slack-with-salesforce

کمپانی Slack اخیرا اعلام کرد که خدمات آن ها با پلتفرم مبتنی بر ابر Salesforce ادغام می شود. هدف Slack از این همکاری دسترسی به مشتریان شرکت های بزرگ تر است و این اولین همکاری آن ها با یک شرکت بزرگ است که رسانه ای می شود. اما از آنجا که Salesforce یکی از رقیبان جدی مایکروسافت در پلتفرم مبتنی بر ابر CRM است، و از آن طرف Slack نیز رقیب دیگری برای خدمات ردموندی ها از جمله اسکایپ به حساب می آید؛ آیا همکاری این دو کمپانی رقیب، تهدیدی برای ردموندی هاست؟  با وینفون همراه باشید.

Slack بعنوان یکی از موفق ترین استارت آپ های دنیا، برنامه ای است که به تیم ها کمک می کند تا با یکدیگر در ارتباط باشند و بتوانند تمام اطلاعات و فایل ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، بدون این که نیاز به انجام فرآیند های طولانی و زمان بر باشد؛ سال گذشته مایکروسافت قصد خرید این شرکت را داشت اما به دلایلی منصرف شد و هدف خود را بر پیشرفت و رقابت از طریق اسکایپ گذاشت. Salesforce نیز از جمله موفق‌ترین شرکت‌های ارائه دهنده راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و خدمات پردازش ابری می‌باشد و در حال حاضر در این عرصه در رده ی اول است. حال این دو شرکت و خدماتشان با یکدیگر ادغام شده اند.

slack

طبق گفته ی مسئولان Slack با این ادغام دو پلتفرم، کاربران Salesforce  می توانند اطلاعات را مستقیما از Slack جستجو کنند. این همکاری بیشتر فرصتی برای Slack فراهم می کند تا با Yammer و اسکایپ مایکروسافت رقابت جدی داشته باشد و شبکه ی بسیار بزرگ آن ها را به چالش بکشد. این رقابت درحالی رقم خواهد خورد که Salesforce در زمینه ی CRM قدرت بیشتری در برابر مایکروسافت دینامیک دارد. حال باید کلیدهای واقعی این رقابت را بررسی کرد.

اسلک با جایگزینی اتاق های چت و پیام های خصوصی به جای ایمیل، جربان جدید ارتباطی در کمپانی ها ایجاد کرد. ویژگی chatbots آن ها به سازمان ها کمک می کند تا اطلاعات را سازمان دهی کنند و بتوانند نرم افزارهای مختلف را با یکدیگر همگام و پلتفرم یکپارچه ای ایجاد کنند. افزایش تعداد کاربران روزانه فعال این شرکت در ماه may به سه میلیون نفر و سود خدمات پرداخت آن ها به ۶۴ میلیون دلار آن ها را به شدت امیدوار کرده است.

mobile_apps_lineup

از آن طرف Salesforce با کنترل ۱۹.۷% بازار CRM در این عرصه آقایی می کند و مایکروسافت را با ۴.۳% دورتر از از خود می بیند. آن ها با بیش از ۱۵۰ هزار مشتری سال گذشته را به پایان رساندند. اکنون اسلک امیدوار است با استفاده از مشتریان بسیار زیاد Salesforce بتواند برتری و قدرت خود را به نمایش بگذارد.

اسلک می خواهد در سلطه ی مایکروسافت در عرصه نرم افزار شرکت ها و ارتباطات آن ها اختلال ایجاد کند، اما اینکار اسانی نیست وقتی ویندوز، آفیس ۳۶۵ و Outlook به عنوان نرم افزارهای استاندارد کمپانی های بسیار بزرگ نام گرفته اند و از آن طرف هماهنگ بودن قوی اطلاعات با پلتفرم ابری Azure راه را به مراتب سخت تر می کند. و وقتی گروه هوش مصنوعی و تحقیقات برای تمرکز بر روی این عرصه ایجاد شده، می توان نتیجه گرفت کوچکترین اختلال در کار ردموندی ها در بهترین شرایط ممکن نباشد.

کاربران مایکروسافت در حال حاضر برای ارتباطات سازمانی چندین نرم افزار را در دستان خود می بیننند، از طرفی ارتباطات ایمیلی معمول این شرکت ها با Outlook و استفاده از یامر که با آفیس ۳۶۵ یکپارچه شده، در کنار آن ها مکالمه ویدیویی و چت با اسکایپ آن ها را با خدمات ردموندی ها آمیخته کرده است.

زمانی که تعداد کاربران همراه با مایکروسافت را محاسبه کنیم، سه میلیون کاربر فعال اسلک، در برابرشان یک کوتوله به شمار می آید و به قول معروف می توان به Slack گفت برو و با بزرگ تر از خودت درنیفت!

salesforce

همکاری Salesforce و Slack مسلما می تواند به افزایش سطح این شرکت کمک کند. Salesforce به اسلک برای دسترسی به کسب و کار های کوچک و متوسط کمک می کند و اسلک نیز می تواند صرفا از این دسترسی برای گسترش فعالیت و سودآوری خود استفاده کند. از آن طرف Salesforce  نیز با این ادغام کمی خود را پیشتر می برد.  اگرچه این همکاری، حرکتی هوشمندانه برای هردوشرکت به حساب می آید، اما بعید است که به ردموندی ها صدمه ای بزند.

منبع :

The Motley Fool

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید شنبه 16 مهر 1395

هرچقدر هم که موفق باشن بازم نمی تونن مایکروسافت رو کنار بزنن نهایتش یک بخش کوچکی از سهم بازار بگیرن دلیلشم اینه که مایکروسافت سالها زحمت کشیده تا این همه برنامه رو به وجود آورده و یک پارچه کرده و معمولأ کاملترین و با کیفیت ترین خدمات رو داره مایکروسافت خیلی بیشتر از شرکتهای دیگه زحمت کشیده و نون زحمتش رو می خوره اونا هم برن این همه برنامه و سرویس با کیفیت درست کنن ازش استفاده کنن

sadegh
پاسخ دهید یکشنبه 17 مهر 1395

عظمت مایکروسافت جالب توجه
هر بخشیش داره با یه کمپانی رقابت میکنه!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,