windows 10 mobile Anniversary update

بالاخره به‌روزرسانی سالگرد برای کاربران دستگاه‌های ویندوز ۱۰ عرضه شد. هم‌اکنون کاربران  رایانه‌های شخصی و کنسول اکس باکس وان از این به‌روزرسانی استفاده می‌کنند و متوجه بهبودهای ایجادشده در این سیستم‌عامل شده‌اند. حال امروز قصد داریم این سیستم‌عامل را بر روی دستگاه‌های موبایل بررسی کنیم و نگاهی دقیق‌تر به امکانات جدید این سیستم‌عامل داشته باشیم. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با وینفون همراه باشید.

امروزه ویندوز ۱۰ موبایل طعم جدیدی را پیداکرده است؛ طعمی که نامش به‌روزرسانی سالگرد است. اگرچه این سیستم‌عامل هنوز به‌صورت رسمی برای عموم منتشر نشده اما، نقدی که ما امروز قرار است انجام بدهیم، بر اساس آخرین بیلد سالگرد است که برای اینسایدر ها منتشرشده و به نظر نمی‌رسد در انتشار عمومی، قابلیتی اضافه‌شده باشد.

برای دریافت این به‌روزرسانی، باید دستگاه شما در لیست دستگاه‌های پشتیبانی شده مایکروسافت قرار داشته و یا با ویندوز ۱۰ موبایل عرضه‌شده باشد. کاربرانی که دستگاهشان در این لیست قرار ندارد تا قبل از این می‌توانستند به حلقه‌ی Release Preview بپیوندند اما، این ویژگی دیگر در دسترس نیست و کاربرانی هم که عضو این حلقه بودند، قادر به دریافت این به‌روزرسانی نیستند.

بهبودهای کرتانا

دو سال پیش، کرتانا همزمان باعرضه ویندوزفون ۸.۱، معرفی شد. پس‌ازآن، هر چه زمان می‌گذشت، این دستیار بیش‌تر و بیش‌تر در ویندوز خودنمایی می‌کرد و تقریباً تبدیل به استراتژی مایکروسافت گشته بود. بااینکه او یک دستیار صوتی است اما، در اصل پلی بین دستگاه‌های مختلف تان است.

شما اکنون علاوه بر آنکه می‌توانید کرتانا را بر روی رایانه و دستگاه‌های iOS و Android استفاده کنید، به لطف به‌روزرسانی سالگرد می‌توانید آن را بر روی Xbox One نیز اجرا کنید. این به مایکروسافت اجازه می‌دهد تا تجربه‌ای مشابه را در دستگاه‌های گوناگون ایجاد کند.

برای نمونه، کرتانا اکنون می‌تواند تلفن همراه گمشده شما را با به صدا در آوردن زنگ آن پیدا کند؛ مثالی که نمایان گر تلاش مایکروسافت در ایجاد تجربه مفید و مشابه در دستگاه‌های مختلف است.

تا حالا شده است که با گوشی خود عکسی را بگیرید و بخواهید آن را بر روی رایانه خود ویرایش کنید؟ تنها کاری که نیاز است این است که از کرتانا درخواست کنید تا آن را بر روی رایانه‌تان بفرستد. همچنین شما می‌توانید مسیریابی‌هایتان را بین دستگاه‌های دیگر به اشتراک بگذارید.

به نظر می‌رسد که این ویژگی‌ها تا به اینجای کار بی‌نقص کار می‌کنند؛ ویژگی‌هایی مثل همگام‌سازی اعلانات بر روی دستگاه‌های دیگر. هیچ‌کس دوست ندارد درزمانی که در حال کار با رایانه خود است، گوشی خود را بر دارد و اعلانیه های خود را چک کند. حالا به لطف این به‌روزرسانی دیگر نیازی به این کار نیست.

Cortana in windows 10 mobile

یکی از ویژگی‌های خوب دیگری که من از آن بسیار لذت بردم، توانایی تشخیص زبان مناسب گوشی توسط کرتانا است. من از گوشی لومیا ۹۳۰ استفاده می‌کنم که هیچ‌گاه در ایالات‌متحده به فروش نرسید اما، کرتانا متوجه موقعیت من شد و زبان گوشی را به انگلیسی تغییر داد.

یادآورها نیز در این به‌روزرسانی تغییراتی را داشته‌اند. اکنون شما می‌توانید برای یادآورهای خود عکس در نظر بگیرید. این نوع از یادآورها می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد مخصوصاً زمانی که آن‌ها را می‌توان در اکشن سنتر مشاهده کرد.

