Windows-10-wallpapers4K

ساعت گذشته، مایکروسافت بیلد ۱۴۲۷۱ ویندوز ۱۰ دسکتاپ را به همراه بیلد ۱۴۲۶۷.۱۰۰۴ ویندوز ۱۰ موبایل برای اینسایدر های حلقه Fast منتشر کرد. از زمان انتشار بیلد قبلی ویندوز ۱۰ دسکتاپ تا به امروز بیش از یک هفته می گذرد. مایکروسافت پیش تر قول داده بود که بیلد ها را سریع تر در اختیار اینسایدر ها قرار دهد و حال به نظر می رسد که این کار را کرده و بیلد های موبایل و دسکتاپ سریع تر از هر زمانی منتشر می شوند.

بیلد ۱۴۲۷۱ ویندوز ۱۰ دسکتاپ نیز همانند سایر بیلد های پیش نمایش، یکسری مشکلات به همراه دارد و باگ هایی در آن رفع شده اند. مایکروسافت مثل همیشه این مشکلات جدید و رفع شده را اعلام کرده که در ادامه آن ها را می خوانید. پیشنهاد می کنیم که پیش از نصب بیلد جدید حتماً این موارد را با دقت مطالعه کنید تا مشکلی برای رایانه شما به وجود نیاید.

مشکلات رفع شده

 • مشکلی که باعث می شد پس از آپگرید به بیلد های جدید، نوار اطراف پنجره ها از رنگ انتخابی شما به مشکی تغییر رنگ دهند، رفع شده است.
 • آیکون های کنترل موزیک به روز رسانی شده اند تا در صفحه نمایش های با رزولوشن بالا، واضح و تمیز به نظر برسند (این آیکون ها وقتی نمایش داده می شوند که شما یک موسیقی را پخش کنید و در نوار وظیفه پایین صفحه، نشانگر ماوس را بر روی آیکون آن برنامه پخش کننده موسیقی ببرید.)
 • مشکلی که باعث می شد تا نوار وظیفه به صورت خودکار مخفی نشده و خیلی اتفاقی در بالای صفحه نمایش داده شود رفع شده است. (این مشکل هنگامی دیده می شد که یک برنامه خاص، مثلا پروژه های پاور پوینت در حالت تمام صفحه اجرا شوند. در این صورت باید نوار وظیفه پایین صفحه مخفی شود اما در بیلد های قبلی ناگهان این نوار وظیفه به بالای صفحه منتقل می شد و مخفی نمی ماند.)
 • مشکلی که باعث می شد بخش “Hide notifications while presenting” در تنظیمات، پس از آپگرید به بیلد های جدید از بین برود رفع شده است.
 • به جای این که تنها امکان نمایش نام و یا آیکون X (برای بستن برنامه) در اکشن سنتر نمایش داده شود، اکنون امکان راست کلیک بر روی تمامی سربرگ یک اپلیکیشن خاص در اکشن سنتر فراهم شده است.
 • امکان رد کردن و یا نادیده گرفتن تمامی اعلانیه های یک اپلیکیشن خاص در اکشن سنتر فراهم شده است. این امکان پس از اضافه شدن ویژگی فعال شدن کل سربرگ برنامه قرار داده شده است.
 • مشکلی که باعث می شد اعلانیه های تعاملی یک گزینه جهت گسترش اعلانیه (این گزینه باعث می شود که جعبه متن ظاهر شود و شما بتوانید به پیام خاص پاسخ دهید) را نمایش ندهند رفع شده است.
 • از طریق کلمه عبور تصویری (Picture Password) می توان سریعاً میان کاربر های یک کامپبوتر جابه جا شد.
 • مشکلی که باعث می شد برخی از اپلیکیشن های دسکتاپ (Win32) از منوی استارت برداشته شوند (نمایش داده نشوند) رفع شده است.
 • در بیلد های پیشین، وقتی که حالت Slideshow (نمایش اسلایدی) برای تصاویر پس زمینه انتخاب می شد و رنگ پوسته نیز بر روی تغییر خودکار تنظیم شده بود، پس از تغییر تصاویر، رنگ پوسته تغییر نمی کرد. باگی که باعث به وجود آمدن این مشکل می شد اکنون رفع شده است.

مشکلات شناخته شده

 • اینسایدر ها در بیلد های پیشین مشکلی را گزراش داده بودند که باعث می شد وقتی که رایانه از حالت Hibernate (در حالت Hibernate تمامی اسناد و اپلیکیشن های باز درون هارد دیسک ذخیره شده و کامپیوتر Shut Down می شود) خارج می شود فریز شده و صفحه آبی مرگ نشان داده شود. مایکروسافت اعلام کرده که در حال حاضر این مشکل همچنان وجود دارد و آن ها در حال رفع مشکل هستند.
 • اگر شما از آنتی ویروس کسپرسکی، کسپرسکی Internet Security و یا کسپرسکی Total Security Suite استفاده می کنید و یا این نرم افزار ها بر روی رایانه شما نصب هستند، باگ درایور موجود در این بیلد باعث می شود این نرم افزار ها آن طور که باید کار نکنند. مایکروسافت اعلام کرده است که با کسپرسکی همکاری می کند تا در بیلد های بعدی این مشکل را رفع کند اما در حال حاضر هیچ راه حل موقتی برای رفع این مشکل ارائه نشده است. تا زمانی که این مشکل رفع نشده پیشنهاد می شود از آنتی ویروس های دیگری مانند ویندوز دیفندر و… استفاده کنید تا رایانه شما ایمن باقی بماند.
 • تنظیم مربوط به روشن کردن گزینه “always show all icons in the notification area” در بخش آیکون های system tray دچار مشکلاتی شده است.
 • وقتی که از مایکروسافت اِج برای مرور صفحات وب استفاده می کنید، نمودار هایی که جهت نمایش از D3.js استفاده می کنند، به درستی نمایش داده نخواهند شد. برخی از بخش ها و سایت هایی که این مشکل در آن ها دیده می شود عبارتند از: کرتانا، Bing.com و PowerBI.com.

بیلد ۱۴۲۷۱ ویندوز ۱۰ دسکتاپ را دریافت کرده اید؟ نظر شما در خصوص این مشکلات چیست؟

منبع :

MICROSOFT

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,