در شب گذشته مایکروسافت بیلد اینسایدر جدیدی را برای کاربران ویندوز ۱۰ موبایل عرضه کرد که در آن تنها شاهد بهبود در عملکرد و رفع اشکالاتی بودیم. حال این شرکت بیلد پیش نمایش جدیدی نیز برای کاربران حلقه Fast ویندوز ۱۰ دسکتاپ منتشر کرده است که بر خلاف بیلد موبایل، تغییرات و موارد جدید بسیاری داشته است. بیلد ۱۶۲۶۶ ویندوز ۱۰ دسکتاپ به نوعی ادامه دهنده راه تغییراتی است که از بیلد قبلی آغاز شده اند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

لیست تغییرات:

مایکروسافت اج

 • دادن کنترل بیش تر به شما برای بستن زبانه ها: با تکیه بر کارهای صورت گرفته در بیلد ۱۶۱۹۹، اکنون مایکروسافت اج به روز رسانی شده تا اطمینان حاصل شود که دکمه X در نوار زبانه ها همیشه برای بستن یک زبانه در دسترس است، حتی زمانی که یک دیالوگ جاوا اسکریپت (یعنی هشدار، فعالیت و غیره) در مایکروسافت اج نشان داده می شود. علاوه بر این، بستن پنجره اج همیشه یک گزینه در دسترس است. شما همچنین می توانید در هنگام نمایش یک دیالوگ، به بسیاری از قابلیت های مرورگر (به عنوان مثال نوار علاقه مندی ها، تنظیمات و غیره) دسترسی پیدا کنید.
 • آسان تر شدن مهاجرت از یک مرورگر دیگر: کاربران هم اکنون می توانند کوکی ها و تنظیمات را از گوگل کروم به مایکروسافت اج انتقال دهند، که باعث می شود کاربران برای حرکت به سوی مایکروسافت اج به عنوان مرورگر اصلی خود راحت تر شوند.
 • کپی و پرسش از کرتانا: اکنون، هنگامی که متن خود را انتخاب می کنید، می توانید علاوه بر اضافه کردن آن به یادداشت ها، هایلایت کردن یا زیر خط دار کردن، آن را کپی کرده و از کرتانا سوال کنید. کرتانا می تواند در حالی که شما در حال خواندن یک کتاب EPUB هستید، به شما در انجام یک تحقیق کوچک کمک کند!
 • یادداشت های Ink: یک یادداشت را اضافه کرده و با قلم خود در اج روی آن بنویسید یا نقاشی کنید.
 • گردش کتاب ها در سراسر دستگاه های مختلف: کتاب های شما از استور ویندوز در دستگاه های ویندوز ۱۰ شما موجود هستند و وضعیت پیشرفت خواندن، بوک مارک ها و یادداشت ها همگام سازی می شوند.
 • تجربه جدید در هنگام ذخیره علاقه مندی های جدید: اکنون وقتی یک علاقه مندی جدید ذخیره می کنید شما می توانید علاقه مندی های خود را به عنوان یک درخت دایرکتوری مشاهده کنید و پوشه ها را از درون دیالوگ “Add to favorites” کوچک یا بزرگ کنید. برای شروع تنها بر روی لیست پوشه “Save in” کلیک کنید.
 • ویرایش URL برای علاقه مندی ها: شما هم اکنون می توانید URL هر مورد از علاقه مندی های خود را در منوی علاقه مندی ها یا نوار علاقه مندی ها ویرایش کنید. شما می توانید از این ویژگی برای به روز رسانی موقعیت یک سایت که منتقل شده یا برای ایجاد Bookmarklet ها در نوار علاقه مندی های خود استفاده کنید.
 • قابلیت اداره علاقه مندی ها برای سازمان ها: مدیران IT اکنون می توانند علاقه مندی ها را از طریق سیاست گروهی و مدیریت دستگاه های موبایل تنظیم کنند، از جمله امکان تعریف و قفل کردن علاقه مندی های از پیش تنظیم شده علاوه بر علاقه مندی های کاربر.