همان‌طور که قبل‌تر اشاره کردم، کرتانا تبدیل به یکی از ارکان اصلی ویندوز شده است. برنامه‌ای که شما می‌توانید بر روی هر دستگاهی به آن دسترسی داشته باشید. توانایی پیدا کردن گوشی از روی رایانه، ارسال عکس از گوشی به رایانه و یا حتی توانایی دریافت یادآورهای گوشی بر روی رایانه شخصی‌تان، همگی ویژگی‌هایی هستند که این دستیار را بیش‌ازپیش فوق‌العاده ساخته‌اند.

بهبودهای دوربین

اگرچه تغییراتی که در برنامه دوربین رخ‌داده بنیادین نبوده است ولی، تمامی این تغییرات باعث شده‌اند تا تجربه‌ی عکس‌برداری با گوشی، در این نسخه لذت‌بخش تر از گذشته شود. یکی از این ویژگی‌ها، توانایی عکس‌برداری پانوراما است. کاربران ویندوز ۱۰ موبایل مدت زیادی بود که منتظر این ویژگی بودند و بالاخره مایکروسافت، با پایان پشتیبانی از برنامه لومیا پانوراما، این ویژگی را به سیستم‌عامل خود اضافه کرد.

همچنین شما ازاین‌پس می‌توانید از روی صفحه قفل به برنامه دوربین دسترسی داشته باشید. با جایگزین شدن دکمه دوربین با دکمه برگشت، حال کاربرانی که گوشی‌هایشان دکمه شاتر دوربین را ندارد، می‌توانند سریع‌تر از قبل عکس‌برداری کنند. البته این ویژگی تنها برای کاربرانی است که دکمه‌های ناوبری‌شان بر روی صفحه‌نمایش قرار دارد و دستگاه‌هایی که دکمه‌های فیزیکی دارند، نمی‌توانند از این ویژگی بهره ببرند.

برنامه یونیورسال اسکایپ و موقعیت گیج کننده برنامه Messaging

در ویندوز ۱۰ موبایل، برنامه Skype Preview جایگزین برنامه قدیمی اسکایپ شده است که از زمان ویندوزفون ۸ حضور داشت. این می‌تواند خبر خوبی باشد زیرا دیگر از آن برنامه نفرت‌انگیز بر روی ویندوز ۱۰ موبایل خبری نیست.

Skype preview

اما چه نیازی به برنامه جداگانه اسکایپ وجود دارد وقتی‌که اسکایپ با برنامه Messaging خود ویندوز یکپارچه شده است.

اگرچه مایکروسافت در بیلدهای گذشته ویژگی‌های جدید اسکایپ را به برنامه پیام‌رسان ویندوز اضافه می‌کرد اما او این کار را از یک نقطه‌ای به بعد رها کرد. به نظر می‌رسد که مایکروسافت با این کارش در حال ترک کردن ایده‌ی Messaging Everywhere است و ما به‌زودی شاهد برنامه مرده‌ی Messaging بر روی ویندوز ۱۰ رایانه‌های شخصی خواهیم بود.

با تمام وجود اینکه این موقعیت در حال حاضر کمی گیج‌کننده است اما، برنامه جدید اسکایپ واقعاً برنامه فوق‌العاده‌ای است و من به شما پیشنهاد می‌کنم که یک نگاهی به آن داشته باشید.

تنظیمات جدید

برنامه Setting در این نسخه نیز به‌روزرسانی خوبی را دریافت کرده است و ما شاهد حضور آیکون‌ها مربوط به هر بخش هستیم. درواقع این بخش برای من بسیار قابل‌توجه و مفید بود زیرا ویندوز ۱۰ موبایل را از حالت تماماً متنی خارج می‌کند و اندکی جلوه‌ی بصری به آن می‌بخشد.

Setting in windows 10 mobile

همچنین شما می‌توانید ساعات Active Hours را خود مشخص کنید. این ویژگی به شما این توانایی را می‌دهد تا زمانی که از دستگاه استفاده نمی‌کنید، دستگاه به‌طور خودکار خود را به‌روزرسانی کنند. در این به‌روزرسانی شما می‌توانید زمان مورداستفاده قرار گرفتن گوشی خود را تا ۱۸ ساعت افزایش دهید که نسبت به محدودیت ۱۲ ساعت قبل، بسیار مفید به نظر می‌رسد.

