اینسایدرهای عضو حلقه فست ویندوز می‌توانند بیلد پیش نمایش جدید 20H1 را دانلود کنند. انتشار این به‌روزرسانی شماره بیلد سیستم عامل را به 18912 ارتقا می‌دهد. این بیلد بیشتر محتوی اصلاحات است ولی شامل بهبودهایی برای Narrator نیز می‌باشد.

اینسایدرهای عضو حلقه فست ویندوز 10 می‌توانند بیلد پیش نمایش جدید 20H1 را نصب کنند، آخرین به‌روزرسانی منتشر شده  بیلد شماره 18912 می‌باشد، که چندین باگ را اصلاح کرده است. در بخش Narrator این بیلد بهبودهایی حاصل شده است. در اینجا لیست کامل تغییرات این به‌روزرسانی درج شده است.

چه مواردی در بیلد 18912 جدید است؟

بهبودهای Narrator: راه حل لینک ” Click me”: از تب کردن میان لینک‌های ” Click me” درمانده شده‌اید؟ در حال حاضر با فشردن کلیدهای Caps + Ctrl + D ، Narrator می‌تواند عناوین صفحاتی که لینک شده‌اند را برای شما بخواند و URL هایپرلینک صفحه‌ایی که در آن هستید را به سرویس آنلاینی بفرستد که عنوان صفحه را برای Narrator ارائه می‌کند. اگر تمایل دارید تمامی سرویس‌های آنلاینی که Narrator استفاده می‌کند را غیرفعال کنید، در بخش تنظیمات Narrator آن را غیرفعال کنید. اگر لینکی را مشاهده کرده‌اید که عنوان صفحه قابل فهمی را به شما ارائه نمی‌دهد، لطفا نظرات خود را برای مایکروسافت بفرستید.

 • در این به‌روزرسانی مشکلی اصلاح گردید که برای برخی اینسایدرها منجر به نمایش غیرمنتظره صفحات سبز در آخرین به‌روزرسانی می‌شد و ارور win32k.sys را به همراه داشت.
 • مشکلی اصلاح گردید که در دو به‌روزرسانی آخر موجب DWM کرش می‌شود که اغلب منجر به سیاه شدن صفحه نمایش می‌شد (و پس ار آن همه چیز دوباره به حالت قبل باز می‌گشت).
 • مشکلی اصلاح گردید که بعد از مینیمایز کردن تمامی اپلیکیشن‌ها، به صورت غیرمنتظره‌ایی از طریق رل اتوماتیک تمام صفحه منجر به فعال شدن Focus Assist می‌شود.
 • مشکلی اصلاح گردید که در آن اگر از ریموت دسکتاپ برای اتصال به یک جلسه VM اصلاح شده استفاده کنید، نتایج جستجوی نوار وظیفه قابل مشاهده نیستند (تنها یک ناحیه تاریک دیده می‌شود).
 • مشکلی اصلاح گردید که در آن ایموجی‌های خاصی توسط Text to Speech (TTS) قابل خوانایی ندارند.
 • مشکلی اصلاح گردید که در آن انتخاب یک فیلتر رنگ در تنظیمات Ease of Access ، ممکن است بلافاصله اثر نداشته باشد مگر اینکه گزینه فیلترهای رنگی را غیرفعال کنید و سپس دوباره آنرا فعال کنید.
 • مشکلی اصلاح گردید که در آن ممکن است در قسمت تنظیمات اپلیکیشن، انتقال کاربران به صفحه Graphics Settings موجب کرش‌های تنظیمات اپلیکیشن شود.
 • مشکلی اصلاح گردید که در آن دابل کلیک کردن بر روی آیکون آپدیت در نوار وظیفه منجر به اجرای Settings می‌شود ولی بلافاصله کرش می‌کند.
 • به مشکلی پرداخته شده که در آن بر پنل ایموجی و قابلیت اطمینان تاریخچه کلیپ بورد در چند به‌روزرسانی اخیر اثر گذاشته است.
 • به مشکلی پرداخته شده که در آن پنجره IME candidate ممکن است گاهی اوقات برای IME شرق آسیا (چینی ساده شده، چینی سنتی، و IME ژاپنی) باز نشود.
 • به مشکلی پرداخته شده که کاندیدهای متنی IME چینی Pinyin و Wubi را نمی‌توان به وسیله کلیدهای عددی در Numpad انتخاب کرد.
 • به مشکلی پرداخته شده که در آن سایز تولتیپ‌ها برای پنجره کاندید IME چینی Pinyin برای اندازه فونت نامناسب بود.

مشکلات شناسایی شده در این بیلد

 • برای کاربران نسخه‌های Home ، ممکن است در برخی از دستگاه‌ها در صفحه update history عبارت “update installed” مشاهده نگردد.
 • برای کاربران نسخه‌های Home ، ممکن است در برخی از دستگاه‌ها در صفحه Windows Update قادر به مشاهده “download progress %” نباشند.
 • پس از به‌روزرسانی به آخرین بیلدهای پیش نمایش اینسایدر 19H1، مشکلی با ورژن‌های قدیمی‌تر نرم افزار ضد تقلب (anti-cheat) که در بازی‌ها استفاده می‌شد به وجود آمد، که ممکن است کامپیوترهای شخصی کرشهایی را تجربه کنند. مایکروسافت در حال کار با شرکای خود است تا نرم افزارهای خود را به همراه اصلاحیه‌ایی به‌روزرسانی کنند، و بیشتر بازی‌ها پچ‌هایی را منتشر کرده‌اند تا مانعی باشد برای کامپیوترهای شخصی تا چنین تجربه‌ایی نداشته باشند. برای به حداقل رساندن احتمال تجربه چنین مشکلی، لطفا قبل از تلاش برای به‌روزرسانی سیستم عامل خود، از اجرای آخرین ورژن بازی‌هایتان اطمینان حاصل کنید. مایکروسافت همچنین با توسعه‌دهندگان anti-cheat و بازی مشغول به کار است تا مشکلات مشابه‌ایی را که ممکن است با بیلدهای پیش نمایش اینسایدر 20H1 روی دهد رفع کنند، و برای کاهش احتمال این مشکلات در آینده تلاش خواهند کرد.
 • برخی از ریدرهای کارت SD شرکت Realtek به درستی کار نمی‌کنند. مایکروسافت در حال بررسی این مشکل است.
 • تاخیر قابل توجهی در زمان درگ کردن ایموجی و پنل املا وجود دارد.
 • در Windows Security بعد از آپدیت به این بیلد، Tamper Protection ممکن است غیرفعال شود. شما می‌توانید آن را دوباره فعال کنید.
 • مایکروسافت از مشکلی که با Bopomofo IME وجود داد باخبر است و در حال بررسی آن می‌باشد. در این مشکل پهنا کاراکتر به طور ناگهانی از پهنا کامل به نصف پهنا تغییر می‌یابد.

مانند همیشه، شما می‌توانید جزئیات کامل بیلد منتشر شده 18912  را در وبلاگ ویندوز بررسی کنید. در غیر اینصورت اینسایدرهای عضو حلقه فست (Fast) می‌توانند با مراجعه به مسیر Settings -> Update & security -> Windows Update -> Check for updates  این به‌روزرسانی را نصب کنند.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,