_ویندوز پنل جدید

عرضه بیلد 17017 ویندوز 10 برای اینسایدرهای فست و Skip Ahead حلقه فست نیز وارد شاخه رداستون 4 شد

مایکروسافت شب گذشته شب پرکاری داشته، چرا که از یک سو به‌روزرسانی تجمعی جدیدی برای اینسایدرهای حلقه اسلو و Release Preview منتشر کرد، از سوی دیگر اینسایدرهای حلقه فست و Skip Ahead را نیز بی‌نصیب نگذاشته و بیلد 1707 را از شاخه رداستون 4 برای این دسته از کاربران عرضه کرد.تاکنون صرفا اینسایدرهای Skip Ahead صرفا قادر به دریافت به‌روزرسانی های مربوط به شاخه رداستون 4 ویندوز 10 بودند، اما با توجه به اینکه کار توسعه به‌روزرسانی فال کریترز دیگر به پایان رسیده، اکنون اینسایدرهای حلقه فست نیز وارد میدان رداستون 4 شده‌اند، و شب گذشته اولین بیلد از شاخه رداستون 4 را در کنار اینسایدرهای Skip Ahead دریافت کردند.

بیلد 1707 که اکنون برای اینسایدرهای حلقه فست و Skip Ahead در دسترس است تغییرات کلی زیادی را به‌همراه داشته و بنابراین آزمایش آن برای این دسته از کاربران پر از هیجان خواهد بود.

چه موارد جدیدی وجود دارد؟

 • با Cortana Collections آشنا شوید: کرتانا اکنون قادر است بیش از پیش در صرفه‌جویی زمان به شما کمک کند، چرا که قادر است مواردی که شما در طی کار با سیستم بر آنها بیشتر تاکید دارید را شناسایی کرده و یادآوری های متناسب با آنها را پیش دستان شما قرار دهد. کرتانا اکنون قادر است مواردی که شما بدان بیشتر علاقه دارید را شناسایی کند، برای مثال کالاهایی را که خریداری کرده‌اید، رستوران ها، دستورهای پخت موردعلاقه شما یا کتاب هایی که شما دوست دارید مطالعه کنید، فیلم ها و برنامه های تلویزیونی محبوب شما، را شناسایی کرده و تمامی آنها را در یک لیست مرتب برای شما نمایش می‌دهد، تا بدین صورت بتوانید انتخاب ساده‌تری از بین آنها داشته باشید. کرتانا همیشه در حال یادگیری است، پس هرچه بیشتر به او امکان کمک را بدهید، بیشتر قادر به کمک خواهد بود.
 • ساده شدن فعالیت بین کرتانا و اکشن سنتر: در نسخه‌های پیشین ویندوز 10 دو محل برای مشاهده فعالیت بعدی که باید انجام دهید وجود داشت، یکی کرتانا و دیگر اکشن سنتر. ما بازخوردهای شما را شنیدیم و متوجه شدیم که از دید بسیاری از کاربران این دوگانگی گیج‌کننده است. از سوی دیگر باتوجه به اینکه پیشنهادات و توضیحات کرتانا در خارج از اکشن سنتر نمایان می‌شد، تمرکز بر رابط کاربری و زبان طبیعی کرتانا و قابلیت های جستجوی آن را از بین برده بود. لذا برای حل هر دو مشکل تصمیم گرفتیم تا محتوای کنشگرانه‌ی کرتانا را به اکشن سنتر انتقال دهیم تا مرکزیت نظارت بر فعالیت های شما در یکجا یعنی اکشن سنتر تعریف گردد. اولین گام در جهت اجرای این تصمیم از بیلد اخیر برداشته شده، بنابراین شما دیگر شاهد نمایش محتوای کنشگرانه کرتانا نخواهید بود و در طی بیلدهای آتی این محتوا در اکشن سنتر نمایش داده خواهد شد.

 • تنظیمات استارتاپ: در حال حاضر لیست اپلیکیشن هایی که اجازه اجرا هنگام شروع فعالیت سیستم را دارند، در تسک منیجر قابل مشاهده و مدیریت است. به‌عنوان بخشی از تلاش ما برای متمرکز کردن بخش تنظیمات ویندوز 10، شما اکنون قادر به نظارت بر این اپلیکیشن ها از بخش تنظیمات خواهید بود. اکنون برای مشاهده صفحه Stratup کافی است به مسیر Settings> Apps مراجعه کنید و در آنجا اپلیکیشن های قابل اجرا هنگام شروع به‌کار سیستم را مدیریت کنید.