به روز رسانی های ایموجی

 • ایموجی ۵.۰! اضافه شدن پشتیبانی از آخرین به روز رسانی های یونیکد – از جمله snacks، actions، dinosaurs و حتی شخصیت های فانتزی مانند genies، fairies و zombies.
 • همه آن ها از طریق صفحه کلید لمسی و پنل ایموجی قابل دسترسی هستند. پاداش: در طول این راه، همچنین انتخابگر ایموجی نیز به روز شده است تا در حال حاضر امکان دسترسی به ایموجی های حرفه ای و گزینه های گوناگون جنسیتی برای برخی از اقدامات مردم فراهم شود (برای مثال، اکنون می توانید face palm مرد یا زن را انتخاب کنید).
 • سرانجام، مایکروسافت برخی از طرح های ایموجی های اصلی خود را بر اساس بازخورد کاربران به منظور بهبود سازگاری با نحوه نمایش آن ها در سایر پلتفرم ها بهینه سازی کرده است (در عین حال سبک ویندوز حفظ شده است).
 • جستجو برای ایموجی در پنل ایموجی ها: به روز رسانی پنل ایموجی جدید صفحه کلید سخت افزاری به منظور فراهم شدن قابلیت جستجو! پس از باز کردن پنل از طریق کلید های میانبر Win + (.) یا نقطه ویرگول (;)، تایپ کنید! کلماتی که شما تایپ می کنید برای فیلتر کردن ایموجی های نمایش داده شده استفاده می شود. اگر پنل را با کلیک بر روی دکمه “X” یا فشار دادن ESC ببندید، کلمات باقی خواهند ماند. مایکروسافت هنوز در حال کار بر روی غنی سازی کلمات کلیدی ایموجی ها است – آیا پیشنهادی دارید؟ بازخورد دهید! توجه: پنل ایموجی در حال حاضر تنها هنگامی که صفحه کلید en-us فعال باشد در دسترس است.
 • تم تیره برای پنل ایموجی: آیا تم تیره را دوست دارید؟ اگر شما تم تیره را فعال کرده باشید (از طریق Settings > Personalization > Colors)، شما در حال حاضر صفحه پس زمینه پنل ایموجی را به جای رنگ روشن، تیره خواهید دید.

وان درایو

 • هفته گذشته، قابلیت OneDrive Files On-Demand برای اینسایدر های ویندوز در حال اجرای بیلد ۱۶۲۱۵ و بالاتر ارائه شد. این اساسا مانند متغیر های وان درایو است – اما بهتر. این یکی از ویژگی بسیار درخواست شده از سوی اینسایدر ها بوده است، پس آن را چک کنید!
 • علاوه بر این، مایکروسافت قصد داشته اطمینان حاصل کند که مشتریان امکان کنترل تمامی فایل های دریافت شده از فضای ابری را دارا باشند. هنگامی که کاربران از OneDrive Files On-Demand (یا یک ارائه دهنده سرویس ابری دیگر) استفاده می کنند و یک برنامه (مانند یک ویرایشگر عکس) سعی می کند فایل هایی را که مشتری تنها در فضای ابری ذخیره کرده است را دانلود کند، پیامی نمایش داده خواهد شد: چه چیزی دانلود شده است، کدام برنامه درخواست دانلود داشته است و گزینه هایی برای رد پیام، لغو دانلود یا مسدود کردن برنامه از دانلود کردن. (همچنین یک راه برای رفع انسداد برنامه در تنظیمات در نظر گرفته شده است تا در صورتی که نظر شما تغییر کرد بتوانید آن را تغییر دهید: Settings > Privacy > App-requested downloads).

