروسافت ببینیم.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام