در ادامه به روز رسانی های رداستون 4، مایکروسافت بیلد 17035 ویندوز را برای حلقه فست که از طریق Skip Forward  ثبت نام کرده اند منتشر کرد. این به روز رسانی ویژگی های قابل توجهی را به همراه دارد که انتظار می رود در سال 2018 به طور رسمی معرفی و در اختیار کاربران عادی قرار بگیرند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بیلد 17035 ویندوز با تمرکز بر راحت تر ساختن به اشتراک گذاری محتوا در دستگاه های مجاور منتشر شده است. مایکروسافت اج برخی از ویژگی های مفید مانند توانایی بی صدا کردن زبانه و ذخیره کتاب رایگان از وب را به ارمغان می آورد. این بیلد سهولت دسترسی به تنظیمات و… از ویژگی های دیگر این بیلد جدید است.

همراه با پیشرفت های همراه با آخرین به روز رسانی، ما نیز نگاه دقیق تری به بیلد 17025 ویندوز 10 می اندازیم، هر چند این به روز رسانی کوچک بود ولی ویژگی های جالبی به همراه دارد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا هر آنچه که در بیلد 17035 و 17025 ویندوز 10 اضافه شده است را بررسی و ویژگی های جذاب آن را نقد و بررسی کنیم.

رداستون 4 ویندوز 10: آخرین تغییرات و ویژگی ها

استارت (Start)

منوی استارت ویژگی ها و تغییرات بصری جدید دریافت نکرده است. اما با اجرای بیلد 17035 متوجه خواهید شد که در حال حاضر فایل اکسپولرر، تصاویر، موسیقی و اسناد به طور پیش فرض در ردیف سمت چپ پین شده اند.

کورتانا (Cortana)

اگر دستگاه شما موقعیت مکانی پیش فرض داشته باشد، کورتانا می تواند یادآوری های مربوط به مکان شما را وقتی به کامپیوتر نزدیک می شوید نشان دهد.

Cortana Collections ویژگی جدیدی است که در بیلد 17017 اضافه شده است که به طور خودکار سایت هایی که از آن بازدید می کنید را گروه بندی می کند و در بیلد 17035  از تم روشن پشتیبانی می کند.

اکشن سنتر (Action Center)

در این بیلد، اکشن سنتر عنصر Reveal highlight را دریافت کرده است که یکی از اجزای طراحی فلوئنت است که نور را به عنوان عنصری هدایت می کند تا مرزهای پنهان را نمایش دهد که رابط کاربری جدیدی را به ارمغان می آورد.

همچنین کلید Clear all به Clear all notifications تغییر نام داده است تا کارکرد آن واضح تر شود.

همچنین در قسمت میانبر های سریع شما یک دکمه جدید با نام Near Share مشاهده خواهید کرد که در ادامه نحوه کارکرد آن را بررسی می کنیم.

Near Share

اگر شما در مورد AirDrop اپل شنده اید، Near Share تقریبا مانند آن عمل می کند. در ویندوز 10 Near Share یک ویژگی است که به شما اجازه می دهد فایل های و URL ها را به صورت بی سیم و با استفاده از بلوتوث به دستگاه های مجاور ارسال کنید.

با به روز رسانی رداستون 4، یک دکمه جدید به اکشن سنتر برای فعال کردن این ویژگی اضافه شده است. شما می توانید فایل ها را با استفاده از  “Share” که در برنامه هایی مانند مایکروسافت اج، فایل اکسپولرر، فوتوز و… یافت می شود، ارسال کنید.

همانطور که شما یه صفحه وب یا فایل به اشتراک می گذارید، دریافت کننده یک اعلان دریافت می کند که در صورت تایید انتقال انجام می شود. شما می توانید Near Share را در قسمت “Share experiences” و بخش “System” تنظیمات ویندوز 10 فعال کنید.

در حالی که مایکروسافت می گوید که این ویژگی فقط با بلوتوث کار می کند اما تنظیمات نشان می دهد که Near Share با استفاده از وای فای نیز کار می کند.

Input (ورودی)

بیلد 17035 همچنین تعدادی از پیشرفت های ورودی را در استفاده از صفحه کلید لمسی، پنل دست خط و صفحه کلید سخت افزاری به ارمغان می آورد.

کیبرد لمسی

در بیلد ۱۷۰۳۵ تجربه کیبرد لمسی اکنون شامل از یکی از عناصر زبان طراحی فلوئنت است که نور و رنگ در پس زمینه نوشته های و دکمه ها پخش می شود، این پخش شدن نور شامل تکسچر نویز، بلور و نور های شفاف است.

