حتما در جریان هستید که مایکروسافت امروز بیلد جدیدی از به روز رسانی فال کریترز ویندوز ۱۰ را برای اعضای اینسایدر عرضه کرده است که تغییرات و بهبود های فراوانی به همراه داشته است. بیلد ۱۶۲۱۵ ویندوز ۱۰ همچنین شامل تعداد بسیار زیادی بهبود در بخش ورودی متن ویندوز بوده است. این بهبود ها صفحه کلید نرم افزاری، صفحه کلید سخت افزاری و حتی فرمان صوتی را پوشش داده است. برای اطلاع از تغییرات کامل صورت گرفته در این بخش ها، در ادامه با وینفون همراه باشید.

همان طور که پیش از این فاش شده بود، بیلد جدید یک صفحه کلید لمسی جدید را بر روی دسکتاپ به ارمغان می آورد.

این صفحه کلید جدید شامل موارد زیر است:

بهبود پیش بینی متن: مایکروسافت بهبود هایی را در موتور پیش بینی متن ایجاد کرده تا آن را هوشمندتر از قبل کند. برای مثال، شما در حال حاضر نیازی به تایپ هیچ  چیزی غیر از “Text” برای کامل کردن پیامی که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد ندارید. اگر شما در حال استفاده از یک برنامه یونیورسال هستید، شما در حال حاضر همچنین می توانید از پیشنهادات ایموجی نیز لذت ببرید. این قابلیت پیش بینی در حال حاضر تنها با صفحه کلید انگلیسی ایالات متحده کار می کند، اما مایکروسافت در حال کار برای فعال کردن بر روی زبان های دیگر است.

بهبود تجربه ایموجی: اگر شما به نمای ایموجی صفحه کلید لمسی سوئیچ کنید، شما هم اکنون می توانید به جای این که آن ها را صفحه به صفحه مرور کنید، در میان کل محتویات هر دسته از ایموجی ها، اسکرول کنید. همچنین توجه داشته باشید که دسته ای از ایموجی های کاندید، به صورت اضافی بر اساس کلمه های اخیری که شما استفاده کرده اید در بالای صفحه کلید در منطقه کاندید نمایش داده می شود.

صفحه کلید لمسی یک دستی: به دنبال تحقیقات گسترده در حالت تبلت، مایکروسافت یک طرح بندی جدید صفحه کلید را اضافه کرده است که آسایش و راحتی بیش تری را در هنگام نگه داشتن دستگاه در دست به شما ارائه می دهد! این ویژگی شبیه به یک صفحه کلید گوشی به نظر می رسد، صفحه کلیدی کوچک تر و باریک تر. شما می توانند آزادانه با قرار دادن این صفحه کلید لمسی کوچک تر در هر کجا که می خواهید (هر چند مایکروسافت توصیه می کند آن را در یکی از سمت های صفحه نمایش خود قرار دهید) با یک دست از آن استفاده کنید. برای تعویض زبان، کلید &123 را فشار داده و نگه دارید.

نوشتن با سوایپ در صفحه کلید لمسی یک دستی: یکی از قدرتمند ترین ویژگی های صفحه کلید گوشی برای وارد کردن سریع و آسان متن روش سوایپ بر روی کلید ها بدون برداشتن انگشت بر روی صفحه نمایش است، که مایکروسافت آن را shape writing نامیده است. این ویژگی در حال حاضر به کامپیوتر آمده و همچنین با قلم نیز کار می کند. shape writing در حال حاضر تنها برای صفحه کلید انگلیسی ایالات متحده پشتیبانی می شود، اما مایکروسافت در حال کار برای فعال کردن بر روی زبان های بیش تری است.

منوی تنظیمات جدید برای صفحه کلید لمسی: در کنار همه بهبود های دیگر، مایکروسافت راه برای سوئیچ به پنل دست خط و دیگر طرح بندی های صفحه کلید را به روز رسانی کرده است. شما می توانید آیکون منوی تنظیمات صفحه کلید را در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلید لمسی پیدا کنید. آن یک پنل تنظیمات یک مرحله ای برای تمام طرح بندی ها (پیش فرض، یک دستی، دست خط، کامل) و حالت ها (ثابت، شناور)، و همچنین به عنوان یک میانبر برای رفتن به تنظیمات زبان است.

کاربران عادی ویندوز با صفحه کلید سخت افزاری نیز شاهد بهبودهایی بوده اند. اکنون مایکروسافت با معرفی یک پنل ایموجی جدید برای ویندوز ۱۰، وارد کردن ایموجی ها را بسیار ساده تر ساخته است.

برای دسترسی به پنل ایموجی نیاز است که کاربران دکمه های Win + (.) یا Win + (;) را در حالی که در یک جعبه متن قرار دارند فشار دهند و سپس پنل ایموجی باز خواهد تا کاربر بتواند سرعت در آن اسکرول کرده و ایموجی مورد نظر خود را انتخاب کند.