برنامه ویندوز اینسایدر نیز در قلب بخش تنظیمات قرارگرفته است. درگذشته شما برای ورود و یا خروج از حلقه اینسایدر به برنامه‌ی آن احتیاج داشتید که با این ویژگی، دیگر نیازی نیست. این قسمت دقیقاً مانند قسمت ویندوز ۱۰ PC عمل می‌کند و شما می‌توانید در میان حلقه‌های Fast، Slow و Release Preview یکی را انتخاب کنید.

دراین‌بین تنظیماتی هم تغییر مکان داده‌اند. برای نمونه، گلنس اکنون در زیر منوی Personalization قرار دارد.

درنهایت، صفحه جدیدی ایجادشده است که Apps for Websites نام دارد. در این منو شما می‌توانید برنامه‌های مشخصی را تنظیم کنید تا وب سایت‌های مشخصی را باز کنند. متأسفانه این قابلیت هم‌اکنون هیچ کاری را انجام نمی‌دهد ولی، احتمالاً برای دیدن این قابلیت، باید منتظر پشتیبانی توسعه‌دهندگان باشیم.

اکشن سنتر

من یکی از طرفداران پر و پا قرص اکشن سنتر در به‌روزرسانی سالگرد هستم. با تغییرات ایجادشده در این به‌روزرسانی، حال با اکشن سنتری طرف هستیم که بیش‌ازپیش تمیزتر و کاربردی‌تر شده است.

new action center

حال در منوی Notification & Actions، تنظیمات بیشتری برای پیکربندی این بخش وجود دارد. برای نمونه شما می‌توانید اعلان های خود را اولویت‌بندی کنید و اعلانات برنامه‌های مشخصی را همیشه در صدر اکشن سنتر قرار دهید. همچنین شما می‌توانید مشخص کنید که چه تعداد اعلان از یک برنامه نشان داده شود که شما می‌توانید بین اعداد ۱، ۳، ۵، ۱۰ و یا ۲۰، یکی را انتخاب کنید. در ضمن، هم‌اکنون شما می‌توانید دکمه‌های دسترسی سریعی که در بالای اکشن سنتر قرار دارد را جای سازی کنید.

اعلانات نیز در این نسخه دسته‌بندی می‌شوند و شما یک آیکون را برای یک گروه خواهید دید و دیگر در جلوی هر اعلان، آیکون مربوط قرار ندارد.

همچنین برای اعلانات نیز شما می‌توانید یک تصویر پیش‌فرض انتخاب کنید؛ قابلیتی که بسیار شبیه به تنظیم یادآورها در کرتانا است.

مایکروسافت اج

Tab managment in microsoft edge

مایکروسافت آج در ویندوز ۱۰ موبایل برعکس ویندوز ۱۰ PC که پشتیبانی از افزونه‌ها را دریافت کرد، قابلیت‌های اساسی را دریافت نکرد و تغییرات تنها به ایجاد بهبودهای کوچک در این مرورگر خلاصه شد. برای مثال اگر اکنون شما به صفحه مدیریت زبانه‌ها بروید، شاهد حضور آیکونی برای باز کردن زبانه‌های مخفی هستید.

اموجی های جدید

در بخش شکلک و یا همان اموجی ها نیز تغییراتی ایجاد شده است و مایکروسافت علاوه بر اضافه کردن شکلک‌های جدید، تمام شکلک‌ها را از نو طراحی کرده است.

microsoft-emoji-v3

در به‌روزرسانی سالگرد، ویندوز ۱۰ از Unicode 9 پشتیبانی به عمل‌آورده که همین موضوع باعث اضافه شدن ۷۲ شکلک جدید شده است. البته تا زمان عرضه نسخه جدید سیستم عامل‌های اندروید و iOS، شما نمی‌توانید این شکلک‌ها را به کاربران دیگر سیستم‌عامل‌ها ارسال کنید.

کنترل موسیقی

groove music top

بالاخره در به روز رسانی سالگرد، توانایی کنترل فایل موسیقی از صفحه قفل، به ویندوز ۱۰ موبایل اضافه شد و کاربران دیگر برای تغییر موسیقی در حال پخش، نیاز به باز کردن قفل گوشی ندارند.