تغییرات کلی:

 • ما مشکلی را که درصد بسیار کمی از اینسایدرها تجربه کرده بودند که باعث شده بود تا پس ریبوت کردن سیستم، اپلیکیشن حذف نصب شده مجدد نصب شود، را برطرف کرده‌ایم.
 • ما مشکل عدم اعمال تغییر تصویر پیش زمینه را در دستگاه های مجهز به ‌به‌روزرسانی کریترز در حالتی که  همگام‌سازی تنظیمات روشن بود، برطرف ساختیم.
 • مشکلی که در چند بیلد اخیر وجود داشت که باعث کرش کردن تنظیمات فضای ذخیره سازی می‌شد را برطرف شده است.
 • مشکل عدم تغییر ساعت در لاک اسکرین پس از تغییر محدوده زمانی را برطرف کرده‌ایم، پیشتر پس از تغییر منطقه زمانی بدون خروج و ورود مجدد به سیستم، ساعت لاک اسکرین اصلاح نمی‌شد.
 • مشکلی که باعث شده بود تا در صورت شروع اسکرول کردن در اکشن سنتر از بالای یک اعلان، اکشن سنتر اسکرول نشود، برطرف شده است.
 • اکنون در صورتی که یک اعلان از وضعیت Dissmiss پشتیبانی نکند، پیغام تست X به‌جای پیکان نشان داده می‌شود.
 • مشکلی که باعث شده بود تا در دستگاه های فاقد نمایشگر لمسی، درصورت استفاده خاموش کردن دستگاه پس از استفاده از کیبرد مجازی، کیبرد مجازی پس از روشن کردن مجدد دستگاه به‌صورت خودکار ظاهر شود، اکنون مرتفع شده است.
 • ما آیکون تنظیمات زبان را در کیبرهای لمسی تغییر داده‌ایم تا سازگاری بیشتر با کیبرد مورد استفاده داشته باشد.
 • مشکلی که باعث شده بود تا کاراکتر “2” در برخی از اپلیکیشن ها هنگام استفاده از فونت جدید Courier به‌درستی نمایش داده نشود، اکنون برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث شده بود تا در Volume Mixer هنگام اجرای برخی از بازی ها یا ویدیوهای آنلاین، آیکون ها دوبرابر نشان داده شوند، برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث شده بود تا بازی های DX 9 که با نرخ فریم بالا اجرا می‌شدند، شاهد افت فریم باشند، اکنون برطرف شده است. اگر شما گیمر هستید لطفا این مسئله را بررسی کنید و بازخوردهای خود را از طریق فیدبک هاب با ما در میان بگذارید.
 • مشکلی که در چند بیلد اخیر ایجاد شده بود که باعث ایجاد اختلال در عملکرد نور شب در برخی از کارت گرافیک ها شده بود، اکنون برطرف شده است.
 • از این بیلد به‌بعد تنظیمات خواب عمیق و استارتاپ سریع دستگاه پس از ارتقا حفظ خواهند شد.
 • مشکلی که برخی از اینسایدرها در چند بیلد اخیر گزارش داده‌اند که به‌موجب آن درایور نوری در بخش This PC نمایش داده نمی‌شد، برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث شده بود عده کمی از کاربران هنگام ارتقا به بیلدهای جدید با کد خطای 0x80070005  مواجه شوند، اکنون برطرف شده است.
 • مشکلی که در چند بیلد اخیر وجود داشت و در نتیجه آن کاربران هنگام به‌روزرسانی اپلیکیشن های استور با کد خطای 0x80070002 مواجه می‌شدند، مرتفع شده است.
 • مشکل عدم توانایی Hyper-V برای ایجاد ماشین مجازی در فضای شبکه شخص ثالث برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث شده بود تا در صورت انجام Clean Install با زبانی به جز انگلیسی، نام برخی از اپلیکیشن ها با زبان انگلیسی نشان داده شود، برطرف شده است.
 • مشکلی که در چند بیلد اخیر وجود داشت که به‌موجب آن بازی هایی که از webView با استفاده بالا از HTML با افت شدید نرخ فریم مواجه شوند، برطرف شده است.

به‌نظر می‌رسد مایکروسافت بیش از پیش در حال تغییر ظاهر ویندوز 10 و آوردن بخش های کلاسیک آن به بخش تنظیمات مدرن است، تغییراتی که نشان از حرکت این شرکت در جهت آماده‌سازی بیشتر ویندوز برای دستگاه های آتی دارند.

منبع :

WINDOWS BLOG

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hayyan
پاسخ دهید شنبه 22 مهر 1396

دمتون گرم امروز این خبرو نمیذاشتین به مشکل بر میخوردم… مرسی

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,