در دسته ایموجی “People”، شما می توانید رنگ پوست ایموجی ها را با کلیک کردن بر روی دکمه ای که در بالا سمت راست قرار گرفته تغییر دهید. علاوه بر استفاده از از ماوس خود برای انتخاب یک ایموجی، شما همچنین می توانید در این پنل با استفاده از کلیدهای زیر نیز پیمایش کنید:

 • کلید های جهت دار – حرکت در میان ایموجی ها
 • کلیدهای Tab / Shift + Tab – سوئیچ بین دسته های ایموجی ها
 • اینتر – انتخاب یک ایموجی
 • Esc – بستن پنل

این تجربه ایموجی در حال حاضر تنها زمانی در دسترس است که زبان انگلیسی (ایالات متحده) برای صفحه کلید شما فعال باشد.

در نهایت، اگر هر شما از هیچ یک از این دو صفحه کلید فیزیکی و مجازی استفاده نمی کنید و دستورهای صوتی برایتان کاربرد دارد، مایکروسافت همچنین فرمان های صوتی را نیز برای صفحه کلید دسکتاپ ویندوز معرفی کرده است.

این قابلیت از زبان انگلیسی (ایالات متحده) و چینی (ساده شده) پشتیبانی می کند و می تواند به سادگی با ضربه زدن روی دکمه میکروفون در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلید لمسی و یا پنل دست خط، و یا فشردن کلید جدید Win + H دیکته کردن متن فعال گردد. علاوه بر دیکته متن، شما همچنین می توانید از فرمان های صوتی برای انجام ویرایش های اولیه و یا برای وارد کردن علائم نگارشی استفاده کنید. در زیر چند نمونه از دستورات صوتی دیکته زبان انگلیسی آورده شده است:

 • دستور “press backspace” برای زدن یک کاراکتر برگشت به عقب (backspace)
 • دستور “clear selection” برای لغو انتخاب متنی که انتخاب شده است
 • دستور “press delete” برای زدن کلید حذف
 • دستور “delete that” برای حذف نتایج تشخیص گفتار اخیر، و یا متن انتخاب شده
 • دستور “delete last three words” برای حذف سه واژه آخر
 • دستور “stop dictating” برای خاتمه دادن به جلسه دیکته
 • دستور “end spelling” برای خاتمه دادن حالت املای کلمات
 • دستور “go after <word or phrase>” برای جابجایی مکان نما به کاراکتر اول بعد از کلمه یا عبارت مشخص شده
 • دستور “go to the end of paragraph” برای جابجایی مکان نما به انتهای پاراگراف
 • دستور “move back to the previous word” برای جابجایی مکان نما به سمت چپ کلمه قبلی
 • دستور “go to start of <word or phrase>” برای جابجایی مکان نما به کاراکتر اول قبل از کلمه یا عبارت مشخص شده
 • دستور “go to the start of paragraph” برای حرکت اشاره گر به ابتدای پاراگراف
 • دستور “go down to next sentence” برای جابجایی مکان نما به جلوی جمله بعدی
 • دستور “go to the end of the sentence” برای حرکت اشاره گر به انتهای جمله
 • دستور “move to the start of the word” برای حرکت اشاره گر به ابتدای کلمه
 • دستور “go to the left” برای قرار دادن یک فلش سمت چپ به داخل ورودی
 • دستور “move right” برای قرار دادن یک فلش سمت راست به داخل ورودی
 • دستور “select <word or phrase>” برای انتخاب کلمه یا عبارت خاص
 • دستور “select that” برای انتخاب نتیجه تشخیص گفتار اخیر
 • دستور “select next three words” برای انتخاب سه کلمه بعدی
 • دستور “start spelling” برای سوئیچ به حالت املای کلمات
 • دستور “comma” (یا “period”، “question mark” و غیره) برای وارد کردن “,” (یا “.”، “?” و غیره)

نظر شما در مورد تغییرات صورت گرفته چیست؟

منبع :

MSPU

2149 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Alireza
پاسخ دهید جمعه 19 خرداد 1396

تا برای ایران و فارسی پشتیبانی بشه ما شش بار کفن پوسوندیم

amir
پاسخ دهید شنبه 20 خرداد 1396

اخه این اموجیا رو کجای دلم بزارم انگره دهه ۸۰هه=)))))))

فراهانی
پاسخ دهید چهارشنبه 24 خرداد 1396

این بیلد کلا مشکل داره نصب نمیشه ماکروسافت توش مونده ایکاش میشد سایتتون اپدیت باشه همه منابع رو ببینه مخصوصا یه سری هم به ویندوز فیدبک بزنه
https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_install/upgrade-to-build-16215-constantly-failing-with/96bc4c1e-8ee8-4427-bd47-9dd79ba6d77e

  امیر زمانی
  پاسخ دهید چهارشنبه 24 خرداد 1396

  سلام
  دوست عزیز این بیلد اشتباهی منتشر شده بود و اگر سایت ما رو دنبال میکردید مشاهده میکردید اخبار فراوانی ازش زده شد و همه میدونن نصب نمیشد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,