صفحه کلید لمسی

 • قابلیت سوایپ یا Shape writing برای زبان های بیش تر: علاوه بر انگلیسی، Shape writing در حال حاضر در صفحه کلید لمسی جدید برای زبان های زیر قابل دسترسی است: کاتالان (کاتالان)، کرواتی (کرواسی)، چک (چک)، دانمارکی (دانمارک)، هلندی (هلند)، انگلیسی (هند)، انگلیسی (ایالات متحده آمریکا)، انگلیسی (بریتانیا)، فنلاندی (فنلاند)، فرانسوی (کانادا)، فرانسوی (فرانسه)، فرانسوی (سوئیس)، آلمانی (آلمان)، یونانی (یونان)، عبری (اسرائیل)، مجارستانی (مجارستان)، اندونزیایی (اندونزی)، ایتالیایی (ایتالیا)، نروژی، فارسی (ایران)، لهستانی (لهستان)، پرتغالی (برزیل)، پرتغالی (پرتغالی)، رومانیایی (رومانی)، روسی (روسی)، اسپانیایی (مکزیک)، اسپانیایی (اسپانیا)، سوئدی (سوئد)، ترکی (ترکیه)، ویتنامی (ویتنام).
 • پیش بینی متن برای زبان های بیش تر: پشتیبانی پیش بینی متن در تایپ کردن در زبان های بالا و بیش تر! لطفا زبان مادری خود را با صفحه کلید جدید امتحان کنید!
 • صفحه کلید لمسی برای زبان های شرق آسیا: اکنون صفحه کلید لمسی جدید برخی از زبان های شرقی آسیا مانند چینی ساده شده، چینی سنتی، ژاپنی و کره ای را پشتیبانی می کند!
 • صفحه کلید لمسی منحنی برای ژاپنی
 • حرکت آسان: انجام برخی تنظیمات بر اساس بازخورد های کاربران. اول: شما دیگر نیازی به نگه داشتن آیکون حرکت برای حرکت صفحه کلید لمسی ندارید. این آیکون حذف شده است و شما اکنون می توانید هر جایی از پنل که پیش بینی نداشته باشد را گرفته و صفحه کلید را در جایی که می خواهید قرار دهید. دوم: هنگام استفاده از صفحه کلید یک دستی، متوجه خواهید شد که گزینه چپ ترین اکنون “undocked” یا جدا شده است.
 • چسباندن دور: اگر شما متنی را به کلیپ بورد خود کپی کرده اید، اکنون یک آیکون کلیپ بورد در پنجره کاندید صفحه کلید لمسی مشاهده خواهید کرد. با استفاده از آن می توانید با تمرکز محتوای کلیپ بورد را در قسمت متن قرار دهید.
 • در این بیلد از ویندوز به یکی از بازخورد های کاربران پاسخ داده شده است، اکنون شما می توانید همانند ویندوز ۱۰ موبایل از کلید shift برای جایجایی بین حالت های حروف کوچک و بزرگ استفاده کنید.
 • اکنون شما می توانید کلمات را در پنل دست خط با پشت قلم خود پاک کنید.
 • به روز رسانی متن پردازش شده در پنل دست خط، اکنون با استفاده از رابط کاربری Segoe کشیده می شود.
 • رفع مسئله ای که فونت گاهی اوقات در هنگام انتخاب متن به اندازه غیر منتظره ای بزرگ و در پنل دست خط ظاهر می شد.
 • به دنبال بازخورد کاربران، دکمه حالت انگلیسی در پنل دست خط چینی به روز رسانی شده است.
 • اسکرول قلم در حال حاضر در برنامه های Win32 کار می کند: شما هم اکنون می توانید از قلم خود برای اسکرولدر فایل اکسپلورر و دیگر برنامه های Win32 استفاده کنید.

