چند هفته قبل مایکروسافت انتشار به‌روزرسانی آوریل 2018 ویندوز 10 را به طور رسمی آغاز کرد. پس از این اقدام، این شرکت از سوی کاربران مختلف واکنش‌هایی را برای مشکلاتی مانند ایراد در میکروفون، نمایان شدن صفحه مشکی و… دریافت کرد. به دلیل گستردگی سخت‌افزارهای در حال اجرای ویندوز 10، بروز چنین مسائلی در بیشتر به‌روزرسانی‌های بزرگ عادی است و آنها پس از مدت کوتاهی توسط مایکروسافت رفع می‌شوند. حالا یک تغییر دیگر نیز در به‌روزرسانی آوریل مشاهده شده که شاید باب میل همه کاربران نباشد.

بر اساس ادعای کاربران زیادی در Reddit، در حال حاضر اگر کاربر یک به‌روزرسانی در حال انتظار برای نصب داشته باشد، مایکروسافت گزینه Shut Down را از ویندوز حذف می‌کند. بنابراین، اگر شما به‌روزرسانی‌هایی را در صف نصب روی دستگاه داشته باشید، دیگر نمی‌توانید بدون نصب آنها، دستگاه خود را خاموش کنید. پیش از این، مایکروسافت در چنین شرایطی، گزینه‌هایی با عناوین “Update and Shut Down” و “Update and Restart” را در کنار همان گزینه‌های معمول ویندوز 10، یعنی Shut Down، Restart و Sleep در دسترس کاربر قرار می‌داد، ولی اکنون دیگر گزینه Shut Down مشاهده نمی‌شود.

با این تغییر، به نظر می‌رسد مایکروسافت به سختی در تلاش است تا کاربران را وادار کند که پس از اتمام دانلود هر به‌روزرسانی، در اسرع وقت آنها را روی دستگاه خود نصب کنند. البته این سخت گیری تا حدی هم قابل قبول به نظر می‌رسد، زیرا که معمولاً هر به‌روزرسانی شامل اصلاحاتی است و در نتیجه بهتر است کاربران هر چه زودتر آنها را نصب کنند تا از مشکلات و مسائل احتمالی موجود در نسخه قبلی در امان بمانند.

نظر شما در مورد این تغییر چیست؟