فروشگاه ویندوز

windows 10 mobile app storeدر بین تغییرات وسیعی که در سراسر سیستم‌عامل ایجادشده، فروشگاه ویندوز ۱۰ نیز تغییر داشته و تفاوت‌هایی در ظاهر و عملکردش نسبت به قبل ایجادشده است. اگرچه خیلی از تغییرات مورد انتظار هنوز در این فروشگاه اعمال نشده ولی، همین تغییرات، تجربه‌ی مفیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

پشتیبانی از حسگر اثر انگشت

اگرچه این ویژگی‌ای نیست که کاربران تنها به این دلیل به نسخه سالگرد به‌روزرسانی کنند اما، عنوان کردن آن ارزش دارد. درنهایت ویندوز ۱۰ موبایل از دستگاه‌های دارای حسگر اثرانگشت پشتیبانی به عمل می‌آورد. به نظر می‌رسد که اولین دستگاهی که از این ویژگی بهره ببرد، تلفن HP Elite x3 خواهد بود.

اگر بخواهم روراست باشم، به عقیده‌ی من ایده‌ی استفاده از حسگر عنبیه چشم هیچگاه برای تلفن‌های هوشمند خوب نیست و استفاده از اثرانگشت حس بهتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در عوض من فکر می‌کنم که حسگر عنبیه بر روی رایانه‌های شخصی بسیار کاربردی‌تر از گوشی‌های همراه هستند.

پرداخت موبایلی

Microsoft wallet

مایکروسافت بالأخره با ارائه نسخه جدید از برنامه Wallet خود، به جنگ با Apple Pay و Android Pay رفت. برای استفاده از این ویژگی شما تنها باید از گوشی‌های لومیا ۹۵۰، ۹۵۰XL و یا ۶۵۰ استفاده کنید و همچنین ساکن ایالات‌متحده باشید. همچنین باید حساب بانکی‌ای که شما از آن استفاده می‌کنید برای یکی از بانک‌های Bank of America, First Tech Federal Credit Union, Virginia Credit Union, People’s United Bank, US Bank, PNC Bank و یا BECU باشد. اگرچه تعداد این بانک‌ها نسبت به شرکای رقیب کم‌تر است ولی امید دارم که بر تعداد آن‌ها افزوده شود و به کشورهای دیگر نیز راه پیدا کند.

جمع بندی

این نکته را باید در نظر داشت که مایکروسافت اعلام کرد برای این نسخه از ویندوز، آن‌ها تمرکزشان را بر روی ویندوز ۱۰ موبایل به‌اندازه دیگر نسخه‌ها نگذاشتند اما، باید امیدوار بود که در نسخه‌ی بعدی به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ که بانام Redstone 2 منتشر خواهد شد، شاهد تغییرات و بهبودهای فراوانی نسبت به این نسخه باشیم.

ویندوز ۱۰ موبایل راه خود را ادامه می‌دهد و با هر به‌روزرسانی، بهتر از قبل می‌شود. ما در این بررسی ویژگی‌های زیادی را بررسی کردیم که همگی سبب بهبود تجربه کاربری در این سیستم‌عامل خواهند شد. در این نسخه کرتانا پیشرفت قابل‌توجهی را تجربه کرده که با حضور این دستیار در پلتفرم‌های دیگر، باعث ایجاد یک تجربه‌ی همتا در تمام دستگاه‌ها خواهد شد.

در پایان دیدگاه خود را درباره‌ی این نسخه از ویندوز ۱۰ موبایل با ما به اشتراک بگذارید. به نظر شما چه ویژگی‌هایی باید در نسخه‌های آینده به این سیستم‌عامل اضافه گردد؟

منبع :

WINBETA

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ایمان
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

ریستارت نداریم ما هنوز !
باید گوشی رو خاموش کرد و دوباره روشن کرد !
بهتر بود نحوه این کار عوض میشد ، مثلا یک نوار ظاهر میشد و گزینه ریستارت و یا خاموش کردن تلفن در اونجا قرار داده میشد .

  من
  پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

  ری استارت داره همون سافت ریست هستشپاور+ولوم پایین

  حاجی
  پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

  ۳۰ ثانیه دکمه پاور رو نگه داری ریست میشه

   ایمان
   پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

   عزیزان دل من ، به اون میگن سافت ریست نه ریستارت !
   کمی قبل از اینکه نظر بدید فکر کنید !
   ریستارت با سافت ریست تفاوت داره ! به خدا فرق داره !
   این یه کمبود که هنوز اضافه نشده ! حالا گه دوستان متعصب نمیخوان قبول کنن اون دیگه مسئله دیگه ایه !