Windows Sonic Spatial Sound

 • قابلیت ویندوز سونیک که در به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ در دسترس است، در حال حاضر با این به روز رسانی به شکلی آسان تر فعال می شود. هدفون خود را متصل کرده، روی آیکون صدا در ناحیه اطلاع رسانی راست کلیک کنید و صدای Spatial را انتخاب کنید تا فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بهبود های گیمینگ

 • گزینه های جدید کمک: اضافه شدن بخش جدید “Xbox Networking” در قسمت Settings > Gaming. در این قسمت به کاربران در تلاش برای شناسایی و حل مسائل مانع از استفاده از صدای چت و اجرای بازی چند نفره با سایر کاربران Xbox Live کمک می شود.
 • پیگیری عملکرد GPU خود: بر اساس بازخورد کاربران، اکنون Task Manager به روز رسانی شده تا شامل اطلاعات پردازنده گرافیکی نیز بشود. زبانه عملکرد اطلاعات استفاده GPU برای هر جزء جداگانه از آن (ار جمله ۳D و انکد و دیکد ویدیو)، و همچنین آمار استفاده از حافظه گرافیکی دستگاه را نشان می دهد. زبانه Details اطلاعات استفاده برای هر پردازش GPU را به شما نشان می دهد.

بهبود های تنظیمات

 • به روز رسانی Storage Sense: به مسیر Settings > System > Storage > Storage Sense رفته تا آن ها را پیدا کنید.
 • نسخه های قبلی ویندوز خود را مستقیما از Storage Sense پاک کنید: در کنار تمام کارهایی که پیش از این برای ارتقای ویژگی های Storage Sense برای آزاد سازی فضا انجام شده، به نظر می رسید امکان پاک کردن windows.old نیز لازم است.
 • ظاهر جدید: از آن جا که ویژگی های جدیدی اضافه شده، طراحی آن برای هماهنگی بهتر کمی بهینه سازی شده است.
 • صفحه تنظیمات جدید Remote Desktop: به عنوان بخشی از تلاش های مداوم برای همگام سازی تنظیمات و کنترل پنل، شما هم اکنون می توانید کنترل از راه دور دسکتاپ را از Settings > System > Remote Desktop فعال و تنظیم کنید!
 • بهبود تجربه به روز رسانی: اگر به روز رسانی شکست خورده باشد، برای کمک به شما در درک آن چه که موجب شکست شده، اکنون یک رشته متن ساده برای توصیف خطا استفاده شده است. این متن و کد خطا اگر قابل مشاهده باشد، در حال حاضر قابلیت انتخاب دارد، بنابراین شما به راحتی می توانید آن را کپی کرده و در جای دیگری Paste کنید.

بهبود های پوسته

 • Reveal: رفتار Reveal Highlight جدید یک تجسم متقابل است که به کاربران کمک می کند. Revealدر حال حاضر به طور پیش فرض در ListView و سایر کنترل های مجموعه XAML در تجربه هایی که به روز رسانی فال کریترز را هدف قرار داده اند، فعال می شود.
 • به روز رسانی منوی زمینه فایل اکسپلورر: شما هم اکنون می توانید یک فایل را در فایل اکسپلورر از طریق منوی زمینه با کلیک راست کردن به اشتراک بگذارید! بر روی یک فایل در فایل اکسپلورر و یا روی دسکتاپ راست کلیک کرده تا منوی زمینه باز شود، سپس به اشتراک گذاری کنید. توجه: گزینه “Share with” در منوی زمینه به “Give access to” تغییر داده شده است.
 • اضافه شدن متن در قسمت Overflow در People Flyout برای روشن تر شدن افرادی که پین شده اند.
 • به روز رسانی دکمه “Switch Apps” در People Flyout به طوری که اکنون از آیکون همبرگری استفاده می کند تا از نظر شکل ظاهری از دکمه Back متمایز شود.
 • اگر بر روی نوار وظیفه راست کلیککنید، شما هم اکنون می توانید گزینه ای را پیدا کنید تا به راحتی افراد را روشن یا خاموش کنید.
 • به روز رسانی تنظیمات شناور: به روز رسانی طراحی فضای تنظیمات شناور، بنابراین شما هم اکنون می توانید به راحتی به تنظیمات زبان، تنظیمات صفحه کلید و یا کمک دسترسی پیدا کنید.

