twitter-tech2-720-624x351-png

روزهای پرخبر مایکروسافت ادامه دارد. کنفرانس Ignite به اندازه ی کافی خبرساز بوده است که حال ماجرای توییتر و رد و بدل شدن نام مایکروسافت به عنوان یکی از مهمترین خریداران توییتر، هیاهوی اطراف ساتیا نادلا و مدیران این شرکت را به مراتب بیشتر از قبل کند. سوال اصلی اینجاست که آیا مایکروسافت دست به خرید شبکه ی اجتماعی دیگری خواهد زد؟ با وینفون همراه باشید.

تا به امروز خبرگزاری های مختلفی خریداران احتمالی توییتر را مورد بررسی قرار داده و سود و زیان خرید این کمپانی را شرح داده اند، اما در این میان مایکروسافت با توجه به هیاهوهای ساتیا نادلا و همکاری های این روزها، پررنگ تر از دیگر شرکت ها شده است. وب سایت Fotune نیز در گزارشی که در ادامه می خوانید، موضوع فعلی رسانه ها را اندکی بررسی کرده است.

ساتیا نادلا روزگذشته اهداف این شرکت در زمینه ی هوش مصنوعی در خدمات و محصولات این شرکت و همکاری با شرکت های دیگر در این عرصه را بازگو کرد. از طرف دیگر اتفاقات چندروز گذشته مثل، تشخیص چهره برای رانندگان Uber و استفاده ی این شرکت از خدمات شناختی مایکروسافت، همکاری با Lowe در طراحی داخلی خانه ها با هالولنز و هوش مصنوعی، مشارکت Adobe و استفاده ی این کمپانی از پلتفرم Azure و همچنین حضور مدیرعامل این شرکت بر روی صحنه ی کنفرانس در کنار ساتیا نادلا، نمایش ابررایانه FGPA نشان از عزم جدی ساتیا نادلا و همکارانش برای عرضه اندام در عرصه هوش مصنوعی دارد.

اما در این میان به نظر می رسد اینترنت برای آن ها اهمیت نداشته باشد. توییت های متعددی که بعد از گزارش CNBC درباره رقابت مایکروسافت و دیزنی برای خرید توییتر مطرح شد، فضای شبکه های اجتماعی را دگرگون کرد اما مایکروسافت در پاسخ به پرسش ها، سیاست سکوت را در پیش گرفته است. در این میان دلایلی وجود دارد که این معامله را قابل درک خواهد کرد اما درباره برخی دیگر، این معامله احمقانه است.

با اینکه حدود سه ماه قبل در اقدامی شگفت انگیز لینکدین با قیمت ۲۶.۲ میلیارد دلار توسط مایکروسافت خریداری شد، اما این خرید دلیل بر این نیست که مایکروسافت اقدام به خرید شبکه ی اجتماعی دیگری نکند، زیرا اساس فعالیت این دو شبکه ی اجتماعی تا حدودی با یکدیگر تفاوت دارد و شبکه ی لینکدین شبکه ی حرفه ای هاست و مربوط به کسب و کار و از آن طرف توییتر با توجه به میزان بسیار بالای استفاده ی کاربران و طیف وسیع مردم در این شبکه ی اجتماعی، می تواند مایکروسافت را دست نیافتنی تر کند و در رقابت با فیس بوک، دست بالاتر را به خود اختصاص دهد؛ اما بعید به نظر می رسد که مایکروسافت ۲۰ میلیارد دلار برای توییتر کنار گذاشته باشد.

اما کمپانی Disney کمپانی ای که ورودش به عرصه ی شبکه های اجتماعی و قصد خرید توییتر توسط آن ها همه را بهت زده کرده است. دلیل آن هم زمینه ی کاری این شرکت است و چرایی حضور یک شرکت متخصص در زمینه سرگرمی در عرصه ی شبکه ی اجتماعی مشخص نیست.

چیزی که از درون مایکروسافت دیده می شود، علاقه ی بالای ساتیا به پتانسیل شبکه های اجتماعی است و حال باید دید که ماجرای مایکروسافت و توییتر به کجا می رسد؟ در حالیکه در این ماجرا، گوگل،اپل و Salesforce نیز خود را برای خرید توییتر آماده کرده اند.

به نظر شما خرید توییتر برای مایکروسافت منطقی است؟

منبع :

FORTUNE

1278 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
hossein
💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵

build 14393.221 arrives for release preview

Alireza
💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵

والت دیزنی توییتر میخواد چی کار؟؟ اصلا انتظار اومدن دیزنی توی رقابت رو نداشتم
مایکروسافت بهتره توییتر رو بخره چون واقعا به نفعشه هم میتونه رقیب فیس بوک بشه هم میتونه گوشی هاش رو تبلیغ کنه
گوگل که اصلا شوته. هر چیزی که به دست گوگل افتاده از بین رفته با ویندوز هم رابطه خوبی نداره همون بهتر که نخرش
اپل هم تجربه کافی نداره ممکنه به ضررش باشه. اپل توی گوشی بمونه خیلی بهتره
Salesforce هم که نمیدونم چی هست!!!
ولی امیدوارم مایکی بخرش حتی به قیمت ۳۰ میلیون دلار چون ارزش داره.

  hamid
  💔 7 پاسخ دهید چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵

  یکم ب قرار داد های مایکی نگا بندازی گوشی دست میاد ک مایکی هم کم بفنا نداده. سرویس مپ نوکیا ماینکرفت . و…. . همین لینکدین هم سال یگه تماشاییه ایندش . در کل ب خریدش توسط مایکی خوشبین نیستم

   sadegh
   💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵

   سرویس مپ نوکیا؟؟ Here Map رو چندتا شرکت خودروساز آلمانی خریدن و الان اسمش شده Here WeGo
   ماینکرفت؟؟ به فنا رفته؟؟ جالبه!
   —-
   اگه میخوای ایراد بگیری درست ایراد بگیر حداقل
   مایکروسافت دوتا خرید داشته که بعد از مدتی به عنوان ضرر حسابشون کرده. اولی aQuantive و دومی همین نوکیا
   هاتمیل، اسکایپ، اکامپلی، سانرایز، واندرلیست، Nrtig و … خریدای با ارزشی بودن

ali
💔 1 پاسخ دهید چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵

توئیتر انگار برای مایکروسافت ساخته شده اگه مایکروسافت توئیتر رو نخره هم به خودش وهم به توئیتر ظلم کرده چون هر کدوم از این شرکتا غیر مایکروسافت اگه توئیتر رو بخره یا ناخواسته نابودش می کنه یا ماهیتش رو تغییر میده که اینم باعث نابودیش میشه مایکروسافت نباید سریعترین پیام رسان دنیا رو از دست بده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,