microsoft-surface-pro-4-20

سه هفته پیش، مایکروسافت بیلد ۱۴۲۹۵ ویندوز ۱۰ دسکتاپ را برای ایسنایدرها منتشر کرد. مایکروسافت پس از این بیلد نیز یک بیلد جدیدتر را منتشر کرده است اما به روز رسانی تجمعی را برای بیلد قدیمی‌تر منتشر کرده و حال ممکن است که این سوال در ذهن اینسایدرها ایجاد شود که چرا مایکروسافت یک چنین کاری را انجام داده است؟

اگر اخبار مرتبط با کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ را دنبال کرده باشید، حتماً اطلاع دارید که در این کنفرانس مایکروسافت پیش نمایش SDK بیلد ۱۴۲۹۵ ویندوز ۱۰ دسکتاپ را برای توسعه دهندگان منتشر کرد. این پیش نمایش با توجه به این‌که در نسخه اولیه به سر می‌برد، یکسری مشکلات ریز و درشت را به همراه دارد و به همین منظور مایکروسافت یک به روز رسانی تجمعی را برای بیلد ۱۴۲۹۵ ویندوز ۱۰ دسکتاپ منتشر کرده تا تعدادی از مشکلات را رفع کند. بنابراین اگر شما توسعه دهنده هستید و هنوز هم از بیلد ۱۴۲۹۵ ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، باید به بخش (Settings > Update & Security) رفته و این به روز رسانی تجمعی را دریافت کنید.

cumulative-story

در ادامه می‌توانید سایر مشکلات بیلد ۱۴۲۹۵ ویندوز ۱۰ دسکتاپ را از زبان گابریل آئول بخوانید:

  • ما از مشکلات سخنگوی ویندوز یا همان Narrator و دیگر اپلیکیشن‌هایی که وظیفه خواندن متون روی صفحه را دارند آگاهیم و می‌دانیم که آن‌ها در اپلیکیشن Feedback Hub نمی‌توانند گزینه‌های منو را بخوانند. Narrator یک مشکل دیگر نیز در اپلیکیشن Feedback Hub، کرتانا و غیره دارد و آن هم عدم توانایی خواندن متون انتخابی است. ما در تلاش هستیم تا هر چه زودتر این باگ‌ها را رفع کنیم همچنین از اینسایدرهایی که بابت این موضوع دچار مشکلاتی شده‌اند پوزش می‌طلبیم.
  • اگر شما از Hyper-V استفاده می‌کنید و یک دکمه مجازی دارید که برای آداپتر شبکه شما پیکربندی شده است، ممکن است که در این بیلد در بخش اعلانیه‌ها یک آیکون قرمز رنگ با علامت X را برای آداپتر شبکه خود مشاهده کنید. این آیکون به اشتباه به نمایش در می‌آید و شبکه شما هیچ مشکلی ندارد و می‌توانید از آن استفاده کنید.
  • دارندگان برخی از رایانه‌ها مانند لپ تاپ ایسوس ذن‌بوک UX31 که در آن‌ها از تراشه امنیتی TPM استفاده شده، در این بیلد ممکن است که عیب‌های فنی در بخش صدا و پرش در حرکات ترک‌پد را مشاهده کنند. این مشکل به دلیل اجرای دائمی “tpm-maintenance” در پس‌زمینه است و این در حالیست که باید یک‌بار و آن هم در هنگام بوت شدن رایانه اجرا شود. اما در حال حاضر می‌توانید به صورت موقت این مشکل را رفع کنید. برای این کار کافیست که در Task Scheduler به مسیر زیر رفته و فعالیت tpm-maintenance را متوقف کنید.

Task Scheduler Library \microsoft\windows\tpm

  • رایانه‌هایی که برای ورود به محیط ویندوز از قابلیت‌هایی همچون ویندوز هِلو و یا پین کد استفاده می‌کنند به هنگام انجام عملیات  سرویس Microsoft Passport اجرا می‌شود. وقتی که این سرویس اجرا شد یک مشکل وجود دارد که باعث می‌شود بلوتوث به صورت خودکار و مکرر شروع به جستجوی دستگاه‌های اطراف کند. این مشکل باعث می‌شود تا در رایانه‌ها یکسری مشکلات دیگر نیز به وجود آیند که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش عمر باتری، بروز مشکلات فنی در صدا، به وجود آمدن مشکل در پاسخ‌دهی ماوس و کیبورد بلوتوثی، کاهش توان وای‌فای و کاهش توان بلوتوث در انتقال فایل‌ها اشاره کرد. برای این مشکل یک راه حل موقت وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. برای رفع موقت این مشکل شما باید سرویس Microsoft Passport یا همان “NgcSvc” را از طریق دستورات Command Prompt متوقف کنید. ابتدا Command Prompt را اجرا کنید و سپس دستور زیر را در آن Paste کرده و رایانه را ری‌استارت کنید. اما در نظر داشته باشید که با انجام این کار دیگر نمی‌توانید از ویندوز هِلو و یا پین کد برای ورود به رایانه استفاده کنید. این مشکل در بیلد بعدی رفع خواهد شد.

reg add HKLM\System\CurrentControlSet\Services\NgcSvc /v Start /t REG_DWORD /d 0x4 /f

  • اگر از بیلد ۱۴۲۹۱ به این بیلد به روز رسانی کرده‌اید، اتصال به گیرنده میراکست با مشکلاتی مواجه خواهد شد. راه حل موقت این مشکل نیز ارائه شده است اما برای انجام آن باید به بخش رجیستری ویندوز مراجعه کنید. ابتدا درکرتانا عبارت regedit را تایپ کرده و سپس کلید Enter را بفشارید تا بخش رجیستری ویندوز اجرا شود. پس از باز شدن بخش رجیستری به مسیر زیر بروید و سپس گزینه StandaloneDhcpAddress را انتخاب کنید و پس از آن مقدار Value را از ۱۹۲.۱۶۸.۱۷۳.۱ به ۱۹۲.۱۶۸.۱۳۷.۱ تغییر دهید و مجدداً برای اتصال به گیرنده میراکست تلاش کنید.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters

  • ما گزارشاتی را دریافت کرده‌ایم که به کرش کردن برنامه های مختلف نظیر QQ اشاره می‌کردند. ما در حال حاضر بر روی این موضوع کار می‌کنیم اما این باگ ممکن است بر روی برخی از اپلیکیشن‌های قدیمی مانند Windows Live Mail و Expression Encoder 4 نیز تاثیر بگذارد.

آیا شما نیز این به روز رسانی را دریافت کرده‌اید؟

منبع :

MSPOWERUSER

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,