    MmQ
    پاسخ دهید چهارشنبه 26 مرداد 1395

    داداش کلید پاورو نگه داری ری استارت میشه…این که کاری نداره از این که گزینه بیاره هم راحت تر هست…

    soroosh930
    پاسخ دهید چهارشنبه 26 مرداد 1395

    گل مننننن. دکمه پاور رو ۱۵ ثانیه که نگه داری ریستارت میشه دستگاه. تو اندروید ها هم به همین شکله

   hamid
   پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

   سافت ریست با ریبوت فرق داره سافت ریست برا وقتیه ک گوشی هنگه و هیچ عکس العملی نشون نمیده و در واقع برق رو قطع و وصل میکنه :/ ریستارت حالا بود و نبودش خیلی فرق نداره . اما اینکه چیزی رو ب غلط توجیح میکنید خوب نیست . اما در مورد مقاله . بخش اج رو تیتر زدی بعد نوشتی هیچ قابلیتی اضافه نشده . خوب الان خواستین بخش تغییرات مثلا شلوغ باشه؟؟؟ قابلیت های خیلی زیادی بعد ی سال اضافه شد واقعا خیلی عالیه . مثل ایموجی جدید. ظاهر جدید ستینگ . و … ک بجز کنترل مزیک تو پس زمینه بقیشون چرندن و بود و نبودشون فرقی نداره . کندی سیستم عاملو تو گوشیای پایین رد حل کنه اینا پیش کش. . والا لومیا ۵۴۰ من تو همه چی کنده . تو استار نوتیفیکیشن و اکشن سنتر و کویک اکشن لگن . کلا هر کاری تو صفحه استات ب جز بالا پایین کردن کاشیا لگه . حتی باز کردن قفل و یا خاموش کردن همشون افکتشون با لگه . حداقل بعد یه هفته لگ بشه میگی برنامه نصب کردم و گوشی هم خیلی قوی نیست خب لگ میشه . اما این از ب بسم الله لگه

مهدی
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

سلام. میدونم که احتمالا جاش اینجا نیست
ولی برای من روی لپ تان اپدیت رداستون نیومده؟ چیکار کنم که مستقیم اپدیتش کنم.
نرم افزارهایی که توی سایت معرفی کردید سرعتشون خیلی پایینه
لطفا راهنمایی کنید که چجور بتونم از همون سیستم اپدیت به رد استون اپدیت کنم

  كيان زرعكانی
  پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

  سلام دوست عزیز
  به شما پیشنهاد می کنم که یک بار سیستمتون رو Repair کنید. ممکنه جایی از سیستم مشکل پیش اومده باشه. اگر از این کار هم جواب نگرفتین، یک سری فایل های هستند که آپدیت دانلود شده رو در اختیار شما می گذارن. به انگلیسی یه سرچ در این باره بکنید. 🙂

alireza
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

اضافه شدن افزونه مثل بلاکر توی موبایل نمیاد؟؟

  كيان زرعكانی
  پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

  نه دوست عزیز
  همونطور که تو مطلب گفته شد، افزونه ها به موبایل اضافه نمی شه.

پرسپولیس
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

ببخشید مدل لومیا ۵۳۵قابلیت ابدیت داره

alireza
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

این ویژگی هایی و تغییراتی که اینجا گفته شده خیلی کمتر از تغییرات و ویژگی هایی هست که سایت وینفون تو مطلب قبلی تحت عنوان ” بهترین ویژگی هایی که به موبایل اضافه میشه” هستش قضیه چیه؟؟

  كيان زرعكانی
  پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

  دوست عزیز
  قالب نقد و بررسی تفاوت داره با معرفی قابلیت ها. در نقد و بررسی سعی میشه تا تنها قابلیت های برجسته جدید را بررسی کرد نه همه ویژگی های جدید رو .

meysam
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

هیچ‌کس دوست ندارد درزمانی که در حال کار با رایانه خود است، گوشی خود را بر دارد و اعلانیه های خود را چک کند. حالا به لطف این به‌روزرسانی دیگر نیازی به این کار نیست

چطور با ویندوز دسکتاپ این کارو کنیم؟؟به پیام ها جواب بدیم؟حتما باید رد استون باشه؟
پیام های لپ تاپ من کار نمیکنه از استور اپدیت نشده و بالا نمیاد