علاوه بر این، در حال حاضر تجربه جدید صفحه کلید برای تمامی زبان ها به جز ژاپنی، چینی ساده شده و سنتی و کره ای در دسترس است.

دست خط

از آنجایی که دست خط بخشی از تجربه کیبرد لمسی است، هنگام استفاده از آن پنل نیز عنصر اکریلیک را پیدا می کنید. پنل دست خط اکنون دارای انیمیشن های جدید، دکمه تغییر یافته و برخی بهبود ها است تا تصحیحات را بهتر تشخیص دهد.

علاوه بر این یک ژشت حرکتی جدید برای تقسیم کلمات اضافه شده است. شما می توانید این کار را به کشیدن به صورت عمودی انجام دهید و فضای بیشتری برای نوشتن را فراهم می کند.

کیبرد سخت افزاری

همانند دستگاه های تلفن همراه، ویندوز 10 در حال حاضر در استفاده از صفحه کلید سخت افزاری، پیشنهادات متن را ارائه می دهد. همانطور که شما در حال تایپ هستید، یک کلمه پیشنهادی در بالای کیبرد نمایش داده می شود که می توانید با کشیدن موس و یا دکمه های فلش بین آن ها جابجا شوید و بقیه کلمات رو ببینید و سپس با کلید Space یا اینتر انتخاب کنید.

مایکروسافت توسط این قابلیت افراد در حال یادگیری زبان انگلیسی را هدف قرار داده است، چرا که فقط در زبان انگلیسی آمریکا کار می کند.

اگر می خواهید این ویژگی را امتحان کنید، مطمئن شوید که زبان انگلیسی (ایالات متحده را در مسیر Settings > Time & languages > Region & languages انتخاب کرده باشید و گزینه Show text suggestions as I type on hardware keyboard را نیز در قسمت Settings > Device > Typing فعال کرده باشید.

تنظیمات

سیستم (System)

در مسیر Settings > System و در قسمت “Quick Actions,” می توانید دکمه Near Share را از اکشن سنتر حذف و یا به آن اضافه کنید.

در صفحه Settings > System صفحه جدید Sound اضافه شده است و برخی از رایج ترین گزینه های صدا در این قسمت وجود دارد، مانند توانایی تغییر خروجی صوتی، کنترل میزان صدا و تنظیمات میکروفون.

علاوه بر این، در این صفحه، می توانید به صورت مشکلات مربوط به صدا و میکروفون را رفع کنید و مشکلات مربوط به سخت افزار را حل کنید.

در Settings > System صفحه Shared experiences نیز به روز رسانی شده است و می توانید تنظیمات مربوط Near Share را پیکربندی کنید.

در این صفحه می توانید Near Share را فعال یا غیر فعال کنید، همچنین می توانید به اشتراک گذاری بین دستگاه های خود بپردازید و حتی می توانید مکان پیش فرض را برای ذخیره فایل های دریافت انتخاب کنید.

دستگاه ها (Devices)

در قسمت Settings > Devices صفحه تایپ شامل گزینه های جدید برای صفحه کلید سخت افزاری است:

 • Show text suggestions as I type on the hardware keyboard
 • Autocorrect misspelled words I type on the hardware keyboard when the suggestions are available
 • Add a space after I choose a text suggestion on the hardware keyboard

شبکه و اینترنت (Network & Internet)

در قسمت Settings > Network & Internet صفحه Data Usage باز طراحی شده است و شامل گزینه های جدید نیز است.

در بخش “Overview” می توانید با وضوح بیشتر استفاده از داده را در هر شبکه ببینید.

همچنین یک گزینه از منوی کشویی را انتخاب کنید تا محدودیت داده آداپتور را انتخاب و تغییر دهید و با کلیک روی دکمه Set limit، می توانید نوع محدودیت، تنظیم مجدد ماهانه و محدودیت داده را تعیین کنید.

سرانجام گزینه جدید در زیر قسمت “Background data” اضافه شده که می توانید اطلاعات مربوط به هر شبکه در پس زمینه را ببینید.

توجه داشته باشید، با وجود اینکه این تغییرات در تنظیمات اضافه شده اند، بسیاری از این گزینه های جدید هنوز کار نمی کنند و مایکروسافت در به روز رسانی های آینده آن ها را تکمیل می کند.