Ease of Access

 • توضیحات خودکار Narrator: هم اکنون Narrator می تواند با استفاده از هوش مصنوعی توضیحاتی را برای تصاویری که فاقد متن جایگزین می باشد تولید کند! این سرویس همچنین شامل توانایی استخراج متن از تصاویر با استفاده از تشخیص کاراکتر نوری است. می خواهید آن را امتحان کنید؟ Narrator را روشن کنید، روی تصویر تمرکز کنید، سپس Capslock + Shift + D را فشار دهید تا توضیحاتش را بشنوید. برای اینکه بتوانید کار کنید، باید به اینترنت وصل شوید.
 • بهبود مقیاس بیت مپ برای ذره بین: هنگام بزرگنمایی با استفاده از ذره بین، متن اکنون به صورت روان تری ظاهر می شود. برای فعال یا غیرفعال کردن این ویژگی به مسیر Settings > Ease of Access > Magnifier > “Enable bitmap smoothing” بروید.

بهبود هایی برای IT Pros

 • ویندوز ۱۰ و SMB1: به عنوان بخشی از یک برنامه امنیتی چند ساله، به صورت پیش فرض پروتکل شبکه SMB1 از ویندوز حذف شده است. این بیلد این تغییرات را در بر دارد، با این حال این تغییر فقط روی نصب تمیز ویندوز تاثیر می گذارد نه ارتقا. این تغییر برای کاهش سطح حملات به سیستم عامل انجام شده است.
 • بهبود های Hyper-V: به اشتراک گذاری ماشین های مجازی خود به سادگی با ویژگی جدید VM Sharing! در بیلد امروز شما یک آیکون جدید در اتصال ماشین مجازی پیدا خواهید کرد که ماشین مجازی را به فایل «.vmcz» فشرده خواهد کرد. بر روی این فایل بر روی دستگاه مقصد خود دوبار کلیک کنید تا وارد کردن ماشین مجازی آغاز گردد.

اگر شما نیز با تغییرات دیگری مواجه شده اید آن ها را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2148 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ناشناس
پاسخ دهید پنجشنبه 1 تیر 1396

سلام دوستان
چرا امولاتورهای اجرای بازی سگا در استور ویندوز فون حذف شده

  mohammad reza
  پاسخ دهید پنجشنبه 1 تیر 1396

  برنامه ultra player
  هم حذف شده

hamidayr
پاسخ دهید پنجشنبه 1 تیر 1396

انصافا تو دسکتاپ عالی داره عمل میکنه
ولی گند زده تو موبایل

عمار
پاسخ دهید پنجشنبه 1 تیر 1396

پنل دست خط رو کجاست؟ فارسی هم ساپورت میکنه؟
برای تبدیل صوت به نوشته فارسی و زبانهای دیگر از کجا باید بریم؟
لطفا میتوانید کمک کنید دوستان

mohammad reza
پاسخ دهید پنجشنبه 1 تیر 1396

میگم این اموجی های ویندوز چرا ایجوری هست،اصن ادم شک میکنه کدوم اموجی رو باید بفرسته برا طرف مقابل
چرا اینو درست نمیکنه؟

مازيار
پاسخ دهید پنجشنبه 1 تیر 1396

استور و فوتو آپدیت شدن

شایان
پاسخ دهید پنجشنبه 1 تیر 1396

لطفا من رو به گروه ویندوزیتون اضافه کنید:
R7150

محمود مبارکی
پاسخ دهید پنجشنبه 1 تیر 1396

سلام. لطفا اگه گروه ویندوزی هست من رو هم اضافه کنید.
Mahmoodm0b

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,