  كيان زرعكانی
  پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

  دوست عزیز این کار تنها از طریق کرتانا انجام میشه. برای این کار تنها نیاز هست تا از اکانت مایکروسافتی که روی گوشی خودتون دارید، روی رایانه هم استفاده کنید.
  بعد در داخل تنظیمات کرتانا گزینه ای وجود دارد با نام Sync Notifications که باید آن را فعال کنید. به همین سادگی 🙂

ابوالفضل
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

سلام خسته نباشید این به روز رسانی برای lumia 1520 هم عرضه میشه یا نه؟؟

  كيان زرعكانی
  پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

  بله دوست عزیز، عرضه می شه

~پریسا
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

اومد؟؟؟

من الان چک کردم نیومده
لومیا ۱۵۲۰. 😐

سامان
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

خط اولو ک خوندم فک کردم بروز رسانی سالگرد برای موبایل منتشر شد!!😁😁
چ خوش خیال

امین
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

سلام چطوری میشه باکورتانا یه عکس رو به کامپیوتر خونه فرستاد؟ ایا فقط عکس رو میشه یا فایل های اسناد یا موسیقی رو هم میشه باهاش فرستاد
ممنون میشم راهنمایی کنید

  كيان زرعكانی
  پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

  دوست عزیز، کرتانا این کار رو از طریق One Drive انجام میده. برای انجام این کار باید عکس های گوشیتون، در فضای وان درایو باشه و کامپیوتر شما هم به اون اکانت وصل باشه. بعد کرتانا عکس ها رو از طریق وان درایو دانلود می کنه. 🙂

امین
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

اخ ببخشید منظور کرتانا بود

Hossein
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

این واقعا مسخره ست

بعد از گذشت یک سال ، اومدن کرتانا رو فقط بهبود دادن ، که اونم برای ما خیلی نمیتونه کاربردی باشه

اومدن اکشن سنتر رو یه ذره از امکانات سیستم عامل های دیگه رو بهش اضافه کردن ، اونم بعد گذشت یک سااال!!!!!

بابا این همه جا برای پیشرفت داره ویندوز ، اما هیچ کاری توو این یه سال نکرده

ایا بعد از یک سال ، فقط قابلیت پاناراما رو اضافه کردن به دوربین معقولانه ست؟ دست کم باید ۲۰ مدل عکاسی اضافه میشد ، که فقط یه مدل اضافه شد

برنامه های پیشفرض خیلی ابتدایی و عقب مونده هستن ، اصلا باید بعد از یک سال همه رو دوباره و با فناوری روز طراحی میکرد

چرا نباید بتونیم موقعیت دکمه های برگشت ، سرچ و خانه رو جابجا کنیم ، چرا نباید فیلمبرداری اسلوموشن صدادار بشه ، چرا نباید برنامه ها رو بتونیم برا دوستمون بفرستیم و مثلا برای اینکه سه نفر توی یک خونه بازی اسفالت رو داشته باشن ، باید ۴ گیگ دانلود کنیم از استور؟ چرا استور قابلیت بررسی خودکار و هشدار برای بروزرسانی نداره؟ چرا انقدر حتی اپ های یونیورسال کرش دارن؟ چرا فریز میشه؟

بابا هنگروید هم جلوتره هر سال
اه ه ه ه ه
حیف اون دو و نیم زبون بسته که دادم ۹۵۰ایکس ال

ادمو میکشه این مایکی ، چون نمیخواد یهو درست کنه ، چون اگه یهو درستش کنه ، دو سال بعد چی داره جدید که بتونه باهاش مردم رو جذب کنه و بگه من پشتیبانیم خوبه ، ادمو تشنه نگهداشتن خوبه ، نه اینکه بذاری از تشنگی بمیره ، همینه توو دنیا فروشش افت کرده ، بلکم به خودش بیاد ، به هر حال ما که باید بسوزیم و بسازیم

  ممدرضا
  پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

  دقیقا داره همین کار رو میکنه
  داره طرفدارا رو از تشنگی میکشه

  Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM 3G
  پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

  منطقی گفتی .
  من که از ویندوزفون زده شدم و بزودی گوشی جدیدمو میخرم .