برنامه ها (Apps)

در بخش Settings > Apps > Apps & features در قسمت Advanced options یک گزینه جدید را می توانید پیدا کنید که به شما امکان می دهد تا کنترل های وظایفی را در هنگام راه اندازی سیستم اجرا کنید، با این حال به توسعه دهنده بستگی دارد که این قابلیت جدید پشتیبانی شود یا خیر.

سهولت دسترسی (Ease of Access)

در بخش Ease of Access، متوجه خواهید شد که تنظیمات مربوطه گروه بندی می شوند تا یافتن تنظیم ها سریع تر انجام شود. مایکروسافت بسیاری از توصیف های کارکرد مربوط به گزینه ها را اصلاح کرده است تا بهتر متوجه مفهوم آن ها شوید. این بخش در حال حاضر شامل صفحات جدید، تنظیمات نقل مکان داده شده و همچنین گزینه های جدید است.

Display یک صفحه جدید در بخش Ease of Access است که تنظیماتی را در رابطه با تغییر روشنایی، غیر فعال کردن انیمیشن سیستم و شفافیت و همچنین گزینه ای را برای کنترل زمان اطلاع رسانی و غیر فعال کردن زمینه دسکتاپ در اختیار شما قرار می دهد.

صفحه Magnifier شامل گزینه های جدید نیست، اما شما متوجه خواهید شد که لیست میانبرهای صفحه کلید در پایین صفحه در دسترس نیست. در عوض، میانبرها اکنون در زیر تنظیمات ظاهر خواهند شد.

صفحه Color Filters به روز شده است تا توضیحات فیلتر مورد نظر شما را با وضوح بیشتری نمایش دهد که شما می توانید فیلتر ها را از طریق منوی کشویی انتخاب کنید.

صفحه Narrator شامل تعدادی تغییر است و چند گزینه جدید را اضافه می کند.

در این صفحه، در “Use Narrator”، شما هم اکنون می توانید میانبر صفحه کلید را فعال یا غیرفعال کنید تا بتوانید Narrator را راه اندازی کنید که پس از ورود به سیستم و یا قبل از ورود به سیستم برای کاربران جدید، به طور خودکار شروع به گفتار کند.

در زیر “Personalize Narrator’s voice”، گزینه ای جدید برای تغییر صدای گفتار وجود دارد، علاوه بر گزینه هایی که در حال حاضر موجود است.

همچنین، اکنون صفحه شامل تنظیمات بری کنترل وظیفه ویژگی های متن است، گزینه های موجود عبارتند از:

 • Hear character as you type
 • Hear word as you type
 • Hear voiced Narrator errors
 • Play audio cues to confirm that you performed an action
 • Hear hints on how to interact with controls buttons

علاوه بر این، یک منوی کشویی جدید برای تنظیم مقدار جزئیات جزئیات وجود دارد.

“Use Narrator Cursor” یک بخش جدید است که به کاربران اجازه می دهد که حالت حرکت مکان نما را از “عادی” به “پیشرفته” تغییر دهند.

ویژگی های اضافی عبارتند از:

 • Sync Narrator cursor and system focus
 • Read and interact with the screen using the mouse

در نهایت در زیر “Customize Narrator keys,” کاربران دو گزینه جدید را پیدا خواهند کرد:

 • Activate keys on touch keyboard when I lift my finger off the keyboard
 • Lock the Narrator keys, so you don’t have to press them for each command

صفحه Audio در قسمت Ease of Access جدید است و به کاربران اجازه کنترل حجم صدا سیستم را می دهد، همچنین صوت را مونو کنید. ویژگی جدید دیگر برای نمایش هشدارهای صوتی به صورت بصری است که می توانید آن را غیر فعال کنید.

موارد موجود در زیر Closed captions مجددا سازماندهی شده اند و در حال حاضر به سه قسمت “Change caption font” ،” Change caption background” و “Dim window content” تقسیم می شوند.

صفحه Speech Recognition نیز در قسمت Ease of Access جدید است و به سادگی می توانید تشخیص گفتار ویندوز را فعال یا غیر فعال کنید.

قسمت Keyboard نیز تغییراتی به خود دیده است، از جمله آن ها توانایی غیر فعال کردن میانبر های صفحه کلید برای “Sticky Keys” ،”Toggle Keys” و “Filter Keys” است.

علاوه بر این، Other settings تغییر نام داده شده است تا تایپ آن آسان شود، با این حال گزینه های موجود در این صفحه هیچ تغییری نکرده اند و همان گزینه های قدیمی هستند.

