امروز به روز رسانی نسبتا بزرگی برای اعضای اینسایدر ویندوز ۱۰ دسکتاپ منتشر شد که قابلیت های جدید بسیار خوبی را به همراه داشت و اشکالات بسیاری را رفع کرد. بیلد ۱۶۲۱۵ دسکتاپ شامل بهبود های بزرگی برای مرورگر مایکروسافت اج بوده و یکی از ویژگی های جذاب و کاربردی را به آن برگردانده است. کاربران اج هم اکنون می توانند یک بار دیگر وب سایت های مورد نظر خود را با انتخاب “Pin this page to the taskbar” از منوی تنظیمات اج به نوار وظیفه پین کنند. همراه وینفون باشید.

با فعال کردن این ویژگی برای سایت ها، آیکون سایت بر روی نوار وظیفه یا همان تسک بار نشان داده شده و به کاربران اج اجازه خواهد داد به سرعت به سایت های مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنند.

در این بیلد مایکروسافت همچنین تجربه جدید حالت تمام صفحه یا فول اسکرین در مایکروسافت اج را نیز معرفی کرده است. با فشار دادن دکمه F11 یا انتخاب آیکون جدید حالت تمام صفحه در منوی تنظیمات مرورگر اکنون یک تجربه تمام صفحه بدون موارد اضافی ارائه خواهد شد. شما می توانید با فشار دادن دوباره دکمه F11، و یا با کلیک کردن روی آیکون Restore در گوشه بالا سمت راست از نمای تمام صفحه خارج شوید.

اج دربه روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ ایبوک ریدر (اجرا کننده کتاب های الکترونیک) پیش فرض سیستم عامل است، و در حال حاضر در این بیلد جدید کاربران قادر به حاشیه نویسی کتاب های EPUB با هایلایت کردن در چهار رنگ، زیر خط دار کردن و اضافه کردن نظر خواهند بود.

برای شروع، متن را انتخاب کرده و یکی از گزینه ها را از منو انتخاب کنید. برای اضافه کردن یادداشت به عنوان خوانده شده، متن را انتخاب کنید، بر روی دکمه Add a note کلیک یا لمس کرده و یادداشت خود را اضافه کنید. برای ویرایش و یا حذف یادداشت خود بر روی دکمه Edit your note کلیک کنید.

برای فایل های PDF، که یکی دیگر از ویژگی های مرورگر اج است، مایکروسافت رنگ های هایلات بیش تر و گزینه ای برای پرسش از کرتانا (Ask Cortana) در فایل های PDF در مایکروسافت اج اضافه کرده است.

سایر بهبود های مایکروسافت اج:

  • بهبود در صفحه اسپلش مایکروسافت اج (صفحه ای که در هنگام شروع اجرای نرم افزار دیده می شود) به طوری که انتقال رنگ به صفحات استارت و زبانه جدید نرم تر انجام می شود.
  • شما در حال حاضر به طور مستقیم قادر به بستن برنامه مایکروسافت اج با استفاده از دکمه بستن خواهید بود، حتی زمانی که دیالوگ جاوا اسکریپت در حال نشان دادن باشد.
  • مایکروسافت گزینه ای را برای “Add tabs to favorites” از منوی راست کلیک بر روی زبانه اضافه کرده است. استفاده از یک پوشه علاقه مندی با تمام سایت های باز در زبانه ها در پنجره فعلی ایجاد خواهد کرد.
  • زبانه های جدید در حال حاضر بر روی نوار زبانه ها به هنگام باز و بسته شدن بسیار نرم تر و ملایم تر حرکت می کنند.
  • مایکروسافت رفتار بازیابی جلسه را بهبود بخشیده است به طوری که هنگامی که یک جلسه مایکروسافت اج چند پنجره ای با کلیک کردن بر روی یک لینک (برای مثال، از یک ایمیل) بازیابی می شود، پنجره در تمرکز به انتهای بازبابی حاوی یک لینک جدید است.

 

منبع :

MSPU

2147 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
sab2020
پاسخ دهید جمعه 19 خرداد 1396

اج هنوز قابلیت میوت کردن زبانه رو نداره . از همه ویندوزی ها میخوام به اپلیکیشن فیدبک هاب برن و ایده ها و تغییرات رو رای بدن

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,