ممدرضا
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

صدتا دیگه هم از این ویژگی ها اضافه کنن از نظر من بدرد نمیخوره.
با این ویندوز موبایل رو دوست دارم اما بعضی وقتا یه چیزای ساده باعث میشه ادم ازش زده بشه
بعد از یکسال که این گوشی رو دارم هنوز نتونستم یه فایل رو با یه برنامه ای دانلود کنم
همزمان تو یه برنامه دیگه باشم 😐 عملا برنانه ها تو پس زمینه کار نمیکنن😐 چرا؟ 😐
چرا از همچین چیز ساده ای باس محروم بود؟😐
وقتش نیس این چیزا رفع بشه؟

Dante14
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

دوستان توی آپدیت رد استون مولتی تسکینگ فقط تو گوشی های خاصی ۱۶ تایی شده؟ چون من که روی لومیا ۸۳۰ همچنان همون ۸ تا رو بیشتر ندارم..

sadegh
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

مایکروسافت Messaging Everywhere رو ول کرده!؟؟؟ شما مثلا سایت مرجع هستیدا! طبق گفته ی خود مایکروسافت بدلیل استقبال بالای مردم، مایکروسافت میخواد این ویژگی رو پیشرفته تر از حالت قبل کنه و در بهترین حالت ارائه بده و طبق شایعات (که احتمالش خیلی بالاس) Skype نرم افزار پیش فرض پیام رسانی میشه و جای اینکه اسکایپ رو با مسیجینگ ادغام کنن، مسیجینگ رو با اسکایپ ادغام میکنن (مثل اپل و گوگل) و قابلیت Messaging Everywhere به اوج خودش میرسه

  كيان زرعكانی
  پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

  دوست عزیز، این مطلب ترجمه ی سایت Winbeta هست. از نظر نویسنده ی این بررسی، موقعیتی برای Messaging EveryWhere پیش اومده که باعث میشه شکل گیری این فکر میشه که مایکروسافت این قابلیت رو رها کرده. بنده به عنوان مترجم، حق دخل و تصرف در نوشته رو ندارم. ممنون از دیدگاهتون 🙂

sabzoghab.so
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

لوگوی مایکروسافت اج ومسجینگ و
Favorites
بسیار زشت و بدترکیب هستش.
😕

aref.ah68
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

به روز رسانی سالگرد ویندوز فون منتشر شد!!!
پوشش بدین

Abbas
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

سلام و خسته نباشید به همه!!!
من دیشب روش دور زدن اپدیت Redstone 1 رو که اقای Ngame معروف و دوست قدیمی وینفونی ها اراعه داده بود تست کردم و روی لومیا ۹۲۰ ام جواب داد و نسخه Fast دانلود کردم.الان شماره بیلد من : ۱۴۳۹۳.۶۷هست. الان این اخرین بیلد منتشر شدست؟ واین بیلد همون بیلد سالگرد هستش؟

mahdi
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

رداستون رسمی منتشر شد

a-h-s-m
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

با سلام خدمت دوستان
بعد از گذشت این همه زمان این تغیرات خیلی بیخود و مسخره بود . یعنی حیف اون پولی که دادم برای گوشی ویندوزی . یعنی وضعیت استور خیلی مسخرس . این همه گفتن یونورسال و استوریا و آیلندوود و غیره و هیچ کدومشون هم آخر خوبی نداشت و چیز بخصوصی ندیدم یه استور داغون و بی برنامه و برنامه ها اکثرا بتا هستن

alirahimi577
پاسخ دهید چهارشنبه 26 مرداد 1395

یه دوره ای خیلی برام مهم بود
مهم بود که ویندوزفون دارم
مهم بود که سیستم عامل روون با یه گوشی ارزون توی جیبم بود
الان اصلا برام مهم نیست
از وقتی درست و حسابی ساپورت نکردن مجبور نیستم بزور خودمو توی محدودیت هایی که به خاطر طرفداری از مایکروسافت دارم نگه دارم
کوله بار آرزوهام روی دوشم
پیش به سوی اندروید
پیش به سوی الجی جی ۵

ÆŁÎ ŘĒŽÀ
پاسخ دهید چهارشنبه 26 مرداد 1395

سلام .مصرف بانری تو این بیاد خوبه .منتها حس میکنم کیفیت عکس های دوربین کم شده نسبت به قبل

و اینکه یه مشکل دارم .ارثز تو مخاطبین که میرم .همشون عکس دارن ولی رو منو استارت مثل گذشته حالت لایوش عکسا رو نشون نمیده،واسه کسی اتفاق افتاده؟
اگه روش خاصی دارن برای درست کردنش بگین ممنون میشم

Lumia 830

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,