صفحه ماوس با حذف گزینه های “Hold down Ctrl to speed up and Shift to slow down” و “Use mouse keys when Num lock is on” در بخش “Control your mouse with a keypad” تعداد گزینه ها را کاهش می دهد.

Eye Gaze Control یک صفحه جدید در قسمت Ease of Access است، اما هیچ گزینه ای برای آن وجود ندارد و احتمالا در بیلد های آینده شاهد منتشر این ویژگی خواهیم بود.

صفحه Other options دیگر فقط شامل دو گزینه است که یکی از آن ها برای کنترل ماوس های متفرقه و گزینه دیگر برای تنظیمات فیدبک است.

به روز رسانی و امنیت (Update & Security)

در قسمت Settings > Update & Security > Windows Update > Advanced optionsDelivery Optimization > Advanced options ویندوز 10 در حال حاضر به شما اجازه می دهد پنهای باند برای دانلود محدود کنید، مانند زمانی که به روز رسانی را بررسی می کنید و یا دکمه دریافت برای دانلود برنامه از استور مایکروسافت را می زنید.

این ویژگی که با نام “Limit how much bandwidth is used for downloading updates in the foreground” شناخته می شود در زیر قسمت “Download settings” قرار دارد.

مایکروسافت اج (Microsoft Edge)

بیلد 17035 ویندوز 10 یک نسخه به روز شده از مایکروسافت اج ارائه می دهد که شماره نسخه EdgeHTML آن را از 42.17035 به شماره 16.17035 ارتقاء می دهد که چند ویژگی کوچک اما مهم را به ارمغان می آورد.

به عنوان مثال، اکنون می توانید زبانه هایی را که در حال پخش صوتی هستند با کلیک کردن روی نماد بلندگو خاموش کنید و یا با کلیک راست روی زبانه “Mute tab” را انتخاب کنید.

اگر شما در حال خواندن کتاب آنلاین EPUB هستید، اکنون می توانید با گزینه ای که در گوشه سمت راست بالا وجود دارد فایل را روی دستگاه خود ذخیره کنید.

علاوه بر این، قسمت Book و منوی باز شونده شامل چند گزینه جدید هستند:

 • Remove from device
 • View in Microsoft Store
 • Pin to Start
 • Refresh books

تغییرات دیگر

یکی دیگر از پیشرفت های جزئی در My People وجود دارد. در داخل برنامه، هنگام تلاش برای تماس با یک فرد، ویژگی جدید، برنامه ها را به جای کاشی به شما نشان می دهد.

در کنار پیاده سازی طراحی فلوئنت در اکشن سنتر و پنل دست خط، از بیلد 17025 ویندوز 10 افکت light press که بخشی از عنصر Reveal است را ملایم تر کرده و Reveal را برای ساعت و تقویم شناور فعال کرده است

در نهایت فونت “Microsoft Yahei” برای نمایش متن در زبان چینی ساده به روز شده است تا خوانایی، تقارن و ظاهر بهتری داشته باشد.

نتیجه گیری

اگر چه هنوز چند ماه است از رداستون 4 استفاده می کنیم، اما در این مدت کوتاه ویژگی های خوب دلخواه کاربران به ویندوز اضافه شده اند که قطعا با استقبال خوب کاربران روبرو خواهد شد.

در طول این زمان کوتاه که بیلد 17035 را امتحان کردیم، عملکرد خوب بود، اما توجه داشته باشید که این ها بیلد های پیش نمایش قبل از انتشار رسمی به روز رسانی هستند و قطعا دارای مشکلات و موارد آزار دهنده دیگر هستند و در نسخه رسمی که برای کاربران عادی منتشر می شود، این مشکلات به طور کامل رفع خواهند شد.

همچنین با توجه به ارور های Blue Screen (صفحه آبی یا مرگ)، مایکروسافت در حال حاضر روی دستگاه هایی که از پردازنده های AMD استفاده می کنند، بیلد 17035 را مسدود می کند تا یک راه حل دائمی پیدا شود.

اگر شما می خواهید یکی از بیلد های پیش نمایش را دریافت کنید، بهتر کمی صبر کنید و یا از یک کامپیوتر دیگر و اضافی استفاده کنید.

آیا تغییرات جدید را دوست دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

831 پست
پژمان قادرنژاد
او دانشجوی رشته کامپیوتر است. به بسکتبال و تکنولوژی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوه نوردی، طبیعت گردی و یوتیوب کند. پژمان اکنون نویسنده بخش برنامه و بازی وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,